Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 122 z 800    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125 ... 800  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

297
17 led 2014 17:32
Odpoledne ještě na Lesné zdechla Anitra 1815:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Jestli to je ten ranní problém, určitě čeká na noční odtah na papučích.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Ve smyčce Rakovecká právě stojí sólo Varle (nevím eviďák) se staženým pantecem, vypadající neprovozně. Neví někdo, o co jde? Nebo to tam stojí od 7 od rána, jak se na FB DPMB psalo o vážné závadě tramvaje?

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Psal jsem jak by to být mělo být, né jak to může být. A při takové "neobvyklé" nehodě bych se rozhodně nutit do uznání viny nenechal. Přesněji, pokud bych měl pochybnosti, nebranil bych se to hnát i do srávního řízení a vyčkat, jak to dopane. To je mé právo. Pokud bych měl psát o nehodách, které se mnou byly řešeny, jednak musím zaklepat, že jich moc nebylo, díky bohu, a ty co byly dopadly vždy nekonfliktni dohodou a domluvou, takže si nemůžu na asistenci dispečerů, stěžovat.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Rem píše:
Jinak řečeno, z toho co ona píše usuzuješ, že osádka dispečinku nutila řidičku, aby uznala, že nehodu zavinila. Závidím ti tvou odvahu tohoto tvrzení.

Dispečeři tam jsou od toho, aby místo zdokumentovali a popřípadě řidiči pomohli radou typu: jestli si nejsi jist, nepodepisuj. Oni nejsou účastníky nehody, aby to mohli nějak řešit. Už se mi jednou stalo, že dispečerky řekli, tak do podepiš a máš klid, když to PČR vyhodnotila jako mou vinu. A ve finále při snaze znovuotevřít nehodu bylo zjištěno, že to bylo v můj prospěch.
Jindy PČR dojela a měla jasno, moje vina. Nechtěli hledat ujetého druhého účastníka a papírovat. Takže oni vyhodnocují nehody i tak, jak se zrovna hodí jim, ne zákonu.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

1632
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
agent_s_teplou_vodou píše:
U Židenických kasáren se to dnes pěkně štosuje už od 6. hodiny ranní.
Aktuální zdržení je 7 minut ve směru na Tomkáč, a 5 minut ve směru na Osadu.

Teď je to min. dvojnásobek směrem na Tomkáč...


Offline
Uživatelský avatar

3661
26 čer 2005 08:44
Brno-Líšeň (25, 26, 58, N97, N99)
To teď bohužel každý den. Ráno i odpoledne.

_________________________________
RH.


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
U Židenických kasáren se to dnes pěkně štosuje už od 6. hodiny ranní.
Aktuální zdržení je 7 minut ve směru na Tomkáč, a 5 minut ve směru na Osadu.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Některé d-9 zajížděly až do Maloměřic. Akorát většina zajímavých vozů zůstala viset v koloně před nehodou.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
80
05 dub 2015 09:45
No já dneska čuměl, že oni neví kde dřív vrtat a vrtají i na Hněvkovského takže linky co tama jedou museli mít taky hezké zpoždění.


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
No hlavně, kterého *** napadlo stáhnout Svatoplukovu do jednoho pruhu jen proto, aby se vrtali v mostě. To nejde řešit o víkendu a v noci? Ještě teď to tam vypadá jak v běžný pátek odpoledne...


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
V poslední cca hodině se staly 2 podstatné události:
- nehoda na Lesnické, odklon 5, 9, 11 do Husovic
- cizí nehoda na Čermákově, blokovány vozy linky 69

Do toho všeho celý den velká zpoždění po celém městě, zejména na okružkách, ale i na dalších linkách. Tzn. nedostatek vozů NAD.

Dále pak těžká nehoda na výpadovce na Svitavy, tzn. a-xS3 jezdí "po staré", protože "nová" celá stojí.

Docela smůla dneska...


Offline
439
16 led 2015 11:18
Bohuzel asi ne, co si pamatuju ze skoly, tak pokud bys treba autem prejel cloveka, tak jsi to ty, kdo musi dokazovat, ze te treba nekdo vytlacil nebo zes to auto ani neridil nebo ze ti tam skocil. Taky jsrm se tomu divil.


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Robert píše:
Navíc to bylo v situaci, kdy mi policisté umožnili udělat malou rekonstrukci nehody přímo na místě a sám jsem uznal, co mi říkali. Že pravdu mám nejspíš já, ale nemám ji jak dokázat.


Ale co chcete v takových situacích dělat? Neměla by platit presumpce neviny? Tzn. pokud mi nedokážou vinu, tak jsem bez viny?


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
b1 píše:
A jízda přímo z odbočovacího pruhu není nedodržení toho, co má za povinnost? Nebo taky měříš dvojím metrem, jen z druhé strany?

Reaguješ tím na mé: Tohle je modla většiny lidí když jim někdo od DP něco vytýká, ve vetšině případu právem, neb nedodržují to co mají za povinnost. Takže se vlastně nedivím, že to ta baba měla potřebu napsat. Každé umravnění = arogance. což jsem směřoval spíš k možné následné konfrontaci při řešení nehody... nevím netuším. Mohli jí říct "ale vy jste jela taky rychle..." a ženština si to vzala moc k srdci a hned urgovala aroganci... TO JE PŘÍKLAD NÉ FAKT!!! Samotný průběh nehody, dle popisu zřemě porušení předpisů to je, to nepopírám. Ale chování v křižovatce při nehodě bych si netvrdil označovat za aroganci, že to udělal schválně, a najel do protijedoucího vozu... mohl to být třeba za zkrat? Jak říkám, nevím, neměřím tím dvojím ani žádným jiným metrem.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

3740
08 čer 2005 23:12
Rem píše:
Každopádně pokud bereš jako aroganci to, že se někdo splete, zřejmě zazmatkuje a udělá chybu tak je to taky zajímavé zjištění.
Nikde nic takového nepíšu.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
b1 píše:
Opravte mě, jestli se pletu, ale pokud měl autobusák i auto v úmyslu odbočovat, tak přece jejich rychlost nemohla být nijak závratná (navíc autobus jedoucí do kopce), aby nestačili včas zabránit střetu.

