Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 23 z 40    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 40  Další
Autor Zpráva
Offline
36
28 dub 2015 17:56
Tak taky píšu, že je to paskvil. Jmenuje se to schéma a hraje si to na mapu. Schéma zjednodušuje a má sloužit pro orientaci, kdežto tohle komplikuje a dezorientuje. Schémata jsou obvykle v pravidelném rastru, často ve 45° nebo, když už autor chtěl mít kroužky, tak ty rádiusy měly být buď stejné nebo soustředné, zkrátka nějak rovnoměrně pravidelné. Tohle je chaotické a zmatečné. A tím, jak jsou tam přidané všelijaké parky a další objekty, tak tam vznikají netušené souvislosti.

Schémata Londýna nebo Prahy jsou obě OK, taky je na nich na první pohled znát, že to jsou schémata (u toho pražského je navíc vpravo i plánek pro lepší orientaci). Současný plán linek DPMB je vcelku dobrý (ale prospělo by mu odstranit noční linky, ty to znepřehledňují), tohleto kruhové cosi by byla cesta zpět.


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
I podle té mapky ovšem třeba Vltava teče dokonale rovně a pak udělá čtyři devadesátistupňové zatáčky za sebou a podobně se samotné metro drží přímek po 45 stupních. Takže přesností je na tom podobně jako ono kruhové schéma.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
439
16 led 2015 11:18
Agente s teplou vodou, všimni si, že napravo od toho schématu je i mapka. Sice není taky úplně přesná, ale dobře vystihuje ono roozmístění částí města. sarcastic


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
p.d.: Tak nepleťmě si přece schéma s mapou :)
Podle mě úkolem toho schématu není suplovat mapu, ale dozvědět, co na kterou zastávku jede a kde přestoupit a podobně... a nebudu seděť přece v šalině a říkat si - pojedu dlouho rovně, pak jedna zatáčka a vystoupím :D jedu v šalině a vím, že mám jet třeba 4 zastávky...


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
p.d.: Podle stejné logiky je úlet a paskvil schéma pražského metra, které je vylepené ve vozech nade dveřmi. Je to zhůvěřilost ze strany DPP, vždyť to ani nedodržuje základní rozmístění jednotlivých částí města :mrgreen:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
143
10 lis 2012 09:29
p.d.: Co je přehlednější, tohle, nebo tohe? (Pokud by to někomu připadalo podobné, tak se sluší upozornit na to, že ten „nereálný“ plánek vykresluje asi třikrát větší část sítě než ten reálný.)


Offline
36
28 dub 2015 17:56
Tak jsem si ty schémata prohlédl a nedá mě to, abych k nim něco nenapsal. Grafika hezká, to ano, ale to kruhové schéma, tak to je teda paskvil! Doufám, že takovou zhůvěřilost nezačně Kordis ani DPMB používat. Vždyť to ani nedodržuje základní rozmístění jednotlivých částí města. Modřice někde na jihozápadě, Líšeň na jihovýchodě, co to má být? Ta kruhová Líšeň je fakt úlet... a tramvaj z centra je naznačená skoro celou cestu přímo a pak až v Líšni to udělá oblouček. Nebo to "esíčko" mezí Celní a Ústředním hřbitovem, tam přece nic takového ve skutečnosti není. Takových nesmyslných tvarů se tam dá najít spousta. Nebo třeba letiště, copak 76 objíždí celé letiště kolem dokola?
Celou tou kruhovatou deformací pak vznikají vysloveně nesmysly (dobré leda pro zmatení nepřítele). Např. kdyby někdo chtěl jet k rybníku Pod hrádkem nebo k Horákovskému hradu (v Mariánském údolí), tak podle podle schématu pojede na nejbližší zastávku Velatická (55, 151). Jenže blíž než z Velatické je to jednak z konečné Mariánské údolí, ale hlavně ještě blíž je to ze smyčky Líšeň hřbitov (58), což by podle toho schématu asi nikoho nenapadlo.
No, kdyby existovala soutěž o nejlepší dezorientační plán, tak tenhle by tam asi neměl konkurenci ](*,)


Offline
800
12 zář 2014 23:38
můžeš ho mít přesvětlenej nebo příliš sníženou gamma-korekci — doporučuju kalibraci — dělám ji jednou za čtvrt roku, protože světelný podmínky se neustále mění v závislosti na ročním období atp...


