Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 12 z 40    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 40  Další
Autor Zpráva
Offline
800
12 zář 2014 23:38
A právě proto to sem dávám :D

Jinak na nádru se objevil velký plakát s centrem města... ze zadní strany toho panelu s jízdními řády mezi 2. a 3. kolejí. Ještě jsem ho nezkoumal zblízka, ale budou na něm krásně vidět tiskové chyby :D


Offline
Uživatelský avatar

6963
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Myslím, že tady o kritiky není nouze. :mrgreen:


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Nebojte, nerozděluju :D

Chyby rozhodně mají, zas tak nekriticky bych to nebral - to je taky důvod, proč vám to tu předhazuju, protože i tu mentální mapu je třeba zlepšovat :)

Ale za chválu díky :)


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
eframmcbeth: Hele - mně se ty tvoje plány líbí, takže jestli si ve své mentální mapě nějak rozděluješ členy fóra, chci být zařazen do skupinky - jsem z nich nadšený, obdivuju je a myslím, že obecně nemají chybu! :) jen tak dál!


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Přesně jak píše prototyp. I ten případ Česká--Mifkova je bez mezer! Pouze jsou-li takto spojeny víceslovné názvy, je nově dovoleno použít mezeru, ale bez mezer je to vždy správně!

Ad Brno-|-Řečkovice -- možná estetický paskvil, ale jediný rozumný způsob, jak odlišit rozdělovník od spojovníku. Ať se ti to líbí, nebo ne, to tvoje je prostě špatně.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Já nevim, že vám ty 405/406 tak hrozně ležej v žaludku, pánové. Ostatní regionálky nikdo nepostrádá?

Prostě se pokuste nějak hluboce duchovně vyrovnat s tím, že tam nejsou.
Je to plán linek DPMB, IDS tam snad ani zmíněný není. Měli jsme na výběr buď tam regionálky nedávat vůbec, nebo jen některé, nebo všechny.Všechny by nešly, byl by v tom bordel. Nedávat je tam vůbec taky nejde, protože třeba v Kníničkách je to jediná možnost dopravy. Takže bylo řečeno, že se vyberou jen některé.
Hlavním argumentem při výběru byla obslužnost městských částí. "Nemalovat, ještě tím někdo pojede!" byl až druhořadý argument a já jsem ho zmiňoval jako zajímavost, omlouvám se, pokud jste z mých příspěvků nabyli dojmu, že DPMB zákeřně odrazuje lidi od používání těchto linek. Nikdy jsem netvrdil, že v momentě, kdy je tam zakreslím, se ty linky zhroutí pod náporem dopravychtivého občanstva.


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
"Nezakreslujte to tam, ještě by tím někdo jezdil" sarcastic

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
Uživatelský avatar

3738
08 čer 2005 23:12
eframmcbeth píše:
b) trolejbusovými linkami se tu prosím neohánějme — přeprava z České do Komína je úplně jiná situace než nezahrnuté linky cizího dopravce.
Nevím, jak to souvisí s tím, kdo je na daných linkách dopravce, pokud jsou v IDS.
A navíc to není jiná situace. A netýká se to jen Komína, viz diskuse ve vedlejším vlákně o přeplňování dlouhých spojů linky 57.

Analogicky cestující ke kampusu přeplňují spoje linky 25 a cestující jedoucí až na Osovou by se do trolejbusu už nemuseli vejít, tudíž by cestující ke kampusu měli využívat výhradně spoje označené cílovou stanicí Nemocnice Bohunice.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Jo pardon, prototyp401, máš pravdu. :D
A taky, jestli se správně pamatuju, pokud to znamená "versus/proti", jako třeba "Zápas Sparta—Slávie"

Každopádně, díky i za ty podněty, které jsem tu vymlouvavě smetl se stolu. Nebojte se nic, všechno to ve mě bude hlodat, všechno se nějak projeví :D


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
eframmcbeth píše:
...kolem spojovníku mezery nikdy, kolem pomlčky vždycky...


Vždycky ne. Když ta pomlčka bude znázorňovat rozsah, tak kolem ní mezery nebudou, např. linky 1—12.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Nechybí — ta tam být nemá. Končí tam, pokud správně vidím, 3 spoje denně a tyhle "minikonečné" se nezakreslují.
Stejně tak není zakreslená konečná 75 na Staré osadě kupříkladu, nebo další... Na to jsem dostával instrukce, které zapisovat a které ne.

