Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 12 z 37    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 37  Další
Autor Zpráva
Offline
100
08 říj 2013 23:05
xxx - ůdržba v ozů je taková kolik je na ní peněz . A jak jsou lidi na dílnách schopni dělat ůdržbu .
Příklad ?
Prkotina . Fridex . Bliká kontrolka - řidič napíše ale na dením ošetření ho nedolijí . Tak lítá aby dolili . To je pak neschopnost denní ůdržby cokoliv udělat . atak by se dalo pokračovat do nekonečna
A jak čtu ty bys vyřadil vozy starší 5 let . S čím by se podle tebe jezdilo ? Vozy po GO jsou v dobrém stavu a budou dlouho jezdit ale prostě chce to peníze na ůdržbu .
Upadlé kolo není problém . Problém je že někdo zprasil dotažení a takto to dopadlo . ale to se může stát i u nového vozu .


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
prototyp401 píše:
No dobře - upadlé kolo - to je otázka údržby. Vylamované sedačky taky...
Nebo chceš tvrdit, že Citelisy nebo Solárka jsou na tom líp?

Takže se shodneme, že se na údržbu s*re?

mh píše:
Ne, jen jsi nám opět dokázal, že jsi jen dítě, které ještě nepobralo rozum..

Tím, že poukazuji na zanedbanou údržbu a zastaralý vozový park?


Offline
Uživatelský avatar

3739
08 čer 2005 23:12
xxx píše:
Co to bude příště?
Příště to bude třeba solaris :lol:


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
xxx píše:
Myslím, že po tomhle příspěvku se definitivně stávám nepohodlným uživatelem...


Ne, jen jsi nám opět dokázal, že jsi jen dítě, které ještě nepobralo rozum..


Offline
410
29 lis 2014 18:06
xxx: nech si své dětské - neodborné názory pro sebe.
Karosy 900 jsou způsobilé provozu na základě platných STK. To že se před půl rokem propadla příčka u 2375 ve výsledku vyústilo v závěr, že s B961E je potřeba akutně něco dělat a následně bylo rozhodnuto byrokraticky nejrychlejším řešením tyto autobusy zgenerálkovat (a nečekat roky na nové kloubáky, protože by se dost možná B961E rozpadla asi většina). Co se týče zadních náprav, nejhůře jsou na tom KB Citelisy, jak opotřebením, tak sjížděním gum (cca 20.000km). Zde se jednalo o ojedinělý případ, nikomu se nic nestalo -> nedělal bych z toho děsivé závěry v neprospěch Karos. To kolo mohlo být povolené a manévrem mezi panely a silnicí, což je/byl případ poloviny trasy linek 91/92/99, kde tyto vozy jezdí nejčastěji, mohlo upadení napomoct. Problém bych hledal taky v infrastruktuře, po které ta auta musí jezdit (Cejl, Bubeníčkova, Merhautova, Vídeňská, dříve Minská a Horova, Palackého třída, Lidická- ve výsledku zjistíme, že značná část trasy nočních linek, zejména u kloubáků je vedena po vymlácených panelech a je doporučení co nejvíce se jim vyhýbat a jezdit po nich jen v případě nutnosti a najíždění do zastávek).


Offline
Uživatelský avatar

852
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
Hele s tím hazardem bych to tak zas nepřeháněl, co třeba pražské SORky? Těm taky upadla občas kola. sarcastic


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
No dobře - upadlé kolo - to je otázka údržby. Vylamované sedačky taky...
Nebo chceš tvrdit, že Citelisy nebo Solárka jsou na tom líp?


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
Tak co? Pořád mi budete tvrdit, jak jsou karosy bezvadné a spolehlivé autobusy? A že jejich provoz není hazard s lidskými životy? Však co, jenom upadlo za jízdy kolo. Jenom se vylamují sedačky. Jenom za jízdy praská rám. Jenom za jízdy shoří celý autobus. Co to bude příště?

Myslím, že po tomhle příspěvku se definitivně stávám nepohodlným uživatelem...


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Je to o zvyku, je řada míst, kde západní má o hodinu víc, natímco východní o hodinu míň (francie, Británie; nebo Norsko, Finsko). 100% správné řešení neexistuje, ale sjednotit čas by se mohl. Jenže se vždycky najde řada odpůrců daného jednoho času.


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Jsou země, nebo místa, kde mají světlo třeba až od desíti dopoledne, nebo do jedenácti večer, případně nějakou dobu v tahu světlo/tmu a jde to. Takže pokud by se něco nastavilo, bylo by to o zvyku. Ale přetahování budíků 2x do roka mi opravdu přijde jako přežitek.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Takže vlastně nejlépe to vyřešil svatý Kim, vládce náš, slunce naše jasné. Ten nařídil posunout hodinky o půl hodiny zpět, takže už zaostávají jen o 99 let, 364 dnů, 23 hodin a 30 minut. :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
I když je změna času dost historický přežitek, těžko říct, který as je lepší. Zatímco u SEČ bychom měli v létě světlo už od brzkého rána, večer bychom si ho moc neužili, při SLEČ bychom měli dýl tmu ráno - i když při 8 h slunečního světla denně by to nemuselo tolik vadit, bo bychom zase měli víc světla odpoledne.
Zlatá střední cesta by byl čas přesně mezi SEČ i SLEČ.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
ReZ: Zajímavý graf, díky...


