Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 300 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 297, 298, 299, 300, 301, 302, 303 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Brněnská Rovnost je z hlediska novinařiny informační dno. Korunu tomu nasazují ti komentátoři z lidu. Zcela jistě to jsou postavy vymyšlené. A redaktoři jen o stolu opisují zprávy z četky, policejních a hasičských svodek, typicky tento článek a z něj citace:
Deník píše:
...V brněnské ulici Bělohorská zase strom spadl do kolejiště, elektrické vedení naštěstí neporušil,...

Pokud by paní redaktorka nebyla prostou opisovatelkou a aspoň trochu Brno znala, věděla by, že trať do smyčky Juliánov po Bělohorské nevede. Stačilo napsat "U Dělnického domu v Juliánově..." a bylo by všechno O.K.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

6968
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Po zběžném zkouknutí mapy Brna (u jedné z nich nebylo potřeba) -> opravdu duchaplné, nazvat citované dámy p. Bubeníčkovou a p. Horákovou. Kdepak asi leží stejnojmenné ulice? Zřejmě se nám redaktoři snaží něco šifrovaně sdělit. :mrgreen:
(jména starostky i mluvčí DP jen tak nezmění, ta museli ponechat)


Offline
800
12 zář 2014 23:38
"lokální plátek" mám doma, to je "Novovčelnický zpravodaj" a tam taková úroveň být může... ale v takovémhle médiu by si to dovolit neměli...


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Deník není bulvár, spíš lokální plátek, což je trochu jiná kategorie. Ale jinak jo, tyhle citace bývají obvykle alespoň částečně vymyšlené...


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Řekl bych, že deník je prostě bulvár, který píše prostě to, co chtějí lidi číst. To, že je něco v pořádku a pochvaly nikoho nezajímají. Potřeba je mít na co si stěžovat na nadávat.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Já nevěřím tomu, že zrovna Deník bude posílat své redaktory do terénu, aby se někoho na něco ptali. Tipoval bych, že jsou placení od "slov za hodinu" a výjezdy za respondenty by tato metrika dostala dost na frak.

A souhlasím s vámi. Úroveň článků na Deníku je mizerná. V článku reálně není skoro žádná informace, hlavně ale, že je tam 11 odstavců. Asi mají zafixovanou mylnou představu, že čím delší článek, tím líp. Ale tento přístup aspoň mě ke čtení tohoto média příliš nemotivuje. Radší si přečtu jeden odstavec (na jiném webu) než 11 se stejnou informační hodnotou.


Offline
Uživatelský avatar

6968
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Eframmcbeth: minimálně je vždy podezřelé, že všechny citace jsou zásadně jednostranné.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Už dlouho mi vrtá hlavou, zda Brněnský deník opravdu shání lidi, aby mu řekli svůj názor, nebo zda si je prostě vymýšlí. Vždycky je tam nějaká paní A. Skočdopolová z Husovic, které se nelíbí tohle, pan P. Opršálek z Veveří, který je zásadně proti něčemu... — nikdy tam není žádný věcný argument, nikdy ti "lidé" nepřinesou nic nového do diskuse, je to vždy jen parafráze nadpisu zamaskovaná za citaci z rozhovoru. Nevím, zda prostě na ulici chytnou nějaké náhodné kolemjdoucí, nebo jestli píchnou prstem do kalendáře a řeknou si: Tak dneska to bude Božena Hůlková...


Offline
Uživatelský avatar

6968
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Je zajímavé, jak Deník napíše tyto citace, které si pouze stěžují na nutné zlo. Ale že by si v článku někdo trochu postěžoval na kvalitu opravené ulice? Třeba ty zajímavě postavené sloupy uprostřed chodníku, ale našlo by se toho víc. O tom nenapíšou ani Ň. :-?


Offline
Uživatelský avatar

3744
08 čer 2005 23:12
Já bych si teda při té příležitosti ještě teda postěžoval na změnu trasy u linek 3, 5, 9 a 11 :mrgreen: a navrhoval bych pro ně nějaké úplně nové, dosud nepoužité označení, aby se nepletly s linkami které nyní jezdí přes Cejl.


Offline
Uživatelský avatar

6968
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Místo toho, aby byla ráda, že se něco opraví, stěžovat si je jednodušší. A nebo ta stížnost na změnu trasy a-x5. No to X značí, že je to výluková linka. Tím pádem s koncem jedné výluky ta současná a-x5 skončí, ale s jinou výlukou bude toto číslo i nadále používané, jen v jiné trase. :mrgreen:
Přemýšlím, jak takový článek vzniká. Myslím, že se redaktoři BD musí ptát dost návodnými otázkami, aby tohle lidi vypustili z úst. Taky se můžu mýlit, ale pokud je článek samá stížnost, vypadá to jak z Blesku.


Offline
Uživatelský avatar

3744
08 čer 2005 23:12
Ta paní Bubeníčková z článku vypadá jako notorická stěžovatelka. Na jednu stranu jí vadí, že nemá kde zaparkovat, na druhou stranu si stěžuje, že zastávka tramvaje je posunutá a bez ostrůvku.

Už mi tam jen chybělo vyjádření někoho, kdo bydlí přímo u rozkopané silnice, jak by si stěžoval, že nemůže zaparkovat před barákem.


