Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 21 z 82    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 82  Další
Autor Zpráva
Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Po dovolené jsem si ten zázrak konečně poslechl a musím říct, že jsem docela spokojen. Krom toho, že "ř" je opravdu vyslovováno napůl jako "š", tak alespoň v šalinách bylo hlášení zřetelné. Navíc, hluboký mužský hlas mi přijde více uklidňující a budí u mne o něco lepší dojem. Za mne tedy alespoň zatím palec nahoru a spokojenost.


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
No, myslím, že z podnětů tady by asi moc chytrej nebyl :-)
Nevím, jestli už došlo k nějakým úpravám, ale dnes v 3218 v úseku Slatina, sídliště - Masná bylo vše zřetelně srozumitelné a tak akorát nahlas. Rozhodně změna k lepšímu oproti tomu, co jsem na stejném úseku slyšel minulý týden.


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
ReZ píše:
Nechci mluvit za kolegu správce RISu, ale podněty se snad dají psát i sem na fórum.

V jeho vlastním zájmu by to číst neměl, bude to jen ztráta času.. práce má myslím docela dost..


Offline
439
16 led 2015 11:18
Fantomas píše:
Co mi vadí nejvíc je asi ta zmiňovaná Pšíští zastávka, při větším hluku mi to dokonce splynulo v Číští zastávku.


Já teda nevím, zatím jsem neměl cestu do Brna, ale v tomhletom videu https://www.youtube.com/watch?v=UMaBQpGC48g se mi to zdá být v pohodě. Tím, že to "příští zastávka" mluví mnohem rychleji než Černocká, to může splývat. Zdá se mi, že se v tom moc rejpete, prostě se tam ty nedostatky mermomocí snažíte najít. biggrin

ReZ píše:
Nechci mluvit za kolegu správce RISu, ale podněty se snad dají psát i sem na fórum.


Souhlas, nejlepší napsat jednak na DPMB, jednak i sem, ať se o tom můžou dozvědět i ostatní. :wink:


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Nechci mluvit za kolegu správce RISu, ale podněty se snad dají psát i sem na fórum. Předpokládám, že i když tady není (aspoň minulý týden, co mi říkal, nebyl) registrovaný, tak si to přečte. Od toho máme bmhd fórum.
Jinak, kdo si chce poslechnout hlášení p. Křapy a porovnat jej s p. Peterkou, má možnost se dnes svézt 14Tr na historické lince H-24. Doporučuju!

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Robert píše:
Svezl jsem se onehdy nočkou z Technoparku na Grohovu (2386?) a hlášení musím pochválit. Krásně slyšitelné, srozumitelné.

Ze včerejší noci mám zase opačnou zkušenost se 7473, kde hlášení nebylo ani v poloprázdném buse absolutně slyšet. Nejhorší to bylo u projížděných zastávek na znamení, kde hlášení probíhalo za svižné jízdy s motorem v plném záběru, tam se dalo zcela přeslechnout, že nějaké hlášení vůbec probíhá.

Ale jinak zatím musím za sebe říct, že to není tak hrozné, jak to po přečtení tohoto tématu vypadá. Občas nějaké zastávce není rozumět, ale to se nakonec stávalo i s Černockou, když se hlášení trefilo do nějakého momentu, kdy byl ve vozidle určitý hluk. Co mi vadí nejvíc je asi ta zmiňovaná Pšíští zastávka, při větším hluku mi to dokonce splynulo v Číští zastávku. A chtělo by to ještě někde poladit ty mezery mezi slovy a intonaci. Krásný příklad - "Náměstí? --- Dvacátého osmého? ---- Října." (což celé trvá snad 10 sekund) a v kontrastu s tím vzápětí "Dětskánemocnice" (což je vlastně v pořádku, protože v běžné mluvě se mezi slova mezery nevkládají vůbec).

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Dneska jsem se svezl několika vozy všech trakcí a podle mě je to hlášení v pohodě, hledáte v tom hnidy. Hlasitost není problém nového hlášení, Černocká taky leckde nebyla slyšet. Jediné, co mě opravdu zatahalo za ucho, byla již zmíněná Ksídlovická.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Su docela zvědavej, jestli tentokrát Kordis dohlídne na to, aby v regionálních busech bylo nové hlašení zapnuté a dané aby bylo slyšet - i to nejtišší hlášení ve vozech DPMB se nevyrovná tichosti v některých regionálních busech. Chtělo by to aby řidiči to nemohli ani vypínat ani tlumit....

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
Linka 49 dnes jezdí do YIA :D
Zvenku byl cíl psaný normálně.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
ReZ píše:
...Ale hlavně už neslyším tu strojově skládanou řeč!...

Jo? Mě teda přijde, že skládaný je právě skoro všechno. Doufal jsem, že zrovna v tomto bude nové hlášení lepší a dokonalejší. Asi nejblbější je ten kontrast s tou 101, kdy zastávka a slova v hlášení zóny 101 jsou skládané a "101" je dohromady.

