Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 264 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
Nehoda zablokovala tramvajovou dopravu v Lidické ulici


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Dnes před půl osmou byla v rámci Studia 6 České televize reportáž o projektu Pospolu. Byl tam rozhovor z Medlánek s ředitelem ISŠA a samozřejmě Havránkem.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

1632
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Na jižní Moravě loni rostl počet cestujících ve veřejné dopravě
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-live-ekonomika/360181/na-jizni-morave-loni-rostl-pocet-cestujicich-ve-verejne-doprave.html
/Samozřejmě týká se nejen Brna, ale celého Jihomoravského kraje. ;-)


Offline
Uživatelský avatar

6968
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Veselo na radnici. :pray:


Offline
Uživatelský avatar

1632
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Nejlepší firma ve městě? Podle Brňanů veletrhy
Citace:
Těsně v průzkumu u lidí zaostal Dopravní podnik města Brna, kterému patří místo druhé. „Je výzva do budoucna, pokračovat v nastaveném systému," řekl ředitel dopravního podniku Miloš Havránek.

http://brnensky.denik.cz/podnikani/nejlepsi-firma-ve-meste-podle-brnanu-veletrhy-20151204.html


Offline
Uživatelský avatar

1632
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Mouka... Zařazení příspěvku o pádu cestujícího v trolejáku do rubriky "Černá kronika" je pozoruhodné... ;-)


Offline
Uživatelský avatar

2638
13 črc 2009 13:42
Myšleno E50 Bystrc - Slatina vs. 50 Bystrc - Komárov.


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
renek píše:
Nová expresní linka propojí západ a jih města. Jezdit bude od poloviny prosince
Zdroj: http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 51201.html

Článek je aktualizován a rozšířen, Je zde i zmínka o možnosti dalších "E" linek v Brně.

Nějak jsem nepobral v článku toto:

Trasu, měřící čtyřiadvacet kilometrů, objede bus za čtyřicet minut. „Cestující už nemusí tolik přestupovat a zároveň se vyhnou ucpanému centru," připomněla Hailichová. I o něco kratší linka 50 jede o dvě minuty déle.
Tak schválně jsem si tedy zadal spojení z Adamcovy do Komárova, linka E50 má čas jízdy 23 minut, linka 50 pak 35 minut. Takže nevím, jak dospěli k té úspoře?

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Citace:
Dvě historické tramvaje z Technického muzea Brno
Ajo...

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

1632
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Na Mikuláše vyjedou do ulic Brna dvě historické tramvaje
http://www.brnenskadrbna.cz/zpravy/spolecnost/4528-na-mikulase-vyjedou-do-ulic-brna-dve-historicke-tramvaje.html


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1976
07 dub 2006 09:03
Předpokládám, ze by vložení jedné spojky SŽDC nemuselo zruinovat


Offline
Uživatelský avatar

3744
08 čer 2005 23:12
Mouka píše:
Asi se rozhodlo, že stačí přestup v Židenicích. Jinak při dnešním intervalu S3 by už další zahuštění na Kuřim mohlo být zbytečné.

Jenže z Řečkovic to do Slatiny na jeden přestup v Židenicích nedáš, protože linka 75 nezajíždí k nádraží Židenice.

A co se zahuštění týče, pokud si pamatuju, tak spoje linky S1 přešly na linku S3 a jsou to ty spoje ukončené u hlavního nádraží, takže by se linka S1 dala zavést na úkor těchto spojů S3 bez zahuštění trasy na Kuřim.


Offline
1366
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Mouka píše:
Asi se rozhodlo, že stačí přestup v Židenicích. Jinak při dnešním intervalu S3 by už další zahuštění na Kuřim mohlo být zbytečné.

Zbytečné by to nebylo, leč bohužel se tam ty vlaky již nedají kam napasovat. Máš tam hromadu nákladních, pak osobní, nějaký i ten rychlík, takže interval vlaků je už teď ráno kolikrát kolem 7-8 minut (ať počítám jakýkoliv typ, vč. nákladních), takže na další již není místo.


