Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 20 z 40    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 40  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2572
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
qwasar píše:
To, že jsou na Google Mapách pořád 7 a 13 snad nijak neovlivňuje aktálnost barev těch ostatních, ne?

Tak buď se díváme každý na jiné mapy, ale v mapách na Google (klasicky přes maps.google.com) vidím aktuální výlukové linky (včetně linky x5, kterou považují za tramvajovou linku, ovšem mapy.cz pro změnu říkají, že to je linka 385, ale na tuto chybu jsem je právě upozornil). Linky 7 a 13 jsem neobjevil...

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Přidám se k těm, kterým se iRISové barvy ve schématu líbí.

Jediná linka, které by se tam asi hodila jiná barva, je linka 3. Ale nemám tušení, která by tam seděla...

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

3094
29 srp 2009 19:30
Já naopak musím hanobit iRISové barvy... Souběh 3 a 12 na Veveří (červená bledne, že ;-) ), to stejné na Benešově a Cejlu linky 2 a 4. Nelíbí se mi také ani souběh 5 a 6 (světle a tmavě hnědá).
Cítím, že by bylo dobré říct, že je to hodně o zvyku, kterému jsme se naučili již u iRISu. Možná by bylo dobré udělat nějaký kompromis, respektive vyladit jedno anebo druhé...

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Je to tak. Vidím to stejně jako Tin. Verze iRIS je na první pohled podstatně přehlednější. Což si myslím, by mělo být cílem. Navíc pravděpodobně málokdo bude to schéma zkoumat za ideálních podmínek, tudíž barevné řešení by mělo být schopno zajistit na první pohled jasnou rozlišitelnost linek i za zhoršených světelných podmínek a podobně.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
jo v tisku... na světle... červená složka časem bledne (a doufám, že každý ví, jak se míchá oranžová)
a ohledně rozdílnosti na monitoru jsem si ty barvy změřil kapátkem, abych vyloučil špatné zobrazení. Takže Hue 36 vs 45, Saturation oboje 81 a Value 95 vs 100, to mi nepřijde jako velký rozdíl a dál ty barvy považuji za podobné (jak na monitoru, tak v tisku).

Podle mého názoru by se podobné barvy potkávat neměly. A každá linka by měla mít svojí jedinečnou barvu, jinak je to na první pohled matoucí. Na druhý už sice ne, ale schéma musí být jasné na první pohled.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
nemůžu si pomoct, ale tam bude zase problém v monitoru :D u mě i v tisku jsou od sebe 11/3 případně 4/3/8 velmi dobře odlišitelné — čtyřka je sytě oranžová, trojka a osmička žluté :)


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
imho chystej se na změnu. Tvé barvy vskutku lahodí oku, ale bohužel až tak, že to je na úkor přehlednosti. Vezměme úsek Tkalcovská -- Jugoslávská: žlutá a žlutozelená jdou v ladném oblouku podél sebe, až není na první pohled patrné, kam která pokračuje a kde se oddělují.. Nebo diagonála Tábor -- Svoboďák -- Křenová: celá je žlutě, jen v malém úseku trochu tmavší...

Netvrdím, že stávající barvy jsou dokonalé (a ta hnědo fialová je opravdu hnus), ale jsou přehlednější.

Když vytvoříš nové a přehledné a oku lahodící schéma, třeba se prosadí. Myslím si, že zatím to nikdo neřešil.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Tak ja to teda řeknu na plnou hubu — mně se ty barevné kombinace v iRisu moc nelíbí... jsem na barvy dost pajntlich a některé kombinace mě prostě bijí do očí...
udělal jsem speciálně pro vás verzi s barevností z iRisu, můžete si to srovnat sami (mimochodem až mě překvapilo, že bylo vážně za 3 minuty hotovo)

https://www.dropbox.com/s/0462ihfh78yd8 ... m.pdf?dl=0
vs.
https://www.dropbox.com/s/6trrxwdww1rmr9o/den1.pdf?dl=0

