Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 17 z 82    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 82  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
ReZ: tak neobsahuje všechny potřebné informace, ale nějaká v tom příspěvku je, takže informační hodnota určitě není nulová. Na druhou stranu, abych byl upřímný, když si čtu některé tvoje příspěvky..


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
thaavi píše:
Dneska docela sranda, jedna šalina hlásila zastávky unisono Černocká+novej týpek

Informační hodnota tohoto příspěvku se limitně bíží nule. Pokud by si ji kolega Správce RISu přečetl, je mu k ničemu. Asi nebude pátrat po všech brněnských šalinách, která z nich neprošla správným přehráním.
Pokud by příspěvek vypadal takto: souprava 1234+1235 v "B" stále staré hlášení, věř tomu, že během nocování v maštali by už upgrade neunikla. ](*,)
Od toho tu toto fórum, je, aby upozorňovalo (v dobrém) na nedostatky v podniku a navrhovalo zlepšeníčka. Víc hlav víc ví.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
Skibusy = MHD, ne? V příloze je příklad zastávkového JŘ.
Myslel jsem, že televizi mají všechny, ale je možné, že nejstarší scanie ne, nechci kecat. Jinak grafické rozvržení televize je bezvadné. Zobrazuje se tam hodně zastávek dopředu a vejdou se tam i reklamy, aniž by se kryly s informacemi o trase. Z toho bychom si měli vzít příklad.
Co se mi ale naopak nelíbí, je trasování linek a nesystémové intervaly.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
xxx píše:
Nebo. To jsem zapomněl říct. V Livignu, kde je zastávka každých 100 metrů, to funguje poměrně dobře.

V Livignu je zase sranda, že některý ty busy tam mají vevnitř v místech jako my transparent kterej místo aby psal zastávky, zobrazuje jenom jméno dopravce). Místo toho jsou v některých busech obrazovky :D Ale je fakt, že to funguje moc dobře :) Dokonce na každé zastávce ve městě je JŘ, byť bohužel jenom linek MHD, skibusy už JŘ vedou často jenom na konečných.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

3094
29 srp 2009 19:30
Ve voze 7466 je hlášení špatně slyšitelné a v 2630 má pro změnu čelní tablo špatná data - zobrazuje se to, co na bočním.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

28
13 zář 2006 13:12
JJA píše:
Humenná.


Pan hlasatel jaksi zapomněl na dlouhé á :)


Offline
Uživatelský avatar

28
13 zář 2006 13:12
Dneska docela sranda, jedna šalina hlásila zastávky unisono Černocká+novej týpek


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
JJA: No, ty prostředky jsem nemyslel jenom finanční, ale i lidské. On Google Earth taky není úplně dokonalý a ani tam není zmapováno úplně všechno, třeba některé zastávky mohou být skryté za jiným objektem (strom, auto, cokoliv), nebo jim zrovna v době mapování Googlem chyběl označník a na takovéto zastávky by musel někdo fyzicky vyjet, aby zkontroloval přesnou pozici takové zastávky. Nemluvě o tom, že i ten člověk, nebo lidé, co by to sepisovali, by nebyli zadarmo.
A ano, určitému přepracování systému bychom se také nevyhli, i když, možná by stačilo jen propojit palubáky a strojky, aby to, co řidič potvrdí ve strojku registroval i palubák a opačně. Ale nejsem expert a nebudu předstírat, že tomu rozumím, tak nevím, jestli by to nechtělo něco víc.

B1: To pro tento účel také nebude zcela dostačující, protože dost zastávek je tam jenom v jednom směru a když jsou zastávky v opačném směru dál od sebe, tak se to pro tento účel už použít nedá. Vyjít se z toho dá, ale bylo by potřeba to asi domapovat.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

3739
08 čer 2005 23:12
peno píše:
Hlavně by se musely přesně zmapovat polohy všech zastávek v kraji, což by asi stálo nemálo prostředků.

Já bych řekl, že zmapované jsou celkem dobře, viz http://idsjmk.cz/Map/Map.aspx


Offline
439
16 led 2015 11:18
peno píše:
Ale má to i svá úskalí. Hlavně by se musely přesně zmapovat polohy všech zastávek v kraji, což by asi stálo nemálo prostředků. A pak by to asi chtělo i změnit styl hlášení, kdy by se při příjezdu k zastávce hlásila současná zastávka a příští buď ihned nebo po odjetí určité vzdálenosti od zastávky.


To by právě podle mně nestálo moc prostředků ta poloha. V dnešní době, kdy máme Google Earth (kde mimochodem ty zastávky zaznačené jsou), by to zvládl vypsat i brigádník. Pak by se muselo někomu dát do kompetence, aby tu databázi udržoval aktuální, např. když dochází k přesunům zastávek v dobách výluk. Co by spíš stálo hodně prachů je to uzpůsobení systému, se kterým je DPMB proti regionálkám napřed. Aspoň by se pak v iRisu nezobrazovaly nesmysly, když řidič nepřepne spoj v MSP, zatímco ve strojku ho má správně. :wink:


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
peno píše:
Ne nutně, třeba v Hradci (nebo Pardubicích? Teď si nejsem zcela jistý) to mají podle GPS, kdy se spustí hlášení v určité vzdálenosti od zastávky, což by možná bylo pro regionálky vhodnější, než brněnský systém spouštění dveřmi. Ale má to i svá úskalí. Hlavně by se musely přesně zmapovat polohy všech zastávek v kraji, což by asi stálo nemálo prostředků. A pak by to asi chtělo i změnit styl hlášení, kdy by se při příjezdu k zastávce hlásila současná zastávka a příští buď ihned nebo po odjetí určité vzdálenosti od zastávky.

