Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 105 z 800    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 800  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
V Modřicích na levé koleji odstavena 1627. První dvojkolí na papučích.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
2808
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
DPMB aktuálně na FB píše, že ta "sranda s bombou" byla cca. od 20:30 asi do desíti večer. Kvalitní materiál, že si troufne na poplašnou zprávu při dnešní technice.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Na Hlavním nádraží je už asi půl hodiny solidní zábava, nějaký ***** nahlásil bombu, takže je uzavřená nádražní budova, podchod, ale i koleje blíže k nádražní budově.


Offline
Uživatelský avatar

1632
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Pár snímků z víkendové (prozatím tedy sobotní) výluky tramvají v ulici Nezamyslově.
Příloha:
DSC00123a.JPG

Příloha:
DSC00128.JPG

Příloha:
DSC00130a.JPG

Příloha:
DSC00134a.JPG

Příloha:
DSC00135a.JPG

*Další snímky (abych tady příliš "nespamoval") na https://goo.gl/photos/kzd8xShKEAGUksaFA


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

536
28 črc 2013 14:13
1817 dnes kolem 7:20 na hlavase tažena 1573. Nespíš důsledek námraz.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Odpoledne na Maliňáku zdechla 1030 z 11/11 a ve stejnou dobu byla měněna 1562+1302 za 1052.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
2621 právě u Boh.Nemocnice směr MN nabírá lidi jako zvláštní jízda. Oč se jedná, netuším. Třeba někdo doplní...

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

1632
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
3278 viděna kolem jedenácté na ZJ.


Offline
15
27 dub 2015 19:34
Aktuálně nám SU zablokoval ulici Královopolská při nájezdu na Benzinu. Ulice je blokována jedním i druhým směrem. Dokumentační foto přidám večer.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Zrovna jsem potkal 5330 v ulicích, zajímavý pohled. Aktuálně Merhautova.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Ani ne, chlape. Nicméně jsem si možná mírně posteskl, že naprostý ideál v čemkoliv najdu málokdy :-)

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
IvanM: Tyvole takhle srdceryvný text už jsem tady už dlouho nečetl. Zamáčkl jsi slzu?


Offline
Uživatelský avatar

3094
29 srp 2009 19:30
Kousek do centra od zastávky Kartouzská právě probíhá čilý pracovní ruch, na místě věžky, mobilní sloupy a vesele se převěšuje. Za celou akci patrně může nějaká havárie - na místě mimo jiné i cisterny s vodou.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Tož co řidič, to přístup. Co cestující, to názor na “ideálního“ řidiče. Mně osobně je sympatičtější dodržení JŘ za cenu nepočkání na některé dobíhající. Taky u vás v Medlánkách ještě před 3 lety byla řidička, která jezdila pravidelně jen jeden ranní kurz osmičky, shodou náhod jsem s ní pravidelně jezdíval ze SL. Ta mimo to, že s tím jezdila suprově, tak nikdy na nikoho nečekala. Zásadně. Ale za to vždycky stihla přípoj linky 7 na Běloruské, který taky dle JŘ stihnout měla. Nikdy nenabrala žádné zpoždění. Díky tomu taky stíhala přímo projet semafor u Ronda a na Nových Sadech. Někdy jela všech 5 dnů v týdnu, jindy ne. Když náhodou místo ní jel jiný řidič, tak tu sedmičku ani semafory většinou nestíhal. Občas ujela i mně, když jsem dobíhal. Nikdy jsem se ale na ni nezlobil, protože jsem měl jistotu, že těch x dalších cestujících ve voze bude přepraveno včas, to mi dělalo větší radost než čekání na mě za cenu zpoždění... Škoda, že už ji nepotkávám. Mohla už odejít do důchodu, dle odhadu věku je to možné.

Tebe omlouvá, že jsi nevytvářel zpoždění, jak říkáš. Nicméně chronických “čekačů“ za každou cenu je víc. Třeba jeden takový nedávno na víkendové šestce (nebyla ledovka), který takhle přijel do KPN -7. Další vůz jedoucí za ním přijel přesně v čase. Při provázání intervalu mezi spoji 17-3 už nastává opravdu zajímavá situace...
Nějaké stupidní stížnosti typu “nepočkal, ujel ten zlý řidič“ by vůbec neměli řešit. Za to by se na školení měli řidičům zmínit o efektivitě čekání při určitých intervalech a taky s příhledem na již vzniklé zpoždění...

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

655
05 zář 2007 11:06
Brno
V inkriminovaný den jsem měl taky osmičku a nezlobte se na mě, ale taky jsem počkal na spoustu cestujících, kteří se snažili dobruslit k tramvai. Sice jsem nenabíral takový zpoždění, ale rozhodně jsem na zastávce nenechal nikoho jen proto, že nástupiště byly jak na zimáku a trvalo mu to déle, než nastoupil.

_________________________________
Jedu tam, kam mì veksle hodí :D


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Tak si má říct - vždycky si někdo bude stěžovat. Ale pokud nejel dřív než má v jízdním řádu, tak si může stěžovat jak chce a kdo chce...
Taky nesnáším ty řidiče, co vytváří nějak uměle zpoždění... ale tohle je teda opravdu extrém... šak jasně - on nikam nespěchá, na konečné by mě stejně pauzu, co je mu po lidech, kteří mají nějaký plán.


