Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 19 z 40    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 40  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Krok zpět, nekrok zpět. Některé informace dnes cestující ve voze prostě nemá a nemá je jak získat. Dřív tuto možnost měl.


Offline
Uživatelský avatar

6963
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
ReZ: no - elektronická doba zkrátka nevyřeší vše. Ve vélké části vozidel dosud vevnitř chybí cokoliv pro snadnou orientaci v plánu MHD, ta titěrná mapa to určitě není. I když tímto nalepovacím schématem šalin se to značně zlepšilo.
Ale co jednoduchého dát do trolejbusů a busů? Vždy schéma dvou trakcí? V Praze taky nevozí tramvaje to dlouhé schéma metra.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
A není to tak trochu krok zpět? Pořizovat cedule, na ně lepit schéma pro jednu linku a pokud šalina má přejezd, tak cedule vyměňovat? Vozit sebou opět tu dlouhou koženou kabelu...
Mě osobně se to líbí tak jak to je. A taky když jsem to poprvé viděl, jsem v duch zatleskal.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

6963
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
JJA: byly by k tomu potřeba cedule, nejen na přejezdy. Beru, že je to práce ze strany řidičů navíc, ale pokud se dneska v rámci šetření nepořizují perlovky, nebo se pořizují jen malé pidiLCD monitory, pak bych cedule nezatracoval. Mohla by na nich být zobrazena daná linka (jako dříve bývalo, jen s nějakou hezkou grafikou), navíc s vyznačenými linkami, na které můžu v dané zastávce přestoupit.


Offline
439
16 led 2015 11:18
MartinV píše:
Možná další level by byl zvýrazněná aktuální linka (resp. jen ta samostatná) s vyznačenými přestupy, což sem Eframmcbeth někdy také dával.


Cože? Nerozumím. To by se to snad muselo přelepovat s každou změnou linky. :shock:


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Osobně bych pomyslný další level viděl ve změně té mizerné grafiky na LCD monitorech a razantním zvýšení informační hodnoty informací na nich zobrazovaných.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Tak do trajfů by to šlo udělat taky, to by nebyl žádný problém.


Offline
Uživatelský avatar

6963
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
P.Haluza: přesně tak.

jen aby někdo nezačal nadávat, že to diskriminuje ostatní trakce :mrgreen:


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
A pak že to nejde. :applause:
Bylo by tam co vylepšovat, ale někde se začít musí.


Offline
Uživatelský avatar

6963
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Shodou náhod jsem si toho také dneska všiml, a také vyfotil. Ideální využití vnitřních stran panelů, kde není perlovka. Možná další level by byl zvýrazněná aktuální linka (resp. jen ta samostatná) s vyznačenými přestupy, což sem Eframmcbeth někdy také dával. Každopádně pro představu tedy obrazem (oříznuto bez okolních cestujících):
Příloha:
schéma šalin.jpg

Edit: to zvýraznění zón 101 a 510 je takové...nic moc.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Naprostý souhlas — lepší jakékoliv schéma, než to informační fiasko, co tam bylo doteď.
Jen od konce státnic (když jsem začal zase vnímat svět) jsem radil už dva zmateným mimobrňákům (jeden Rus a jeden Čech) protože zmateně na schématu vlaků hledali, kde že je ta Geislerova a kam že ta devítka pojede... :D


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Je jedno, čí to schéma je. Podstatné je, že už v tramvajích nebudou ta schémata vlaků, která škodí a matou cestující. Takto je tam alespoň něco relevantního, byť třeba graficky ne úplně dokonalého.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Ne to není moje, to je interní práce... Já jsem teď přes výluky a co nevidět uvidíte další z mých výtvorů, tentokrát daleko větší... držím ho v tajnosti, ale snad se vám bude líbit...

A pokud se uchytí, třeba jednou budou i ta dlouhá schémata moje :D člověk musí mít nějaký sen...


Offline
18
08 srp 2014 14:48
Dnes jsem viděl v nějaké K2P (číslo si opravdu nevzpomenu) vylepený plánek tramvajové sítě. Bohužel to vypadá, že není od eframmcbetha, grafika je taková... Brněnská :D


Offline
800
12 zář 2014 23:38
qwasar — proti tomu nemám jedinou námitku :D


Offline
79
13 úno 2012 18:04
Fafner: Barva je pro většinu lidí primárním identifikátorem a ten by měl být jednoznačný. Neřeknu, kdyby těch linek bylo už tolik, že be se nedostávalo barev, ale to není náš případ. Navíc nejde jen o linkové schéma, ale i o další použití - představ si to v mapě: dva malé žluté fleky, navíc s hodně podobnou 3 a 8...

eframmcbeth: Proces vzniku stávajícího barevného schématu určitě nebyl tak sofistikovaný, jak tu popisuješ, nicméně úplně náhodný taky nebyl. Vychází ze schématu používaného v jednom evropském městě. Že ty souběhy ne vždycky vyšly úplně ideálně uznávám, i když to vnímání je silně subjektivní záležitost.