Naopak chybí konečná 12 na Zvonařce — ta už v příštím vydání bude, pokud teda 12 zůstane tak, jak je teď.


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
ale ta konečná opravdu chybí i na původním plánu, jinak bych se už ohradil sám ;-)

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
To co Tin vytvořil, byl jen velmi provizorní náčrt, přesně jak jsem potřeboval :)

A tu závorku jsem našel, dám ji pryč :)


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
Drobná chyba je na plánu Mendlova náměstí, přebývá závorka) u
5 > Št. čt.
(spoje z ... )
connec. ...)

Ohledně apostrofů nám zahraniční teta wikipedie napovídá, že ve tvaru 9 by byl lepší.
https://en.wikipedia.org/wiki/Apostroph ... aphic_form

Co se spojovníků týče, také bych se přimlouval za pomlčku, krátká není o moc delší. Samozřejmě s mezerami, jsou to víceslovné názvy.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

2067
03 zář 2009 13:18
U změněné mapy ze včerejška od uživatele Tin chybí ukončení linky 37 v zastávce Nemocnice Bohunice.

_________________________________
Ať žije doprava, všeho druhu. :d-: :t-: :a-: :idsjmk1:
MHD Brno: :d-:1-12, :t-:25-39, :a-:40-84, š85-š88, N89-N99,
IDS JMK: :idsjmk1: :arrow: :a-:104-940, :idsjmk1: R8-R56, S2-S91


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Ahaaa — já myslel jako fakt chyby :D

Pomlčky vs. spojovníky mezi jednotlivými destinacemi jsou napůl úmyslně, napůl z donucení. Šetří to místo a občas to bylo opravdu třeba. Rozhodně by nemělo být ani „Hlavní nádraží - Líšeň, Mifkova“, ani „Hlavní nádraží-Líšeň, Mifkova“, ale správně by bylo „Hlavní nádraží — Líšeň, Mifkova“ (kolem spojovníku mezery nikdy, kolem pomlčky vždycky). Jsem si toho vědom a raději jsem volil krátký spojovník s mezerami a můžu se vymlouvat na font :)

Apostrof, ať už ' , nebo ’ , je v angličtině volně zaměnitelný (ne, není to jako uvozovky v ČJ). Jejich rozlišování chápu ve velkých nápisech z estetických důvodů, ale tady... A já jsem si naopak 100% jist, že anglická klávesnice v anglickojazyčné zemi ti napíše ' a ne ’ , protože klávesnice vycházejí z psacích strojů, které měly jen tenhle jeden.

Brno-
-Řečkovice
to je prostě estetický paskvil :D

——————

Prosím opusťme diskusi o 405/406... Řekl jsem k ní vše, co jsem mohl.


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Nene, je to určitě tak, jak píšu. Ten programátorský se používá prakticky jen k o označení minut u stupňů (stejně jako programátorské uvozovky slouží jako vteřiny a palce, nikoli jako uvozovky). Je to drobnost, ale tak proč to nemít vychytané, když to jde.


Offline
Uživatelský avatar

6963
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
P.Haluza: a víš, jaký typ apostrofu používají anglicky mluvící země? Není to náhodou ten programátorský? (já si nejsem jistý)
V takovém případě tam patří, když je to v angličtině a ne v češtině.

Jinak - kdo si naplánku na zastávcetoho rozdílu všimne? Důležité je sdělení. A za tu angličtinu jsem hrozně rád. Ze švédské zkušenosti, kde anglicky mluví 99 % populace (výjimky se najdou), si nedokážu (nechci) představit, že bych kdekoliv ve městě musel luštit švédskou řeč. A to platí hlavně o muzeích a podobných turistických cílech.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Tady ale nejde o to jestli tam 405/406 jsou nebo nejsou zakresleny, ale o nesmyslný argument, že by se ty linky kvůli namalování v plánku přetěžovaly, to je prostě blbost

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ad 401, 402 atd. -- no právě, ty tam jsou. Linky 405 a 406 jsou důležité i pro obsluhu kampusu a nejsou tam. Je mi jasné, že to není tvé rozhodnutí, ale je to zkrátka divné a nešťastné.

