Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 58 z 138    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 138  Další
Autor Zpráva
Offline
479
23 pro 2013 20:28
Hrušovany u Brna
Tak už mi to funguje. e_smile


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Momentálně mi iRIS nezobrazuje vůbec nic.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Tiež si som toho všimol, vozidlá DPMB majú nastavené v dátach nezmyselné čísla spojov a kurzy. Ak sa to počas nočnej aktualizácie JŘ nespraví automaticky, budem to zajtra riešiť.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
479
23 pro 2013 20:28
Hrušovany u Brna
Zolexi, ode dneška se mi na mobilní app ukazují po rozkliknutí detailu absurdní zpoždění (např.: 383 min) a detaily JŘ taky fungují divně. Někde nejsou k dispozici, někde ukazují jiné časy a dokonce i zastávky. Pravděpodobně je to díky změnám od 13. Chci se zeptat, zda je to chyba jen u mě.


Offline
1205
17 lis 2008 17:19
Brno-Bystrc (30, 50, 51, 52, N92)
Na irisu se špatně zobrazují kurzy - zřejmě špatně zadané služby.
Kurz 00605 vozy 1108 a 1040, ale 1040 jede podle jř kurzu 00609.
Kurz 00610 vozy 1908 a 1918, ale vůz 1918 jede podle jř 00608.
Kurz 00601 vozy 1081 a 1922, ale vůz 1922 jede podle jř 00602.


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Alanis:

Zastávky sú bohužial zlúčené už u Kordisu, nič s tým nespravím. Takto to je aj na mape IDOS-u a na mape IDS JMK. Budeš si musieť zvyknúť, že sa tá zastávka takto volá e_smile Mimochodom, ak máš na telefóne zapnutú polohu, tak v zozname zastávok uvidíš 5 najbližších zastávok. Ak si stál na nádraží, "Znojmo, a.n." mala byť tá prvá v zozname.

Čo sa týka odjazdov, máš pravdu, že 4 najbližšie odjazdy niekedy nestačia. Zvýšil som počet zobrazených odjazdov na 6.

Obnovovacia frekvencia je nastavená na 5 sekúnd. Toto funguje dosť spoľahlivo pre regionálnych autobusoch, u vozidlách DPMB je ale problém so zastaralým RIS-om. Každé vozidlo DPMB posiela dáta o polohe približne kažých 20 sekúnd, stratovosť týchto dát je ale pomerne vysoká (nedostatočný rádiový signál, rušenie iným vozidlom, ... ). Stačí, ak sa stratí 1 oznámenie o polohe, a nemáme info o polohe celých 40 sekúnd. Toto sa asi vyrieši až s novým RIS-om.

Záložka Odjezdy ako aj perlovka sa do webovej verzie dostane, ale zatiaľ som na to nemal čas. Snáď tento alebo budúci týždeň.

ScaniaT:

14529 je záložné MSP, takže ŠPZ nebude priradené.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
439
16 led 2015 11:18
Alanis: To samé je nejspíš i Náměšť nad Oslavou, a.n. Taky jsem si říkal, jaktože vlaky jezděj na autobusové nádraží. :D


Offline
Uživatelský avatar

180
08 srp 2015 13:49
Prosím opravit 14529 = 5L1 5061

_________________________________
ROZSÍVAL založeno 1993
U Svitavy 3, 618 00 Brno


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Zhruba dva měsíce mám chytřejší foun, než jsem měl, a je na čase sesmolit něco o mobilní verzi iRisu.

Dnes jsem přijel z Brna do Znojma s plánem navštívit zdejší nemocnici. Vystoupím ve Znojmě a chci se podívat v kolik mi jede autobus a nově i vlak, ten bych samozřejmě upřednostnil :D Zapnu iRis, odjezdy, hledání zastávek a vybafly na mě zastávky široko daleko, ale Železniční stanice a ani Znojmo mi to nenašlo. Nevadí, tak to zadám ručně... zkouším s diakritikou, bez, se slovem Znojmo, bez. Marně. V průběhu datlování jsem pomalu došel k označníkům a přesvědčil jsem se, že moje paměť ohledně názvu zastávky není mylná, to stejné jsem udělal po pohledu do jízdního řádu linky S81 v Poseidonu. Nakonec mi přijelo to epický solárko na 805 a tak jsem bádání zanechal. Doma jsem se zkusil podívat znova a zabrousil jsem do zastávky Znojmo, a.n. a ejhle. Úplně dole tu máme vlak i MAD Znojmo. A tohle se mi moc nelíbí. Nevím z jakého důvodu jsou 3 různě pojmenované zastávky (Znojmo, aut. nádr., Železniční stanice a Znojmo) sloučené do jedné zastávky Znojmo, a.n. a když už to tedy musí být sloučené, proč není tento "uzel" pojmenován přehledněji, např. Znojmo, nádraží. Přijde mi to značně matoucí, když v jízdním řádě i na zastávce je název zastávky jiný, než v aplikaci.