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
JJA: chce to asi opravdu vyměnit monitor, žádnej problém nevidím...


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Na zastávkách je černobílá verze, výrazně kontrastnější a na žlutém papíře — mám to tu u baráku, vše je vidět bezvadně.
U barevné verze musím říct, že každý monitor ji zobrazuje úúúplně jinak, asi jako každý obrázek :)


Offline
439
16 led 2015 11:18
eframmcbeth píše:
Musím se pochlubit — první z výtvorů je na webu a zítra bude i na zastávkách — http://www.dpmb.cz/Default.aspx?seo=download&id=2641


Dobrý, ale hodně štěstí všem zejména starším lidem, kteří se budou na zastávkách snažit rozluštit ty popisky tím tenkým žlutozeleným písmem nebo dokonce hledat hranici mezi zónami. Musel jsem se dívat na monitor hodně z úhlu, abych ji tam viděl. Takže buďto musím vyměnit monitor, nebo to chce vylepšit.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Jj, angličtina není úplně dokonalá, toho jsem si vědom, bohužel korektor není, takže to píšu jak nejlíp mohu — přeci jen jsem ruštinář :D a pro kordis teď dělám velkou letní výluku Tišnov-Brno


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Ještě by bylo super, aby se ti to podařilo prosadit i na Kordisu, protože pak to bude každej pes jiná ves, mělo by to být v celým IDS JMK jednotný. Angličtina chyběla, to je super, už jenom doladit chyby :)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

6964
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Jako velké plus vidím používání angličtiny, aby to nebylo jen v češtině. Protože sice takových lidí u nás moc není, ale právě ti, o to víc, takové informace potřebují. :wink:


Offline
117
26 čer 2014 22:31
Gratulace! :applause: Je dobře, že to v DP zaujalo. Doufám, že je to první velký krok k posunu grafiky DP vpřed pripitek


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Musím se pochlubit — první z výtvorů je na webu a zítra bude i na zastávkách — http://www.dpmb.cz/Default.aspx?seo=download&id=2641


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Naprostý souhlas :)


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Já bych posečkal. DP i Kordis o Tobě ví. Minimálně sem někdo, pravidelně, zavítá. Takové sóloakce by byly kontraproduktivní, tlačil bys je do kouta.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
To ne, nechci DPMB házet klacky pod nohy nějakými svými sóloakcemi. Chápu, že jakákoliv takováhle kampaň je v dnešní době běh na dlouhou trať, takže jsem trpělivý.


Offline
Uživatelský avatar

3738
08 čer 2005 23:12
Tak stále si můžeš "pronajmout" nějaké reklamní plochy (ideálně propojit ještě třeba s nějakou facebookovou stránkou) a třeba se to veřejnosti natolik zalíbí, že se ledy u DP pohnou


Offline
800
12 zář 2014 23:38
stále čekám :D


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
:applause:
Jen doufám, že to všechno nemaluješ do šuplíku, že se někdo odpovědný na Kordisu nebo v DP chytne za nos a řekne si, parádní práce, jdeme s tímto druhem plánu ven oficiálně.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
ČISTÁ FIKCE (nemám žádné interní info — je to dělané z diskusí tady na fóru a dalších zdrojů... v podstatě taková předpřipravená verze, která se upraví, až budeme vědět víc :) )

https://www.dropbox.com/s/6daswyfb0u8mb ... a.png?dl=0


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Tak pokud na to Tourbus koupí mikrobus a najme řidiče s bydlištěm v Popovicích nebo Modřicích, který je vášnivým domácím kutilem a zahrádkářem, tak to zas tak špatný nebude. Občas si odskočí ze zahrádky za volant. :mrgreen:


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
P. Haluza píše:
Jo, pravda, už to čtu v poznámce ke spojům. Čím to bude obsluhováno? CTP busy?

Tak prý na to bude zvlášť turnus. Už teď lituji řidiče.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 976 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 40  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 25 zář 2024 09:25
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]