Offline
Uživatelský avatar

6968
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Brněnský deník ještě jednou: V jízdních řádech bude zmatek, bojí se lidé z opravované Merhautovy ulice
Ach jo, to jsou zase perly:
kvůli opravám zobousměrněné jednosměrky, mimořádné přesunutí zastávky DN, jiná linka x5.
Smutné na tom je, že tohle zřejmě ti novináři považují za svoji práci. Ano, opravy jsou problematické pro místní obyvatele, ale většina z nás to několikrát za život zažije. Aneb okurková sezona jak vyšitá. :pray:


Offline
Uživatelský avatar

6968
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Zrekonstruovanou ulici Milady Horákové otevře pivní tramvaj.
Co k tomu dodat...sice dvě různé věci, ale kdyby se ta rekonstrukce udělala více user friendly, myslím, že by to nevadilo. Aneb chodník o šířce 210 cm, který je rozdělen sloupem na 70+40+100 (aneb když ten sloup nemůže být blíž silnici, určitě může být blíž baráku, jak to už na pár ulicích v Brně je).
A samozřejmě pomíjím fakt, jak dlouho ta rekonstrukce trvala (na české poměry asi OK, ve světovém měřítku na úrovni rozvojové země).


Offline
Uživatelský avatar

55
22 led 2006 17:27
Brno - Bohunice
Na přehradě začala hořet výletní loď. S padesáti cestujícími

http://brnensky.denik.cz/pozary/na-preh ... 50611.html


Offline
Uživatelský avatar

1632
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
V Brně se loni zastavil úbytek cestujících v MHD
http://www.elogistika.info/v-brne-se-loni-zastavil-ubytek-cestujicich-v-mhd/

Brno zavádí v autobusech platbu bezkontaktní bankovní kartou
http://www.busportal.cz/modules.php?name=article&sid=12667&secid=4


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Ale takových věcí je víc — viz nedávná diskuse ohledně koupání v kašně před Janáčkárnou (takové věci se mají řešit jedním odstavcem městské vyhlášky a ne širokou veřejnou diskusí o tom, co je etické a co je hygienické...)
Zatímco na ghettofesty se dávaj prachy, na výdělečné akce typu Majáles a Čarodějáles se dávají prachy, tak na ignis, který jsou zadara, se to dávat nebude, protože to je jen "laciná atrakce" a není to dost multikulti. Z duše se mi příčí snad všechno, co Žít Brno kdy udělalo, a to říkám jako liberální, čtyřiadvacetiletý student náležící k menšině... tedy ten, koho oni dle vlastních slov zastupují.
Ale to už nenáleží do této diskuse...


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Rez: To víš, Kancelář pro dohnání Prahy v rukou Žít Brno :) V Prahé nemají festival, tak proč by byl v Brně, když je to očividně nemoderní.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

1632
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
DPMB na svém webu nově zveřejnil tiskové zprávy ohledně cyklobusů na lince 55 a také o možnosti koupení si jízdenky v letištních autobusech bezkontaktní kartou.
http://www.dpmb.cz/?seo=tiskove-zpravy&all


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
eframmcbeth píše:
A k náměstku Hollanovi a dalším hipíkům na radnici jen tolik, že už se nemůžu dočkat dalších voleb, až se na radnici vrátí ti zlí a špinaví politici, protože když začnou o něčem rozhodovat sluníčkoví aktivisti, dopadá to vždycky takhle...

Podepsat to můžu kde?

BTW: Nedávno v tom našem lokálním bulvárečku vyšel tento článek, tak si možná někdo další chce přihřát tu zkyslou polívčičku a "noviny" mu to s chutí baští a ještě tím krmí chudáky čtenáře... ](*,)
Od primátora bych toto víření vody ve sklenici neočekával, dle mě je to docela rozumný chlap.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Taky mi ta čísla přijdou trochu nesmyslná. Při sobotním ohňostroji jsem se pohyboval kolem hráze a subjektivně bych řekl, že jsem tam zažil už i mnohem větší množství lidí. Přišlo mi, že tam bylo docela prázdno.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
efram: biggrin Jasný, tak to pak jo. Nicméně... dopravní průzkum se dělá už od 18.00. Tzn. většinu těchto lidí to podchytne. A ty, které to nepodchytne, to vykompenzuje tím, že se započítá spousta lidí, kteří jenom jedou domů z práce.

Goldfinger: O tom, že by šel každý třetí, silně pochybuju. Navíc ani těch 10 tisíc to nespasí. Furt je to nějakých 30 + 5 + 10 = 45 tisíc za Bystrc + 50 + tramvaje. A ten zbytek je kde? To přijelo 100 tisíc lidí autem? Vždyť to je nesmysl :-)


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1976
07 dub 2006 09:03
Nezapomínejte, že hromada lidí přijede auty - zaparkují např. na Hitlerově dálnici.Spousta lidí ze sídliště přijde pěšky.Kdyby tam šel každý třetí, tak to je 10000 hlav. Někteří možná na kole, ale to je zanedbatelné.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
ne lodí - lidí :D lidi tam jezdili už v průběhu odpoledne, ne jen navečer "ve špičce"
lodě bych v počtu přepravených vůbec nepočítal, to jsou mizivá čísla :)


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Kolik ta hromada lodí může odvézt lidí? :-)
V celkovém množství zanedbatelný počet.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 297, 298, 299, 300, 301, 302, 303 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 14 říj 2024 18:20
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]