Další postřehy se pokusím sesmolit stručněji. Doběhnu na Zvonařku, ujede mi 67, chci se podívat na iRis kdy mi jede další 67. To se nedozvím, protože iRis ukazuje jen první 4 odjezdy, takže sleduji v ED,AD>město střídání 12, 63, 12, 76, po 10 minutách se dostane na řadu 67 a dozvím se, že pojede za 5 minut. Děkuji, to kdybych věděl před 10 minutami, tak pojedu 12 :D Pomohlo by např., že po zapnutí filtru na konkrétní linku by se v odjezdech zobrazovala jen daná linka. Tohle je problém víceméně všech zastávek, kde jezdí víc jak 1 linka a člověk se potřebuje dozvědět odjezd nezobrazené linky.

Tohle už je hnidopišství, ale musí to ven :D Na iRisu vidím d-3 na křižovatce Jugoslávská, fyzicky stojí na říjňáku. Je to pěkné, že se dozvím polohu šaliny i se zpožděním, jen je to k ničemu, když šalina žádné zpoždění nemá a odjíždí na čas. Předpokládám, že obnovovací frekvence je nastavena na nějakou vyšší hodnotu, aby to nezatěžovalo tolik server, nebo aby to nežralo tolik data, ale stejně bych uvítal, kdyby si každý uživatel mohl nastavit obnovovací frekvenci podle sebe. Aspoň na tu základní hodnotu, která je 20(?) vteřin.

Tak jsem se pokusil o konstruktivní kritiku, snad se nebude Zolex zlobit :D Za appku jsem hrozně rád, je čím dál lepší (zvlášť nově sledování vozu a zobrazení konkrétního JŘ spoje i s přepočítaným zpožděním), zbytek republiky nám může jen závidět :applause:

Málem bych zapomněl, je v plánu záložka Odjezdy i do webové verze iRisu?

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
1591
18 led 2009 10:06
zolex píše:
Nie je to pravda, v infookne na mape sa zobrazí len nadtyp, ale v detailu vozidla sa zobrazuje celý presný typ.


Promiň, mám na mysli samozřejmě infookno, neznám tvou terminologii :)

zolex píše:
11007 - Opravené.

Pořád vidím tenhle vůz: http://seznam-autobusu.cz/vuz/54176 (i po Ctrl+F5), ale je to nějaká SORka, dneska jsem tím jel, ale zapomněl si napsat RZ :oops:

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
49
17 bře 2015 13:14
Tak to perfektní,když jsem to na irisu naposledy sledoval tak ta možnost chyběla.
Zolex-aplikci jsem měl naposledy puštěnou v létě protože mi nenabízela to co DB.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7587
17 pro 2006 22:32
Brno
Už ano.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
49
17 bře 2015 13:14
A má iris automatické sledování vozidla?U DB ta možnost je.


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Richie píše:
stále se v detailu vozidla nezobrazuje správný typ, jenom "nadtyp" (u SOR C12 jenom "C")

Nie je to pravda, v infookne na mape sa zobrazí len nadtyp, ale v detailu vozidla sa zobrazuje celý presný typ.

Richie píše:
jestli by nebylo možné zobrazovat jak časy pravděpodobných odjezdů podle aktuálního zpoždění, tak časy dle JŘ? A nebylo by možné zobrazovat zpoždění i v předchozích zastávkách?
...
Mrkni prosím na bus z garáží Rosice s MSP ID 11007

Ne a ne e_smile 11007 - Opravené.

trolejbusak62 píše:
Prosím o změnu SPZ 3J2 6353 na 5J6 9356. Setra se podívá do Znojma. Díky!

Opravené.

