Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 123 z 800    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126 ... 800  Další
Autor Zpráva
Offline
7286
27 úno 2010 07:40

Pokud by autobus neblikal, ale jel v odbočovacím pruhu, zase jsme u nekonečné debaty o vině při jízdě ve "špatném" pruhu (viz nehoda u kampusu), až na to, že tady by pruh opravdu špatný byl (a to prosím bez debat, protože rovně se z něj prostě jet nedá). Každopádně by to bylo poněkud složitější na rozpletení.


Jistě, pokud by SORka neblikala, budu mlčet a přiklonil bych se na stranu DP.
Co se týče nátlaku ze strany PČR, nenazval bych to přímo takto, ale je obvyklé, že policisté řidiči řeknou, že pokud to chce hnát do správního řízení, ať to klidně udělá, ale jeho část viny je neoddiskutovatelná, takže docílí určitě zvýšení pokuty, a možná i toho, že se druhý účastník nehody stane spoluviníkem. Což mu peníze za pokutu nevrátí. I já jsem takto jednou radši vytáhl pětikilo, než bych to řešil dál. Navíc to bylo v situaci, kdy mi policisté umožnili udělat malou rekonstrukci nehody přímo na místě a sám jsem uznal, co mi říkali. Že pravdu mám nejspíš já, ale nemám ji jak dokázat.


Offline
Uživatelský avatar

738
27 bře 2010 10:37
Brno Bohunice - 6, 8, 10, 50, E50, 60, 61, 69, 82, N90, N91 a N96
tukator: Asi tak, mě bylo vyhrožováno urážkou úřední osoby za to, že jsem si dovolil chtít přečíst ten protokol, co mi dávali k podepsání :mrgreen:

_________________________________
Suzuki Swift Sedan 1.6i 16V (1994)

RT6N26 --> colt274


Offline
88
26 dub 2011 09:13
OndraS píše:
Nátlak na řidičku určitě nikdo nevyvíjí, a určitě ne PČR. Těm je to totiž srdečně jedno, kdo je viník. Nevidím důvod, snad kromě nějakých extrémních případů nějakého klientelismu nebo úplatků, aby z nějakého důvodu v této nehodě protěžovali autobusáka.


S tímto si dovolím nesouhlasit, PČR vyvíjí celkem silný nátlak na toho, u koho se jim zdá nejsnadnější cesta k úspěchu. Vlastní zkušenost. Neznají zákony a ještě jsou arogantní. (ve správním řízení dostali celkem dost sprda a vynadáno od projednávající osoby, stejně se vyjádřil i policista při dodatečném výslechu - ten byl OK).


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Napsal jsem pokud.
Dále jsem uvedl, že se svým příspěvkem snažila sdělit, že na ni byl vyvíjen nátlak, tak mi to přijde z jejího vyjádření.
Rozhodně jsem nikde nenapsal, že věřím tomu, že má pravdu.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Ten její příspěvek bych bral s rezervou. V afektu a zvlášť po nehodě může člověk jednat ledasjak, zvlášť pokud tomu ten řidič autobusu svým jednáním ještě pomohl. Jinak, taky nevěřím tomu, že by se to na ni snažili hodit i dispečeři.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Zajímavá situace, taky jsem zvědavý, jak to dopadne. Snad se to dovíme. Taky chápu hněv řidičky, ale ten řvoucí příspěvek si mohla odpustit. Zároveň bych se ale chtěl ohradit vůči tomu, že dispečeři na někoho vyvíjeli nátlak. Tomu prostě nevěřím. Co by z toho jako měli? To je nesmysl, kterej tady vzniknul z ničeho. Ještě bych věřil tomu, že řidič busu se to snaží hodit na ni. Tam je to z jeho pohledu logické. Ale dispečeři? Blbost.


Offline
1476
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
Pozor, to pravidlo o vině aut není tak úplné, nevím jak máš přístup k nehodovosti, ale co tak průběžně študuju, je docela dost nehod kdy je opravdu na vině auto, protože prostě řidič tu chybu udělal, ale proti tomu je i docela velké procento nehod zaviněných našimi řidiči, a to i v případech, kdy to podle laického rozboru vypadá jako jasná vina auta. Není to pravidlo.
Zrovna tady bych to taky spíš viděl na autobusáka, ale je to jen můj skoukromý odhad. Pokud si uvědomil že jede blbě, automaticky tedy i musel předpokládat, že dělá něco divnýho a nestandartního a mohl tudíž i předpokládat, že vjíždí do konfliktní situace. Otázka jak jel rychle, ve kterým místě začal přejíždět do správnýho pruhu. Třeba to bylo ještě v dostatečné vzdálenosti, třeba řidička prostě viděla autobus tak nějak víc u středové čáry a viděla jednou bliknout blinkr a prostě odbočovala aniž by to dál sledovala, třeba taky ne. To poškození je zrádný, pozor, to auto není úplně zdemolovaný, na druhou stranu tady ten šunt je lehkej a posunul by ho i rychle letící kopačák. Naprotitomu že se vylomilo kolo, se nedivím, to auto je dimenzovaný cca jako vystřihovánka z abíčka, akorát z plechu.
Nátlak na řidičku určitě nikdo nevyvíjí, a určitě ne PČR. Těm je to totiž srdečně jedno, kdo je viník. Nevidím důvod, snad kromě nějakých extrémních případů nějakého klientelismu nebo úplatků, aby z nějakého důvodu v této nehodě protěžovali autobusáka.

