Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 28 z 59    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 59  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Taky mi dnes pod objektiv vjel sem tam nějaký Urban. Tato fotka je zajímavá tím, že nejde o kmenový kurz linky 69, ale o záložku. :-)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Počasí se nakonec umoudřilo, tak Urban 7087 i obrazem. :-)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Tak, 7086 dopoledne zdechla. Momentálně je v provozu už i 7087.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
7086 dnes poprvé v provozu. Nasazena na 13/78.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
IvanM píše:
Mě zaujalo to ”neprošlo STK” :D Tak už se nám asi pomalu, ale jistě blíží doba, kdy se kloub Ciťáky začnou rozpadat...

Mezi "céčkové" závady je v dnešní době zařazeno leccos a bez dalších informací se z toho stav vozidla usoudit nedá. Na neprojití STK ti teoreticky stačí jedna chybějící, nebo dostatečně poškozená odrazka.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Mě zaujalo to ”neprošlo STK” :D Tak už se nám asi pomalu, ale jistě blíží doba, kdy se kloub Ciťáky začnou rozpadat...

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
479
23 pro 2013 20:28
Hrušovany u Brna
2621 - dočasně odstaveno. Rozbitá vačková hřídel.
2602 - neprošlo STK
2622 - na STK


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
manil píše:
Nejsem si jistý, zda mají řidiči možnost do celovozových klimatizací zasahovat, pokud vím, tak ta si teplotu obvykle hlídá sama na základě odsouhlaseného nastavení výrobce - zákazník.


Ještě to by scházelo. Zajisté by z toho někteří zkoušeli udělat mrazák..


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Nejsem si jistý, zda mají řidiči možnost do celovozových klimatizací zasahovat, pokud vím, tak ta si teplotu obvykle hlídá sama na základě odsouhlaseného nastavení výrobce - zákazník.

M:
Cestující v letních měsících otevírají okna automaticky bez rozmyslu. Ve voze aktuálně žádná informace o přítomnosti klimatizace není, takže cestující to nemohou ani tušit (pokud je náhodou neflákne proud ledového vzduchu) :)


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
Eda: tak to je dost špatně, to řidič špatně nastavil


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Já jsem občas v Bratislavě cestoval MB CapaCity s klimou a dost často ta klima byla tak přehulená, že ta zima byla až nepříjemná. Pak člověk vystoupí ven a flákne ho teplota reálně třeba o 15 stupňů vyšší. Takto by to taky vypadat nemělo.


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
manil: teď záleží na tom, proč cestující ty okna otevřeli? možná proto, že ta klima nestačila a v busu bylo vedro. Co se týká oken, moje osobní zkušenost je taková, že u normální plnohodnotné funkční klimatizace je uplně jedno zda jsou okna otebřená nebo zavřená a zda se na zastávce otevřou či neotevřou dveře, nemá to na chládek ve voze žádný vliv. Otestováno na vlastní kůži v Němcku, Itálii, francii, Španělsku i Rakousku. V Bratislavě jsem ještě nebyl vyzkoušet Sorky s klimou, tak nevím.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Možná chyba ovladače, těžko říct.

Já jsem jel 7651 teď v sobotu a z výdechů foukal chladný vzduch. Na celkové klima ve vozidle to bohužel moc vliv nemělo, protože všechna okna byla otevřená.


Offline
28
08 črc 2008 16:49
Vysvětlení je celkem jednoduché, ta klima je poddimenzovaná a v současném počasí nemá šanci 12m bus vychladit. Výkon 2 x 3,8 kW by aktuálně nestačil ani na žuk. Standardní chladící výkon plnohodnotné autobusové klimatizace začíná na hodnotách kolem 30 kW, viz specifikace Konvekty nebo Thermo Kingu.


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
IvanM píše:
Nojo, ale co tedy potom vysvětluje ten teplý vzduch vycházející z výdechů?.


Tady bych se asi ptal na to, jaká péče se věnuje údržbě klimatizace... Jestli se čistí filtry, doplňuje chladící medium, atd...
Ono by se jí taky nemusela věnovat žádná údržba a pak by se mohlo prohlásit - klima do dalších vozů není potřeba, protože v brněnských podmínkách to záhadně nestačí vychladit vůz...


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Nojo, ale co tedy potom vysvětluje ten teplý vzduch vycházející z výdechů? Tak musela být špatně nastavená nebo seřízená... Protože takovou teplotou vycházejícího vzduchu by ten bus na příjemnou teplotu určitě nevychladila ani za 5 hodin, natož za 5 minut...

