Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 16 z 82    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 82  Další
Autor Zpráva
Offline
1291
19 lis 2010 14:53
Cocktown
V 1605 stále Černocká.


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
Dnes jsem jel 3603 a hlášení bylo dobře slyšitelné. Tak je vidět, že se hlasitostí někdo zabývá (tento vůz měl ještě nedávno hlášení sotva slyšitelné).

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Mi zatím utkvěla v paměti jen Peterkova "Setínská" :-)


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Všechno je to hrozné rýpání v lejnu... s Černockou jsme taky x let přežili "Libovou"/"Slipovou" a nemůžu si pomoct, kdykoliv vyslovila "Tvrdého", já slyšel "P*delní" (ano, je to divné, ale je to tak). Přitom asi málokdo chápe, že paní Černocká byla odbornice na přednes a ortoepii a nahradit ji dokonalejším nebo alespoň stejně dobrý nástupcem je prostě a jednoduše nereálné.
Takovéhle připomínky by k byly k jakémukoliv novému hlasu, protože lidi si budou neustále stěžovat na všechno (viz stížnosti na výslovnost "zoologická" vs. "zólogická", což mi přijde jako vrchol hnidopišství).


Offline
76
17 lis 2012 23:31
1595+1564 stále Peterka s Černockou, buď přes sebe anebo se střídají, záleží na zastávce.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Na a co říkáte na zastávku 28. šíjna?
Mě to připadne jako štourání se v lejnu (sorry za zemitější výraz). Prostě nový hlášení tu máme a víme i proč máme nového hlasatele a jak se vybíral a lidi od RISu se snažili a snaží, aby bylo co nejlepší. Co se zvukomalebnosti, hlasitosti a srozumitelnosti týče.
A ruku na srdce, cizinec a ani našinec asi opravdu nepozná rozdíl mezi Vodní vs. Horní Heršpice, tak jak se rozohňoval zde citovaný bloger. Určitě nemůže díky jinak vyslovenému názvu zastávky přejet až na konečnou a tam bídně zhynout...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

365
08 čer 2015 19:07
Brno-sever, u staré nepoužívané smyčky
Souhlasím se všemi, dnes jsem slyšel VÍGNEROVA. biggrin


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Fafner: Narostý souhlas.

Zatímco v regionálkách je srozumitelnost hlášení naprosto perfektní, žádné sykavky, tak třeba v Urbanwayu bylo hlášení naprosto příšerné. Sykavky syčely, hlas skřípal. Podle mě za to prostě můžou plastové kryty, které zakrývají repráky a přes ty vibrující plasty se hlásky o určité frekvenci takto "zpotvoří". Nevím, proč v dnešní době konstruktéři schovávají repráky někam dovnitř, je to jen kontraproduktivní.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Já se teda svezl s novým hlášením zatím jen párkrát, ale přišlo mi, že je strašný rozdíl mezi typy vozů. Zatímco ve Variu mi přišlo skvěle srozumitelné a téměř nezkreslené, ve 25Tr to bylo naopak zkreslené strašně moc a třeba sykavky vyloženě bolely do uší...

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Já jsem včera zase slyšel "Plusáčkova", ale nevyčítal bych to úplně tomu hlášení, stačí když se člověk úplně nesoustředí nebo se ozve zvuk v nevhodný moment a mozek si tam něco domyslí... Nakonec u Černocké se mi to stávalo taky, kolikrát jsem slyšel třeba "Mobilní trh". Ale je pravda, že kdybych nebyl místní a ty zastávky neznal, tak bych měl asi občas problém říct, co to bylo zač a je možné, že u nového hlasu by to bylo častější.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Při surfování na blozích jsem objevil tento článek o kvalitě hlášení. Jestli je vážně rozumět "Vodní Heršpice" - "Šmírova" či "Ponorná", tak potěš koště :D

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Že by vítr. Máchale? [-X

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

852
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
Původně ELP byl v normální poloze, možná to pootočil nějaký vandal. :-k


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Já s Peterkou problémy taky nemám. Spíš naopak.
Ale mám jinou připomínku. Stál jsem včera večer na zastávce Kubíčkova, směr centrum a ELP je tak zvláštně natočený, tak 30° do kolejiště, že z větší vzdálenosti není dobře čitelný. Je nějaký důvod toho natočení? Dokufoto nemám, bo už byla tma a z mobilu by mi vyšla jen mazanice.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

3720
28 úno 2006 19:00
Já jsem si na Peterku zvykl celkem rychle.
A ve Vídni je tenhle jejich hlasatel tak populární, že je i v písničce: ZDE


Offline
Uživatelský avatar

522
19 zář 2007 08:18
V B voze (1589) taktéž: duet Černocká Peterka.