Vadí mi tam ty souběhy světle hnědé a růžové v Lískovci, to je prostě divné barevné kombo... taky ten divný odstín žluté na trojce spolu s extrémně tmavou pětkou (která najednou ve schématu působí jako nejdůležitější linka ze všech), modrohnědá Lidická, žlutooranžové Veveří aj...
Uznávám, líbí se mi žlutá/červená na Osadě, líbí se mi růžová/fialová na Křenové, modrá/červená na Hybešově...
Obecně se řídím zásadou: kdybych měl košili téhle barvy a kalhoty téhle, vzal bych si je dohromady (a ano, mám barevné kalhoty i barevné košile téměř ve všech svých použitých odstínech :D )

Já ty barvy vybíral a kombinoval poměrně dlouho, aby byly "esteticky příjemné" protože všechno co dělám, má být nejen praktické ale má také lahoditi oku uživatelovu. Moc se mi je měnit nechce, zvykl jsem si na ně — pokud to samozřejmě nepřijde jako požadavek, pak bych se podřídil.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
3 a 8, pokud se nepletu, nemají žádný společný bod. V čem by to mělo bránit?

Argument o nemožnosti rozlišit barvy v tisku beru, ale doporučil bych aspoň to, co jde udělat stejně, udělat stejně. Zbytek se dá doladit v ostatních zdrojích.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
79
13 úno 2012 18:04
Hned na začátku jsem se pokoušel eframmcbethovi naznačit, že by jeho schémata mohla respektovat existující barvy linek. No, holt zatím marně. Netvrdím, že by se na tom stávajícím schématu nemělo nic změnit - 12 by si jinou barvu asi zasloužila, ale jinak nerozumím tomu, proč se tím stávajícím neřídit. To, že jsou na Google Mapách pořád 7 a 13 snad nijak neovlivňuje aktálnost barev těch ostatních, ne? Spíš to dokládá, že se to schéma už nějaký ten pátek používá... Navíc eframmcbeth má stejnou barvou 3 a 8 (sic!), to je podle mě o dost horší překážka všeobecné použitelnosti než špatná rozlišitelnost 5 a 6 ve stávajícím barevném schématu.

Howgh.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
jj nějak jsem tam už ty křížky nepřihazoval — říkám si: "Stejně vím, co tam patří, tak co to vlastně dělám" :D


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Hmmm, už to vidím a chápu. Na plánku den1 mi to zobrazuje křížek s číslem 1 v kolečku, na noc1 nic, proto jsem se ptal. Děkuju.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Bílý čtverec je na všech — do toho čtverce patří přilepit "obálka" nebo tedy jeden z těch krytů ze souboru kryty — všechny jsou přizpůsobeny k provedení skládacího schématu (3×7 překladů — rozevírá a skládá se to samo jen zatažením... geniální trik z origami).
V případě provedení "na plakát" by ten čtverec byl zaplněn vysvětlivkami nebo podobnými doplňujícími blbostmi.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
U schématu noc1.pdf mi to vykreslí v levém spodním rohu bílý obdélník. Jde o chybu na mé straně?
Jinak schémata, opakuji to asi posté, naprosto šmakózní. :applause:

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Sorry — Červený kopec vs. Červený písek :D kopec už tam je, kaménka taky, písek se nevejde.

Zapracoval jsem všechno, kromě toho propojení 55ky — mezi Dělňákem a Bělohorskou by vznikaly ošklivé motané zatáčky (45° tam rozhodně nepasuje), stejně jako pak objížděním Líšeňské. Tak jako tak pro dopravu do Mar. Údolí je 100% nejvýhodnější cesta přes Novolíšeňskou (nebo ještě lépe přes Jírovu, kratší přestup). Nechám to "zkrácené" stejně jako jsou linky z Komárova na jih.

https://www.dropbox.com/s/6trrxwdww1rmr9o/den1.pdf?dl=0


Offline
Uživatelský avatar

3094
29 srp 2009 19:30
Asi to tolik důležitý není (a43)... Než doplňovat d4, tak to uprav na něco jako "9,11 Halasovo nám./5 Štefánikova čtvrť >> 57 Vranov" - čtyřkou je to zbytečná zajížďka přes Bronx.
PS: Červený kopec je na jih od Mendláku, ve Štýřicích. http://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cerven%C3%BD_kopec ... To o čem oba dva mluvíme je Růženčin lom či prostě Hády.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Jo a ohledně cesty do Vranova — není jednodušší 4 na Tomkáč a pak rovnou 57? (to doporučuje Idos) nebo přes Halasovo nám/Štef. čtvrť? Sníží se tím počet přestupů, což je pro turistu důležitější než dvě minuty navíc.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Díky za připomínky — upravím a opravím :) ty jednosměrné mi vždycky dělaly potíže, člověk to otáčí, otáčí a prd z toho :D

