Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 261 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3744
08 čer 2005 23:12
Tin píše:
ohledně jízdní doby, když ujede před nosem trolejbus, je to 10 min čekání + 8 min jízdy, lanovka vyhrává.

Jenže když pojedeš z Konečňáku nebo z Mendláku, tak budeš mít s lanovkou přestup navíc.

Matěj Hollan na Facebooku píše:
V tuto chvili chceme jedine - nechat propocitat, zda to ma z dopravniho pohledu smysl, nebo zda je to zbytecne
Takže nyní ve špičce kapacita trolejbusů 1260 osob za hodinu, v sedle 840, což je víc než plánovaná kapacita lanovky 500 osob za hodinu. Hotovo. Spočítáno. Kde je můj milion?

Edit: Ještě lanovka v podání idnesu


Offline
439
16 led 2015 11:18
To je ale jenom proto, že se přesunul na Anthropos.


Offline
Uživatelský avatar

2638
13 črc 2009 13:42
Kyvadlovou lanovku v žádným případě! Když už, tak oběžnou. Ale i tak mám pochybnosti o jejím významu, když v Pisárkách není žádný přestupní uzel.


Offline
2826
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Pokud by byly posilové spoje z Mendláku jen ke kampusu, tak i přes číslo 405 nebo 406 by bylo na těchto spojích odbavování všemi dveřmi, takže problém vyřešen.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Bohužel, to už spíš bude lanovka než lidi, co se vyznají v odbavování :D Ale obecně — nástup jen předními dveřmi, vysoké číslo, roztahaný interval... lidi se do toho nepohrnou, dokud se na tu trasu nenasadí "běžná městská" linka.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
eframmcbeth píše:
405 a 406 nikdy nebudou přepravovat potřebné množství lidí, dokud na nich bude odbavování cestujících u řidiče — dokud to budou "regionální" linky. Jet z Mendláku na Kampus trolejbusem (jedu to několikrát týdně) je hrozná otrava, protože to zastavuje po cestě 8x a trvá to... Jet to samé 405 je otrava, protože to jezdí málo, a člověk čeká u dveří řidiče a připadá si jak v první třídě na vesnici... Kdyby jela tahle nová expresní linka (a prosím nehádejme se o čísle), řekněme E25 čistě jen po zastávkách Mendlovo nám. (ul. Hlinky) Pisárky (tunel) Kampus — Nem.Bohunice a zpátky, rozhodně by to bylo levnější, rychlejší, systémovější, pohodlnější a snazší, než budovat lanovku nebo drátovat tunel.

Nebo by stačilo kdyby cestující zapojili mozečky a koupili si jízdenky předem, pak by odbavení svištělo :)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Ještě k lanovce...
Matěj Hollan na Facebooku píše:
Nez se zacne (jakoze urcite zacne) sirit, ze stavime lanovku ke Kampusu, tak poskytuji vysvetleni, jak je to fskutecnosti: Pokud by mesto melo stavet za sve lanovku, podle odhadu cca 150-200 milionu, tak by to byla dira na penize, ktera by se nikdy nevratila. V tuto chvili chceme jedine - nechat propocitat, zda to ma z dopravniho pohledu smysl, nebo zda je to zbytecne, a pak, jestli na to jdou sehnat nejake evropske (ci jine) zdroje. Pokud ne, nebudeme do delat. Toto je pouhe svoleni k tomu to proverit.

Pozn.: alternativni navrh na slepr se skluzavkou tesne neprosel.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
405 a 406 nikdy nebudou přepravovat potřebné množství lidí, dokud na nich bude odbavování cestujících u řidiče — dokud to budou "regionální" linky. Jet z Mendláku na Kampus trolejbusem (jedu to několikrát týdně) je hrozná otrava, protože to zastavuje po cestě 8x a trvá to... Jet to samé 405 je otrava, protože to jezdí málo, a člověk čeká u dveří řidiče a připadá si jak v první třídě na vesnici... Kdyby jela tahle nová expresní linka (a prosím nehádejme se o čísle), řekněme E25 čistě jen po zastávkách Mendlovo nám. (ul. Hlinky) Pisárky (tunel) Kampus — Nem.Bohunice a zpátky, rozhodně by to bylo levnější, rychlejší, systémovější, pohodlnější a snazší, než budovat lanovku nebo drátovat tunel.


