Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 315 z 355    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 312, 313, 314, 315, 316, 317, 318 ... 355  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1442
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
ds: V kromcu to ale není ČSAD ani bývalé ČSAD, ale technické služby města Kroměříž, jinak ale s tím menším provozem máš pravdu, obecně se nastupuje jen předními dveřmi.


Offline
Uživatelský avatar

3221
14 čer 2004 18:56
blekfild
no obecně je nástup pouze předními dveřmi běžný v menších provozech, tedy tam kde zajišťují dopravu různá bývalá ČSAD.
btw. znáte nějaký trolejbusový provoz, kde by byl nástup celodenně jen předními dveřmi (kromě zastaveného v Banské Bystrici)? Docela by mě to zajímalo...


Offline
Uživatelský avatar

1442
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
No v Kroměříži se nastupuje taky jenom předními dveřmi. Dokonce tam mají takový zábradlíčko uvnitř busu, který zužuje nástupní plochu tak, abys prošel co nejtěsněji u řidiče a tím pádem tě moh zkontrolovat nebo se podívat, jestli si cvakáš. Jinak když jedu busem v Brně, což sou v mém případě rozjezdy, tak mi nastupování předními dveřmi nedělají problém, stejně tak i řidičovi.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Nastup prednimi dvermi bych od 20 do 5 hodin zakazal...aby teda na toho ridice netahlo aspon vecer ale jinak na tom nevidim nic spatnyho....jak uz tady padlo "predni dvere taky dvere..."

a jinak kacena = KT8___...


Offline
Uživatelský avatar

3742
08 čer 2005 23:12
logitech911 píše:
to stejný je na konečného náměstí, když se sejdou ráno třeba 2 kačeny
pochybuju ze by se tam nekdy setkaly 2 kaceny a i kdyby tak se do zastavky obe nevejdou


Offline
888
21 led 2006 12:26
manil píše:
Jakou to má souvislost s nástupem předními dveřmi?

že mě pro jistotu nenechá nastoupit vůbec, .. :cry:


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
logitech911 píše:
řeknu Vám svůj názor na nastupování předními dveřmi, .. samozřejmě souhlásím s tím, že není možný, aby na řidiče celej den táhlo, :wink: ale naopak, když třeba dobíhám na trolejbus, konkrétně 21Tr, kterej stojí na zastávce s otevřenejma všema dveřeama jak dlouho (prostě vidím, že na mě čeká, .. :-) ), ... a on mi prostě těsně před nosem zavře všechny dveře a odjede :evil: , tak se mi to zdá být trošku nefér :cry: , to stejný je na konečného náměstí, když se sejdou ráno třeba 2 kačeny, .. (11 a 12) a dobíhám na tu druhou v pořadí a řidič zase čeká, a před nosem mi zavře, tak je to vyloženě provokace :!: , jenže já to mám zmáklý a když se jde svižnějším krokem, tak ho chytnu na Nerudové 8-) , a to je pak teprve naštvanej, když su tam dřív než on, .. :-D

Jakou to má souvislost s nástupem předními dveřmi?


Offline
888
21 led 2006 12:26
řeknu Vám svůj názor na nastupování předními dveřmi, .. samozřejmě souhlásím s tím, že není možný, aby na řidiče celej den táhlo, :wink: ale naopak, když třeba dobíhám na trolejbus, konkrétně 21Tr, kterej stojí na zastávce s otevřenejma všema dveřeama jak dlouho (prostě vidím, že na mě čeká, .. :-) ), ... a on mi prostě těsně před nosem zavře všechny dveře a odjede :evil: , tak se mi to zdá být trošku nefér :cry: , to stejný je na konečného náměstí, když se sejdou ráno třeba 2 kačeny, .. (11 a 12) a dobíhám na tu druhou v pořadí a řidič zase čeká, a před nosem mi zavře, tak je to vyloženě provokace :!: , jenže já to mám zmáklý a když se jde svižnějším krokem, tak ho chytnu na Nerudové 8-) , a to je pak teprve naštvanej, když su tam dřív než on, .. :-D