Ale vzhledem k tomu, že bych s případnou změnou barev měl zdaleka nejvíc práce (Google, WifiTram, interní systémy RIS), tak k tomu chci mít opravdu pádný důvod. A to pro mě tvoje 'mně se ty barevné kombinace nelíbí' v tuto chvíli není :D.

Takže za mě:
- stejná barva pro 3+8 a 6+10 je show-stopper
- 11 se ve schématu v tom severním půlkruhu silně ztrácí v zeleni
- a rád bych viděl tiskárnu, která vytiskne 5 a 6 v mojí variantě nerozlišitelně :)


Offline
42
02 čer 2012 19:24
Ještě k barvám linek - podle mě je celkem jedno, jaká barva bude která linka, pokud to bude čitelné v tištěné podobě (a zde zdůrazním, zejména po delší době na slunci...). Osobně se mi více líbí varianta "den1". U barev dle iRIS mi přijde severní část "vyblitá", vedle sebe zelená, hnědá, tmavě hnědá, okrová a oranžová (oblast Česká, následně Husova) se mi nezdá nejpovedenější. Varianta den 1 podle mě lépe promíchala barvy navzájem, takže se mi to líbí víc. Ale je to věc osobního vkusu.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Nn, 54 nebyla nikdy na ničem.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
No nevím, nevím. Já a-54 nevidím ani na jednom z posledně zveřejněných plánků (den1 a barvyproforum). Možná se jen, v duchu svého podpisu, blbě dívám...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

852
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
Na tom posledním schématu, co tu bylo zveřejněno, chybí 54. Jinak velmi povedené. :applause:


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Když se k použitým barvičkám vyjádřím i já, tak je jedno, která linka je kterou barvou. Jestli páteřní výraznější barvou a nakombinované tak, aby se nepotkaly žluto-oranžová s oranžovo-žlutou, ale ve všech zdrojích (iRISu, webových mapách a pláncích DP) by měly být stejné.
Osobně, díky mé horší citlivosti na odstíny barev, jsou oba plánky (den1 i barvyproforum) velmi hezky čitelné.
Navíc, když se nadefinují barvičky pro jednotlivé linky, sladí se to, sjednotí, tak nikde není zaručeno, že při změně linkování, zrušení některé linky, zavedení další linky (buď trvale nebo dlouhodobě výlukově) se škála nerozhodí. A začne barevné kolečko znova.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
takhle jsem barvy přiřazoval, ale k ničemu ani hezkému ani přehlednému to nevedlo (když člověk udělá 1/6/8/12 výrazně, tak nějak se to pomotá a podělá :D ) — tlustější linkou rozhodně nic dělat nechci, protože to a) vede ke grafickým komplikacím (nerovnoměrné odstupy, oblouky) a b) přijde mi to méně přehledné (je to další věc, kterou si lidi musí vyhledávat ve vysvětlivkách). Neříkám, kdybychom to měli jako v Praze — pár linek jen víkendových, pár linek jen ve špičkách, pár linek, co jedou celou trasu spolu a mají jen každá jinou konečnou a fungují jako jedna páteřní linka... pak proč ne. Ale takhle to nemá moc smysl. Zkoušel jsem třeba 1/3/11 nebo 1/6 dělat podobnými barvami (jako že jedou spolu v té "klíčové" části trasy) ale taky to dopadlo katastrofálně, protože co je pro 6 důležitější? proklady s 8 nebo s 1? Co je pro 11 důležitější? Obsluha Bystrce nebo Lesné? To mi přišlo tak hrozně nejednoznačné, že jsem se vrátil k systému "co linka to barva, pokud se kříží" (kromě používané kombinace 6/10 & 8/3 jsou tu taky možnosti 5/10, 10/11, 10/3, 8/11, ale tahle se mi, subjektivně, líbila nejvíc)


Offline
Uživatelský avatar

6963
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Je taky otázka, jestli barvy nepřiřazovat podle určitého klíče? Např. červená je nejvýraznější barva, proto by mohla/měla být použita pro d-1. Atp., výrazné barvy volit pro důležité linky (dále d-6, 8, 12).
Nebo zvýraznit páteřní linky silnější linkou?


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Mi je vcelku jedno, jaké barvy to budou. Obě dvě varianty jsou pro mě ok. Je ale špatné, když je to na každém místě jinak. To je mnohem horší stav, než když spolu dvě barvy dle názoru jednoho člověka "příliš neladí" :-)


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
miropiro: zapni sa transit layer ("Veřejná doprava") ;-)

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 976 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 40  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 25 zář 2024 07:15
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]