Offline
Uživatelský avatar

771
12 bře 2009 21:57
kousek od Tasy
mh píše:
Pokud jezdily TRAM v pravidelném intervalu bez záseků, tak je to opravdu na palici..

no, tak pokud to byl někdo, na koho třeba v týdnu přišel lábl, že někomu ujel ....


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
Pokud jezdily TRAM v pravidelném intervalu bez záseků, tak je to opravdu na palici..


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Jak jsem již psal, šlo o řidiče nejmenovaného vozu, který na nástupní konečné asi minutu čekal na madam, která stejně nastoupit nechtěla a ještě pak vyšel ven na někoho volat. Na druhé zastávce následovalo to stejné + pozooooor, klouže to moc! Na třetí zastávce taky, zde už opravdu byla vzdálenost mezi vozem a cestujícími cca 40-50m. “chcete taky nastoupit? Tak já raději počkám + pozor, moc to klouže!“. Čekal, zde nabral další 2 minuty. Zde už jsem vystupoval, dál nevím....
Martine, není to až tak. Na téměř každou linku může mimo jiné dle IDOSu existovat v nějaké zastávce trasy návaznost na určitou další linku pro další směr, takže i na osmičce. Např. já jsem kdysi v létě občas jezdíval na zahradu linkami 8+60+49 (o víkendu), přičemž linka 60 dle jř navazovala na linku 8 za 3 minuty, linka 49 pak na linku 60 za 4 minuty. Jednou se mi stalo, že nějaký řidič osmičky si v křižovatce u Ronda četl noviny (opravdu, stál jsem vepředu u něj) a prošvihl tak pokyn “volno“. Díky tomu mi ujela jak 60ka, tak 49ka. Nestěžoval jsem si, nedělám to nikdy, ale v duchu jsem si říkal, co je to za ******. Podobná situace by nastala díky dnešnímu jednání řidiče. A mnohem horší situace, kdyby někdo z cestujících potřeboval přestoupit např. na rychlík s intervalem 2 hodiny. Mimochodem, v danou chvíli už tramvaje jezdily dle JŘ bez problému. Větší zpoždění nabíraly už jen autobusy a trolejbusy. Takže k takovému jednání nebyl důvod... Tenhle přístup mi opravdu vadí. Předním zájmem DPMB má být dostat spoj do cíle pokud možno v čase dle jř a vyhovět tak většině. Ne vyčkávat na každého a způsobit tak nesouměru intervalů a zbytečný chaos... Přílišná ochota je často horší než úplná neochota! To, jestli má řidič počkat nebo jet, je třeba posoudit taky dle intervalu. Kdyby šlo o spoj busu např. do Vranova, neřeknu nic. Ale takhle zdržovat linku s 10 min. intervalem = nesmysl!

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
1363
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
IvanM...Já ráno musel čekat na Královce přes hodinu a taky jsem musel změnit plány. Ale naopak rád vidím, že řidič čeká na cestující, zvlášť v takové situaci. Počkej, až to budeš potřebovat ty, aby na tebe počkal v takové situaci. To bys byl taky rád, kdyby ti pak ujel před nosem?


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Myslím, že řidič projevil dobrou vůli nabídnout cestujícím alternativní spojení, pokud jejich linka nejela (byť nevím kde přesně). U d-8 můžeš stíhat něco snad jen na role, 5 minut není žádná tragédie, teda pokud nejedeš tak pozdě, že ti vlak přímo navazuje.


Offline
Uživatelský avatar

771
12 bře 2009 21:57
kousek od Tasy
IvanM píše:
A ještě k tomu všemu je 'super' když další zpoždění vzniká uměle. Právě teď řidič jedné nejmenované osmičky na každé zastávce vystupuje ven a volá na lidi vzdálené asi 50m ”taky chcete nastoupit? Tak já počkám”. Za 4 zastávky 5 minut zpoždění. Za další 4 zastávky pojedou ”ve vláčku” za sebou....

mohl bych se o tomhle dozvědět něco víc?? Kde, na které cestující volal a čekal ... atd ??


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
A jak k tomu přijde ten, kdo čeká na zastávce již 10 minut a potřebuje někde přestoupit třeba na vlak? A je v pořádku, že tímto přístupem je v koncových zastávkáh trasy interval vlastně 20 minut?

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
IvanM: vidíš, typický český přístup "hlavně abych byl v cíli co nejdřív". Kam spěcháš? Co ti udělá, když počkáš 5 minut? Díky tomu mohlo víc lidí, kteří čekali na nějaký spoj, který nejel, nastoupit. A svést se aspoň potřebným směrem.


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
A ještě k tomu všemu je 'super' když další zpoždění vzniká uměle. Právě teď řidič jedné nejmenované osmičky na každé zastávce vystupuje ven a volá na lidi vzdálené asi 50m ”taky chcete nastoupit? Tak já počkám”. Za 4 zastávky 5 minut zpoždění. Za další 4 zastávky pojedou ”ve vláčku” za sebou....

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20000 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 800  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 30 zář 2024 01:23
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]