Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 276 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
3342
21 led 2011 14:19
Fantomas píše:
Já bych tam nechal určitě zastavovat trolejbus. Sušilova a Klusáčkova jsou od sebe vzdáleny 1 km a to už je fakt dost. Zastávka u knihovny vychází skoro přesně do poloviny té vzdálenosti. Ale zpomalovat dvanáctku nevím jestli je úplně rozumné. Rušení Nerudovy by se bezpochyby setkalo s odporem pacientů dojíždějících na polikliniku (ano, můžou jet na Rybkovu, ale to taky může znamenat přestup navíc), 250 metrů (to mi vychází jako cca vzdálenost jak z Konečňáku, tak od MZK, i když záleží, kde přesně ta zastávka má být) možná není tolik, ale pro starého nebo špatně pohyblivého člověka je to zbytečná vzdálenost navíc (a přesně tolik je to přece nyní od Nerudovy ke knihovně).
Souhlasím. Trolejbusová zastávka se tam hodí, tramvajová ne. Nemusí stavět všechno všude a zrovna rozdělení šalina/trajf je docela politicky průchodný způsob, jak udělat zastávku jen pro některé spoje...

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
80
05 dub 2015 09:45
No a nebo to udělat jinak. Zastavování kdykoli a kdekoli na znamení to je přece super nápad. Nebo rovnou i vyrvat dveře a lidi by mohli vyskakovat a naskakovat za jízdy. Ta rychlost by stejně kvůli kdykoli možnému znamení o zastavení stejně nebyla hrozná tak by to nevadilo no ne? A nebo rovnou něco jako jsou eskalátory a pojízdné chodníky


Offline
83
04 říj 2011 22:53
Taky mi připadá, že poptávka po zastávce u MZK není tak silná, aby vyvážila všechny negativa z ní plynoucí. Řešením by mohlo být vedení a-81 z Klusáčkovy na Tábor ulicí Hrnčířskou namísto současného vedení Šumavskou a zřízení jednosměrné zastávky právě někde uprostřed dotčeného úseku Hrnčířské. I když by to trasu a-81 mírně prodloužilo, náklady na takovou úpravu podle mě těžko přesáhnou zastavování každé tramvaje a trolejbusu, co projíždí Kounicovou. Samotné zřízení zastávky pak vyjde mnohokrát levněji, jelikož se bude jednat jen o označník a možná nějaký záliv, odpadne i blokování rušné Kounicovy vozidlem MHD.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
MartinV píše:
Edo: co je lepší, zastávka u nemocnice, 100 m ke knihovně, nebo zastávka u knihovny, 100 m od nemocnice? Já jsem pro první možnost.

Co je lepší, zastávkové vzdálenosti 250 m a 700 metrů, nebo 450 a 500 metrů?
Argumentujete tu poliklinikou, ale kolik lidí tu polikliniku denně využívá? Ti, kteří jsou nějak omezeni v pohybu, dost často mají zajištěný odvoz autem. A kolik je těch zbylých? Na druhou stranu, kolik lidí projede za celý den linkou 12 tímto úsekem? To klidně mohou být desetitisíce lidí.

Tin píše:
Nedopadlo by referendum spíš obráceně? Protože lidí, co chtějí určitou zastávku projet, bude téměř vždy více než těch, kteří tam chtějí zastavovat.

Ti by nepřišli a za svůj názor by nijak extra nebojovali, protože je to nepálí.

Už je to tu zase. Stejné, jako to bylo s Janáčkovým divadlem, je to teď s MZK / Nerudovou. Vygeneruje se milion důvodů, proč je zastávka nutná "zrovna tady" a hurá to postavit. Vždyť to není skoro žádné zdržení. Ale minuta k minutě a za chvíli se nikam nehneme. Vždyť už dnes je to třeba z té Klusáčkovy na Českou tramvají dle JŘ 7 minut, což znamená průměrně nějakých 17 km/h. A to je bída.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Případná zastávka u MZK by měla negativní dopad nejen na rychlost MHD, ale taky na rychlost a kapacitu Kounicovy pro auta. Domnívám se, že další omezení provozu IGK není v daném úseku žádoucí.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

6968
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Emperror: já bych na Husovce novou zastávku nezřizoval - když už, tak před bývalou LF před červeným kostelem zastávku Komenského náměstí.

