Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 14 z 62    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 62  Další
Autor Zpráva
Offline
439
16 led 2015 11:18
Vzopmínám si na opačný extrém - v jednom Tourbusím Crossu, když ho ještě měl Tourbus, byly všude přilepené papíry "Před výstupem zmáčkněte tlačítko STOP" a u onoho tlačítka byl zase papír "tlačítko STOP" s šipkou. Tenhle řidič to naopak vyžadoval. :D


Offline
Uživatelský avatar

6962
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Ano, v Brně bych z toho rozhodně nevinil cestující, tuplem cizince. Spíš by bylo na místě zjednodušit systém POD.


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Tlačítka v Brně jako fanoušek MHD chápu, ale ve Zlíně není poptávka a přesto platí systém - mačkám vždy, když chci vystoupit. A do toho jsou zastávky na znamení (které se tímto stávají ale jen jakýmsi formalismem, protože řidiči na méně vytižených zastávkách bez znamení prostě nezastaví, během dne je oficiálně asi 30 % zastávek na znamení, od devíti večer všechny kromě přestupních uzlů - to je rozumné). Ale funguje to - nikdy se nestane, že by člověk zmáčkl něco špatně. Když neznáčkne, nevystupuje.
V Brně: matka chce vystupovat s kočárkem a v nacpané šalině zmáčkne tlačítko pro výstup vozíčkáře místo kočárku (hned vedle sebe,v 13T). A řidič uplně naštvaně ji začně do reproduktorů ve voze nadávat, jestli je normální, jestli neumí číst, ať to nemačká. Stejně tak když jedu v buse 53 na Kolejní, kde bydlí na kolejích většina Erasmus studentů na VUT, cca kolem 500. Ti samozřejmě mačkají vždy - a tolikrát jsem viděl už řidiče, jak kvůli tomu i zastavili a začli nadávat do vozu, proč to mačkají. ...to je to tak těžké to nechat být? Zvlášť, když někde jezdí hodně cizinců a jsou rádi, že vůbec jedou... Být řidičem, tak to neřeším - ti lidi to nemačkají schválně přece, ale pro jistotu, protože chcou vystoupit...


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Tohle byl myslím SOR. Problém je v tom, že se to neodblokuje okamžikem úplného zastavení (kdy už většina cestujících venku celkem logicky zběsile mačká, protože nechápe, co se děje), ale až se řidič rozhodne zmáčknout tlačítko.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
P. Haluza píše:
Ano, přesně jak píše Mouka. I mně se kolikrát v Brně stalo, že přijíždí vozidlo, jakmile mám na dosah venkovní tlačítko, tak zmáčknu, ale stejně se dveře neotevřou, musím znovu zmáčknout, až když vozidlo úplně stojí a řidič dveře odblokuje. To je na palici.

Není, je to jednoduchý. Starý dodělávaný poptávky na Ciťákách šli zmáčknout i za jízdy/dojíždění k zastávce, bylo to tam určitě zapojené jinak a mělo to i jiná specifika pro řidiče. Třeba že když nikdo na DEV nevystoupil, nestačilo jenom odbrzdit a jet, ale muselo se DEV znovu zmáčknout. U Citelisů první řady teď nevím jak s venkovním, ale na DEV stačilo odbrzdit a jet. U 7653 a dál jenom až zastavil. Cross si už taky nepamatuju. Urban tuším venkovní zase bere, nejsem si jist (profesionální slepota).

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
29
25 kvě 2015 13:01
Tlačítka v metru jsou takto:
Tlačítko nesvítí - dveře jsou otevírány centrálně strojvedoucím, není třeba mačkat.
Tlačítko svítí - dveře jsou otevírány poptávkou, je třeba zmáčknout.
Tlačítka bliká - bylo zmáčknuto, viz předchozí bod, tedy byla navolena poptávka, dveře se otevřou.

Ještě je rozdíl v chování na trasách při nastavené poptávce - tlačítko svítí.
Na lince C svítí trvale na obou stranách, tedy si můžete navolit dveře dopředu.
Naproti tom na lince A(nebo B?) se při zapnuté poptávce rozsvítí až určitý kus před stanicí, tedy navolit moc dopředu nejde.
Je to dáno rozdílem zabezpečovače. Některý ví, která strana se bude otevírat dopředu pro všechny stanice, jiný zase "zjišťuje" stranu až před příjezdem do stanice.
A - LZA, B - ARS, C - MATRA PA135


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
To si nevyberete. Já zase zvyklej z Brna, že tlačítko "dveře"= "na znamení", jsem několikrát v Bratislavě přejel svoji zastávku na znamení, protože tam to mají některá vozidla oddělené. Takže rozsvícené tlačítko dveří neznamená, že vůz zastaví. To mi připadá na hlavu.


Offline
88
26 dub 2011 09:13
No a ještě se k tomu přidává dávání signálu pro řidiče při výstupu s kočárkem. Někde je piktogram u dveřní poptávky, někde u stopky, někde u invalidy a někde vůbec... A pak si vyber..


