Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 18 z 80    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 80  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Koukám na nové vývěsky DPMB a docela mě zaujala ta “Tak ty v noci nespíš? Revizoři taky ne.“ DPMB asi změnil taktiku, nově je to forma BUBUBU. Tomu by nasvědčoval i fakt, že noční zátah nebyl už přibližně 2 měsíce...

Taky mě baví to vtipné pojetí upozornění lidí se žrádlem na to, že porušují předpisy. To mi přijde trošku jako kdybyste šli na mamuta s kapesním nožíkem. Jinak řečeno, “na hrubý pytel hrubá záplata“. Tohle je dlouhodobý problém. Nekompromisně, a to především v noci, mají posílat skupinky revizorů a za tohle rozdávat plnohodnotné pokuty, jinak se tomu nařízení budou lidi stále jen vysmívat a zvesela jej porušovat dál.... :-)

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

2572
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Při prohlížení webu Technického muzea o depozitáře (což mne samotného dost překvapilo, že stránku propagují na hlavní stránce) jsem objevil stránku s odkazy na MHD v Brně: http://www.sabdigital.cz/expozicemhd/?akce=mhd-v-brne - nu, pokud oni sami na nás odkazují, tak už se nedivím tomu, že máme lepší pozici ve výsledcích na Googlu při hledání "mhd brno". V každém případě odkazují na stránku s tarifem a seznamem linek http://www.bmhd.cz/souc/dalsi.php - ovšem ten seznam je již neaktuální. Je v plánu jeho aktualizace?

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

6961
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Fantomas: souhlas. Však už někdo psal, že spíš jsou v neprospěch spokojenosti cestujících zbytečbě natažené jízdní doby, kdy vůz čeká do času a týká se to většiny spojů. Svého času třeba t-39 na Soukopově. Směr Barvičova, kde to zkrátka nedávalo ani ten nejmenší smysl.


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Já jsem teda rozhodně proti, že vůz neodjede ani o sekundu dřív je jedna z mála jistot brněnské MHD a jako cestující jsem za ni velmi rád. Radši když bude většina spojů jezdit s drobným zpožděním a některé včas, než aby část spojů odjížděla dřív. To pak třeba při přestupování přijdu na zastávku minutu před odjezdem a nebudu tušit, jestli už vůz odjel nebo na něj má cenu ještě čekat.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Jojo, někdy v devadesátých letech. Ale nepamatuju si, že by to tam jezdilo nějak ledabyle.

EDIT: Eda: No, dodržování. Dneska je zase zpoždění 12 minut zcela v pořádku.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Jo, to tak odpovídá. Byl by to krok o 20 let zpět, kdy se člověk nemohl co se jízdního řádu týče spolehnout vůbec na nic a každej si jezdil, jak chtěl, protože "je to vlastně všechno jenom plus mínus". Zaplať pánbů za dnešní systém monitoringu podjetí a dodržování JŘ.


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Richie: Já bych tomu i věřil, že před nějakými 20 lety to v Opavě takto bylo.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
+- dvě minuty? Doufám, že je to Apríl, protože to by byl neskutečnej bordel...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Zkrácení jízdních dob večer (nebo o víkendech, prostě individuálně) by podle mě bylo řešením. Ono to pak dopadá tak, že třeba v "mých" Kohoutkách se večer zhruba od Libušiny třídy až na Anthropos táhne trolejbus maximálně třicítkou a za ním auta. Když zapluje na některou zastávku, naštve zase cestující.

Ona politika "zpoždění je zcela ok, ale když někdo odjede o minutu dřív, dostane málem vyhazov" mi přijde celkově dost podivná. Osobně třeba stejně chodím na zastávku o pár minut dřív a pak tam stojím jak vůl. Mimochodem, z mého dětství v Opavě si pamatuju, že na jízdních řádech bývala poznámka, že odjezd každého spoje je +- 2 minuty. To mi nepřijde jako špatné řešení a ve výsledku by všechno jezdilo více na čas.


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
manil píše:
60 s Vojtova (kde jsou z Křídlovické absolutně nesmyslně dvě minuty)


Na Křídlovické je semafor, jenže jízdní doby nereflektují provozní dobu semaforů.


Offline
Uživatelský avatar

2625
13 črc 2009 13:42
Víkendové 25/26 jsou taky záživné. Co zastávka, to čekání.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Eda píše:
Taky si myslím, že zkrácení jízdní doby na některých úsecích zejména ve večerních hodinách by bylo na místě.

Čekání do času "pro nic za nic" dovede naštvat mnohem víc než drobné zpoždění.

No, o zkracování jízdních dob se na kompetentním oddělení DPMB nerado skloňuje. Já už to řeším tak, že prostě večer vyjíždím z konečných až -2. To se ale blbě praktikuje např. na osmičce z večerního spojení do Lískovce (obzvláště, jsou-li vypnuty semafory). To se pak čeká cca 15 s Nové sady, 30 s Soukenická, 60 s Vojtova (kde jsou z Křídlovické absolutně nesmyslně dvě minuty) a 45 s Osová...