To zastávka před MZK by se určitě hodila pro trolejbusy, pro tramvaje není nezbytná.

Edo: co je lepší, zastávka u nemocnice, 100 m ke knihovně, nebo zastávka u knihovny, 100 m od nemocnice? Já jsem pro první možnost.


Offline
Uživatelský avatar

2638
13 črc 2009 13:42
A to musí být před tou poliklinikou dvě zastávky? Nerudova by bohatě stačila.


Offline
Uživatelský avatar

3744
08 čer 2005 23:12
Já nechápu, že je takového povyku kvůli zastávce pro studenty. Vždyť je v Brně tolik studentských zařízení, které jsou stejně nebo hůře dostupné od zastávek MHD (PrF, ESF, FIT, areál v Komárově atd.), tak přece studenti musí být zvyklí, ne? Třeba přímo před FSI na Technické zastavuje a-53, ale stejně většina studentů chodí pěšky přes lávku na tramvaj...

xxx: To nemůžeš, ze stejného důvodu, jakým je argumentováno proti zrušení zastávky Nerudova (poliklinika).


Offline
Uživatelský avatar

2638
13 črc 2009 13:42
A co takhle posunout Rybkovu k právnické fakultě? Myslím, že tam kdysi byla. Navíc se má posouvat Tábor, tak aspoň tam nebude taková vzdálenost.


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
Nedopadlo by referendum spíš obráceně? Protože lidí, co chtějí určitou zastávku projet, bude téměř vždy více než těch, kteří tam chtějí zastavovat.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Ještě že není o každé zastávce referedum. To bychom zastavovali na každé křižovatce a u každýho většího baráku, jak to tady tak čtu.

MHD bude konkurenceschopná, když bude rychlá. A rychlá nebude, pokud bude moc zastávek. Optimální vzdálenost mezi zastávkami bych viděl na 400 metrů. Cokoliv menšího je zbytečná zdržovačka a kontraproduktivní zpomalování MHD.


Offline
Uživatelský avatar

1344
17 črc 2010 21:41
Krno
Já bych tam nechal určitě zastavovat trolejbus. Sušilova a Klusáčkova jsou od sebe vzdáleny 1 km a to už je fakt dost. Zastávka u knihovny vychází skoro přesně do poloviny té vzdálenosti. Ale zpomalovat dvanáctku nevím jestli je úplně rozumné. Rušení Nerudovy by se bezpochyby setkalo s odporem pacientů dojíždějících na polikliniku (ano, můžou jet na Rybkovu, ale to taky může znamenat přestup navíc), 250 metrů (to mi vychází jako cca vzdálenost jak z Konečňáku, tak od MZK, i když záleží, kde přesně ta zastávka má být) možná není tolik, ale pro starého nebo špatně pohyblivého člověka je to zbytečná vzdálenost navíc (a přesně tolik je to přece nyní od Nerudovy ke knihovně).

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

3720
28 úno 2006 19:00
Fakt? A co tak naráz? Určitě o tom něco víš ;-)


Offline
Uživatelský avatar

3096
29 srp 2009 19:30
Přeruším tuto diskuzi, která mě velice baví :D a zeptám se, zda-li se již ví, kdo vyhrál konkurz na novou mluvčí DP. Současná by měla k poslednímu říjnu odcházet.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

573
04 bře 2006 12:01
Starý Lískovec
MZK je místo, kde ta zastávka chybí už dlouho např. i pro lepší spojení na právnickou fakultu. Mezera mezi zastávkami je tomhle případě prostě příliš dlouhá, takže taky nevidím důvod proč rušit třeba Nerudovu.