Offline
Uživatelský avatar

922
15 čer 2004 19:24
Takže se shodneme, že se nedohodneme... e_smile Mám celý rok nerovnoměrně rozvrženou pracovní dobu, takže nějaký časový posun 2x za rok ani nepoznám. Prostě jsem mimo rytmus celý rok biggrin


Offline
3342
21 led 2011 14:19
To je věc názoru :)

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

3094
29 srp 2009 19:30
To je individuální...

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
439
16 led 2015 11:18
Právě proto je lepší letní čas, lepší tma do devíti než od čtyřech.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Jasně. Nechci tu spekulovat nad oprávněností celoevropského, možná i celosvětového štelování času z astronomického na letní a zpět.
Jen když se dívám na průběh doby rozednívání a stmívání v kalendářním roce, tak přemýšlím kam (celoevropsky) to posunout. když necháme astronomický čas, tak se v červnu bude rozednívat už o půl čtvrté a neužijeme si světlo do půl desáté. když i přes zimu necháme letní čas, tak v prosinci se bude rozednívat až kolem půl deváté (při zatažené obloze bude šero ještě kolem deváté), ale zase tma bude až kolem páté. Tak včíl mudruj.
Pro ilustraci dodávám graf, co jsem vytvořil z vlastního sledování a zapisování.
Příloha:
slunce_v_case.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
ReZ: Samozřejmě, jen je otázkou proč to vlastně dělat...?

Připomíná mi to jeden starý vtip. Maminka připravuje kachnu na oběd, dceruška se dívá jak maminka vaří a optá se ji: "maminko, proč z té kachny vždycky posledních pět centimetrů odkrojíš?"
Maminka odpoví: "To víš, dělala to tak vždycky moje maminka."
Dcerušce to nedá a když se potká s babičkou, zeptá se ji proč vždycky z kachny odkrajuje posledních pět centimetrů. Babička odpoví stejně: "To víš, dělala to tak moje maminka."
No a když jdou na návštěvu k prababičce, tak se dcerka nezapomene optat: "babičko, proč jsi vždycky odkrajovala z kachny posledních pět centimetrů?"
A prababička odpoví: "ále holčičko, to víš, to bylo ještě za první republiky, to my byli chudí a měli jsme jen jeden takový malý pekáč..."


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Každoroční plakání nad tmou o něco dřív. Garantuji vám, že do 14 dní si už nikdo ani nevzpomene, že se nějaký čas měnil.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
dlbm píše:
Tak snad na Standartní = dle pásmového, což je minimální odchylka od astronomického, který se vždy, až do zavedení všelijakých chujo*in používal vždy, a všichi se s ním srovnali a nikomu to nevadilo. Jen Eerohujerům.
dikes..


Můžu se zeptat, co má čas společného s vlajkou prezidenta?


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Mně osobně by zase vyhovovalo, aby měla celá EU stejný čas :) je jistou komplikací, že Británie má o hodinu míň a i tak začínají briti obecně pracovat později, než je zvykem u nás - tam nejčastěji v 9 jejich času, u nás klidně v 7 našeho, což s hodinovým rozdílem pásma je 3 hodiny rozdíl, což je víc než třetina pracovní doby. Na dvě tak blízké země je to prostě hodně...

(Tzn. ideálně sjednocení Británie na letní čas, zbytek Evropy na zimní :) )

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
MKzB píše:
Ad letní čas:
Putin na podzim 2013 rozhodl, že v Rusku zůstane letní čas i v zimě. Pak zjistili, že to není ono, tak na podzim 2014 byl čas změněn na zimní a u toho se už zůstalo.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
69
11 črc 2011 08:39
Štatl
Tak snad na Standartní = dle pásmového, což je minimální odchylka od astronomického, který se vždy, až do zavedení všelijakých chujo*in používal vždy, a všichi se s ním srovnali a nikomu to nevadilo. Jen Eerohujerům.
dikes..


Offline
Uživatelský avatar

925
14 čer 2004 18:43
Brno - Bystrc
Kubus41 píše:
Já jsem spíš pro ponechání. Ale když už jen jeden, tak nechat letní.

Ono je to uplne jedno, ktery by se v pripade sjednoceni ponechal. Spis by se podle toho, ktery by se zvolil postupne upravili zacatky skoly a nastupy do zamestnani tak, aby to odpovidalo "slunecnimu dni". Je i docela mozne, ze u nekterych zamestnavatelu by vznikl "klouzavy zacatek dle rocni doby". Tohle je krasne videt, kdyz pojedete treba do Francie, kde standardni doba zacatku skoly (a i mnoha zamestnani) je v 9:00. Je to dano tim, ze slunce je na jihu v 1h, zatimco v Praze je slunce na jihu ve 12h. Ve Spanelku je slunko na jihu jeste pozdeji a take pouzivaji (z praktickych duvodu) stejnu cas jako Francie.

Z praktickeho hlediska by dulezite bylo, aby ve vsech okolnich zemich byl ten stejny cas.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 914 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 37  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 27 zář 2024 21:25
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]