Nebo. To jsem zapomněl říct. V Livignu, kde je zastávka každých 100 metrů, to funguje poměrně dobře.


Offline
Uživatelský avatar

3094
29 srp 2009 19:30
xxx: Právě že DP už bere v potaz i přední dveře. V současnosti minimálně u Crossů, a vsadil bych se, že i u Urbanwayů. Mimochodem, psal to tu i Pepola, v časech, kdy jezdily medlánecké Ciťáky na a41 apod., byla tato úprava provedena i na těchto vozech. Samozřejmě se to dá v případě potřeby otevřít přední dveře mimo zastávku podchytit v palubáku, aby nebyli cestující zmateni.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Ne nutně, třeba v Hradci (nebo Pardubicích? Teď si nejsem zcela jistý) to mají podle GPS, kdy se spustí hlášení v určité vzdálenosti od zastávky, což by možná bylo pro regionálky vhodnější, než brněnský systém spouštění dveřmi. Ale má to i svá úskalí. Hlavně by se musely přesně zmapovat polohy všech zastávek v kraji, což by asi stálo nemálo prostředků. A pak by to asi chtělo i změnit styl hlášení, kdy by se při příjezdu k zastávce hlásila současná zastávka a příští buď ihned nebo po odjetí určité vzdálenosti od zastávky.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
To by to muselo být i podle předních dveří ale.


Offline
439
16 led 2015 11:18
Mně by zajímalo, co se týká toho posouvání zastávek, jak pozná označovač v regionálce, ve které je zóně? Jestli je to podle toho, jakou má řidič nastavenou zastávku, tak se může stát mezi zónami, když řidič zapomene přepnout, že to natiskne tu minulou a mám znehodnocenej lístek (což se mi naštěstí nestalo, v regionálkách označuju jen výjimečně). DPMB to má aspoň automatizovaný, a tak čekám, kdy se to zavede i do regionálek.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Pokud vím, tak to naštěstí povinné je (TPS IDS JMK z roku 2010 jsou v tomhle poněkud nejednoznačné), mluví o tom konkrétně odstavec 3.18 (ten je o vozidlech standardu IDS 1, tj MHD, ale platí pro všechny ostatní standardy vozidel autobusových)
Citace:
3.18. Elektronický akustický informační systém
Všechna nově pořízená vozidla musí být vybavena funkčním Elektronickým akustickým informačním systémem pro hlášení zastávek a dalších dopravních informací pomocí palubního počítače s výjimkou vozidel, která byla nově pořízena v rámci plnění smluv o veřejných službách v přepravě cestujících, které jsou uzavírány na základě řízení o výběru dopravce ukončeného před 30. 6. 2010.

Je známým faktem, že regionální řidiči hlášení zastávek ať už akustické nebo vizuální záměrně bojkotují buďto neposouváním nebo pozdním posouváním zastávek případně úplným vypínáním hlášení, případně je hlášení (nejspíš dopravce) ztlumené a nesrozumitelnou hlasitost. Bojím se, že pokud po tom Kordis tvrdě nepůjde, tak to bude trvat dokud se generace řidičů se zvyky z temných předidskových dob obmění.
Vždyť si vemte, že nebýt těchto lemplů, mohli by nevidomí jezdit po celým kraji sami klidně :)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Karlos píše:
Regionálky musí mít přehraný nový hlas do 30.9.2015

A doufám, že hlášení bude povinné. Pokud už není i teď, jen se po tom tolik nedupe.
Navíc se kolikrát, a mám to ověřené u různých dopravců na různých linkách, stává, že šofc neodhlašuje zastávku. To pak je veškerý informační systém se všemi ELPy, BUSEmi, EPISy, MSMy, iRISy apod. úplně na nic.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
A dávají do pořádku i hlasitost u těch regionálních busů? Tam je problém, že obrovský množství vozů buďto vůbec nehlásí (řidiči to vypínají bez ohledu na to, že to musí mít zaplý) nebo potichoučku že to není slyšet vůbec skoro.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
479
23 pro 2013 20:28
Hrušovany u Brna
ČSAD Hodonín má i své 6B9 6629 také s Peterkou.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Regionálky musí mít přehraný nový hlas do 30.9.2015

Za VYDOS jsou zatím nově ozvučeny všechny Hustopečské vozy a v průběhu týdne i celé Veselsko, v okolí Brna zatím 7B3 9803, 8B5 7042 a 9B5 5087

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Už o víkendu jsem sedlal 8B8 8906 s Peterkou za zády.


Offline
Uživatelský avatar

2067
03 zář 2009 13:18
Postupně se přenáší nové hlášení i na vozy do regionu. Dnes např. na kurzu 10913.

_________________________________
Ať žije doprava, všeho druhu. :d-: :t-: :a-: :idsjmk1:
MHD Brno: :d-:1-12, :t-:25-39, :a-:40-84, š85-š88, N89-N99,
IDS JMK: :idsjmk1: :arrow: :a-:104-940, :idsjmk1: R8-R56, S2-S91


Offline
Uživatelský avatar

606
06 led 2011 14:32
Brno
Dnes jsem jel s 1589 a ten má také ještě staré hlášení, kombinaci s Peterkou jsem si teda nevšiml...


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Jestli se nepletu, v opačném směru to je v pořadí název zastávky a případně informace o nutnosti znamení (se slovy "prosím pozor"), až pak po pauze info, že zastávka leží v té a té TZ.


Offline
143
10 lis 2012 09:29
Taky si myslím, že je to takto. Ale co opačný směr? To by teoreticky mohlo být: „Příští zastávka Dobrovského. Prosím pozor, zastávka leží v tarifní zóně 100. Prosím pozor, zastávka je na znamení.“


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 82  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 zář 2024 17:29
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]