Jinak druhé takové místo, kde by se hodila zastávka je Husova. V ideálním případě přímo před hotelem International (s ostrůvkama na úkor části parkoviště, aby to nezdrželo auta) s výhledem budoucího přestupu na lanovku na Špilberk (jediné místo v Brně, kde by to lanovku opravdu chtělo, aspoň by byla další turistická atrakce). Jelikož je však Husova po rekonstrukci viděl bych jako nejschůdnější vytvořit zastávku Komenského náměstí pro linky jedoucí ulicí Husovou před sochou Masaryka, stejně tam jsou zbytečně dva pruhy pro auta, když Husova je celá jednopruhová.

_________________________________
Vědění je moc, moc je svoboda.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Bože, vždyť ta poliklinika bude od nové zastávky 100 metrů. A za dalších 200 metrů máš Konečného nám.
Změna režimu zastávek ti ve špičce vůbec nepomůže, tam, kde zřídíš zastávku, vždycky někdo vystupovat bude.
A přece se nemůžeme rozhodovat, kde bude zastávka, jen podle toho, co je okolo, ale musíme brát v potaz i to, jak vzdálené jsou okolní zastávky.


Offline
Uživatelský avatar

6968
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
A co se týče zpomalení/zrychlení -> větší efekt, než jedna postavená zastávka, by měla změna režimu většího počtu zastávek na o/w/z. Taková knihovna by mohla být právě na znamení.


Offline
Uživatelský avatar

6968
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Edo: i když to trochu zpomalí d-12, tak doufám, že Nerudovu nezruší. Kvůli poliklinice. Zastávka (do centra) je přímo u vchodu. A nemocnice je teda důležitější, než knihovna.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Doufam, ze se v pripade zrizeni nove tramvajove zastavky zrusi Nerudova. Jinak to opet snizi prumernou cestovni rychlost linky 12.


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
renek: A zase si pomáhají novináři nějakým člověkem, který třeba reálně ani neexistuje sarcastic

Brněnský deník píše:
„Bližší stanici přivítám. Chodím tam často studovat až do večerních hodin a zastávky se mi pak zdají docela daleko," pousmála se pravidelná návštěvnice Eva Juříčková.

Tak moment, a přes den nikoliv? Ony se ty zastávky večer vzdalují :D ?

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
1205
17 lis 2008 17:19
Brno-Bystrc (30, 50, 51, 52, N92)
Zastávka u Moravské zemské knihovny: vzkříšení víc než deset let starých plánů
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 51021.html


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Hmmm. A to já od nich s jednou SIMkou nedávno odešel a na druhou uhádal spešl tarif. Ale když to spočítám, i tak se mi to nevyplatí.
Jen by mě zajímalo, jak mobilenet vyplodil tu fotku interiéru T3.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

1632
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Za tarif šalinkarta zdarma. Vodafone vymyslel opravdu netradiční bonus
http://mobil.idnes.cz/vodafone-ctvrtletni-kupony-zdarma-dtw-/mobilni-operatori.aspx?c=A151019_142300_mobilni-operatori_jm

Zákazníci Vodafonu mohou zdarma cestovat brněnskou MHD
http://mobilenet.cz/clanky/zakaznici-vodafonu-mohou-zdarma-cestovat-brnenskou-mhd-28567


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Psal jsem jim to hned ráno do diskuze a dosud žádná reakce, natož oprava.
Holt ráno při cigárku a kávičce se rychle vyplodí zpráva, pošle šéfredaktorovi, odškrtne se splněno a hotovo. Předpokládám, že Lindě ani nevolali...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

3720
28 úno 2006 19:00
To bude tím, že tentokrát jí s tím nepomohli imaginární cestující Josef Vyskoč a Kateřina Vopršálková biggrin


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 15 říj 2024 10:22
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]