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Jinak řečeno, z toho co ona píše usuzuješ, že osádka dispečinku nutila řidičku, aby uznala, že nehodu zavinila. Závidím ti tvou odvahu tohoto tvrzení.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Jasně, že to řeší PČR. Z vyjádření řidičky mi ovšem přijde, že na ni byl veden nátlak, aby podepsala, že zavinila nehodu.
Jestli to je skutečně pravda, nedokážu říci.


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Mouka píše:
Pokud by řidička měla pravdu, že se to DP snaží hodit na ni, tak bych to s klidným svědomím nazval arogantní praktikou.


Nehodu snad vyšetřuje PČR? Tak co meleš o aroganci a házení viny DP... Pokud to řeší policie a baba mermomocí shání svědky nehody, asi nebude něco v cajku.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
...A CHOVÁ SE K OBYČEJNÝM LIDEM AROGANTNĚ
Tohle je modla většiny lidí když jim někdo od DP něco vytýká, ve vetšině případu právem, neb nedodržují to co mají za povinnost. Takže se vlastně nedivím, že to ta baba měla potřebu napsat. Každé umravnění = arogance.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Pokud by řidička měla pravdu, že se to DP snaží hodit na ni, tak bych to s klidným svědomím nazval arogantní praktikou.


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Pokud autobus skutečně blikal doleva (nevím, ale z popisu to tak vypadá a dá se to zpětně zjistit), pak nejel v přímém směru, a tedy tato řidička nehodu nezavinila. Výlevy si mohla ušetřit, to každopádně, nicméně mě zase nadzvedávají ze židle reakce typu "DPMB vs. auto => viníkem auto" bez ohledu na situaci. Sice máme k dispozici jen jednostranný popis, ale je to lepší než nic.

Pokud by autobus neblikal, ale jel v odbočovacím pruhu, zase jsme u nekonečné debaty o vině při jízdě ve "špatném" pruhu (viz nehoda u kampusu), až na to, že tady by pruh opravdu špatný byl (a to prosím bez debat, protože rovně se z něj prostě jet nedá). Každopádně by to bylo poněkud složitější na rozpletení.

Mimochodem z té fotky je patrné, že to bylo jenom ťuknutí a že auto to schytalo v přední části, což přesně odpovídá popisu -- v okamžiku, kdy se snažilo odbočit, si to autobusák rozmyslel a zkřížil mu cestu. Nedovedu si totiž představit, jak by mohlo dojít k takovému poškození a v takovém místě, kdyby auto vjelo do cesty rozjetému autobusu -- to by to schytalo do boku, ne na předek. Nechci předjímat, ale popis zúčastněné a fotka to potvrzují.


Offline
1476
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
A ještě tak nějak, chápu naštvání řidičky z rozbitýho interceptoru jménem Kevrolet, ale nevím, proč je nutno do té výzvy psát tady ten slint

MOŽNÁ NĚKTEŘÍ VÍTE, O PRAKTIKÁCH DPMB, KTERÝ JE SPONZOROVÁN MĚSTEM A NENÍ TO SOUKROMÝ SUBJEKT A CHOVÁ SE K OBYČEJNÝM LIDEM AROGANTNĚ

přičemž nevím, jak případný sponzoring městem (zajímavý termín) má vliv na to že řidič udělá chybu a způsobí nehodu a jak se projevovala arogance řidiče - jestli arogantně přepnul páčku blinkrů, nebo si arogantně spletl trasu, nebo co vlastně.

Předpokládám že "chtějí to hodit na mě" má znamenat že se snaží řidičce podsunout, že měla dát přednost protijedoucímu vozidlu v přímém směru. Měla neměla, těžko to rozsoudit.

