Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 17 z 40    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 40  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
eframmcbeth: Mohl bys zveřejnit ty mapy i jako rastry? Na rychlé zobrazování jsou mnohem lepší.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
1086
09 lis 2006 18:16
Plánky jsou super :applause: denní plán sice se zobrazuje pomalu, ale kvalita to vyváží. Nicméně si myslím, že by v plánku měla být uvedena i linka 501, protože pokrývá i brněnskou oblast kolem zastávky Rozhraní.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Abych odpověděl — vše tvořím v Inkscapu (protože když jsem začínal, na Illustrator nebyly $$$, a teď už jsem si zvyk :D )

Bezbariérovost — taky brý nápad — nadhodím k diskusi.

A práce je to hromada, ale je to práce příjemná :) jeden takový uzel zabíral kolem 3-4 hodin (+ korekce, připomínkové řízení atd.) Já jsem ty staré kusy kdysi otevřel, tak mi v paměti vytanula má drahá Budapešť, odkud jsem byl při cestování MHD zvyklý na tohle:
http://www.bkk.hu/apps/docs/csomoponti- ... storia.pdf
Tak jsem sedl a pustil se do kreslení...


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Podle mého názoru, by to ještě do těch schémat uzlů chtělo doplnit info o bezbariérovosti zastávek. V některých situacích to může být dost podstatná informace.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

3980
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Mě by zajímalo a možná to tu zaznělo (nechtějte v tom případě, abych to tu hledal), v jakém softwaru jsi to kolego tvořil...?

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Ty už ty plánky teď děláš na plný úvazek, ne? :-) To muselo dát hodně práce, ale výsledek stojí za to. Když si otevřu nějaké to staré schéma, tak nestačím zírat, čím se DP dobrovolně prezentoval, to tvoje je o několik levelů výš ve všech ohledech.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Přívrat tam není a dík za upozornění — přiděláme přidáme :)


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Ať se dívám, jak se dívám, Přívrat tu néni.
Dívám se špatně nebo se o nejsložitějším šrákovým křížení v Šalingradu neuvažuje. Není snad zmapováníhodné? :-s

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
No a ode dneška tam najdete i všechny uzly... včetně několika nových.

http://dpmb.cz/?seo=schemata-dopravnich-uzlu


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Takže souhrnná dopolední reakce:

a) Přesně jak píše Martin V, v přehledu linek napravo si má člověk najít barvu, kterou pak bude hledat dál. Navíc slouží k vysvětlivkám a poznámkám k jednotlivým linkám.

b) Zastávky na znamení by nejen že zapadly, ale já tuto informaci, s odpuštěním, vždy považoval za zbytečnou pro jakékoliv schéma. Ve voze se to oznamuje a stejně lidi mačkaj pořád a všechno, jak se zde diskutuje v dalších vláknech.

c) konečná 11 chybí, vidím, to je třeba doplnit (ještě že je to "nedůležitá konečná")

d) ano, máš špatný monitor :D

e) o 401/402 v Lískovci vím. Už po odevzdání do tisku jsem zažil panickou situaci, kdy bylo třeba doplnit tam 69 a nové zastávky 81 na Lesné. Stihlo se to, ale bohužel o regionálních linkách nikdo nic nevěděl.


Offline
Uživatelský avatar

435
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
Jenom drobnost - na trase linek 401+402 chybí nová zastávka Starý Lískovec, smyčka směr Bosonohy.

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
mh píše:
Možná to je mým monitorem, nebo unavenýma očima, ale přechod tarifních zón 100/101 (bílá/světle modrá) mi dost splývá, docela těžko jsem hledal ohraničení..

To už se tu kdysi řešilo, máš špatný monitor. :-P Na 99% nekvalitní TN panel, který přepaluje světlé odstíny. Naštěstí už tato technologie pomalu mizí s rychle klesající cenou kvalitnějších displejů (IPS a spol.). Nejdůležitější v tomto případě je, aby to bylo vidět na tisku (a ten má většinou tendenci ztmavovat).

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
Možná to je mým monitorem, nebo unavenýma očima, ale přechod tarifních zón 100/101 (bílá/světle modrá) mi dost splývá, docela těžko jsem hledal ohraničení..

