Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 18 z 82    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 82  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
prototyp401 píše:
Nejsem teďka v Brně, abych si to ověřil, ale to mi chceš říct, že to hlasí např. po osmé hodině: Příští zastávka Dobrovského. PROSÍM POZOR, poslední zastávka v tarifní zóně 100. PROSÍM POZOR, zastávka je na znamení. :?:
Pokud se nepletu, je to takto: Příští zastávka Dobrovského, poslední zastávka v tarifní zóně 100. Prosím pozor, zastávka je na znamení. Příští zastávka Skácelova------- Prosím pozor, zastávka leží v tarifní zóně "stojedna".

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Jenda píše:
Hláška "prosím pozor" se objevuje, když je před tím jiné hlášení, např.: o změně tarifní zóny.

Nejsem teďka v Brně, abych si to ověřil, ale to mi chceš říct, že to hlasí např. po osmé hodině: Příští zastávka Dobrovského. PROSÍM POZOR, poslední zastávka v tarifní zóně 100. PROSÍM POZOR, zastávka je na znamení. :?:


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
Zlaťák píše:
Podle jakého klíče se na některých zastávkách ozývá jen "zastávka je na znamení" a na některých "prosím pozor, zastávka je na znamení"?

Hláška "prosím pozor" se objevuje, když je před tím jiné hlášení, např.: o změně tarifní zóny.

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Podle jakého klíče se na některých zastávkách ozývá jen "zastávka je na znamení" a na některých "prosím pozor, zastávka je na znamení"?


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
Patří to k požadavkům na upgrade, ale jestli se toho dočkáme? To je otázka budoucnosti a finančních prostředků..


Offline
143
10 lis 2012 09:29
Především by informace o výlukách, které jsou známy dopředu, měl nahrát a odříkávat pan Peterka. Myslel jsem ostatně, že i to byl jeden z důvodů, proč se k přemlouvání přikročilo (nových zastávek zas tak moc nepřibývá). Takže k otázce se připojuji a ptám se, zda RIS 2.0 umožní i toto, tj. rychlejší nahrávání takovýchto dat do vozidel.


Offline
Uživatelský avatar

3094
29 srp 2009 19:30
Během ranního hlášení pro cestující o započnutí výluky šalin do Technoparku a do Žabin jsem cestoval vozem 7052 (zrovna na Haškově) a musím říct, že to bylo poměrně špatně srozumitelné. Ač se snažil pracovník DDI ostošest, jeho hlas se ztrácel v šumu a vypadával. Chápu že za to patrně nemůže vůz nýbrž nedostačující přenosová infrastruktura (ostatní hlášení ok), je to ale určitě oblast, kde se lze zlepšit. A to jak z pohledu kvality přenášené informace, tak i pokrytí dnes (téměř) hluchých míst.
Lze očekávat, že se v tomto situace někam posune, třeba v souvislosti s "RISem 2.0" a rokem 2017?

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
Když jsem jel před měsícem v Praze, tak mi přišlo hodně nepřirozený a divný, když bylo hlášeno: příští zastávka Na Boleslavce - zastávka na znamení. Pokud se zastávkou jen projelo, řeklo to: gong Na Boleslavce - zastávka na znamení.
Brněnský systém je v tomto určitě lepší. Hlavní problém současného brněnského hlášení je hlavně v hlasitosti. Už za hlášení Černocké bylo v některých vozech sotva slyšitelné (typicky např. 3001). No a "moderní" IVECO a SOR vozy mají akustický informační systém poněkud silně nevyhovující.

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Fantomas píše:
A můžeš být rád, že se nehlásí "Příští zastávka xxx, PROSÍM POZOR, zastávka je na znamení.". sarcastic Ona nakonec je to pro většinu cestujících důležitější informace než změna zóny.

Tak to prosím pozor! V neděli jsem jel linkou 12 cca v 21:00 a takhle to ohlasílo zastávku Terrerova. Až jsem se lekl...


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Peno: hlášení o změně zóny ať se klidně zredukuje (ostatně předpokládám, že jsi to už napsal DP), ale náš brněnský systém hlášení zastávky na znamení nám nechej. :D


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
peno: Jenže zrovna režimy zastávek se celkem mění, takže ani u těch, co jsou momentálně stále na znamení, by to nemuselo být tak bezproblémové. A nevím, pořád mi současná verze připadá lepší než ostatní návrhy. A můžeš být rád, že se nehlásí "Příští zastávka xxx, PROSÍM POZOR, zastávka je na znamení.". sarcastic Ona nakonec je to pro většinu cestujících důležitější informace než změna zóny.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
Ta tvá verze by spíš zněla jako předčítání pohádky, než ohlašování zastávky. Takto fakt ne..