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
goldfinger: Tak by byla úvrať v Židenicích. Ze Slatiny do Střelic se bez úvrati nedá dostat. V Černovicích kdysi býval úplný triangl, ale už tam dávno není.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1976
07 dub 2006 09:03
Bez rozumné vzájemné návaznosti v nástupních a výstupních vlakových stanicích na městskou MHD se lidi eska používat nenaučí. To se týká zejména a 77 ve Slatině, ale taky spojení se zastávkou v Řečkovicích. Dovedl bych si představit linku, která by po otevření terminálu u Leskavy jela ze Slatiny po nákladovém průtahu mimo HBf. (kvůli úvrati a časové ztrátě při jízdě komároVskou spojkou) do Střelic.
Větší potenciál má nejspíš taky Blaukec, odkud by mohla být lépe zorganizovaná doprava do CTP parku. Jet ze severu na jih a obráceně je teď utrpení, vlak to zvládá vcelku v poho.


Naposledy upravil chat-maniac dne 04 pro 2015 15:29, celkově upraveno 2
odpraseno / ještě jednou odpraseno


Offline
Uživatelský avatar

6968
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
B1: nemám teď bohužel čas hledat, co a kdy to bylo. Nicméně jak dlouho fungovala? Nelze očekávat okamžitý přestup lidí do vlaků. Tohle může trvat i nějaký ten rok.


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
Asi se rozhodlo, že stačí přestup v Židenicích. Jinak při dnešním intervalu S3 by už další zahuštění na Kuřim mohlo být zbytečné.


Offline
Uživatelský avatar

3744
08 čer 2005 23:12
MartinV píše:
Co se týče expresní dopravy, tak využití vlaku se nabízí víc, než expresní busy (asi kromě té Bystrce, kam vlak nejezdí). Je škoda, že se tímto směrem železnice v Brně příliš nerozvíjí (zastávky typu Lesná by úplně stačily).

A proč teda neuspěla linka S1, která byla v podstatě expresní verzí linky 72?


Offline
Uživatelský avatar

3661
26 čer 2005 08:44
Brno-Líšeň (25, 26, 58, N97, N99)
A o hodinu později to samé na Lesné nádraží..

_________________________________
RH.


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
Žena upadla v trolejbuse a zranila si hlavu. Na místo jeli záchranáři


Offline
1366
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Zdeněk...hele, nezlob se na mě, ale ty máš někde po ruce mojí občanku, že víš, kolik mi je let? Vzhledem k tomu, že jsem zažil i jako předškolní dítě provoz linek do roku 1995, tak provoz linky 72 do Líšně mám jaksi ještě dost v paměti. Takže poznámky o věku si nech mimo mísu. :wink:
Rem...přesně tak.Dobře, přestup ještě ok, ale kolikrát se čeká u Semilassa nebo u KPN, tak dlouho, že to zhoršuje kvalitu cestování pro normálního cestujícího. Ta linka 53 je takový "paskvil", který tu linku 72 nenahradil ani náhodou a akorát to nahnalo lidí do aut. Ale tak uvidíme, třeba se situace po dokončení okruhu zlepší. :-)


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Zato já si pamatuju, jak v době mého dojíždění na střední byl úsek Horácké náměstí - KSB slušně využíván a některé dny a časové úseky dosti přeplněn. Taky pak lítaly p*dele jak vlaštovky když tu 72 zrušili v době, kdy jsem dělal třeťák a celej zbytek ročníku a čtvrťák jsem musel přeskakovat na Semilasse, kde se mnohdy stala popsaná situace kdy XY minut nic nejelo, pak najednou 2 kusy 84 z nichž jeden přervanej a druhej skoro narvanej.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

1647
10 čer 2006 20:45
Brno
MtM: hele nezlob se na mě, píšeš tady jak bylo ještě více cestujících když jezdila 72 po Jugoslávský, nezlob se na mě, ale dost silně pochybuju, že si to pamatuješ, vzhledem k tvýmu věku.

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1976
07 dub 2006 09:03
Po dokončení Žabovřeské by se nabízelo variantní vedení části spojů na a44 Tomkovo nám. - Provazníkova - ŠČ, Porgesova - tunel - Korejská - Přívrat, Mozolky - Žabovřeská - Mendlovo nám, případně s vynecháním ŠČ nebo Přívratu (nebou obou), pokud by to měl být expres, spojující SO, resp. Tomkovo nám. s Mendlákem.


Offline
Uživatelský avatar

6968
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Co se týče expresní dopravy, tak využití vlaku se nabízí víc, než expresní busy (asi kromě té Bystrce, kam vlak nejezdí). Je škoda, že se tímto směrem železnice v Brně příliš nerozvíjí (zastávky typu Lesná by úplně stačily).


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 15 říj 2024 18:18
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]