Ad chyby -- jsou plošně všude:
1. Místo pomlček máš spojovníky a ještě s mezerami. Místo např. „Hlavní nádraží - Líšeň, Mifkova“ patří „Hlavní nádraží–Líšeň, Mifkova“. (No, koukám, že tento font není úplně šťastný, ale je tam -- Alt+0150.) Sice nová norma toleruje u víceslovných názvů mezery, ale ta pomlčka je bez diskuse. Alternativně by se dal ten symbol nahradit nějakou šipkou nebo puntíkem, pak by tam klidně mohly být mezery a nevypadalo by to špatně.
2. Nezahrnuje výluky v angličtině -- doesn't máš s programátorským apostrofem, patří tam doesn’t (Alt+0146).
3. No a pak věčná debata o rozdělení třeba Brno-Řečkovice na Brno-|-Řečkovice místo Brno-|Řečkovice, což vytrvale odmítáš. :mrgreen:


Offline
800
12 zář 2014 23:38
ad MartinV — na Dunajské jedou busy jen jedním směrem :)


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Tak a teď se všichni na chvíli uklidníme a vrátíme se ke kultivované diskusi:

a) 405/406 tam teď namalované prostě nejsou, pobíhat po vozech a přimalovávat je nebudu... ať už jsou argumenty pro a proti jakékoliv, bylo prostě rozhodnuto "nezakresluj", tak jsem je tam nezakreslil. Pokud někdo v budoucnu řekne "zakresluj", bez námitek je do dalšího vydání namaluju, ať už budou argumenty pro a proti jakékoliv. Pochopte, že to nezáleží jen tak z hecu na mě. Argumenty, které jsem tu uváděl byly moje i cizí, které během diskuse padly. Abych byl upřímný, je mi úplně a absolutně pendrek, jestli tam budou nebo ne, ale rád bych si zakreslil nový prvek ve schématu a to tunel (to není argument, to je jen kreslířská libůstka).
Nejsem proti těmhle dvěma linkám nijak zaujatý ani předpojatý — pokud si pamatujete, dlouhodobě tu při diskusi prosazuju expresní linku tunelem, v trase 405/406, ale městskou, s normálním odbavováním... namísto lanovek a podobných návrhů.

b) trolejbusovými linkami se tu prosím neohánějme — přeprava z České do Komína je úplně jiná situace než nezahrnuté linky cizího dopravce.

c) prosím zdržte se komentářů typu "co za trotla to rozhodlo" — a mimochodem, linky 401, 402, 151, 202, 302 a 303 tam zakreslené jsou (tys ta schémata neviděl, že se na to ptáš?). Jsou tam ve své plné a nezpochybnitelné kráse, protože jsou důležité pro obsluhu města.

d) Plánky školních spojů (předpokládám, že spatřené na blogu, jinam jsem je nedával) jsou hluboko, hluboko ve vývoji. Nemějte strach, to projde kontrolami. Zrovna ten přehled linek už tam dávno není... teď jsou tam čtyři slova "Praktický průvodce — practical guide".

e) pokud jsi našel typografické chyby, prosím tímto o jejich seznam, abych je mohl opravit. Udělám to velmi rád, ale potřebuju vědět, jaké to jsou.

Děkuji všem za podněty a omlouvám se, pokud jsem někoho nezakreslením regionálních linek urazil :)


Naposledy upravil eframmcbeth dne 13 led 2016 18:21, celkově upraveno 2

Offline
Uživatelský avatar

6963
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Richie: na Dunajské kterým směrem?


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Karlos píše:
Hlavní přepravní proudy linek 405/406 se ale míjí s návozem a odvozem studentů kampusu či zaměstnanců FN Bohunice, kteří využívají prázdné směry ráno do Rosic a odpoledne z Rosic, kdy jsou dané spoje minimálně vytíženy a je vždy volná kapacita, takže o přeplňování v úseku Nemocnice Bohunice - Mendlák nemůže být řeč [-X

I přesto, že proud studentů do Kampusu může mířit i odpoledne na přednášky či večerní semináře, tak je pohodlnější využít t-25 neboť při nástupu do 405/406 je nutno ukázat řidiči salinkartu a předtím čekat ve frontě

To si myslím, že je dobrej argument.

K těm frontám - všiml jsem si zajímavého jevu - lidi jedoucí 405/406 z Mendláku nebo od nemocnice tvoří fronty jak na banány, na Mendláku třeba i 15-20 minut před odjezdem (místo toho aby si šli koupit lístky), zatímco na Dunajské lidi stojí normálně různě po zastávce... Čím to?

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
A ve schématech dopravních uzlů na stránkách DP je hromada typografických chyb. :-(


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 976 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 40  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 25 zář 2024 01:23
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]