Řidič autobusu měl možnost odvrátit střet minimálně odbočením. U té řidičky to bude horší. Kdyby odbočovala, řekněme, rychlostí 20 km/h, tak na zastavení potřebuje přibližně 2,5 metru, a předtím ujede dalších minimálně 5 metrů za dobu reakce. Což znamená, že by na odvrácení střetu potřebovala minimálně skoro 10 metrů. Přitom mohla reagovat nejdřív ve chvíli kdy autobusák neodbočil jak měl, a tou dobou byl už dávno v křižovatce.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

3720
28 úno 2006 19:00
Trochu absurdní tvrzení, že PČR chce něco hodit na řidiče IGK. Z poslední doby PČR hodila na dva kolegy vinu za nehody, které jejich vinou nebyly ani náhodou...


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Tak pokud dáma cítí, že je v právu, nedivím se, že shání pro sebe podporu. A že nestihla zareagovat, se nedivím. Pokud předtím vše ukazovalo na odbočení autobusu, pustila jej ze zřetele a hlídala si protisměrný pravý pruh, aby mohla odbočit.


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Mouka píše:
Pokud by řidička měla pravdu, že se to DP snaží hodit na ni, tak bych to s klidným svědomím nazval arogantní praktikou.

Ano, ale i tak je to jen domněnka kterou bych osobně neriskoval vypouštět veřejně někam do éteru. A debatu o nátlaku PČR která se z toho zvrtla, tu bych řešil asi taky jinde když už.

b1: Neměřím žádným metrem. Jen se mi nelíbila Moukova dedukce započatá slovem "pokud..." osobně se k tomu nemíním nějak vyjadřovat a hodnotit, kdo, co, proč a jak. Nebyl jsem u toho, hlášení nečetl a nezkoumal kdo se jak ke komu při sepisování události jak choval. Napsal jsem jen že lidi jsou kolikrát útlocitní při jakémkoliv kárání či jen informování někým od DP. Každopádně pokud bereš jako aroganci to, že se někdo splete, zřejmě zazmatkuje a udělá chybu tak je to taky zajímavé zjištění.
Počítám že arogance je většinou od "agresora" chtěná namyšlenost a nadřazenost nad někým, s tím, že to dotyčnej tomu druhýmu dává očividně najevo. Jinak řečeno řidič toho busu by popisované chování v křižovatce udělal naschvál, a to předpokládám pokud je rád za flek, relativně slušně placenej (a hlavně pravidelně) by takovou prasárnu schválně neudělal.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Naposledy upravil Rem dne 10 črc 2015 16:37, celkově upraveno 1

Offline
Uživatelský avatar

3740
08 čer 2005 23:12
Rem píše:
...A CHOVÁ SE K OBYČEJNÝM LIDEM AROGANTNĚ
Tohle je modla většiny lidí když jim někdo od DP něco vytýká, ve vetšině případu právem, neb nedodržují to co mají za povinnost. Takže se vlastně nedivím, že to ta baba měla potřebu napsat. Každé umravnění = arogance.

A jízda přímo z odbočovacího pruhu není nedodržení toho, co má za povinnost? Nebo taky měříš dvojím metrem, jen z druhé strany?

Opravte mě, jestli se pletu, ale pokud měl autobusák i auto v úmyslu odbočovat, tak přece jejich rychlost nemohla být nijak závratná (navíc autobus jedoucí do kopce), aby nestačili včas zabránit střetu.

A z vlastní zkušenosti se většina účastníků nehod snaží tak nějak přesvědčovat ostatní o svém správném jednání (bez ohledu na to, kdo je skutečný viník) - což je vlastně i ten velkými písmeny psaný příspěvek - to mi přijde jako typický příklad nátlaku, který nás má přesvědčit o vině autobusáka. Tedy ta řidička sama dělá to, na co si stěžuje.


Offline
200
04 čer 2009 13:05
Ano, viz stránky DPMB.


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Ještě dotaz z jiného soudku. Prasklá voda na Vranovské se nějak podepsala na provozu?


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Jasně, pokud pruh nemá kam pokračovat, je to ddost pravděpodobné. Nicméně furt může platit, že pravý pruh je zavřený, což nemusí být z protisměru zřejmé, a proto jede auto pruhem jiným.


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Technicky vzato i kdyby SORka neblikala (jak tu bylo správně podotknuto, některá vozidla blinkr ani nemají), pokud by jela v odbočovacím pruhu (který NEPOKRAČUJE jako přímý, takže není možná ani nečekaná úprava pruhů), může se protijedoucí řidič oprávněně domnívat, že se chystá odbočit. A co se týče té povinnosti sledovat, zda vozidlo skutečně jede tam, kam to vypadá, tak to je taky diskutabilní -- obzvlášť v situaci, kdy řidič SORky udělal manévr až v křižovatce. Byl bych moc rád, kdyby tu pak někdo zasvěcený napsal, jak vyšetřování dopadlo.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20000 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125 ... 800  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 30 zář 2024 13:26
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]