Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 14 z 82    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 82  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3739
08 čer 2005 23:12
Myslím si, že neznalý turista jedoucí na Starou osadu nemá důvod vystupovat na Tkalcovské, ten prostě počká, až buď rozhlas zahlásí, že má přestoupit, nebo dorazí do zastávky, která je na voze uvedena jako cílová - v obou případech by tedy vystoupil správně až na Jugoslávské.
Takže na té Tkalcovské mohl vystoupit jedině někdo místní, kdo zná trasu dvojky a napadlo ho, že to je poslední zastávka na pravidelné trase, aniž by zjišťoval trasu náhradní dopravy.


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
MartinV: Narážel jsem na 3x že opět kafra a ví vše nejlíp, na tebe ne. Jo a nepadla tu informace, že vozidla měla na tablech napsáno Jugoslávská pod tím v řádku šipku, Stará osada a vedle toho symbol autobusu. Z toho logicky vyplývá, aspoň tedy mně, jet na Jugoslávskou a tam přestoupit na bus ND. Chápu ale, že pro některé je kafrani a stěžovani snadnější než logická úvaha.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Některým cestujícím nepomůže ani svěcená voda, ale hlásit sjetí z pravidelné trasy zastávku před považuju za standard.

Co se týče našich LCD panelů, tak jejich využití je pitomé už x let, a vůbec nechápu, proč se s tím už dávno něco neudělalo. Mám vypozorováno, že do některých mezizastávkových úseků nevyjde ani jedno zobrazení zastávek na trase. V takových případech je ten LCD panel vlastně úplně na pendrek.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Dobře, neříkám, že je Brno turistický ráj, ale přece jenom sem tam sem některý turista zavítá. A pro tuto skupinu lidí jsou nejdůležitější informace přímo na zastávkách/ve vozidlech. A nepsal jsem, že to vím nejlíp, každopádně prostor pro zlepšení tu je.


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
MartinV: Informace o výlučně jsou v časopise šalina, na internetu, na zastávkách pokud to někdo neserve, případně se lze informovat v infostancich (novobranska, česká) případně telefonicky, nebo u řidiče. Kde mají co hlásit ví opět nejlíp člověk mimo dp...

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

3739
08 čer 2005 23:12
Zlaťák píše:
Na druhou stranu mi přišlo vysloveně debilní, že vozidla na každé zastávce hlásí linku a směr do venkovních repráků. Chtěl bych u takové zastávky bydlet.
Přívrat po osmé večer :wink:


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Jsem teď byl v Ostravě a koukal, jak mají značené výlukové linky. Na místě čísla mají nahoře malým písmem "výluka" a pod tím inverzně číslo linky. Kupodivu se to vejde (je to i na kostce vzadu) a je to krásně čitelné. Člověk hned ví, že je něco jinak.
Další super věc, že nemají uvnitř kostky (na kterých jedou věčně reklamy), ale na bočních tablech mají z vnitřní strany místo "teploměru" normální displej na kterém se celou dobu zobrazují následující zastávky (Solaris trolejbusy).
Něco takovéhoto:
http://bustec.eu/cz/informacni-systemy/ ... t/classic/

Úplně nejlepší by bylo dát z druhé strany toto:
http://bustec.eu/cz/informacni-systemy/ ... nect/wide/

Na druhou stranu mi přišlo vysloveně debilní, že vozidla na každé zastávce hlásí linku a směr do venkovních repráků. Chtěl bych u takové zastávky bydlet.
Další vtipná věc je, že před příjezdem do zastávky to hlásí zastávku a následující zastávku, ale na dvouřádkovém panelu to uvnitř ukazuje na spodním řádku už název příští zastávky, ale na horním už to píše "přijíždíme do zastávky". Teprve po chvilce se na horním řádku objeví "následuje". Docela panika, když už se otevřou dveře a člověk si přečte, že už je na "příští zastávce".


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Rem: ale uznej, že podle Alanisova popisu byly informace o výluce střídmější, než normálně. A snad je i v zájmu DP mít dostupné informace o výluce, bez nich lehce přichází o spokojené cestující.


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
Mají to hlásit už před Tkalcovskou.


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Zato ty seš mistr světa... když sou někomu málo informace na zastávkách, hlášení, tak mu nic nebrání se zeptat řidiče nebo si zavolat na informace. Pokud nějakej "takycestujici" orve info o výluce, tak za to může DP? Na hlášení že linky 2 a 3 končí na Jugoslávské nic zlého není, protože tam v praxi končí a pokračují dál jako jiná linka. Mimo vylukove takové spojení ani neexistuje, tak nevím kde je problém? Že si sotousci a chronickej fnukal 3x nepřijdou na svý?

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
Opět se ukázala neschopnost zaměstnanců DPMB.


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Dnes jsem se svezl d-2 z Modřic na Jugoslávskou, která pokračuje jako d-3 na Tábor.

