Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 95 z 132    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 132  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

639
08 kvě 2008 15:15
Brno - Žabokvaky
díky za odpověď :-) dává to smysl, ovšem trochu to snižuje "velký význam koleje na Kotlanově" (viz Eda), což znělo trochu jako kdyby kvůli nějakým technickým důvodům bylo potřeba najíždět na trať na nějakých super truper magickými zaklínadly očarovaných místech

_________________________________
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno... (Cato)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Boha jeho sarcastic
Věžka může najet na koleje kdekoliv v Brně, kde je asfalt, panely, štěrk, našteluje se a spustí druhý podvozek. Ovšem v centru to je nějak pasé, když je všude trať (99%) zakrytá. A on je to kupodivu náklaďák, tak by neměl mít problém odkrytou kolej přejet a najet si nad ni kdekoliv. Ale pro minimalizaci zničení nebo velkého opotřebení pneu jsou nakolejovací místa, dost nečekaně někde uprostřed v pusté pláni , kde je odkryté těleso a dá se dojet na jednu nebo druhou stranu. Aby to bylo blízko. Jeho podvozek není vhodný zrovna na štreky.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

639
08 kvě 2008 15:15
Brno - Žabokvaky
Pro zajímavost, na kusé koleji na Komenského nám. by to šlo (resp. je to oficiálně možné)? Z uvedených míst jich v centru moc není... a v blízkosti Medlánek nějaké je?

_________________________________
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno... (Cato)


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
U zastávky Bráfova.
https://mapy.cz/s/zsUQ


Offline
89
06 led 2015 17:23
Další místo pro nakolejování je Výstaviště z ulice Hlinky


Offline
Uživatelský avatar

3079
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Další je na modřické trati, ale teď si nevybavuju u jaký zastávky. Prostě místo s panelama mezi kolejemi. Pak třeba na Mifkové se dá taky dostat na koleje vratama v protihlukové stěně. A ty místa nejsou jenom pro dráteníky, ale třeba i pro pisoárecký nakolejovač.
K tý Kotlanové. Je to pár měsíců, co tam v noci 2x trolejáři vykolejili. Dávalo se to zpět pisáreckým nakolejovačem.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1975
07 dub 2006 09:03
Vybavuju si nakolejovací místo v kopci mezi Zoo a Přístavištěm. Je tam zpevněná plocha a během ohňostrojů tam stává v pohotovosti věžka dráteníků.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2497
28 lis 2007 23:00
Brno
Zeptám se, jaké jsou další oficiální nakolejovací místa?

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
No asi aby mohli vjet drátaři na trať, ne? Ono se na ně celke těžko z náklaďákem naskakuje.
Některé vozy, jestli vím správně, jsou dvoucestné - kromě "gum" mají i pojezd na koleje.


Offline
Uživatelský avatar

639
08 kvě 2008 15:15
Brno - Žabokvaky
Eda píše:
Mimochodem, ta kolej má velký význam, je to totiž jedno z nemnoha oficiálních nakolejovacích míst pro drátaře.
k čemu je takové nakolejovací místo dobré?

_________________________________
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno... (Cato)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Jestli si to dobře vybavuju tak v napojení výjezdu ze smyčky Kotlanova na prodlouženou trať byl nějaký problém se splněním norem. Takže zřejmě by ta smyčka v původní podobě být zachována ani nemohla.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Edo, jestli máš na mysli mě, tak já jsem rozhodně nehejtoval. :-) Já jsem jen popsal pravdu, že často dochází doslova k “zneužívání“ starých smyček, které mají velký význam pro výměny, cvičky, zdechliny, posilové spoje atd..., ale využívány jsou k ukončování běžných linek, což je padlé na hlavu.... :)

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Fascinuje mě, jak někteří začnou automaticky hejtovat, aniž by si zjistili fakta.

Ta smyčka byla kvůli výškovým poměrům neslučitelná s prodloužením tratě. Tak se nechala aspoň kusá kolej. Můžeme být rádi aspoň za to.

Mimochodem, ta kolej má velký význam, je to totiž jedno z nemnoha oficiálních nakolejovacích míst pro drátaře.


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Se mohla hodit pro výluky nebo taky pro “vyhánění lidí z aut do MHD“ tím, že by ji použili ke zkrácení trasy, stejně jako pár dalších starých smyček z minulého režimu, kdy neexistovala prodloužená trať... Ale na tuhle zho*****ost vlastně slouží smyčka Novolíšeňská, takže cajk... :-)

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1975
07 dub 2006 09:03
Kotlanovu tuším zrušili proto, že měla dost malý poloměr a nechali tam jen kusou kolej. Po prodloužení do podzemí ztratila význam, kousek níž je Novolíšňská a ten kousek už to při výlukách nevytrhne. Navíc ty výluky budou jen sporadické - trať je na samostatném tělese.


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
To jsem ani netušil, že tam někdy byla nějaká smyčka. Proč ji vlastně zrušili? Vždyť se mohla hodit pro výluky.


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
To byla nějaká šotoakce. Zaprvé T2 v sólu, zadruhé v galerii je z téhož data několik fotek z různých částí Brna s různým označením linky.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2497
28 lis 2007 23:00
Brno
A taky nechápu, že je fotka z roku 1997 když přečíslovaní bylo v roce 1995.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
Trošku vybočím, mám dotaz k této fotografii:
http://foto.bmhd.cz/foto.php?10716
linka 14 v Líšni? V Líšni jsem bydlel od mala a vždy tam jezdila jen linka 10,11 a 13, později 8. Přestože má za oknem cedulu Veletrh, na Kotlanove by neměla co dělat, nevíto o jakou akci šlo? Dík.M.


Offline
Uživatelský avatar

1632
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Projekt rychlejší dopravy za miliardu? Tramvaj pojede Plotní ulicí v roce 2020
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/projekt-rychlejsi-dopravy-za-miliardu-tramvaj-pojede-plotni-ulici-v-roce-2020-20160405.html


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Navíc, jak jsem četl ten dokument, tak investiční záměr rekonstrukce trati byl schválen v roce 2009 a dosud se o tom opět jen žvanilo. Pak někdo bouchl do stolu, sezval všechny zainteresované a konečně se DPMB, resp. město Brno (žeby i v tom měl prsty Vokřál?) dohodlo s TMB na společném postupu. :applause: A už to valí...
Ohledně Plotní, už to taky valí a Lesná visí na tom mostu, co je bůhví koho a ten se s městem dohodnout buď nedokáže nebo nechce.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Jo to já chápu — ale tak třeba Plotní už mohla bejt položená třikrát, trať na Lesnou se taky nekope tunelem,... a slýchám o nich, co jsem do Brna dorazil, že "budou v nejbližších letech" :D


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Eframmcbeth: už tu padlo, že rozdíl je především v rekonstrukci stávající tratě (Líšeň) × stavbě nové tratě (cokoliv jiného jako Campus, Kamechy).


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Naopak bych řekl, že to jde nějak šupem :) jestli se už za rok začne kopat, tak bezva. Když to člověk srovná s ostatními "urgentními" projekty po Brně, jejichž realizace je naplánovaná už dvacet let na "nejpozději do příštích pěti let"...


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
No a Ty už jsi chtěl letos na Stránské bouchat šampáňo. Já Ti říkal, že tak rychle to nepůjde. Ale šampáňo se už chladí u tchána ve sklepě a jsem rád, že ho mám nachystaný... :applause:

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3280 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 132  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 27 zář 2024 21:32
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]