Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 25 z 82    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 82  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
JohnnyG píše:
Včera jsem jel ve 3277(Peterka), kde se mi zdál název zastávky Stará Osada takový slepený, jako by bylo každé slovo namlouváno zvlášť.

Tak pokud namlouval zvlášť navíc "dálnice" a "nemocnice", tak proč by nenamlouval i zvlášť "Starou osadu". Ale jinak jsem se s panem Peterkou také včera svezl krátce na d-11, no, hlas mi přišel srozumitelný, ale nemohu to posoudit z tří zastávek. Ale kdyby to šlo, raději bych slyšel hlášení zastávek od toho chlapa, co v pražském metru hlásí "přestup na linky S a další vlakové spoje" :-)

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

36
24 bře 2015 19:11
1947
Včera jsem jel ve 3277(Peterka), kde se mi zdál název zastávky Stará Osada takový slepený, jako by bylo každé slovo namlouváno zvlášť.


Offline
102
23 bře 2014 19:59
Zatím se nehlásí zastávky při výjezdu (viz dnes 1708 hlásila po příjezd na Maliňák jen: "zastávka", "příští zastávka", "vůz jede směr"), od odjezdu z Maliňáku to vypadá ok


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
To je boží! Já bych to tak nechal, něco ve stylu rozhovoru :D

Ž: Schválně co je to za zastávku?
M: Jugoslávská, můžeš zde přestoupit na autobus náhradní dopravy. A do jaké zastávky jede vůz?
Ž: Zemědělská!
M: Správně. A příští zastávka?
Ž: Tomanova.
M: A co bude k večeři? sarcastic

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
Uživatelský avatar

565
12 črc 2008 21:51
Brno, Černá pole
Skládaná hlášení v 1077.


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
mechoš píše:
...nebylo slyšet v rozjezdovém "šustění" - a to jsem seděl pod reprákem
Ale ta hlasitost asi bude u každého vozu jinak nastavená - takže se to bude muset dolatit každý vůz zvlášť

Přitom stačilo dát několik sekund tiché stopy před "příští zastávka", aby ohlášení zastávky nebylo v tom největším kraválu rozjezdu a bylo tak třeba 10 sekund opožděno po rozjezdu vozidla.

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
Uživatelský avatar

2776
07 kvě 2008 20:25
Čebín
mechoš píše:
No těch problémovejch vozu bude asi po víc ;-)
ráno jsem jel jakous stonožkou a hlásilo to jen některé zastávky ...
Asi to bude ještě veselé ;-)


Už mi to nepovolilo změnit, ale jak píše ondras v sousední diskuzi zrovna to varle co jsem s ním jel ráno já (krom již zmíněného nehlášení něktrých zastávek) nebylo slyšet v rozjezdovém "šustění" - a to jsem seděl pod reprákem
Ale ta hlasitost asi bude u každého vozu jinak nastavená - takže se to bude muset dolatit každý vůz zvlášť


Offline
Uživatelský avatar

2776
07 kvě 2008 20:25
Čebín
OndraS píše:
Nevím jestli je to dáno tím že se nahrává víc vozů vždy zaráz, ale trvá to cca dvě a půl hodiny až tři hodiny. Během nich se nesmí vůz zapnout a tím brejknout nahrávání, jinak se nepřehrají všechny čipy a vznikne neco jako třeba v soupravě 1207 / 1208, kde byla dneska půlka hlášení Černocká a půlka Peterka, působilo to humorně.


No těch problémovejch vozu bude asi po víc ;-)
ráno jsem jel jakous stonožkou a hlásilo to jen některé zastávky ...
Asi to bude ještě veselé ;-)


Offline
1476
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
Vydržte chlapi, hlášení je ve vývoji, bude se s tím ještě kouzlit. Bude třeba někde zvýšit hlasitosti, zásadní problém je totiž už v tom že to je chlapskej hlas, v původní verzi docela nabasovanej, všechny ruchy vozidel i ulice jsou také v hlubokém spektru, takže zcela logicky Černocká to "prořízla" lépe, a to při stejné úrovni hlasitosti. Bude se muset v některých vozech zvedat hlasitost. Ovšem přiznejme si že třeba vzadu v devítikilech, nebo vepředu když valí hydro, nebyla slyšet ani Černocká.

Myslím že se sluší říct že celé to hlášení přebíral, zařizoval a "dělal" hlavně kolega - správce RISu, který s původní verzí tak jak ji poslal ze studia pan Peterka udělal ještě přes různé ekvalizéry docela div, protože v neupravené verzi to ve vozech nebylo vůbec poslouchatelné. Kolega má nicméně zkušenosti, ostatně zajišťuje třeba kompletní ozvučení Masarykova okruhu vč. GP motorek, takže to co ve vozech slyšíte, je hlavně zásluhou jeho, že tomu vůbec je rozumět. Dneska jsem dostal za úkol projet se několika vozidly v běžném provozu jako cestující, a předat mu i své poznatky, zatím jsme se shodli cca tak, že v trolejbusech víceméně všechy typů se bude muset zvednout hlasitost, například hlášení "zastávka xxx" se ztrácí v sykotu otevíraných dveří. Autobusy taky, ale tam to stejně moc nepomůže protože v autobusech je kravál, zvlášť v dunivých plyňácích. Varia třeba hlásí krásně tam bych řekl že to je finální verze, jel jsem i v T6, kde to bylo tak na knop, ždibet hlasitější by to nevadilo.