A u ED schématu bych buď doplnil názvy parků, nebo ty zelené plochy zrušil, je to takový matoucí :)


Offline
Uživatelský avatar

1442
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
U toho centra ti chybí občasná konečná 11 na Maliňáku. ( 5 na Mendláku uvedenou máš ;))


Offline
Uživatelský avatar

6963
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Jen jsem nepochopil ten barevný přehled linek vpravo
Teoreticky vpravo díky seřazení najdeš lehce linku a jí odpovídající barvu, kterou pak najdeš ve schématu. Např. kudy to jede a na co můžeš přestoupit.

a zrušení rozlišení typů zastávek (tedy jestli je zastávka na znamení).
To by myslím v tom barevném provedení zapadlo.


Offline
Uživatelský avatar

2572
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
MartinV píše:
:applause:
Je otázka, jestli je u denního schématu lepší použít jednu barvu (a ve společné trase jednu linku) pro T-linky a jednu pro A-linky. Nevypadalo by to jako v cirku. Na druhou stranu takhle lze líp pozorovat celou trasu konkrétní linky.
Co se mi ale moc líbí - konečně dvojjazyčné provedení. Jelikož ta angličtina v komunikaci (v Česku obecně) velmi chybí.

Ano, ano, jde o opravdu fešné grafickémprovedení a přidanou hodnotou navíc v podobě nových vysvětlivek (například i o pěším spojení mezi zastávkami) a přehledu základních jízdenek a to vše i v angličtině.

Jen jsem nepochopil ten barevný přehled linek vpravo a zrušení rozlišení typů zastávek (tedy jestli je zastávka na znamení).

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Supplementary je dobrý - doplňková - to použiju v příštích matroších — díky :)

A jo — 68 bude až na Vaňkec, jen nevím, zda se bude měnit na 81 směr Česká nebo směr Nám. Míru (proto je to tam udělané tak jako dost vágně) protože ta linka dál bude dosti chaotická.


Offline
Uživatelský avatar

6963
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Po diskusi s rodilým mluvčím.. (z UK)
Extra by použil spíš Američan či Kanaďan, sám by třeba použil supplementary jako posilovou linku, že to prý tak bylo např. v Londýně během olympiády. Ale co člověk, to názor. A taky nemusel 100% pochopit správný význam.

Mch. pokud se dobře dívám, tak se posunuje formální místo změny 68 <-> 81 na Vaňkec?


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Po diskusi s rodilým mluvčím bych doporučil použít výraz "additional lines" - je-li myšleno to u autodromu. Asi se to tam hodí víc.

eframmcbeth, chceš-li, poskytnu onu diskusi na SZ :)

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
439
16 led 2015 11:18
Na TFL se zdá používají extra buses.

https://tfl.gov.uk/info-for/media/press ... lebrations


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Special line používám třeba u 73 — to je účelová linka, pravidelná, leč velmi specifická, zatímco ta 400 na okruh je opravdu vyloženě posilová (a našel jsem i u TFL "Transport reinforcement" — což píšeme i na tabule během posil k výstavišti a na okruh — ale to je jako podstatné jméno... a to je něco jiného).


Offline
439
16 led 2015 11:18
To by bylo skvělý. Je to teda jen můj pocit, taky nejsem profi angličtinář. Všiml jsem si toho teda ale u Masarykova okruhu. Ještě by se tam dalo použít termín zvláštní linka = special line.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Právě koukám na TFL a ti používají výhradně "replacement bus service", což tady neodpovídá...
backup ani reinforcement nepoužívají.

Reinforcement jsem našel v pražských a budapešťských materiálech, backup nevyhodil nic :/


Naposledy upravil eframmcbeth dne 04 pro 2015 17:44, celkově upraveno 1

Offline
Uživatelský avatar

6963
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Eframmcbeth: spíš zkus mrknout, jestli něco podobného najdeš v MHD měst anglicky mluvících zemí. Já se zkusím zeptat někoho z GB či US, přece jen ti to mají z první ruky.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Není backup line spíš záložní linka? Vždycky jsem viděl jen reinforcement buses, reinforcement connections, lines atd... ale možné to je — pohledám konotace ve výkladovém slovníku :D Diky.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 976 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 40  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 25 zář 2024 05:18
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]