Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 268 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
7298
27 úno 2010 07:40
Jistě, pokud pracuješ na místě, kde se místo najít dá, a nemusíš se táhnout třeba nekonečnou kolonou na Vídeňské, tak tě to nepřesvědčí. Já třeba do práce jezdím autem jen v týdnu, kdy mám služební povoz a jezdím na třetí ranní. A to jen proto, že jinou možnost prostě nemám. Ale v týdnech, kdy jedu na půl osmou až osmou, a vidím tu Vídeňskou, tak by mě do auta nikdo nedostal. Myslím, že hodně by v tomto mohly vyřešit parkovací zóny v centru města. Proč někdo jezdí autem na Moravák, já prostě nepochopím.


Offline
2826
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Jasně, až sem je to naprosto logický argument. Problém je v tom, co přijde dál. Proč bych měl nechávat auto na okraji města, platit za parkování a MHD a být v práci ještě později, když můžu tím stejným autem dojet až k práci a v některé boční uličce třeba najít místo? Existuje jediný důvod: když se mi to vyplatí. A to se při jakékoliv nenulové částce za P+R a MHD prostě vyplatit nemůže.


Offline
Uživatelský avatar

3744
08 čer 2005 23:12
Ona nehraje roli jen délka trasy, ale taky interval. Pokud mám například pracovní dobu tak, že by mi třeba z těch Moravan zrovna nejel žádný spoj, abych pak někde neměl třeba půl hodiny vatu, tak proč nedojet autem k tramvaji, která jezdí co pět minut.


Offline
439
16 led 2015 11:18
Robert píše:
Pavle, určitě máš pravdu. Ale já jsem necílil zrovna na Modřice, které mají luxusní spojení ze všech svých koutů až do centra prostřednictvím linek 2, 49 a 510, poslední dvě navíc v kombinaci s Olympia linkou. Spíše bych viděl potenciál v obcích za Rajhradem, jako je Medlov, Bratčice, Němčičky apod. Případně Nebovidy, Moravany atd. Když přijedou dva lidé autem z těchto obcí a jsou majiteli brněnské šalinkarty, byla by to pro ně už zajímavá nabídka, zvláště v případě, že nepracují na jednom místě.


To by se vyplatilo tem, co jezdi pres cely Brno a hlavne maji problem s parkovanim. Protoze kdo chce usetrit hodne, jezdi celou trasu IDSkem. S timhle navrhem mozna usetrim nejaky penize (za predpokladu, ze pracuju v nejake vetsi vzdalenosti od okraje Brna nebo hodne cestuju po meste), ale taky prijdu o nejaky cas, pokud nemam problemy s parkovanim. A aby ten cas nebyl velky v porovnani se zbytkem trasy, musim bydlet dal od Brna, takze Moravany a Nebovidy bych na to moc nevidel.


Offline
439
16 led 2015 11:18
No jo, jak uz jsi jednou v tom, nejde vycouvat. Nekdy se ten vrabec v hrsti opravdu vyplati proti holubovi na strese. ;-)


Offline
7298
27 úno 2010 07:40
P+R fungují v Praze už pár let, a že by ta vesnice u Průhonic měla nějaký obchvat, bych neřekl. V době, kdy P+R začaly, nebyla ani D0 (dnes ještě R1).
Já ani nechci, aby město na P+R vydělávalo, mně postačí, když se centrum bude méně ucpávat auty. Na ekologii kašlu, ale zajímá mě rychlost MHD, jež je kvůli IGK dosti limitována. Ležel jsem v lednu ve špitále USA, a když jsem z okna viděl, jak jedno auto krouží víc jak hodinu po přilehlých uliících, než aby zajelo do nově otevřeného parkovacího domu Kopečná, nestačil jsem kroutit hlavou. Paliva musel dotyčný projet tolik, že by tam mohl parkovat půl dne. Nemluvě o tom, že pár jedinců pak zaparkovalo přímo u přechodu a za půl hodiny měli auto na odtahovce. To se vyplatilo...


