Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 61 z 138    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 138  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3742
08 čer 2005 23:12
Inspirován diskuzí ve vedlejším vlákně se ptám: Dají se v iRISu vyfiltrovat vozy s kasou?


Offline
Uživatelský avatar

2068
03 zář 2009 13:18
Pro peno:

Našel jsem i dalších asi 10 vozů u kterých jsou chyby a ani se nezobrazují na mapě, přitom jsou na kurzu.

_________________________________
Ať žije doprava, všeho druhu. :d-: :t-: :a-: :idsjmk1:
MHD Brno: :d-:1-12, :t-:25-39, :a-:40-84, š85-š88, N89-N99,
IDS JMK: :idsjmk1: :arrow: :a-:104-940, :idsjmk1: R8-R56, S2-S91


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Právě sedím v 1072 na 01101, které asi nefunguje RIS, protože se nezobrazuje u které je zastávky, ani zpoždění a i na ELPech je u ní jen +- a chybí symbol vozíčku. Ale její poloha se zobrazuje.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Chyba v serverovej časti aplikácie, opravené.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

2068
03 zář 2009 13:18
Momentálně mě u mapy vyskakuje chybová hláška:

DataTable warning: table id=vlist - Requested unknow parametrer '6' for row 1021 (číslo se mění). For more information about this error, please see http://datatables.net/tn/4.

_________________________________
Ať žije doprava, všeho druhu. :d-: :t-: :a-: :idsjmk1:
MHD Brno: :d-:1-12, :t-:25-39, :a-:40-84, š85-š88, N89-N99,
IDS JMK: :idsjmk1: :arrow: :a-:104-940, :idsjmk1: R8-R56, S2-S91


Offline
Uživatelský avatar

3742
08 čer 2005 23:12
Ne, protože i bez GPS jsi pořád připojený k mobilní síti, případně k wifi.


Offline
439
16 led 2015 11:18
Dobře, tak zapnu GPS, počkám až naběhne, vypnu GPS, tím teda mám uloženou poslední polohu a iRis by se měl centrovat přednostně na ni. :D


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Prvá veta môjho predchádzajúceho príspevku asi nebola celkom pochopiteľná, takže to skúsim v češtine :-) Tohle nemá nic společného s aplikací iRIS.

O výpočet polohy aj o poslednú polohu sa stará Android, aplikácie polohu len preberajú.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
439
16 led 2015 11:18
Výborně, takže jestli jsem to dobře pochopil, tak stačí, když zapnu GPS, počkám až naběhne, zapnu iRis, ten se vycentruje na mou polohu. Vypnu iRis, tím bych měl mít uloženou poslední známou polohu, a až ho příště zapnu (bez GPS), tak se přednostně vycentruje na tuhletu uloženou polohu a už nebude zkoumat polohy podle WiFi, sítě atd. To by mohlo eliminovat ty náhodné spawny v oceánu, aspoň dokud nevymažu nějakým způsobem data aplikace. :wink:


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
JJA: Toto nemá nič spoločného s iRIS-om. Vypnutá GPS poloha ešte neznamená, že máš vypnutú aj polohu podľa siete. Určovanie polohy na Androide prebieha nasledovne:

1. Spustíš aplikáciu
2. Je dostupná posledná známa poloha? Ak áno, mapa sa vycentruje na poslednú známu polohu, ak nie, vycentruje sa na svoboďák.
3. Je dostupný GPS signál? Ak áno, mapa sa vycentruje na pozíciu získanú GPS signálom, ak nie, pokračujeme
4. Je zapnuté WiFi? Ak áno, zariadenie získa zoznam vidieľných Wifi sietí (s názvom Wifi siete to nič spoločného nemá, používa sa BSSID - MAC adresa vysielača), pošle tento zoznam Googlu a ten vráti približnú pozíciu zariadania. Ak je Wifi vypnuté, alebo žiadne siete nie sú viditeľné, pokračujeme
5. Je dostupný mobilný signál? Ak áno, zoznam viditeľných vysielačov sa pošle Googlu, ten znovu vráti približnú polohu zariadenia. Ak nie ani tento krok nie je úspešný, poloha nie je dostupná a mapa ostane vycentrovaná na svoboďáku

Ak ťa to hádže do rôznych kútov sveta, tak Wifi zariadenia ktoré vidíš boli pravdepodobne v minulosti použité niekde inde vo svete, alebo niekto iný používa ten istý BSSID, takže Google pošle zlú polohu.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
439
16 led 2015 11:18
Právě, vzhledem k tomu, že se to určuje podle signálů wifin, které to chytá a srovnává s databází, se tohle může snadno stát, kór, když se polovina wifin jmenuje Internet, WiFi a podobně. Tím spíš by to chtělo mít možnost to v nastavení ovlivnit.

mceza píše:
JJA: Pokud mas vyplou polohu, nemuzes se divit, ze ti to ukazuje spatnou polohu.


Kdyz mám vyplou polohu, melo by mi to ukazat Svobodak (vychozi poloha). Nechci, aby mi to ukazovalo misto, kde stojim.