Karlos píše:
ID vozu 12036 = 4J0 6036
ID vozu 14017 rozhodně není toto, ale nejspíš tohle pokud jezdí na svém kurzu

12036 - záložné MSP, takže ŠPZ nebude pridelené.
14017 - Opravený bug (rovnaký problém ako s 11007). ŠPZ neznáme, ak to niekto uvidí naživo, napíšte

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Richie: Nikto iný okrem teba takéto problémy nehlási, takže to nie je bug. Môže to byť napríklad antivírom alebo inou chybou na telefóne. Pri spustení aplikácie sa najprv načíta evidencia vozidiel, čo je okolo 25 kB (nekomprimovane 280 kB). Potom sa každých 5 sekúnd načíta stav vozidiel, čo je v špičke okolo 50 kB (nekomprimovane 300 kB). Všetky zariadenia by mali podporovať GZIP komprimáciu vo všetkých verziách Androidu. S FUP-om to samozrejme fungovať nebude, keďže je limitovaný na max 8 kB/s.

V dobe, keď je celá ČR pokrytá kvalitným 4G (LTE) signálom (v Brne aj 3G), vypínanie 3G a 4G a používanie EDGE alebo GPRS nemá žiadne opodstatnenie. V dnešných podmienkach je EDGE nevhodný na hocičo iné, než chat.

Bulldozer: Kedy si naposledy iRIS zapol? Tento rok asi ešte nie... Zpoždění tam je už od únoru, časy odjazdov tam sú od minulého týždňa. Aplikácia doprava-brno by asi ani nemohla byť pomalšia a nespoľahlivejšia. K presnosti len tolko, že oba aplikácie dostávajú dáta z rovnakého zdroja, ja ich upresňujem aj pomocou dát od DPMB, takže iRIS je vždy presnejší.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
49
17 bře 2015 13:14
Doprava-Brno má v aplikaci i ćas a místo odjezdu a příjezdu a případné zpoždění a to iris co vím nemá.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Mohu vědět, co znamená "přesnější"? V iRisu jsou, pokud vím, docela přesné...

Má to webovou verzi, pro srovnání? http://www.doprava-brno.cz/ to evidentně není...

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
49
17 bře 2015 13:14
Já ale na tohle vlákno nereagoval.Kdyż uż tak já s irisem problém nemám,zobrazení mám okamżitě přes WiFi a jinak hlavně poużívám dopravu kde jsou informace přesnêjší než u irisu.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Já si to nevymýšlím :lol: , ale je fakt, že o mě se říká, že mně se s počítačema dějou skutečně neobvyklý věci, i firemní ajťák to říká biggrin

Bulldozer: jo, kdyby tak ta aplikace nebyla tak neskutečně pomalá a dokázala zobrazovat všechny linky :) Ale jinak souhlasím že zobrazování zpoždění v téhle aplikaci se mně líbí víc, v tom su taky sám? :) Nemyslím zobrazovat podjetí, to není dobrej nápad, ale všechno ostatní.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
49
17 bře 2015 13:14
Pužívejte Doprva Brno a nemáte problém.A navíc se dozvíte vše kolem spoždění linky.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Zolex má několik desítek tisíc uživatelů a stěžuješ si na to jen ty. Mě se prostě nezdá, že je to bug.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
mceza píše:
Otazkou je, zda je v tu chvili pouzita opravdu wifi nebo ne. Wifi nemusi fungovat nebo s ni muze byt nejaky problem. Nebo se proste telefon rozhoden vyuzit misto toho datove pripojeni. Vypni data uplne, zapni wifi a pak uvidis.

Zkusil jsem, vozidla se načítala 7 minut (takže jsme ještě musel často přejíždět po displeji, jinak by se to pořád načítalo znovu a znovu díky tomu že Android má paměť akvarijní rybičky), pak jsem klik na Seznam a zpět na Mapu a najednou tam byly... Kdyby neklikl, tak se "načítají" možná doteď... Zolexi, není to nakonec Bug?

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
ID vozu 12036 = 4J0 6036
ID vozu 14017 rozhodně není toto, ale nejspíš tohle pokud jezdí na svém kurzu

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

83
16 srp 2008 20:43
Jihlava
Prosím o změnu SPZ 3J2 6353 na 5J6 9356. Setra se podívá do Znojma. Díky!

_________________________________
http://jihlavskymhd.g6.cz/


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Otazkou je, zda je v tu chvili pouzita opravdu wifi nebo ne. Wifi nemusi fungovat nebo s ni muze byt nejaky problem. Nebo se proste telefon rozhoden vyuzit misto toho datove pripojeni. Vypni data uplne, zapni wifi a pak uvidis.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3447 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 138  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 06 říj 2024 06:35
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]