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
1476
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
Chlapi, mě se stalo něco podobnýho celkem nedávno na Úvoze. Jedu takhle na zkušebku s nějakou dvaadvacítkou, a někde v místě, kde se sbíhají a současně vlastně zase rozbíhají dráty linek 25/26 a 38/39, jsem hodil blinkr doleva a sunul se do levýho pruhu. Čumím tak nějak na faje, soustředím se na to jestli se hodil veksl, a nějak mi uniklo, že levej pruh už není odbočovací/rovnej, ale jenom odbočovací, a abych jel rovně, měl jsem zůstat normálně v prým pruhu. Pak jsem se dozvěděl, že se to asi 14 dní předtím předělávalo.
No ale tak co člověk udělá - skoro jsem zastavil, podíval jsem se doprava doleva rovně, jestli z toho pruhu holt můžu jet rovně, abych nikomu nezavazel.
Těžko soudit, člověk zazmatkuje jedna dvě, tím spíš v dnešním provozu, který navíc spíš někdy připomíná orientační hru a u každýho odjezdu má člověk poznámku, že jede někam jinam než jakou linku má, a jinudy. Mám pro tento autobusákův omyl pochopení, otázka je jak provedl manévr a jestli prostě nadrzo nejel rovně a nespolýhal na to že "je větší". Uvidíme co PČR vykoumá (otázka jestli se to dozvíme, ale předpokládám že takováto právně složitá nehoda se stane učivem v autoškole v Pisárkách)

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Vycházím jen z toho, co se psalo níže. Z toho mi vychází, že autobus jel u středové čáry s levým blinkrem , poté uprostřed křižovatky blinkr vypnul/přepnul a vydal se rovně. To je podle mě manévr, který řidič z protisměru nemůže očekávat. Z fotky nepoznám nic podstatného, možná ze širšího záběru by bylo vidět víc.


Offline
315
01 dub 2007 14:10
Vzhledem k tomu, kde došlo ke střetu nevím, nevím. Řidička, která jela od Ečerky, tak měla například při jízdě ve svém směru informaci, že není změna v řazení pruhů před křižovatkou v protisměru? Autobus dával směrová světla, že bude odbočovat (to se nakonec zjistí ze záznamové karty)? Já si myslím, že to bude nakonec nedání přednosti.... Uvidíme.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Přesně tak. Z pohledu na mapu je zřejmé, že je v odbočovacím pruhu dost dlouhá plná čára, pokud tedy řidič vyjel z odbočovacího pruhu, sám se dopustil přestupku. Ačkoli někteří zas budou oponovat, tady je vina naprosto jasná.


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Pokud se spletu a vjedu do špatného pruhu, je mou povinností tento manévr dokončit, a ne se uprostřed křižovatky rozhodnout, že jedu jinam. Tohle už podle popisu byla situace, kterou řidič z protisměru předvídat nemohl.


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Takže ten dotyčnej hledá svědky toho, jak vjel autobusu do cesty?

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

3720
28 úno 2006 19:00
...a co takhle předvídat a taky povinnost sledovat, zda vozidlo jede opravdu tam, kam mu bliká blinkr?
(Anebo nebliká, protože do dražších vozů se blinkry montují pouze za příplatek)


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
Přesně tak..


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Nevíte o tom někdo něco?
Někdo na Facebooku píše:
TÍMTO PROSÍM VŠECHNY O SDÍLENÍ A O POMOC, KDO JEL AUTOBUSEM Č. 52, KTERÝ JEL RÁNO V BYSTRCI 8.7. ZHRUBA 7:10 A ODBOČOVAL V LEVÉM PRUHU NA LINKU Č. 50 PŘES MOST K BENZINOVÉ PUMPĚ SHELL V BYSTRCI. AUTOBUS BYL V ODBOČOVACÍM PRUHU DO LEVA, ŘIDIČ SI SPLETL TRASU A KDYŽ SI VZPOMĚL, BYLO UŽ POZDĚ A UPROSTŘED KŘIŽOVATKY NAJEDNOU DAL BLINKR DOPRAVA. MOŽNÁ NĚKTEŘÍ VÍTE, O PRAKTIKÁCH DPMB, KTERÝ JE SPONZOROVÁN MĚSTEM A NENÍ TO SOUKROMÝ SUBJEKT A CHOVÁ SE K OBYČEJNÝM LIDEM AROGANTNĚ I KDYŽ NEBYLI V PRÁVU. DPMB CHCE VŠECHNU VINU HODIT NA MNE, PROSÍM PŘÍPADNÉ SVĚDKY SPOJE Č. DO ŽEBĚTÍNA, OZVĚTE SE. DĚKUJI!!!!!!


Tipnul bych to, že auto jelo směrem dolů od Ečerky a odbočovalo taky doleva. Autobus si to na poslední chvilku rozmyslel a auto, které si původně myslelo, že může jet, vjelo autobusu do cesty.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Uvolněno.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Aktuálně cizí DN v křižovatce Koliště x Milada. Blokovány obě koleje. Uvolnění bude vyžadovat minimálně odtahovku.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20000 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126 ... 800  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 30 zář 2024 13:31
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]