Offline
Uživatelský avatar

435
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
Mobily se občas snaží určovat polohu podle wifin. A ne vždycky se jim to povede. Mám na Androidu zaplou historii polohy a občas zírám, kam mi to sem tam odskočí.

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
JJA: Pokud mas vyplou polohu, nemuzes se divit, ze ti to ukazuje spatnou polohu.


Offline
439
16 led 2015 11:18
mceza píše:
Nemam Android, tak nemohu posoudit jak to tam funguje. Sotoris po zapnuti centruje automaticky na stred Brna, pokud neni aktivni zjistovani polohy. V takovem pripade zoomuje na uzivatele.


A tak by měl fungovit i iRis. Já GPS moc nepoužívám, většinou mám zaplej jen net, a proto by se to mělo centrovat na Svoboďák. Jenže někdy se objevím v Americe, oceánu, atd. Myslím, že v zájmu uživatelské přívětivosti by měla být možnost si tu výchozí polohu nastavit podle sebe.

mceza píše:
JJA: pokud máš vyplou lokaci, proč se divis, že ti to nenachazi spravnou?


Divím se, že mi to místo výchozího Svoboďáku občas skočí na druhou stranu světa.


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Richie: Rozumieš dobre e_smile

Fafner: Primárnym cieľom aplikácie nie je stalkovanie MHD v Brne, ale pomoc cestujúcim hocikde v IDS JMK.

mceza: Presne takto to funguje aj v iRIS-e, a myslím si, že u väčšiny mobilných aplikácii.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Nemam Android, tak nemohu posoudit jak to tam funguje. Sotoris po zapnuti centruje automaticky na stred Brna, pokud neni aktivni zjistovani polohy. V takovem pripade zoomuje na uzivatele.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Čežo, ale tam se dá zvolit lepší design... když chci stalkovat MHD v Brně a nacházím se nějak hodně jinde (rozuměj v okruhu 50 kilometrů není jediný spoj IDS), nemá absolutně smysl, aby aplikace centrovaly na mě - když vycentrují na Brno, bude to použitelnější.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Rozumím dobře, že ke konci listopadu bude nová verze jak Androidí, tak webová se zobrazení JŘ? :-)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
JJA: pokud máš vyplou lokaci, proč se divis, že ti to nenachazi spravnou?


Offline
439
16 led 2015 11:18
A mozna by nebylo spatny mit moznost si i to filtrovani zpozdeni nastavit, kdyz tady panuje takova neshoda, s nejakym varovanim, ze vysoke hodnoty mohou byt nespolehlive. Nakonec vzhledem k tomu, ze ridici casto nemeni spoje v MSP, jsou i cisla linek nespolehliva. :D


Offline
439
16 led 2015 11:18
Diky za vysvetleni, co se tyka polohy, tak se opravdu vetsinou objevim na Svobodaku, nicmene nekdy me to jak rikam hodi kdovi kam. Mozna by stalo za to dat do nastaveni moznost pevne si nastavit vychozi polohu, treba lidi z Breclavska a jinych mimobrnenskych oblasti by to taky uvitali. BTW GPS mam vzdy vyplou, takze to budou asi ty sitovy nebo internetovy veci.


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
trolejbusak62: SPZ opraveno.

Domis: Zobrazenie meškania bolo nedávno upravené z max. 30 minút na max. 60 minút. Nad touto hodnotou je už veľká chybovosť, a je lepšie nezobraziť nič, než chybnú hodnotu.

JJA: Výchozí poloha pri nedostupnosti reálnej polohy je nastavená na polohu onej veľkej čiernej pomôcky pre ženy na Náměstí Svobody. Ak je dostupná iná poloha (na základe GPS alebo podľa mobilnej siete), zobrazí sa reálna poloha. Ak ťa to hádza do rôznych kútov sveta, bude pravdepodobne problém so zisťovaním polohy na tvojom telefóne.

JJA: Na trasách regionálnych liniek momentálne nepracujem, ale v nasledujúcej verzii iRIS-u budú zobrazené nasledujúce zastávky s reálnym časom odjazdu z danej zastávky (pre všetky spoje IDS JMK, viz. screenshot). Na trasách liniek sa začnem znovu pracovať pro aktualizovaní Android aplikácie (cca. koncom listopadu).

Příloha:
Capture.PNG


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
zolexi, prosím, můžeš zobrazovat i zpoždění větší než 60 minut? Já bych nastavil limit 180 minut, to je asi v našich podmínkách maximum. Dnes například na lince 40...


Offline
439
16 led 2015 11:18
Zolex by to měl umět změnit. Mimochodem, kdy budou konečně ty trasy? Už dlouhou dobu se nic neděje. A ještě jeden dotaz. Jak funguje u verze pro Android výchozí poloha? Často se objevuju v různých koutech světa, nejhorší když jsem v oceánu, oddaluju, oddaluju a dlouho dlouho nic, než se objeví celej svět. :D


Offline
Uživatelský avatar

83
16 srp 2008 20:43
Jihlava
Nevím, jestli je to v pravomocech Zolexe nebo Kordisu, ale MSP z vozu 5J1 3520 bylo přehozeno do 5J5 8960.

_________________________________
http://jihlavskymhd.g6.cz/


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3447 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 138  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 06 říj 2024 08:32
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]