Offline
Uživatelský avatar

3742
08 čer 2005 23:12
mauricio píše:
jenže Znojmo a Brno je v přepravě substrátu docela rozdíl

ja vim, ale kdyz uz tu nekdo psal o tom Liberci


Offline
9986
15 led 2005 23:41
b1 píše:
Jinak treba ve Znojme nebo v Mlade Boleslavi maji nastupovani prednimi dvermi celodenne i v pracovni dny

jenže Znojmo a Brno je v přepravě substrátu docela rozdíl


Offline
Uživatelský avatar

3742
08 čer 2005 23:12
Jinak treba ve Znojme nebo v Mlade Boleslavi maji nastupovani prednimi dvermi celodenne i v pracovni dny


Offline
Uživatelský avatar

3742
08 čer 2005 23:12
No myslim ze je nejake pravidlo (mozna nepsane), ze pomalu nebo obtizne pohybujici se osoby by mely nastupovat prednimi dvermi, pak je ovsem jasne ze pro nas ostatni jsou ty zbyle dvere.
Na druhou stranu: pokud ma autobus otevrene vsechny dvere, do zadnych z nich nikdo nenastupuje a autobus neni precpany, tak nevidim duvod proc nenastoupit prednimi dvermi (obzvlast pri dobihani, napriklad na Mendlaku na linku 44)


Offline
232
23 bře 2005 20:48
Kája: Pozor mě to nastupování předními dveřmi je úplně jedno, protože s DP nemám nic společnýho (teda kromě šalinkarty) Ale protože (bohužel) dělám pro lidi tak vím co dokáží udělat a je to přesně ono KDYŽ JÁ - TAK TY TAKY.
Ale i Ty musíš uznat že nastoupit předními dveřmi (v skoro prázdném autobusu, kde se dá sednout vepředu i vzadu) a přejít k zadním dveřím a tam na další zastávce vystoupit, už není zas tak moc normální.
Ale je li to schváleno DP tak by se to dělat mělo - to musím uznat


Offline
Uživatelský avatar

1378
26 úno 2005 04:51
Brno soukromně / Ostrava studijně
Tak jako vsechno je i tohle o slusnosti...pokud Vas ridic slusne pozada jestli nemuzete vystoupit radeji prostrednimi dvermu ze na nej tahne celej den a rekne to slusne-poprosi tak slusnej clovek mu vyhovi...stalo se mi to nedavno a pokud se ridic chova slusne nevidim duvod proc mu nevyhovet...inu necin to co nechces aby ostatni cinili tobe...


Offline
Uživatelský avatar

922
15 čer 2004 19:24
Ad Liberec:

Nástup předními dveřmi v neděli a ve svátek se ruší před dvacátou hodinou večerní jednak na základě četných připomínek cestující veřejnosti, a současně i z důvodu zajištění pravidelnosti na jednotlivých linkách. Nástup předními dveřmi totiž v této době výrazně ovlivňoval samotnou jízdní dobu zejména na nejvíce vytížených linkách a díky tomu vznikalo zpoždění jednotlivých spojů. Výstup ze všech vozidel MHD je po celou dobu provozu možný všemi dveřmi. Žádáme však cestující, aby v době nástupu předními dveřmi používali přednostně k výstupu dveře v zadní části vozu a to z důvodu bezproblémového odbavování v prostoru u řidiče. Rovněž je nutné ve vozech během jízdy stát mimo označený prostor tak, aby byl řidiči umožněn výhled z vozidla vpravo.
Dle DPML.


Naposledy upravil Honza dne 24 led 2006 21:40, celkově upraveno 1

Offline
76
08 zář 2005 16:45
x96: Ještě že běžný cestující o tomhle fóru nemá ani ponětí. Protože teprve pak by ti to nastupování předními dveřmi dělali naschvál. Myslím si, že je to to poslední, co by si cestující myslel "mrznu já, mrzni taky". Cestující si totiž podle mně myslí "přední dveře, taky dveře".