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
Richie píše:
Tak to mě překvapuje že někdo tak inteligentní nechápe něco tak jednoduchýho. Umím jenom 2 jazyky včetně češtiny a to ještě ne nijak extrémně dobře tu angličtina ale tohle mně připadá primitivní. Možná je to moc jednoduchý pro příliš chytrý lidi a moc složitý pro ty hloupý, nevím :)


Ono to principielně jednoduchý je, jenže provedení není zrovna uživatelsky přívětivé..


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ano, přesně jak píše Mouka. I mně se kolikrát v Brně stalo, že přijíždí vozidlo, jakmile mám na dosah venkovní tlačítko, tak zmáčknu, ale stejně se dveře neotevřou, musím znovu zmáčknout, až když vozidlo úplně stojí a řidič dveře odblokuje. To je na palici.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
V metru jsou podle mě tlačítka spuštěna v módu "Vánoční blikačka" — jakékoliv signály je třeba brát pouze jako estetický exces :D


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Někde můžete mačkat tlačítko ještě za jízdy a systém "si to pamatuje" a dveře v zastávce otevře. Někde musíte počkat, až po zastavení řidič dveře uvolní.
Dodnes jsem třeba nepochopil, co se mi snaží sdělit svým svícením/nesvícením/blikáním tlačítko na dveřích v pražském metru.


Offline
Uživatelský avatar

6962
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Richie: jenže ty o těchto tlačítkách víš víc, než normální cestující. Ne, že by t nemohli pochopit. Ale není to pro ně na pořadu dne. Bus či šalina je pro ně pouze prostředek přepravy, ne střed jejich zájmu. A tak pro ně není důležité ani rozlišovat mezi tlačítky. Každý má jiné priority.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
jako že v tom něco hledám? možná kdybych jen mlátil do všeho co najdu, třeba mě ta hláška nesetře :D


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Tak to mě překvapuje že někdo tak inteligentní nechápe něco tak jednoduchýho. Umím jenom 2 jazyky včetně češtiny a to ještě ne nijak extrémně dobře tu angličtina ale tohle mně připadá primitivní. Možná je to moc jednoduchý pro příliš chytrý lidi a moc složitý pro ty hloupý, nevím :)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Brněnský systém žádání o cokoliv je děsivý. Představ si, že jsi cizinec a přijedeš sem. V tramvajích jedno, v busech druhé, v trolejbusech třetí (a občas taky žádné, nebo mini na stropě). Jedno tlačítko zelený, jedno červený, jedno hranatý, jedno kulatý, jedno STOP, jedno s <|>, a popřípadě různé kombinace předešlého, pokud možno dvě tlačítka na jedné tyči...

Bydlím tu 5 let, denně to používám, zajímám se o dopravu, hovořím plynně 5 jazyky a neplynně dalšími asi 7, ale jazyk brněnské signalizace řidiči jsem dodnes nepochopil, ačkoliv jsem studoval i ten infoplakát, co je ve vozech. Dodnes se mi stává, že mačkám špatnou věc ve špatném voze, občas za to dostanu hlášku, abych nic nemačkal...

Oč jednodušší by bylo mít všude jednu barvu, jeden tvar — to je ale nereálné, protože každý vůz je vyroben jindy jinde a jinak. Proto reálnější je vykašlat se na celý ten systém a zavést prostě pravidlo "před výstupem vždy zmáčkni, co vidíš" (protože tak to stejně 90% lidí dělá, protože současnému systému nerozumí), a popřípadě zavést i systém "všechny zastávky jsou na znamení" (ale to je na dlouhou diskusi a rozhodně by tomu muselo předcházet to předchozí zmíněné pravidlo).


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Studovat? To je snad jasně vidět ne - poptávka je vždycky zelená a STOPka bývá oranžová nebo červená, ale je fakt že mnohým cestujícím dělá problém rozlišovat barvy a číst...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
89
06 led 2015 17:23
Několikrát jsem si všiml, že to hlášení používají řidiči, kteří běžně jezdí s vozy s poptávkovým zařízením v případě, že dostanou vůz bez poptávkového zařízení. Cestující musí studovat, zda vůz má poptávkové zařízení, kde ho má a dávat pozor na barvy tlačítek v každém vozu jiné.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Proč? Stačí snad umět číst a poslouchat a víš, jestli je nebo není na znamení, ne? :)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
89
06 led 2015 17:23
Hlášení, které bytostně nesnáším, zvláště u zastávek s více režimy zastavování.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Nemačkejte tlačítko zbytečně, dveře ovládá řidič... sarcastic

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

1646
10 čer 2006 20:45
Brno
ehm, Heinrichova v režimu "o" - to je úžasný, dát na znamení jednosměrnou zastávku s Bezpečnostním zastavením :mrgreen:

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
80
05 dub 2015 22:52
Starý Lískovec
Další přístřešek je na Běloruské u šaliny, směr město. Už se rýsuje konstrukce. A já si říkal, co tam kopou...


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
T3 1586 píše:
Potvrzuji nové označniky na Malé Klajdovce.

Děkujeme za potvrzení potvrzeného.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

2776
07 kvě 2008 20:25
Čebín
Koukám že s těma přístřeškama se roztrhl balík ;-)

asi vánoční dárky ;-)

Další se staví na kamechách zas. Říčanská směr Žebětín ;-)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1542 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 62  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 21 zář 2024 02:00
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]