Zbytek diskuse prosím do "Elektronické informační stystémy"

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
1476
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
Nevím jestli je to dáno tím že se nahrává víc vozů vždy zaráz, ale trvá to cca dvě a půl hodiny až tři hodiny. Během nich se nesmí vůz zapnout a tím brejknout nahrávání, jinak se nepřehrají všechny čipy a vznikne neco jako třeba v soupravě 1207 / 1208, kde byla dneska půlka hlášení Černocká a půlka Peterka, působilo to humorně.

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
1205
17 lis 2008 17:19
Brno-Bystrc (30, 50, 51, 52, N92)
Jel jsem 22Tr a T3 s novým hlášením a "zastávka", "příští zastávka" bylo slyšet dobře, ale název zastávky skoro vůbec.


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Taky je hlášení slyšet úplně jinak když je vůz prázdný a když plný. Dnes mi bratr vykládal, že taky v nějakém tr-busu (předpokládám teda SOR, pokud už není i v jiných typech) slyšel nové hlášení a stačilo aby ve vozidle mluvil jeden člověk a nebylo vůbec slyšet.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
Dálkově přes půl hodiny, ručně cca 10 minut..


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
Sjednocení bude docela alchymie. Každý vůz se totiž musí nastavit ručně zvlášť. A jelikož šíření zvuku a hluk se liší dle typů, tak bez hlukoměrů ani ránu, pokud by to mělo být +- stejně..


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Doufám, že si DP poradí s tím, že je dnes v každém typu vozu různě slyšitelné hlášení. Neměl by to být problém, v některých typech hlasitost zvýšit tak, aby bylo hlášení akorát. Snad se nepletu. Jinak by to byla škoda, mít de facto neslyšitelné hlášení.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Nové hlášení jsem dneska slyšel v jakémsi Variu a musím říct, že mi přišlo velmi příjemné. Subjektivně mi přijde lepší, než staré.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

365
08 čer 2015 19:07
Brno-sever, u staré nepoužívané smyčky
No jo, jenže já se do Solarisu dostanu jednou, max. dvakrát ročně :sad:


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
Hlášení v Sorkách je všeobecně naprosto otřesný, takže bych se tím vůbec neřídil. Uvidíme, jak bude Peterkovi rozumět třeba v Solarisech, kde je hlášení snad ve všech vozech nastaveno rozumně (kvalita reproduktorů též lepší). Jsem doufal, že se změnou hlášení dojde i ke sjednocení hlasitosti (vždyť i ve vozech stejného typu je hlasitost velmi odlišná). Ale to bych asi chtěl už moc...

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
Uživatelský avatar

365
08 čer 2015 19:07
Brno-sever, u staré nepoužívané smyčky
Last píše:
Minimálně v trolejbusech 31tr už dnes funguje nové hlášení zastávek :wink: Bohužel při zapnutých stropních ventilátorech a hluku ve voze, není dobře srozumitelné. Jsem zvědavý, jak na tom bude v ostatních vozech...

Ve všech 31tr ne. Jel jsem 3642 - Peterka, 3638 a 3641 Černocká. Ale přes ty ventilátory opravdu nic není slyšet. Navíc je ten reproduktor někde pod třemi vrstvami plastu sarcastic


Offline
80
05 dub 2015 09:45
No já dneska jel třemi různými vozy a fungovalo to ve všech na ho*no. Dobré bylo když hlášení zahlásilo: zastávka ... a po rozjezdu příští zastávka ... Nebo mě zaujalo skládání hlášení zčásti původní a zčásti nové. Mimochodem když jsem dnes slyšel původní tak na mě působilo klidně a pohodově, ale naopak jak se ozval borec tak to na mě působilo agresivně. Možná jen můj dojem když si ho lid vyvolil.


Offline
117
26 čer 2014 22:31
Minimálně v trolejbusech 31tr už dnes funguje nové hlášení zastávek :wink: Bohužel při zapnutých stropních ventilátorech a hluku ve voze, není dobře srozumitelné. Jsem zvědavý, jak na tom bude v ostatních vozech...


Offline
Uživatelský avatar

36
24 bře 2015 19:11
1947
Chtěl bych se zeptat, jak dlouho u jednoho vozu trvá přenahrát hlášení zastávek?


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Mam jen malý dotaz — jaké rozměry mají buse panely ve vozidlech, resp. kolik na kolik jsou ta dlouhá schémata vlaků v IDSJMK, co jsou na nich přilepená? Nevíte někdo náhodou? Půjdu si zítra tisknout ten svůj výtvor a lézt po šalině s pravítkem by vypadalo podezřele :D


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
Dnes jsem jel SORkou 7001 a má na vnitřním BUSE zastaralý režim - tedy bez přeblikávání linky a zóny během jízdy. Pokud si vzpomínáte, tak dříve po odjezdu ze zastávky se objevila Zóna, obrázek vozidla a čas. No a tato SORka má jako obrázek vozidla šalinu. Tak se mi zdá, že v tom vnitřním BUSE systému začíná být poněkud chaos. :D
Zóna 101 :d-: čas: 15:20 sarcastic

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Fafner: příští zastávka samozřejmě i s ikonou zastávky, jak to bylo dosud. :wink:


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 82  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 zář 2024 23:29
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]