Offline
2826
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Roberte, jasně, zajímavá nabídka je, ale žádná hitparáda to stejně není. Jo kdyby byl skutečně ten obchvat a všechny ostatní vjezdy zpoplatněny částkou, která bude stejná jako zaplacené parkovné a jízdné po Brně, pak je to spravedlivé a účinné řešení. Ale obchvatu se hned tak nedočkáme, zatímco rejžovat na P+R parkovištích se chce hned každému. No, trochu se obávám, že z uvedených důvodů toho moc nevyrejžují.


Offline
7298
27 úno 2010 07:40
Pavle, určitě máš pravdu. Ale já jsem necílil zrovna na Modřice, které mají luxusní spojení ze všech svých koutů až do centra prostřednictvím linek 2, 49 a 510, poslední dvě navíc v kombinaci s Olympia linkou. Spíše bych viděl potenciál v obcích za Rajhradem, jako je Medlov, Bratčice, Němčičky apod. Případně Nebovidy, Moravany atd. Když přijedou dva lidé autem z těchto obcí a jsou majiteli brněnské šalinkarty, byla by to pro ně už zajímavá nabídka, zvláště v případě, že nepracují na jednom místě.


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
1. Vybudovat městský okruh.
2. Vybudovat záchytna parkoviště na okrajích Brna.
3. Zpoplatnění vjezdu aut do centra, zlevnění salinkaret + nějaká výhodná kombinace jízdného/parkovneho při parkování na okraji města.
Tak to vidím já, třeba se toho naše vnoučata dožijí.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
2826
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Jakože by si třeba někdo z Modřic koupil roční šalinkartu za 4750 Kč a k tomu projel PHM z Modřic do Brna, kde by zadarmo zaparkoval a přestoupil na MHD? To je zajímavá myšlenka. Ale jak už jsem psal dřív -- mohlo by to oslovit ty, kteří nekoukají na peníze. Protože kdo hledá nejlevnější variantu, tak už dávno jezdí MHD až z Modřic za 7300 Kč, což je částka, na kterou se v případě uvedené kombinace určitě dostat nedá. Ale souhlas s tím, že to logiku má.


Offline
7298
27 úno 2010 07:40
P. Haluza píše:
Spíš bych měl jiný návrh. Když už tam město chce vyhazovat peníze a dotovat nesmyslně šalinkarty pro Brňáky (kteří jaksi nebudou jezdit z centra až do okrajových částí, aby tam zaparkovali a vraceli se zpět MHD -- čili ti to P+R parkoviště asi nezaplní), co kdyby naopak zadotovalo P+R v tom smyslu, že parkování tam bude třeba zadarmo nebo za úplný pakatel, aby se to těm mimobrněnským opravdu vyplatilo?


A co kdyby se v době čipovek zavedlo parkování pro držitele brněnské šalinkarty parkování zdarma? Pak už by to bylo možná zajímavější, ne?


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Ad zaplnění přilehlých ulic - vím, o čem mluvíš. V Plzni je zpoplatněno parkování v centru a já bydlím cca 100 metrů od místa, kde rezidenční parkování končí. A tím se pro mě stává hodně blbým nápadem pokusit se někdy v době 7-17 v pracovní den vyjet s autem - obvykle je místo obsazeno, než dojedu na konec ulice.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
2826
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Akorát že se obávám, že spíš začali parkovat v přilehlých ulicích. Bohužel jednoduchou matematikou dojdeme k tomu, že i kdyby bylo parkovné za 40 Kč na den a řidič za to dostal dvě jízdenky na cestu po Brně (do práce a z práce), tak to stejně dělá ročně skoro 10 tisíc, které ho to bude stát. To je pořád dost velká pálka i na to, že pak stačí jízdné jen mimo Brno nebo vlastní PHM na dojetí k parkovišti.

Spíš bych měl jiný návrh. Když už tam město chce vyhazovat peníze a dotovat nesmyslně šalinkarty pro Brňáky (kteří jaksi nebudou jezdit z centra až do okrajových částí, aby tam zaparkovali a vraceli se zpět MHD -- čili ti to P+R parkoviště asi nezaplní), co kdyby naopak zadotovalo P+R v tom smyslu, že parkování tam bude třeba zadarmo nebo za úplný pakatel, aby se to těm mimobrněnským opravdu vyplatilo?