Offline
Uživatelský avatar

1646
10 čer 2006 20:45
Brno
Ono minimálně dopoledne směrem do Bystrce to bude mít dobrý efekt, protože z nádraží na Mendlák nabereš dvě minuty zpoždění ani nevíš jak tak se bude lépe mazat zpoždění.

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Taky si myslím, že zkrácení jízdní doby na některých úsecích zejména ve večerních hodinách by bylo na místě.

Čekání do času "pro nic za nic" dovede naštvat mnohem víc než drobné zpoždění.


Offline
Uživatelský avatar

2625
13 črc 2009 13:42
Yakuzza: S tím bych si dovolil nesouhlasit. Mně je teda mnohem příjemnější, když má vůz dvě minuty zpoždění, než když někde půl minuty čeká do odjezdu. Takže za mě, pokud se snaží o snížení počtu zastavení, tak ať zároveň zkrátí jízdní dobu.


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
eframmcbeth píše:
kdy naposledy jste si dělali hlavu s tím, zda daná zastávka je nebo není na znamení?

pokaždé, když je víc jak osm večer a jedu do půli cesty mezi Krematorium a Běloruskou. A není to jen moje úchylka, už jsem viděl spoustu dalších, co řeší stejný problém. Fakt bych uvítal, kdyby v tramvaji byla nějaká indikace bude se stavět / nebude se stavět. Teď se dá akorát koukat po ostatních lidech, nebo řidičovi na palubovku.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
143
10 lis 2012 09:29
Ale nebude muset zastavit na každé zastávce, ale třeba jen na dvou z těch osmi => méně brždění a rozjezdů. A navíc do takového úseku může vůz přijet už se zpožděním, které bude moci díky němu snáze snížit, než kdyby musel na každé zastávce zbytečně stavět.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Nevím, tohle jsem nikdy úplně nechápal. Pokud bude osm zastávek v kuse na znamení a nikdo nebude vystupovat ani nastupovat (večerní spoje), tak stejně po několika z nich řidič bude muset zastavit, aby počkal do času. V opačném případě nabere zpoždění a ideální případ bude jen něco mezi tím, což nastává ze zkušenosti zřídkakdy. Takže to vede k čemu? Buď to neurychlí nic (tzn. vůz bude někde stejně s cestujícími stát nebo pojede dvacítkou), nebo bude mít zpoždění, což je sice z pohledu DP zcela v pořádku, ale pro cestujícího to je jen k nasrání.


Offline
Uživatelský avatar

2625
13 črc 2009 13:42
Pořád existuje početná skupina lidí, kteří se jdou postavit před dveře a diví se, že se nic neděje. Asi si myslí, že je to na fotobuňku.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Všechno na znamení — plošně, všude, vždycky. Stejně lidi to tlačítko mačkají ať na znamení je nebo není.
Obecně — kdy naposledy jste si dělali hlavu s tím, zda daná zastávka je nebo není na znamení? Prostě vidím svou zastávku, vstanu, jdu ke dveřím, zmáčknu, vystoupím.


Offline
Uživatelský avatar

6961
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Honza: ale pořád je tam těch 10-20 % případů (o přesné číslo teď ani nejde), kdy nemusíš zbytečně zastavovat.
A taky na to zastávky jsou, aby tam nastupovali lidi. :wink:


Offline
Uživatelský avatar

922
15 čer 2004 19:24
V úseku Ečerova - Výstaviště jsou jízdní doby stálé stejné, nezkracují se ani večer, ani o víkendech. Branka už minimálně jednou celodenně na znamení byla, pak se to zas zrušilo. Efekt nebude vůbec znatelný. Do Modřic nebo do Komárova zastavuju tak v 80-90% případů a u zastávek na Bystrc to nebude jiné, vždycky tam minimálně jeden člověk stojí. Často na Kamenolomu směrem do města čekají na jinou linku, ale zastavit stejně musíš.


Offline
Uživatelský avatar

6961
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Ke zkrácení časů ještě jedna věc: orientační jízdní doba platí především ve špičkách PD, večer a o víkendech (možná ráno a dopoledne v PD) jsou jízdní doby kratší.
A vzhledem k potenciálu využívání zastávek na znamení předpokládám, že ve špičkách (kdy platí orientační jízdní doby) se čas nezkrátí, zato v již zmíněných případech typu víkend ano.

Edit: zkontroloval jsem na pdf.dpmb.cz, není to, jak jsem si myslel. Jediná změna jsou opravdu jen ty režimy zastávek plus u nich zmizel (resp. zmizí) symbol bezbariérovosti.


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
renek píše:
na bmhd.cz se píše: Pro zkrácení cestovních časů z Bystrce do centra města budou zastávky Bráfova, Stránského, Branka a Podlesí nově na znamení.
Pokud jsem se díval dobře, tak jsem v jízdních dobách nenašel zrychlení ani o minutu.

Obávám se, že zkrácení je jen psychologického charakteru.


Offline
Uživatelský avatar

6961
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Morce98: a v čem je problém? Když na zastávce někdo bude, vůz (ať šalina či trolejbus) zastaví. Když ne, ušetří se nějaká ta vteřina (byť se teda neprojeví na jízdní době) a elektrická energie nutná k potenciálnímu rozjezdu.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1984 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 80  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 20 zář 2024 09:06
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]