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
To se dělo. Můžeš mi teda vysvětlit jak to, že tam bylo větší vedro než venku?


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
mh:
Na 7651 jsou dvě jednotky Spheros Citysphere s chladícím výkonem 2x 3,8 kW (pro porovnání - Janoza/Waeco 0,8 kW, Thermoking, Konvekta kolem 3 kW).
http://www.spheros.eu/Products/Air-Cond ... phere.html

Při zkouškách 7651 bylo zjištěno, že rozpálený bus stojící na place dokázala po zapnutí vychladit po asi 5 minutách na příjemnou teplotu.
Jedná se vlastně o klimatizaci, která jde bez výraznějších změn na vozidle namontovat na už jezdící autobusy. Nemá žádné rozvody, studený vzduch fičí z výdechů klimatizace. Samotné jednotky jsou instalovány na místa střešních větracích klapek. Pro správnou funkci by samozřejmě měla být okna zavřená a řidiči by měli používat pouze POD.


Offline
Uživatelský avatar

365
08 čer 2015 19:07
Brno-sever, u staré nepoužívané smyčky
Další Urban v provozu. 7083 dnes na 19/49.


Offline
Uživatelský avatar

606
06 led 2011 14:32
Brno
7645 dnes jezdí na 7/49...


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
M píše:
Tak to je slabota, možná je to i tím, že to není plnohodnotná klima,ale zas jen nějaká levná náhražka. Mé zkušenosti třeba z Rakouska, Itálie nebo Španělska jsou takové, že ikdyž jsou okýnka otevřené, standardní klima to zvládá na výbornou a ve voze je krásně chládek a to i když stojí na konečné 10 minut a dveře jsou dokořán.


Sice neznám přesnou specifikaci, ale podle vzhledu (a googlu) to je klima vhodná tak do kabiny. Na vychlazení rozpálenýho busu by musela mit krapet větší výkon :)


Offline
80
05 dub 2015 09:45
Proč?


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Řekl bych, že DP může mít názor celkem jaký chce. Podstatné je jestli klimatizace bude chtít město, a bude ochotné připlácet za jejich pořízení a následný provoz. Další věc je, že do takového Varia se klimatizace nainstalovat prostě nedá.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
M, Alanis: před pár lety, kdy se předpoládám začalo s projekty na nová vozidla, tu nebyla taková vedra (resp. byl nižší počet takových dnů). Tehdy si myslím, že na těch 10 dní v roce nemělo smysl klimu pořizovat. Ale dnes je u nás častější subtropické počasí, klima by určitě měla smysl. Uvidíme, kdy DP změní názor na klimy (tak, jako jsem to tímto příspěvkem udělal já).
Na druhou stranu, jak jsem už napsal u SOR, stropní ventilátory mě mile překvapily, a to zjevně nejely na plný výkon.


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Sedím teď v klimatizované místnosti, ale jak si vybavím, že se pořídilo 100+36+30 a/t-busů BEZ KLIMATIZACE, tak mě okamžitě oleje pot. Teď ještě nějaký ty varia a předpokládám, že nová porshata takové neopodstatněné zařízení také nebudou mít...

Jestli se klimatizace nepořídila s nákupem nových vozidel, tak pochybuji, že jí tam bude někdo montovat dodatečně. Takže na min. příštích 10 let je to zabitý. Klima v Brně v 21. století? Z toho bude další evergreen jak z nádraží. V roce 2050 se možná dočkáme referenda o tom, jestli by měli být vozidla HD klimatizována :applause:

A jestli se řeší, jak nalákat lidi do MHD, tak to nikdy nebude o ceně. Na to slyší jen ti, co nemají jinou možnost a tou MHD stejně jezdí, čistý populismus, nic víc. Je to hlavně o rychlosti a komfortu. Když někde budu rychleji a pohodlněji MHD, tak zvolím MHD. V Brně taková možnost neexistuje, bohužel.

Jsem OT, snad nebudu usměrněn do koše. V poslední době se tu často omývala klimatizace a jak nalákat lidi do MHD, tak už jsem to nevydržel a vyjádřil jsem se k tomu. Tak když tak prosím o úklid do vhodnějšího vlákna, díky.

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1451 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 59  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 28 zář 2024 04:15
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]