Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 112 z 800    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 800  Další
Autor Zpráva
Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1975
07 dub 2006 09:03
A který bezmozek naplánoval uzavírku jedné z nejdůležitějších ulic (Lidická) v Brně na tak dlouho? Merhautova je totéž v bleděmodrém, akorát že není tak na očích. A jsme zase u toho, že ryba smrdí od hlavy.
Jako další názorný příklad imbecility odboru dopravy dobře slouží zapnuté semafory na křižovatce Pionýrská - Staňkova, přestože se do Staňkovy dostanou pouze vozidla stavby.


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
morgul: Tos mi připomněl toho chlápka, vyučeného dlaždiče, co se cestou z hospody rozhodl dodláždit rozdělaný chodník (odkaz). Vůbec se mu nedivím. sarcastic

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
To je jednoduché. Stavba byla plánovaná na 3 měsíce, takže 2 měsíce byli dlaždiči využiti jinde, pak měli nastoupit na onu stavbu. Jenže zjevně nestihli předchozí dílo včas, tak nastoupili později a bylo vymalováno. Pokud by to stihli v termínu, neřekl bych ani slovo, žádná firma si nebude držet dělníky, aby jim 6 týdnů zevlovali a čekali, až pracovníci před nimi něco udělají, pak měsíc pracovali a stále dál.


Offline
Uživatelský avatar

185
19 zář 2007 19:46
Nezmiňute tady tu lidickou, nebo budu první, kdo nelegálně zcizenou zbraní ubezduší příslušné úředníky za toto zodpovědné. To je parodie. Dělníka jsem tam neviděl ani nepamatuju, koukám na tu hrůzu z okna.. už jsem uvažoval, že tu živici objednám za svoje a uválím válečkem na nudle.. škoda slov..

_________________________________
Brno, město vědy a techniky


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Nikdo neříká, že je to jednoduché. Problém je, že absolutně chybí snaha o zrychlení. Aktuální zdroj komplikací (tj. výměnu horkovodů v oblastech Mezírka, Lidická, Černopolní...) mám díky blízké práci možnost sledovat denně a nasazení zde opravdu není vysoké. Zejména je problémem, že - jakkoliv jde očividně o jednu rozsáhlou akci - je v každém ze spousty otevřených výkopů jen po několika málo pracovnících. Pak je jasné, že se věc hýbat nemůže.

Vrcholem všeho byla výměna nějakého vedení na Renneské. Zábor byl naplánován červen - září. V červnu naběhli dělníci a vedení bylo vyměněno za měsíc, možná šest týdnů. Skončilo to tak, že stavba zůstala s podkladovou vrstvou a dlažbu už nikdo nepoložil. V tomto stavu to bylo více než měsíc (!), aniž by se stavby někdo dotknul (s výjimkou toho, že cca v polovině času byly dovezeny palety s novými dlažebními kostkami). Dlaždiči začali pracovat až v posledních dnech září a do konce měsíce to samozřejmě nestihli, takže tam byl několikadenní průtah.
Jde o vedlejší ulici, takže šlo všeho všudy o pár parkovacích míst a trochu zhoršený průjezd, ale ukazuje to, jak firmy (v tomto případě Metrostav) nakládají se stavbami.

Trochu přemýšlím, jak by se to dalo řešit. Zábor veřejného prostranství výkopem je zpoplatněný. Zároveň ale platí, že městské firmy poplatek neplatí. Takže tu šílenost, kterou rozpoutaly teplárny na Lidické a v okolí žádný poplatek nereguluje. Mám pocit, že je to chyba...


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
GoldF: není to tak jednoduché, jak si myslíš. Každá stavba má daný harmonogram, na kdy jsou jednotlivé práce objednány. Občas je tam nějaká časová rezerva, kdyby se něco protáhlo (třeba archeologické práce). Samozřejmě to není neřešitelné, ale je to trochu součást naší kultury, tyhle 3× déletrvající stavby.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1975
07 dub 2006 09:03
Za momentální tristní dopravní situaci můžou neuvěřitelné průtahy v uzavírkách. Přes týden bývám mimo Brno, vracím se ve čt večer nebo v pá odpo, takže můžu vidět "pokrok", který se na stavbách děje.
V Lidické panuje skutečně závratné pracovní tempo. Za 14 dní se prakticky nic nezměnilo - čeká se na položení posledních vrstev asfaltu, ale nikdo se k tomu očividně nemá. Zasypání výkopu v levém řadícím pruhu u muzejky je taky očividně nad síly dodavatele. Bude nad tím dumat do vánoc, nebo až do velikonoc?
Na Kotlářské se už odhadem tři týdny jezdí pouze prostředkem ulice, na krajní pruhy si nikdo živicii položit netroufá.
K tomu další genialita - stáv trolejbusu na Pionýrské směr Tivoli je až za zúžením do jednoho pruhu, takže když trolejbus staničí, nemůžou ho auta objet.
K tomu dodávám jediné: pane Bielko, táhněte konečně k čertu!


Offline
1363
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Staník píše:
Na lince č. 49, s ohledem na odpolední kolony a velká zpoždění, máme nyní už dva klouby v podobě Karosek ev. č. 2347 a 2382. ;-)


A teď již i 2365 a 2382 dělá kolo i na 78. :wink:


Offline
Uživatelský avatar

655
05 zář 2007 11:06
Brno
Zlaťák píše:
Na Dunajské údajně dnes večer nějaký smrťák. Člověk pod tramvají.