Offline
Uživatelský avatar

365
08 čer 2015 19:07
Brno-sever, u staré nepoužívané smyčky
Ve voze 1620 (dnes na d-9) přes peterkovo hlášení je stále slyšet paní Černocká :!: :!:


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
MartinV píše:
ReZ: tak neobsahuje všechny potřebné informace, ale nějaká v tom příspěvku je, takže informační hodnota určitě není nulová. Na druhou stranu, abych byl upřímný, když si čtu některé tvoje příspěvky..

Nenapsal jsem, že je nulová, ale k nule se blíží. Ano je tam uvedeno, že se jedná o šalinu. Takže ze sedmi vozoven a tří trakcí, se nám zlobivý vozítko může nacházet pouze ve dvou. Tramvajových. A to se vyplatí se touto informací seriózně zabývat.
Jinak, nad svými příspěvky nepochybuji. Ano, ne vždy se jedná o informační bombu, ale žvásty nevedu. Kdyžtak v jiných tématech.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Tak Balkán je kapitola sama pro sebe, byť najdou výjimky (např. autobusy na Hvaru jezdí celkem často, podle JŘ a JŘ jsou na všech zastávkách). Oproti tomu je něco úplně jinýho nedaleko ležící ostrov Vis, kde JŘ jsou jenom na výchozích zastávkách a seznam zastávek neexistuje, je tam jenom jedna linka Vis-Komiža, kterou má po cestě různý zastávky, o nichž se nikde člověk nedoví. Ale na čas jezdí, to jo. Musí, protože většina těch spojů je vázaná na odjezd/příjezd trajektu/katamaránu linek 602 a 6902.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

2109
20 zář 2006 19:51
V Záhřebu pro změnu nejsou zastávkové JŘ vůbec. Ani intervaly, nic (samozřejmě se v některých úsecích najdou výjimky).


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Třeba na západě USA zastávkové JŘ moc neřeší. Uvedou jen interval spojů. #-o


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Přiznám se že si to moc nepamatuju, měl jsem tehdy v hlavě ty úžasný svahy okolo víc jako vedení linek (nedokázal jsem si ani zapamatovat všechny italský názvy linek pod barev) a ono u toho jezera bylo hezky nakonec :)
Ale toho kruháče jsem si všiml, to jo sarcastic

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
Měli jste dojít ke Cassaně, ne? :D
Mně spíš vadí neproklad modré, červené a zelené, žluté a taky absence spojení lanovky Mottolino s oblastí pod Carossellem. Chtělo by to celý přetrasovat. Ten novej kruháč u Mottolina si vyloženě říká o závlek.
Jo a ty zastávky na kruháči jsou pěkná rarita. :-) U nás by asi nic takového nesmělo vzniknout.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
xxx píše:
Skibusy = MHD, ne? V příloze je příklad zastávkového JŘ.
Myslel jsem, že televizi mají všechny, ale je možné, že nejstarší scanie ne, nechci kecat. Jinak grafické rozvržení televize je bezvadné. Zobrazuje se tam hodně zastávek dopředu a vejdou se tam i reklamy, aniž by se kryly s informacemi o trase. Z toho bychom si měli vzít příklad.
Co se mi ale naopak nelíbí, je trasování linek a nesystémové intervaly.

Jo, ty spoje zrušený v sobotu jsou skutečně legrační :) Uvízli jsme takhle na 40 minut až u jezera :) Nemyslím skibusy MHD po Livignu ale skibusy/regionální linky do vzdálenějších středisek jako Bormio a Santa Caterina di Valfurva (známá z Her bez hranic :-))

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
ReZ: no, trochu máš ty účely fóra popletené, nicméně kolega nemusí pátrat, stačí v Pisárkách povypínat RIS na C vozech..


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 82  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 zář 2024 15:30
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]