Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 24 z 82    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 82  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

365
08 čer 2015 19:07
Brno-sever, u staré nepoužívané smyčky
Momentálně nemam možnost si to zjistit, ale nevíte někdo , jak Peterka hlásí zastávku Bieblova? U Černocké to znělo jako Bíglova.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Asi fakt neumí německy — já ode dneška musím bydlet na [gejslerově]...


Offline
80
05 dub 2015 22:52
Starý Lískovec
Nic proti, ale kdykoli pana Peterku slyším, nevím, jestli mám brečet, nebo zvracet. Zní to jako funebrák v agonii, duní to jako plynobus v kopci, huhle jako člověk s logopedickou poruchou a není to skoro slyšet. :-( Kdybych takhle promluvil P. Kročovi na předmětu Umělecký přednes, tak bych se probudil před fakultou se zadnicí na třicet kousků. Zlatá Paní Černocká...


Offline
Uživatelský avatar

635
15 dub 2013 15:57
Staník píše:
Mě trochu zaskočila (a nepříjemně překvapila) výslovnost zastávky Körnerova. Peterka hlásí "Kernerova" jako by se ta ulice psala přímo s tím E, a ne s přehlasovaným O - to E tam zní až moc výrazně. :-?


Zrovna tak Fügnerova...

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
479
23 pro 2013 20:28
Hrušovany u Brna
Asi neumí německy, no....


Offline
Uživatelský avatar

1632
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Mě trochu zaskočila (a nepříjemně překvapila) výslovnost zastávky Körnerova. Peterka hlásí "Kernerova" jako by se ta ulice psala přímo s tím E, a ne s přehlasovaným O - to E tam zní až moc výrazně. :-?


Offline
100
08 říj 2013 23:05
Tak jsem včera měl možnost jet 2 Autobusama 2 trolejbusama a 2 tramvajeme . Schválně jsem se dal tu práci . Dneska opět a vždy jinýma vozama a jiné zastávky . a s Peterkou .
Hlášení děs . A to :
Není mu rozumět
Drmolí
skladba slov je otřesná až děsná
Hlas jako po 10 pivě .
Toto se podle mě nepovedlo . Hrozné hlášení


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
Hlavní problém je (a píšu to zde již poněkolikáté) nízká hlasitost. Např. ve Variu 1103 je hlasitost perfektní a tím i srozumitelnost v pohodě. Ale v takové 3603 uslyšíte sem tam něco a rozumět moc není... Takže pokud se toto podaří vyřešit, nevidím problém.

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Mně to přijde celkově docela v pohodě. Rozhodně bych neřekl, že to je horší než Čenocká, jen mi přijde, že volba mužského hlasu obecně není dobrý nápad, argumenty už tady někdo psal. Ale oproti třeba opavskému hlášení mi to přijde o milion levelů lepší.


Offline
Uživatelský avatar

365
08 čer 2015 19:07
Brno-sever, u staré nepoužívané smyčky
Mně ten hlas přijde hrozně znuděnej


Offline
Uživatelský avatar

28
13 zář 2006 13:12
Zdaleka největší fail jsou sykavky. Nevím, zda je na vině mluvčí, anebo ekvalizace, ale trhá to uši.

Druhý problém je špatná srozumitelnost, a to kvůli tomu, že hlas je položený v nižším spektru a hlasitost je celkem nízká.


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
No pokud jsem dobře slyšel, tak Štefánikova čtvrť je hlášena spíše česky než slovensky (moc mi tam nezní Ště").

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

365
08 čer 2015 19:07
Brno-sever, u staré nepoužívané smyčky
Zlatá Černocká.....


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
Ještě by na novém hlášení chtělo asi trochu zapracovat, resp. doladit mouchy.
Taková Zoologická zashrada je výživná. Od paní Černocké to byla [zólogická], pan Peterka ji namluvil jako [zo-ologická], docela mi to trhá uši. U některých zastávek nevychází navázání intonace při hlášení "příští zastávka" + název příští zastávky. Jde dost poznat, že je to skládané. A i hlášení "příští zastávka" mi zní spíš jako kdyby to namluvil nějaký němec, nějak mi tam nesedí přízvuk a výslovnost. Přijde mi to tak trochu jako [pšíští zastafka] - Goldfinger by měl radost...


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Já to tušil (a nebyl jsem sám), že to bude propadák. Takže po Chomutově a Jihlavě si na seznam příšerných hlášení můžeme připsat Brno. Kam to tady spěje?