Jetli to byl smrťák, to bych netvrdil. Byl odvezen sanitou, takže žil. Co bylo potom je ve hvězdách a to už se těžko dozvíme. Nicméně stál prý pod stromem a pak mu tam skočil, takže to asi chtěl.

_________________________________
Jedu tam, kam mì veksle hodí :D


Offline
Uživatelský avatar

1632
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Na lince č. 49, s ohledem na odpolední kolony a velká zpoždění, máme nyní už dva klouby v podobě Karosek ev. č. 2347 a 2382. ;-)


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Dnes dopo jela místo d-9 směr Čertova rokle (jednu jsem viděl na České a druhou na Vlhké) ND. Náhoda? Nehoda? Zácpa?

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

1632
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Komínská 3613 se nám po 11. hodině porouchala na Novolíšeňské - dle iRISu právě probíhá odtah vozidla do vozovny (za troleják poslána záloha v podobě Karosky B961E ev. č. 2382). ;-)


Offline
89
06 led 2015 17:23
Dnes se drátuje Vaňkovo náměstí pro napojení ulice Barvičova, zatím nosná lana, přítomny tři vozy.


Offline
89
06 led 2015 17:23
Po deváté hodině vlekla K3 vůz 1737 po Husově a odbočila na Pekařskou, asi jela na zkoušky po nehodě.


Offline
Uživatelský avatar

3661
26 čer 2005 08:44
Brno-Líšeň (25, 26, 58, N97, N99)
Jednalo se o 1737 (00618).

_________________________________
RH.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Na Dunajské údajně dnes večer nějaký smrťák. Člověk pod tramvají.


Offline
89
06 led 2015 17:23
Na stránkách DPmB je aktualizace výluky v Modřicích - přesun na neděli 18. října 2015


Offline
3
10 čer 2009 16:14
U Olympie jsem bohužel stál i já. Kolaps jen díky tomu, že není nikde pořádné značení, lidi přijedou k semaforu a tam - zákaz vjezdu. Takže všichni na kruháč, otočit a zpět na dálnici a do Komárova.


Offline
439
16 led 2015 11:18
U Olympie je aktualne podle vseho naprostej kolaps. Busy jezdej od konecne na krizovatku skoro hodinu. Chytry ridic na jednom spoji a-510 prisel na to, ze bude lepsi jet zadem a dle irisu realne hrozi, ze predjede spoj, kterej vyjel hodinu pred nim. Tohle nepamatuju. sarcastic


Offline
800
12 zář 2014 23:38
ne - těch tučných pomlček si pak já všimnu ve městě :D


Offline
439
16 led 2015 11:18
eframmcbeth píše:
Já mam taky mustr a taky jen upravuju, ale bohužel, tady jsem upravoval z nějaké výluky, která celá probíhala ve 101, vzal jsem, přesunul, přebarvil a zapomněl to přepsat.
Samozřejmě že na DP se to kontroluje, finální verze bývá vždy tak po dvou až třech sadách připomínek a úprav drobností... (u složitějších výluk po více), ale bohužel, jak jste říkali, občas se chybka vloudí...
Díky bohu zatím to vždy byly chyby typu "pomlčka mezi dvěma tučnými tučná není", "v AJ je špatně čárka" nebo "na téhle čáře je hrbol".


To vážně chceš tvrdit, že si ti, co to kontrolují, všímají tenkých pomlček a hrbatých čárek a přehlídnou 101 místo 100 a "og" místo "of"? surprised


Offline
Uživatelský avatar

3661
26 čer 2005 08:44
Brno-Líšeň (25, 26, 58, N97, N99)
50021 7070 právě jede na lince 109 směr Klobouky.

_________________________________
RH.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Já mam taky mustr a taky jen upravuju, ale bohužel, tady jsem upravoval z nějaké výluky, která celá probíhala ve 101, vzal jsem, přesunul, přebarvil a zapomněl to přepsat.
Samozřejmě že na DP se to kontroluje, finální verze bývá vždy tak po dvou až třech sadách připomínek a úprav drobností... (u složitějších výluk po více), ale bohužel, jak jste říkali, občas se chybka vloudí...
Díky bohu zatím to vždy byly chyby typu "pomlčka mezi dvěma tučnými tučná není", "v AJ je špatně čárka" nebo "na téhle čáře je hrbol".


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Hmmm. Nevadí. Já tušil, že přicházím s křížkem po funuse. Ale pokud se plány při dalších výlukách kopírují a upravují, tak aby se chyba nevyskytovala dál.
Sám, když dělám v práci výrobní dokumentaci nebo něco podobného, tak to dělám stejně. Mám mustr a v něm dělám úpravy.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

3094
29 srp 2009 19:30
Musím zklamat, jsou jak natisklé, tak zalaminované i vyvěšené na zastávkách. Taky je tam chyba v překladu v popisu výluky úplně na posledním řádku "og" místo "of."
Za DP to nikdo nekontroluje - alespoň aby to bylo věcně správně (zóny, (jednosměrné) zastávky atd.)? ...tím se nesnažím nějak útočit, že se tu a tam vloudí jednotlivci chybka, je normální.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20000 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 800  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 30 zář 2024 05:22
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]