Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 290 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Jj, byla to 1813 na 3/11. Zásah policistů proběhl na Mendlově náměstí.


Offline
15
27 dub 2015 19:34
Zrovna jsem okolo procházel. Byla to nějaká Anitra (nejspíš 1813)


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
Městská policie Brno píše:
Strážníci spoutali mladíka, který údajně poničil tramvaj a pokoušel se utéct

Osmadvacetiletý cestující nebyl včera odpoledne lhostejný, když se stal svědkem ničení tramvaje dopravního podniku, a přivolal městskou policii. Během jízdy linkou číslo 11 směřující přes Mendlovo náměstí na Lesnou pozoroval devatenáctiletého mladíka, který údajně popisoval fixem sklo i stěnu vozidla. Strážníci podezřelého zastihli ve vozidle, ruce měl ušpiněné od červené barvy a na zemi před ním ležel použitý fix. Na skle tramvaje i v jeho blízkosti uviděli strážníci nečitelné červené nápisy a mladíka vyzvali k vystoupení. Pro podezření ze spáchání trestného činu k němu přivolali hlídku státní policie a ještě před jejím příjezdem muže museli spoutat, protože se opakovaně pokusil odejít.


Offline
Uživatelský avatar

1632
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Knihy zaplavují veřejný prostor. Na koupalištích i v dopravě
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/317442-knihy-zaplavuji-verejny-prostor-na-koupalistich-i-v-doprave/


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Jo, k testování mazání sloužila 1100. Taky záleží na tom jestli je ten systém už kompletně vyvinutý a odladěný.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Tuším, že to bylo jen jednorázové testování na jednom voze. Kdo ví, jestli to pak DP vůbec někdo nabídnul jako hotové řešení.


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Fantomas píše:
Pravděpodobně máš na mysli systém mazání okolků s využitím GPS vyvinutý na VUT. Našel jsem k tomu třeba tento článek z ledna, jak to dopadlo ovšem netuším.

Jo to je ono. Vypadalo to docela slibně, tak si říkám, jestli se to nakonec neujalo, tak proč...

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

1344
17 črc 2010 21:41
Krno
Pravděpodobně máš na mysli systém mazání okolků s využitím GPS vyvinutý na VUT. Našel jsem k tomu třeba tento článek z ledna, jak to dopadlo ovšem netuším.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Mouka píše:

To mi připomnělo, že kdysi se objevil článek o tom, že se snad do nějaké tramvaje měla dát nějaká kapalina, která by se použila na vybraných místech v zatáčkách, aby tramvaj nedělala takový kravál. Bohužel ale ne a ne teď ten článek objevit. Pamatuje si to ještě někdo a jak to vlastně dopadlo?

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
Dopravní podnik obrousí koleje. Chce zmírnit hluk od tramvají


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Nevím kam vložit, popřípadě prosím o přesunutí

Nokia zakládá alianci na sjednocení plateb za MHD po celém světě


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Tak letos se Varií nedočkáme.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
7298
27 úno 2010 07:40
Kdyby nikdo nedělal, co nemá, tak se žádná nehoda nestane.


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
Ad nehoda na Milady Horákové: Dle informací z Káčka se řidička otáčela. Pokud vím, tak na světelně řízené křižovatce se otáčet nesmí.


Offline
Uživatelský avatar

1632
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Za jízdenku karta. Bezkontaktní platby dobývají dopravu
http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/za-jizdenku-karta-bezkontaktni-platby-dobyvaji-dopravu/r~1f8007bc256d11e59c300025900fea04/


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
Eda: Takových "řidičů" je bohužel tolik, že se kolikrát nestačím divit...


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
To musí být fakt vzácnej případ.


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Co tam ta kosočtverec za volantem proboha dělala? Jakože se snažila otočit přes plnou šrafovanou čáru, přes vyvíšenej pás do protějšího směru před křižovatkou?

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

1632
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Tady aspoň aktuální foto k výše zmíněnému "článku"...
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/11692606_1105889729440426_971165538603190434_n.jpg?oh=2bd67f9aea83483a7c6e2daf2577a2f5&oe=560EB8A0
*Přímým účastníkem nehody byla Cyrilometodějská 1609+1621...


Offline
Uživatelský avatar

365
08 čer 2015 19:07
Brno-sever, u staré nepoužívané smyčky
Staník píše:
Na Milady Horákové se srazila tramvaj s autem. Z cestujících se nikdo nezranil
http://brnensky.denik.cz/nehody/na-milady-horakove-se-srazila-tramvaj-s-autem-z-cestujicich-se-nikdo-nezranil-20150713.html

Čekal jsem, že se toho dozvím z toho článku trochu více.