Offline
Uživatelský avatar

3739
08 čer 2005 23:12
Já mám tento pocit u všech Východočechů, kdykoliv je slyším mluvit...
Richie píše:
Mně to jeho hlášení přindě děsivě strašný - mluví hrozně pomalu, jak kdyby to mluvil pro mentálně postižený nebo pro Pražáky, kteří jináák jaaak pomáálůůů nerooozumííí...
Richie píše:
Určitě to bude věc názoru, ale já si připadám, jako kdyby mluvil k žákům pomocné školy...


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
Jenom proboha tu Nerudovu ať přemluví.


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
Teď jsem jel 3057 a i při zapnutých větracích je krásně rozumět. Mě se to nové hlášení celkem líbí. Je kvalitnější.

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Určitě to bude věc názoru, ale já si připadám, jako kdyby mluvil k žákům pomocné školy... Ikdyž někteří cestující se tak chovají, pravda :D

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
Nesouhlasím, že je mu rozumět hůř. Naopak. A to, že mluví pomalu, je naopak dobře.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Mně to jeho hlášení přindě děsivě strašný - mluví hrozně pomalu, jak kdyby to mluvil pro mentálně postižený nebo pro Pražáky, kteří jináák jaaak pomáálůůů nerooozumííí... "Příští zastávka" říká jako kdyby to byla otázka a celkově mně to připadá hodně nakouskovaný oproti předchozí verzi. Nicméně jsem to zatím slyšel jenom v Brně, v regionu ne... Třeba se to bude dát ještě nějak opravit, ale ta rychlost asi těžko :(. A já bych naopak řekl, že je mu rozumět ještě hůř.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Proti skládání nic nemám, ale co jsem teď jel o víkendu buď s paní Černockou nebo panem Peterkou, tak minimálně hláška "Poslední zastávka v tarifní zóně" mi od Černocké přijde mnohem přirozenější. U pana Peterky mi přijde, že je zbytečná odmlka mezi "poslední" a "zastávka".

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
Ve 3644 je nové hlášení celkem dobře slyšet i při zapnutých ventilátorech :pray:

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ono vůbec ta myšlenka, že cizojazyčné hlášení je jiným hlasem (opačného pohlaví), není vůbec špatná. Aspoň cestující zpozorní.


Offline
1476
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
Zrovna Stará Osada bude asi "celomluv". Složeniny jsou třeba jakýkoliv náměstí, nebo třeba nádraží tzn např. Mendlovo - náměstí nebo Královo pole - nádraží. I když kolega s tím dělal divy a různě to sestříhával a opravdu tomu věnoval hromadu času, nakonec i pana Peterku dotáhl do Brna a asi 500 hlášení se přemlouvalo, nejde úplně vyloučit že některé složeniny zní trochu nepřirozeně. Tomu se u skládaných strojních hlášení, jaké se v oblasti VHD používají, prostě nedá vyhnout nikdy.

Pokud někdo z vás jel nějakým vozem co vynechává některé názvy, nebo hlásí "zastávka" peterka a "název zastávky" ještě Černocká, případně nehlásí číslo zóny, jedná se o vůz kde došlo k zapnutí vozu během nahrávání. Takový vůz nemá přehrané všechny čipy a tudíž jeden čip má v sobě ještě staré soubory a některý už nové, proto vzniká toto humorné hlášení. Takový vůz se po návratu z tratě dá "dohrát", není třeba zahájit celé nahrávání znovu, pouze se přehrají ještě nepřehrané čipy. V pondělí nebo v úterý by mělo být vše hotovo, kolega na Novobranské i spal, protože vozy je třeba ručně vybrat a vybrat ty co jsou vypnuté (tzn případně to konzultovat s vozovnou) a následně zajistit aby se vůz pokud možno nezapnul, tzn vědět že třeba následující 4 hodiny ten vůz nikam nejede. Problém hlavně u autobusů.

Komu by po pondělku bylo smutno po paní Černocké, může se svézt vozem 17Tr, komu po panu Křapovi, může se svézt vozem 14Tr nebo 11T, to vše na lince H24. Toto hlášení opět připravil kolega z RISu ve spolupráci s mým dílenským kolegou, čímž bych je chtěl pochválit před nastartovaným trolejbusem typu 25Tr :D :D

No a hlas paní Černocké zatím zůstává zachován i v DP, pod kódem 02 je hláška "kapsáři", která byla mírně modifikována, ale německy to hlásí stále paní Černocká.

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 82  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 zář 2024 21:28
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]