Offline
425
09 bře 2005 16:14
Líšeò
k tomu nástupu předníma dveřima: takhle to mají v Liberci v nedělu a pěkně na to nadávají... Když sem tam jedou takhle jel, tak trvalo někdy aji třeba přes minutu, než všichni nastoupili.. a v Brně si to představit nedokážu..
A jinak se mi už jednou stalo, že sem chtěl vystoupit (při nástupu se mi stává normálně, že dveře neotvírá, ale při výstupu ne..) a pan řidič mi neotevřel a jel sem na další zastávku (nechtělo se mi hádat), kde sem vystoupil prostředníma dveřima..


M3: vyber si jinou práci, kde na tebe nepotáhne... běž řídit místo autobusu třeba náklaďák.. Asi to patří k povolání, třeba na řidiče desty, co jezdí po venku, táhne pořád...


Offline
232
23 bře 2005 20:48
No já si myslím že snad většina lidí to musí dělat schválně (MRZNU JÁ - MRZNI TAKY) otvírání všech dveří bych bral na nějakých frekventovanějších zastávkách kde opravdu nastupuje hodně lidí. Ale nastupovat úmyslně u předních dveří (když je autobus prázdný) a poté prolézt si a stoupnout k zadním dveřím a na další zastávce vystoupit - no nevím.

pd: To je pravda že se NESMÍ to tam taky není - zkrátka lidi přeberte si to.

A když jsme u té poptávky tak jsem už viděl i více (většinou starší) lidi jak na B9xx mačkali boční oranžový poziční světýlko v domnění že otevřou dveře. :-D


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
Kája píše:
Já myslel, že vepředu na řidiče fouká teplý vzduch z různých otvorů...


Z různých otvorů na řidiče většinou táhne.


Offline
76
08 zář 2005 16:45
M3 píše:
Proto jak už jsem psal doporučuji sednout k balkonu a každý 3 minuty na sebe pustit trochu čerstvýho vzduchu.


Já myslel, že vepředu na řidiče fouká teplý vzduch z různých otvorů...


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
pd píše:
No já bych zase nalepil na palubky výrazné samolepky, tak aby to měl řidič stále na očích: "PŘEDNÍ DVEŘE SLOUŽÍ I K NÁSTUPU CESTUJÍCÍCH". Ano, po příjezdu k zastávce by měl automaticky otevřít všechny dveře (pokud nemá poptávku). A argumenty, že na řidiče táhne, NEBERU.

Proto jak už jsem psal doporučuji sednout k balkonu a každý 3 minuty na sebe pustit trochu čerstvýho vzduchu.


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
Leze dopředu a otevření předních dveří si vynucuje.


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
já jsem pro nástup předními dveřmi...

M3: "A vím, že když bus zastaví dva metry za stojanem, dveřima přímo u "zákazníka" - ten stejně leze dopředu. Ve finále zjistí, že je tam obsazeno, tak zase šmatle přes celej autobus dozadu"

... když mi otevře proč ne... a to že jdu dozadu, když je obsazeno je vcelku logický, a není to jen u předních dveří.. přece nebudu stát, když je vzadu volný místo...

Mauricio: "mno, totiž, ty dveře mají tu nevýhodu, že jsou užší. A když se ti úzkýma dveřma cpe plno lidí (jde to pomaleji než širokýma dveřma), zdržuje to v zastávce a lidi jsou pak naštavný proč jedeš pozdě"

... nj, jenže ti lidi, co se cpou 1. dveřma, zase nezavazí u těch dalších... a většina, když vidí, že to vepředu vázne, tak nastoupí přece jen druhýma...


James: je to ale k tématu...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8870 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 312, 313, 314, 315, 316, 317, 318 ... 355  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 07 říj 2024 08:32
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]