Na první poslech jsem nové hlášení hodnotil pozitivně, ale jak to poslouchám déle, můj pozitivní dojem opadá.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Ano. Právě proto, že mi tato zastávka utkvěla ze zdejší debaty v paměti, jsem se na ni soustředil.


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
A v tom devítikile to bylo naprosto srozumitelný?


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Tak to asi nebude problém hlasatele, jak to zde bylo přímo tebou prezentováno.


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
V jedné poršetře byla naprosto nesrozumitelná.


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Svezl jsem se onehdy nočkou z Technoparku na Grohovu (2386?) a hlášení musím pochválit. Krásně slyšitelné, srozumitelné. Jedinou malinkou výtku bych měl k sestříhání slov, což samozřejmě není problém p. Peterky. Mohu se optat, co bylo se zastávkou Nerudova, jež zde byla před časem zmíněna jakožto adept na přemluvení? Ničeho jsem si nevšiml.


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
Jezour: A kam takovy podnět nejlépe předat? Aby byl aktuální.

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
Každou noc jsou na garážích i vozovnách nastavovány vozy na vyšší hlasitost, takže podněty prosím předávejte vždy ten den, kdy je zjistíte, po noci už je to neaktuální.


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
Zatím nejhorší kvalitu hlášení jsem slyšel dnes ve voze 7511, kde dokonce jedna paní říkala, že je škoda, že se nehlásí zastávky, že hůře vidí, tak se orientuje podle hlášení. Hlášení znělo jako když jsou moc nahlas sluchátka či špatně zastrčený konektor.
Postupně sepisuji čísla vozů, kde je hlášení fakt skoro neslyšitelné, abych jej mohl zaslat jako podnět. Zda se tím bude někdo zabývat je otázkou.

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
Přehrávání dat znamená přehrát obrovské množství souborů - ty jsou napakovány do větších celků, které se nahrávají. Současně se nahrává několik celků. Nahrávání dat z vysílačů je řízeno dálkově přes IT, vůz dostane "pokyn" přijmout data v aktuální verzi. Při nahrávání dat se na palubním počítači objeví hláška "přerušit?" - kdokoli může stiskem "potvrdit" opravdu načítání nových dat zrušit. Pak se stane, že v palubáku bude dokonalý maglajs - dokončené celky jsou "nové", nenačaté celky jsou "staré" a přehrávané nedokončené celky jsou poškozené a výsledek je jasný.


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
Lesa píše:
Pro mě je hodně uši-trhající hlášení zastávky "Štefánikova čtvrť". Podle správnosti by se měla vyslovovat "Štěfánikova", ale slyšet je "Štepánikova" (a dvě chyby už jsou trochu moc).

Chtěla bych se také zeptat, jaká je šance, že se špatně namluvené zastávky jmenované v této diskuzi (případně kam jinam je psát?) budou nahrávat znovu. Předem děkuji za odpověď.


Podněty je třeba psát přímo na DPMB.

Mogul píše:
Možná mi to uniklo, ale je nějaká logika, proč se hlášení do vozu nepřehraje celé?

Uniklo, každopádně je to jednoduchý - je toho moc...

T6A5 píše:
7461 je ještě nepřehrátá. Polovinu hlásí Peterka a polovinu Černocká.A to už je 4.9.!!

To je tragédie !!!


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
Možná mi to uniklo, ale je nějaká logika, proč se hlášení do vozu nepřehraje celé?


Offline
Uživatelský avatar

180
08 srp 2015 13:49
Já jsem jel včera v soupravě 1620+1589 a tam to hlásil peterka a zároveň Černocká.

_________________________________
ROZSÍVAL založeno 1993
U Svitavy 3, 618 00 Brno


Offline
Uživatelský avatar

83
24 lis 2014 18:31
7461 je ještě nepřehrátá. Polovinu hlásí Peterka a polovinu Černocká.A to už je 4.9.!!

_________________________________
T6A5 ty jsou nej.....škoda,že nejsou nízkopodlažní.


Offline
3
31 srp 2015 21:54
Pro mě je hodně uši-trhající hlášení zastávky "Štefánikova čtvrť". Podle správnosti by se měla vyslovovat "Štěfánikova", ale slyšet je "Štepánikova" (a dvě chyby už jsou trochu moc).

Chtěla bych se také zeptat, jaká je šance, že se špatně namluvené zastávky jmenované v této diskuzi (případně kam jinam je psát?) budou nahrávat znovu. Předem děkuji za odpověď.


Offline
Uživatelský avatar

180
08 srp 2015 13:49
Kdo to tam vlastně v regio busech hlásí zastávky?

_________________________________
ROZSÍVAL založeno 1993
U Svitavy 3, 618 00 Brno


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 82  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 zář 2024 19:19
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]