Jinak — výlukový bus a trolejbus u Minské-Horovy jsem si nazval sám, to je zcela improvizační, stejně jako vedení d-11 — to je jen tak z doslechu a z dohadů. Až bude ofiko, bude upraveno :) 64 je tam jako spojnice dvou tramvajových tras, ale je nedůležitá, to uznávám. Bohužel, Červenej kopec se mi tam nevejde :(

Jo a vysvětlení "rodinného jízdného" jsem nenašel ani v tarifu lodní dopravy. Tam je "rodiče a jejich děti do 15 let" — To je jako neomezený počet dětí?


Offline
Uživatelský avatar

3094
29 srp 2009 19:30
Několik málo chybek:
den1:
- nebude se náhodou jmenovat minibusová ND během výluky Minská 83 a ne x3, jak máš v plánku - alespoň tak to tvrdila mluvčí DP,
- pokud to zahrnuje i ND za zmíněnou výluku, tak ti tam chybí t-x30 v trase Černého - Česká,
- zvážil bych alespoň náznak smyčky na konečných Kamenný vrch, Mendlovo nám. (?), Vinohrady a další - na těch dlouhejch čárách je poměrně matoucí, když tam je označení a najednou není - člověk hledá intuitivně konec či právě smyčku,
- chybí ti tu kus trasy a55 (když už tam je a78 až na SO) - stačí přidat číslo a linku mezi Novolíšeňskou, kolem d8 a přes Juliánov k Dělňáku,
- a64 bych zas úplně vškrtl, nebo zařadil tu druhou část (SO - Maloměřice), kde je Růženin lom, Lamacentrum a další,
- v případě a52 je prašť jak uhoď nemít zanesený ten kousek v Bystrci
- v Komecu ti překrývá trasu linek 49 a 50 zeleň,
den2:
- památky - na hrad Veveří doplnit možnost využití lodní dopravy,
- památky - při cestě přes Krpole škrknout d1, změnit na přestup v KPN na a43 a v Sobulích na a57 - a71 doopravdy do Vranova nejezdí, jen a41 v PD čtyřmi nebo pěti spoji. Moje kombinace jezdí co hodinu...,
lodě2:
- chybí jakékoli vysvětlení, co je to rodinné jízdné (kombinace počtu dospělých a dětí),
noc1:
- a93 - všechny spoje jedou přes Rozárku a většina jich pokračuje dál do Útěchova (takhle to evokuje, že končí v Soběšicích),
- Díly (a91), Mifkova (a99), Heinrichova (a89) - jednosměrná DC,
- Hamerláky (a93) - prozatím jednosměrná do centra (DC),
noc2:
- ty dva jízdenkomaty na druhém nástupišti vedle sebe jsou omyl ne?

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Já se barevnému sjednocení linek nebráním. Ale podle Googlu bych se tedy neřídil... :D


Offline
800
12 zář 2014 23:38
problém je, že v tisku jsou od sebe barvy 5&6, 4&12 velmi špatně rozlišitelné, zatímco na monitoru je to ok... proto jsem je nepoužíval — a google bych v téhle argumentaci úplně vynechal, protože je absolutně neaktuální (není tam ještě pořád 7 a 13? :D )


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
mceza: Ak sa dohodneme na nejakých jednotných farbách, tak sa zmene nebránim. Nebolo by zlé to nejak zjednotiť všade v a vo všetkých aplikáciách, presvedčiť Google o zmene bude ale pomerne zložitejšie než zmeniť farby v schéme :-P

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
zolex: Neuvažuješ o zmene farieb tramvajových liniek na rovnaké ako používa eframmcbeth? :P


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
eframmcbeth: Neuvažuješ o zmene farieb tramvajových liniek na rovnaké ako používa Google a iRIS? :-P 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
800
12 zář 2014 23:38
tak nová dávka matrošů:
https://www.dropbox.com/sh/1r648jq0d5w4 ... F3a_a?dl=0


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 976 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 40  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 25 zář 2024 07:24
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]