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Fantomas: Ten problém by nastal jen u zastávek, které jsou na znamení jen někdy, ale uznávám, že takových je dost. U zastávek, které jsou na znamení furt, by nebyl problém je nahrát jen s navazující intonací. No a ty ostatní by holt furt měly buď jen navazující intonaci, i když po nich zrovna nic nenavazuje, nebo by měly furt jen klesající intonaci, i když po nich zrovna něco navazuje. Obojí zní blbě, ale podle mě furt líp, než mít v jednom hlášení dvakrát "zastávka" a ještě k tomu furt zdůrazňovat, že je.

A nebo místo "Příští zastávka" hlásit "Následuje zastávka xxx", resp. "Následuje zastávka na znamení xxx", což je také celá věta, ale to je v češtině snad ještě větší šílenost biggrin

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
peno: aby se mohlo hlásit "Příští zastávka xxx je na znamení", tak by pro každý název zastávky musely být dvě verze - jedna s intonací dolů, jako teď, a jedna s intonací nahoru, aby se na něj dalo navázat zbytkem věty. Čili naprosto zbytečná práce navíc a v současnosti nerealizovatelné kvůli kapacitě palubního počítače. Na současné verzi nic špatného nespatřuji a jestli tam bude nebo nebude to "je" už je fuk, to už to tolik neprodlouží.

Ad Štefánikova - já se přiznám, že to říkám stejně blbě jako paní Černocká a přijde mi, že spousta lidí taky. Tak se holt jen hlášení přizpůsobilo lidem. sarcastic

Mogul píše:
Jak už jsem psal, srozumitelnost, hlasitost,.. všechno OK. Akorát dnes, když jsem se zaměřil na názvy zastávek, tak mě zaujalo téměř ukázkové "Šernovišky" (..jišššště milášššku, budou Šernoviššššky...). A pak ještě trochu "Šivotského", ale to nebylo tak zlé.
Nechci hodnotit, jestli je to způsobeno hlasatelem, HiFi soustavou ve voze nebo to nějak utrpělo při úpravách. To fakt nepoznám...

Zdá se, že to je rys specifický napříč celým hlášením. Taky nechci hodnotit, kde chyba nastala, ale přihodím další příklad: Zdráhalova mi zněla úplně jako "Stráhalova".

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Když už tedy celá věta, tak alespoň takto "Příští zastávka xxx je na znamení" a ne jak je to teď "Příští zastávka xxx, zastávka je na znamení", což je zbytečné a nesmyslně to prodlužuje hlášení, což tu ostatně také někteří kritizovali.
A že lidé při slově "Zastávka" před názvem zastávky zpozorní, je jistě pravda, ale oni by zpozorněli, i kdyby před tím hlášením byl výraznější gong, než jenom toto pípnutí :wink:

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Richie: nemysl to podle mě není, je to vlastnost té zastávky, proto může být bez slovesa. Ale jsem rád za tu "brněnskou úchylku", jak to nazval peno, protože je to díky tomu celá věta, a proto je podle mě lépe srozumitelná.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
To, že se to tady dělá jinak, než jinde přece neznamená, že jinde je to dobře. Zastávka na znamení je gramaticky nesmysl.
A to, že je před název zastávky slovo zastávka je podle mě taky jedině dobře, protože cestující má víc času zpozornět.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Peno: souhlas se spojením hlášení o změně zóny, stejně jako vynechání Prosím, pozor. Ale hlášení o zastávce na znamení bych nechal, protože ta zastávka opravdu JE na znamení. Obě verze jsou správné.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
prototyp401 píše:
Za mě by to chtělo přehrát hlášku "Prosím pozor". Protože u toho hodně zvyšuje hlas až to zní divně, člověk fakt zpozorní a pak následuje hláška "Zastávka leží v tarifní zóně 100", což 99,99 % cestujících ale vůbec nezajímá :D ...
Ono je podle mě vůbec zbytečné hlásit poslední v zóně x a u další zastávky, že leží v zóně y. Spíš bych dal nějaké hlášení typu "změna tarifní zóny" a jen jednou.