Offline
609
24 čer 2005 20:56
Pokud by tyto nejmenované linky jely přes Pisárky, tak by musely projet o jednu světelnou křižovatku víc a po objektivně pomalejší trase, tedy místo 9 minut ve směru nahoru (reálně i trochu méně) by se JD mohla natáhnout na takových 12 minut, ale případné "vložky" k nemocnici by to snad zvládly. U dalších spojů dál za nemocnici bych raději nechal současnou rychlejší trasu, což ale zase vede k nesystémovému řešení.
Kmenových vozů na tento "výtah" by se nejspíš našlo dostatek, jen to musí někdo zaplatit.

_________________________________
I cesta může být cíl.


Offline
Uživatelský avatar

6968
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Kdyby se chtělo, tak by se daly zařadit posilové spoje MN - NB na těchto linkách, třeba v režii DP. Plus kdyby se těmto spojům navíc přidala zastávka Pisárky, bylo by to mnohem lepší, než lanovka. I když přidání Pisárek asi nebude tak jednoduché, jedině že by spoje jely po Hlinkách.


Offline
609
24 čer 2005 20:56
Takové linky existují dokonce 2, akorát staví až u nemocnice a ne na zastávce "Univerzitní Kampus". Obsluhované zastávky jsou Mendlák, Poříčí (ve směru na Mendlák), Riviéra, Nemocnice Bohunice. Bohužel interval je trochu horší - ve špičce 15 minut každá.

_________________________________
I cesta může být cíl.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Pořád ještě nechápu, proč by se ale dávala přednost lanovce před autobusovou linkou skrz tunel... řekněme Mendlák—Pisárky—Kampus. Tu prostě lanovka předběhnout nemůže.


Offline
Uživatelský avatar

1344
17 črc 2010 21:41
Krno
Oni si s tou lanovkou nedají pokoj. Nic proti, pokud by to bylo prezentováno jako turistická atrakce, ale jako řešení dopravní situace je to absolutní nesmysl...

Staník píše:
Ve vozech brněnského dopravního podniku přeje cestujícím hezké Vánoce Stella Herfortová, vnučka herečky Zdeny Herfortové. Hlášení číslo 91 řidiči pouští na pokyn dispečinku. Jak se vám líbí?
https://www.facebook.com/udalostibrno/videos/954249124642062/

Něco tak protivného už jsem dlouho neslyšel... Jestli to uslyším v reálu, tak mačkám záchrannou brzdu a nouzové otvírání dveří a zdrhám. sarcastic

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Tin píše:
no já nevím..
jestli chápu správně, tak EU zaplatí smyčku v Pisárkách, když se k tomu postaví (taky za prachy eu) ještě parkoviště a lanovka. V tom případě by nestavěl jen blázen.
Problém je právě v tomto...

Ty peníze z EU můžou jít na něco, co je opravdu potřeba... Je potřeba postavit několik tramvajových tratí, jejichž stavba objektivně zlepší přepravu tisícům lidí.

Kampus znamená vrchol dopravní špičky cca dvě hodiny ráno a dvě hodiny večer. Mimo této doby by lanovka byla atrakce, v této době by byla zbytečná. A důvod zbytečnosti? Při přepravní schopnosti 500 lidí za hodinu, mizernému intervalu a startu odněkud z Pisárek nemůže ani zdánlivě konkurovat v čemkoliv trolejbusu - fronta se u ní udělá v prvním týdnu nebo měsíci, pak se na to lidi vybodnou a půjdou na trolejbus.

Je potřeba si uvědomit, že dopravě lanovkou chybí jedna naprosto nezbytná věc, a to je škálovatelnost. Je úplně jedno, kolik lidí se potřebuje svézt, ale lanovku přes její kapacitu nedostaneš.

Prostě je to celé na palici...

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
488
07 úno 2006 10:26
Ondra K. píše:
O lanovce a dostavbě pisárecké vozovny

Mimochodem, zde je druhá smyčka zmíněna.