No čekal jsem informace pro cestující daleko lepší. Na zastávce Modřice, smyčka jsem o výluce nenašel ani zmínku. Hlášení o náhradní dopravě na SO se pustí jednou za zastávkou Tkalcovská (tedy potom, co už někteří vystoupili na zastávce Tkalcovská v domnění, že NAD pojede z poslední zastávky na trase) a díky "kvalitě" trati je toto hlášení naprosto nesrozumitelné.

A informace o tom, že spoj pokračuje taky chybí. Čekal jsem něco ve stylu: "Prosím pozor, vůz pokračuje jako linka 3 směr Tábor". Kdepak, člověk dojede na Jugoslávskou: "Konečná zastávka, prosíme vystupte", tak vystoupím a venku na tablech si přečtu: "3 Tábor" ](*,)

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Kolikrát mi připadá, že je tady spousta lidí s absolutním sluchem a naprosto vytříbenou artikulací, nad nímž by čtyři z pěti logopedů radostí zaplesali.
Nezapomeňme, že hlášení zastávek se pouští z předpotopních zařízení, je pouštěno v určitých provozních podmínkách a každý z nás má jiný sluch.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
60
28 lis 2011 23:25
nedaleko od linek 8,78,N98 a 202
Taky jsem kolikrát viděl ale s textem Děkujeme Modřice :)


Offline
Uživatelský avatar

365
08 čer 2015 19:07
Brno-sever, u staré nepoužívané smyčky
Dnes jsem si udělal výlet na hřbitov a v 1132 a 1093 jsem slyšel "ZELNÍ" biggrin


Offline
102
23 bře 2014 19:59
ReZ píše:
Pokud to takhle jezdilo na lince, což nepředpokládám, tak je to na oznámení řidiči. Pokud to takhle stálo na konečné a při nájezdu na linku se přepsalo správným cílem, tak bych to absolutně neřešil.
Ale ano, zábavné to je... :D

mh píše:
Nemusí to být chyba, pokud to bylo odchycený na konečné, tak se to po odklepnutí odjezdu přepíše nácestnou zastávkou...

Foceno na Konečném náměstí -> SO, šel jsem jen okolo a všiml jsem ti toho


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
prototyp401 píše:
Divím se, že toto zrovna některým vadí. Je to sice chyba, ale z pohledu cestujícího (který moc nepřemýšlí), to je vlastně zcela v pořádku :) má tam napsané číslo linky, cíl linky a dokonce, že má nastoupit. Takže žádné matení ani dezinformace to tablo nedává. Vídávám to docela často, asi nejčastěj právě na KT8.


Vídávám to často na 21Tr na lince 37. Ale je to tím, že t-37 vídávám tak nějak obecně nejčastěji :)


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
Nějak ten pátek už se to praktikuje, nicméně kvalita spíš pro ostudu, než dobré PR.


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
To je nejaká novinka, dispečerské hlásenie do vozu s textom "Jsme Dopravní podnik města Brna. Jezdíme pro Vás. Děkujeme, že využíváte naše služby."? Teda predpokladám, že to bolo z dispečingu, podľa kvality záznamu a typickým zvukom pred a po hlásení, prebehlo to dnes o 11:02.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

43
20 srp 2006 10:50
Brno
pepola píše:
Včera jsem měl chlapa na zácvik, tak jsem mohl poslouchat hlášení i ve voze a zdá se mi, že to hlásí "Břečkovice". biggrin
Možná je to líp slyšet, než "Ř" na začátku - lingvista nejsem.


To už jsem slýchával i u předchozí hlasatelky - Břečkovice či Řečkovice. U zastávky Hudcova jsem si zase vsugeroval Vůdcova a teď už neslyším jinak:)


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
Nemusí to být chyba, pokud to bylo odchycený na konečné, tak se to po odklepnutí odjezdu přepíše nácestnou zastávkou...


Offline
Uživatelský avatar

3720
28 úno 2006 19:00
Včera jsem měl chlapa na zácvik, tak jsem mohl poslouchat hlášení i ve voze a zdá se mi, že to hlásí "Břečkovice". biggrin
Možná je to líp slyšet, než "Ř" na začátku - lingvista nejsem.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
No tak v tomto jsem trochu pintlich. Žádný, zákazníku domysli si!

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Divím se, že toto zrovna některým vadí. Je to sice chyba, ale z pohledu cestujícího (který moc nepřemýšlí), to je vlastně zcela v pořádku :) má tam napsané číslo linky, cíl linky a dokonce, že má nastoupit. Takže žádné matení ani dezinformace to tablo nedává. Vídávám to docela často, asi nejčastěj právě na KT8.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Hmmm. To pak "socka" dostává pěkně na zádel...
Dá se s tím něco dělat? Rozumného, v rámci možného, prosím. Papírové cedule tím nemyslím. Servis, postupnou výměnu za neDOTové, apod. myslím.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 82  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 zář 2024 15:23
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]