Offline
7298
27 úno 2010 07:40
Pokud to znamená, že lidé, co tam dříve parkovali, nechávají auto nyní doma, je to poměrně dobrý výsledek, ne?


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Nj. Stačí si vzpomenout na parkoviště před stavební fakultou VUT. Před rekonstrukcí a zpoplatněním parkování tam bývalo narváno, teď je to parkoviště z větší části neustále prázdný.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Když bych se sebe představil jako potenciálního uživatele parkoviště... tak bych měl jednu otázku - když ho zpoplatnili, je to parkoviště hlídané? (Nevím, neznám to tam.) Protože za mě - auto nevyužívám, ale kdybych někdy využil, toto by pro mě bylo klíčové - abych auto nechal na hlídaném parkovišti...


Offline
Uživatelský avatar

3744
08 čer 2005 23:12
"nové" parkoviště :lol:

To parkoviště tam bylo i dřív, jen si asi radní myslí, že zpoplatněním toho parkoviště přimějou víc lidí jej využívat :applause:


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
Levnější šalinkarta pro mimobrněnské? To je diskriminace.


Offline
Uživatelský avatar

6968
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
V souvislosti s tím mě napadl další možný argument, proč mít levnější šalinkartu pro nebrněnské (-> a tím je více motivovat k využití P+R), a sice jednoduše proto, že vypouštějí výfukové plyny z aut stejně jako ti, kdo tu mají trvalý pobyt. Je otázka, nakolik si to naši radní uvědomí.


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
Do centra Brna bez auta. Parkoviště P+R mají řidičům ušetřit čas

Česká televize píše:
Rajhrad a Brno od sebe leží třináct kilometrů. O tři čtvrtě na osm vyrazily směr brněnský magistrát dvě auta s redaktory České televize. První z nich se pokusí do centra dostat co nejrychleji autem, posádka druhého vozu využije nové parkoviště.

Prvnímu redaktorovi zabralo hledání parkovacího místa pár minut a za dvě hodiny stání zaplatil 70 korun. Jeho kolega ujel sedm zastávek tramvají, zaplatil za parkování 20 korun a za jízdné stejnou částku. Na místo pak dorazil o čtyři minuty dříve. Příště by si lístek ale kupovat nemusel.


Myslíte, že to je dostatečně motivující? Ty 4 minuty nelze brát samozřejmě jako konstantu, ono to závisí na hodně věcech.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7587
17 pro 2006 22:32
Brno
Ono ani na tom přejezdu pro cyklisty nemáš přednost, že.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

3744
08 čer 2005 23:12
Asi tak, přejíždět kolmo přes silnici snad paušálně zakázáno není, jen nemáš přednost. Stejně, jako kdybys přes silnici přejížděl autem (například vozidlo údržby chodníků).


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
Myšleno ode mě.. pokud mě neomezíš, jezdi si přes přechod klidně celej den.. chodce nemám samozřejmě problém pustit ;-)


Offline
Uživatelský avatar

1344
17 črc 2010 21:41
Krno
mh píše:
Ať si tam třeba dělá kotrmelce. Podstatný je, že dokud z toho kola nesesedne, přednost nedostane :)
Však o přednost se mi nejedná. A navíc to není pravda. Kolikrát mě pustil řidič auta ještě než jsem vůbec stačil před takovým přechodem v cyklostezce úplně zastavit a sesednout (a ne, neřítil jsem se k přechodu velkou rychlostí, že by zastavil ze strachu, že mu tam vjedu). A teď klíčová věc, bude ten řidič auta v takovém případě raději, když z toho kola nejdřív slezu a začnu ho převádět nebo když přechod "překoloběžkuju" či přímo přejedu, čímž mu vyklidím pole daleko rychleji? :wink:

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

1632
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Ratolest Brno vystavuje v šalině
http://www.brnenskadrbna.cz/zpravy/spolecnost/4466-ratolest-brno-vystavuje-v-tramvaji.html


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 15 říj 2024 16:31
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]