Z hlediska rychlosti přepravy, investičních i provozních nákladů vychází lanovka (mimo jiné díky terénu) kupodivu docela dobře. A EÚ na podobné nápady "slyší"... V mnoha evropských městech jsou lanovky naprosto běžnou součástí MHD. Jiná alternativa, která ještě nikoho nenapadla, by bylo v Pisáreckém tunelu natáhnout trolejbusové dráty. :-)


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Líbí se mi to asi tak, že když mi přeje příjemnou jízdu, tak říkám v duchu "možná tak kdybys byla potichu". Nelíbí se mi ten hlas a pokud to člověk navíc slyší každý den několikrát, tak je to vážně otravné... Naprostá zbytečnost - skoro bych řekl možná i trapné...


Offline
Uživatelský avatar

1632
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Ve vozech brněnského dopravního podniku přeje cestujícím hezké Vánoce Stella Herfortová, vnučka herečky Zdeny Herfortové. Hlášení číslo 91 řidiči pouští na pokyn dispečinku. Jak se vám líbí?
https://www.facebook.com/udalostibrno/videos/954249124642062/

Nová linka E50 - Reportáž ČT
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10122427178-udalosti-v-regionech-brno/315281381991214-udalosti-v-regionech/


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
no já nevím..
jestli chápu správně, tak EU zaplatí smyčku v Pisárkách, když se k tomu postaví (taky za prachy eu) ještě parkoviště a lanovka. V tom případě by nestavěl jen blázen.

zhruba 15 podle projektanta znamená 12 krátkých, pak to vychází.

ohledně jízdní doby, když ujede před nosem trolejbus, je to 10 min čekání + 8 min jízdy, lanovka vyhrává.

horní stanice by klidně mohla být až u kruháku

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

3096
29 srp 2009 19:30
Info o lanovce přidalo i idnes.cz
V článku se píše:
Za hodinu by byla schopná bez problémů přepravit tisíc lidí, což je zhruba patnáct vytížených trolejbusů. Investiční náklady jsou malé v porovnání s tím, co by to dopravnímu podniku přineslo v úsporách na mzdách či pohonných hmotách,“ konstatoval spoluzakladatel A Plus Karel Tuza.

Ať počítám, jak počítám, nemůžu dojít k výroku 15 trolejbusů = 1 hodina provozu lanovky. Za předpokladu, že lanovka každým směrem přepraví za hodinu 500 lidí (tak je psáno ve článku) a kapacita kloubového trolejbusu je cirka 140 osob, vychází mi necelé 4 trolejbusy každým směrem.
A celkově lanovka je fantasmagorie. Dejme tomu takt 6' (jízda čtyři a půl minuty + na vystoupení a nastoupení; z článku vyplývá, že jde o dvě kabinky, každá na jedné dráze). To znamená, že když v ideálním případě přijdu na stanici a nebude zde fronta, leč mi předchozí spoj ujede před nosem, prodlouží se moje cesta lanovkou bez přesunu z/na zastávku MHD na 12 minut. A to ještě člověk neví, kde jsou zamýšleny stanice... Podle mě je nejpravděpodobnější tato trasa. Patrně, vzhledem k zástavbě, jediná možná.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2499
28 lis 2007 23:00
Brno
MartinV píše:
Lanovka: přijde mi, že před volbami říkali docela jasné ne. Nicméně po volbách se asi vždycky najde místo na studii.


Pokud to EU z větší části zadotuje, tak proč ne?

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

6968
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Lanovka: přijde mi, že před volbami říkali docela jasné ne. Nicméně po volbách se asi vždycky najde místo na studii.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
O lanovce a dostavbě pisárecké vozovny

Mimochodem, zde je druhá smyčka zmíněna.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
1477
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
Ale odklon byl jenom směrem z města, takže se přes ten chybějící veksl nejezdilo. Do města se jezdilo normálně.

Vůz byl 3041 surprised

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Když jsme u té nehody na Makáči a trajfy musely přes Slovaňák, tak to šofcům vůbec nezávidím. Nezbývalo jim nic jiného, než buď u gymplu překládat šráky nebo si udělat kolečko kolem náměstí. Holt v ústí Skácelky jaksi chybí vexl. Jako jediný. A tolik by se tam hodil. A nejenom pro tyto, velmi smutné, okolnosti.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
439
16 led 2015 11:18
V tom iDnesu nejsou normální. Všímněte si dole, že článek byl zařazen do tématu Recep Erdogan. Když to téma rozkliknete, tak zjistíte, že to není zdaleka jediný článek v tomto tématu, který s tureckým prezidentem nemá nic společného. WTF?!


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 15 říj 2024 20:22
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]