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Tramvaj linky číslo 9...
A na fotke tramvan číslo 3, pričom nie je uvedené, že sa jedná o ilustračnú fotku biggrin

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

1632
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Na Milady Horákové se srazila tramvaj s autem. Z cestujících se nikdo nezranil
http://brnensky.denik.cz/nehody/na-milady-horakove-se-srazila-tramvaj-s-autem-z-cestujicich-se-nikdo-nezranil-20150713.html


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
peno píše:
Není! Ani pro tramvaje a už vůbec ne pro auta. Když tam přijede nějaký zmatkař, který to tam nezná, dokáže zastávku pěkně zablokovat a plynulost dopravy je ta tam pro všechny. Navíc je ta zastávka ve svahu, což způsobuje další komplikace, jako například zvýšené opotřebení brzd či vyšší náklady na rozjezd. Nemluvě o tom, že zastavování ve svahu není dobře ani pro zdraví cestujících a řidičů.

1) Je. :-) Hlavní nedostatek řešení před rekonstrukcí jsem viděl v tom, že auta každodenně a pořád blokovala tramvaje. Měla červenou, tak stála, tramvaj kolem nich nemohl projet, tak stála taky. A ve špičce trvalo někdy i 3 fáze, než jsme se dostali vůbec na zastávku (mluvím o tehdejší d-5, 6, 7 směrem na Českou; podobné, v trochu lehčí verzi, bylo na d-12 ve směru na Českou). Další nedostatek byl v tom, že zastávka nebyla přímo u semaforu, ale asi 15 metrů od něho. Tzn. tramvaj odstanicovala, posunula se 15 metrů, zastavila a až poté se na volno rozjela a definitivně opustila Pekařskou. Každodenní zdržení zaručeno. Dnes je tomuto snaha zabránít pomocí semaforu pro auta před zastávkou a zákazem parkování v pruhu pro auta. A podle mě to funguje.

2) Argumentovat zmatkařem mi přijde nerelevantní. O dokonalosti dopravního značení se samozřejmě můžeme bavit. Netvrdím, že je optimální.

3) Před rekonstrukcí byla zastávka na Pekařské ve větším sklonu, než je teď. Tzn. rekonstrukce nějakému hypotetickému opotřebení brzd, kterému se stejně do určité míry nevyhneš (ve směru nahoru semafor, ve směru dolů bezpečnostní zastavení), pomohla. Plus bývalé dvojí rozjíždění, viz výše.

4) Nevím, co máš na mysli tím, že zastavování ve svahu škodí zdraví cestujících i řidičů. Přijde mi to spíš jako dost vtipný argument. :D Ale rád se nechám poučit.


Jinak: Díky všem za velmi kultivovanou diskuzi. Ač tu zastáváme různorodé názory, tak zvládáme argumentovat a diskutovat nad míru ohleduplně a s respektem k odlišným názorům.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
b1: Čteš mezi řádky něco co tam není. Já jsem proti tramvajím na pěší zóně bojoval dlouho, dlouho, dlouho před tím, než se mi toto stalo. Navíc jsem to nepoužil jako argument proti tramvajím, ale právě proti těm zásobovačům, kteří tam prostě v ranní špičce, kdy jezdí nejvíce tramvají a chodí nejvíce chodců, nemají co dělat.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

3744
08 čer 2005 23:12
peno píše:
ne aby tam zásobovači zavazeli v ranní špičce a způsobovali konflikty, typu toho, co jsem zažil loni, kdy jsem se při uhýbání tramvaji vecpal do mezery mezi dvěma auty, aby mě málem srazil nějaký nadutý zásobovač, který se musel zrovna tam vecpat a ještě měl plnou hubu keců o tom, jak tam zavazím.

Tak když už chceme argumentovat stylem "jednou jsem tam zažil něco špatného, a proto se to musí zrušit", tak mě pro změnu při vystupování na zastávce Janáčkovo divadlo jednou málem přejelo auto, které nezastavilo za tramvají. Logickým důsledkem tedy musí být zrušení zastávky Janáčkovo divadlo.

peno píše:
Ale v současném stavu, ať se na mě nikdo nezlobí, ale trvám na tom, že čím méně tam toho jezdí, tím lépe.

Ten problém kolizí mezi tramvajemi a auty na pěší zóně se nemusí řešit vystrnaděním tramvají, ale naopak vyhnáním aut z pěší zóny.

Ondra K. píše:
Velmi rychle tím odepíšeš minimálně všechny autobusy jezdící přes Úzkou

...které tam nemají co dělat, protože systémově mají končit v Komárově (nebo jinde u tramvaje) a dál do centra se cestující dopraví preferovanou tramvají.

Mouka: Ten odkaz na stránky Zelených je rok starý.

ad ilustrační foto: Proč by to nemohla být 21Ab? :D


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 15 říj 2024 00:18
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]