S tím souhlasím. Nebo, jak tu někdo navrhl, "Poslední zastávka v tarifní zóně x, následuje tariní zóna y". Ale hlavně to proboha začít přehrávat bez toho "Prosím pozor", to patří k výlukovým informacím, ne k něčemu takovému.

rovy píše:
Hlášení p. Peterky hodnotím pozitivně. Nicméně, bude ještě potřeba doladit výslovnost některých zastávek. Náhodně mě zaujalo např. "RaiZova" nebo intonačně níže a tišeji "Nemocnice Bohunice". Dále většina německých názvů není ideálně vyslovena, nejvíce mě "dere uši" Geislerova či Körnerova. Zajímala by mne Štefánikova čt. Za hlášení pí. Černocké to bylo "po slovensky" správně, a to "Šťefánikova čt."

Nikoliv, paní Černocká hlásila "Štěfánykova", což mi drásalo uši snad víc, než počeštěné "Štefánikova".

A za mě, konečně by se mělo začít hlásit "Zastávka na znamení", jako všude jinde a ne "Zastávka je na znamení". To je snad brněnská úchylka, neustále něco zdůrazňovat, ať už to, že zastávka je, nebo to zmíněné "Prosím pozor" před zastávkou v jiné zóně. A ostatně i samotné slovo "zastávka" před názvem zastávky je brněnská specialitka.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Ohledně hlasu p. Křapy mám jeden další poznatek. co jsem se do něj tak zaposlouchal v historikovi, tak mi ten hlas přijde takový staromódní. Jako když poslouchám staré magnetofonové pásky cca 50 let staré. Všechny mají takové zvláštní zabarvení, jako když se díváš na staré filmy (jedno jestli z 30. let nebo 50. let).

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
No, takovej Libor Terš má dosti netradiční a zajímavý hlas. Akorát si nejsem jist, jestli by byl zkousnutelnej z repráků, když je slyšet od rána do večera téměř ve všem, co TV vysílá. :mrgreen:


Offline
68
23 čer 2004 22:21
Brno-Vinohrady
Hlášení p. Peterky hodnotím pozitivně. Nicméně, bude ještě potřeba doladit výslovnost některých zastávek. Náhodně mě zaujalo např. "RaiZova" nebo intonačně níže a tišeji "Nemocnice Bohunice". Dále většina německých názvů není ideálně vyslovena, nejvíce mě "dere uši" Geislerova či Körnerova. Zajímala by mne Štefánikova čt. Za hlášení pí. Černocké to bylo "po slovensky" správně, a to "Šťefánikova čt."
S "Prosím pozor" nelze než souhlasit, intonuje to mírně afektovaně :)
Nicméně, takové "zápichy", jako měla paní Černocká, např. LiBová, MasnA...na ty to fakt nemá :D
Závěrem musím uznat, že pana Křapu nuž asi nikdo nepřekoná. "Křapa forever" :DDD


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
ReZ: Obecně slatinské 14Tr hlásí 101 dohromady. S 21Tr jsem od začátku září zatím neměl tu čest (asi jezdím v blbou dobu)..
Jak už jsem psal, srozumitelnost, hlasitost,.. všechno OK. Akorát dnes, když jsem se zaměřil na názvy zastávek, tak mě zaujalo téměř ukázkové "Šernovišky" (..jišššště milášššku, budou Šernoviššššky...). A pak ještě trochu "Šivotského", ale to nebylo tak zlé.
Nechci hodnotit, jestli je to způsobeno hlasatelem, HiFi soustavou ve voze nebo to nějak utrpělo při úpravách. To fakt nepoznám...


Offline
1591
18 led 2009 10:06
No vidíš, a já bych zas byl pro to, aby to hlásilo i v regionu (tam by to určitě lidi zajímalo víc). Zvládají to akorát ČD ve vozech s transparenty aspoň psát.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Osobně více méně souhlasím s tím, že je to hodně o zvyku. A pokud budou opravdu některé vyloženě chybné zastávky přehrány, tak si myslím, že to bude dobré :)
Za mě by to chtělo přehrát hlášku "Prosím pozor". Protože u toho hodně zvyšuje hlas až to zní divně, člověk fakt zpozorní a pak následuje hláška "Zastávka leží v tarifní zóně 100", což 99,99 % cestujících ale vůbec nezajímá :D ...
Ono je podle mě vůbec zbytečné hlásit poslední v zóně x a u další zastávky, že leží v zóně y. Spíš bych dal nějaké hlášení typu "změna tarifní zóny" a jen jednou.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 82  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 zář 2024 17:33
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]