Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 190 z 324    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193 ... 324  Další
Autor Zpráva
Offline
1591
18 led 2009 10:06
V našem IDS JMK ses s tím nesetkal? confused

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

3095
29 srp 2009 19:30
Díky za reakci, ač ji tedy zahrnuji pod mé PS ;-).
O komfortu přepravy při nahlášení skupiny bych raději pomlčel, nesetkal jsem se nikdy s posílením, ač jsme avizovali větší (min. 25) počet osob. Vždycky jsme se museli narvat. A pochybuji že to teď najednou od 1. května začne fungovat.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
Povinnost hlásit skupiny vůbec není nová. Dřív se to muselo hlásit 3 dny dopředu včetně seznamu účastníků (taky jsem podobné akce dřív organizoval, takže o tom vím svoje).
Dnes to někdo může brát jako buzeraci a házení klacků pod nohy (tehdy jsme to tak rozhodně nebrali). Na druhou stranu je potřeba si uvědomit, co udělá neohlášená skupina s komfortem dopravy. On je totiž docela rozdíl, jestli třeba v Regionově jede navíc třicetičlenná skupinka nebo ne. V současné době může nastat situace, že se pravidelný cestující nedostane do vlaku jenom proto, že se dětská organizace rozhodla někam přemístit a nikomu o tom neříct... Ale musím uznat, že dětské organizace bývají většinou lépe organizované než školní výlety (ty jsou většinou případ pro Chocholouška).


Offline
Uživatelský avatar

3095
29 srp 2009 19:30
Intuitivně řadím sem, kdybych(om) náhodou diskuzí přerostli a zavazel(i), tak nás zajisté někdo přesune.
Měl bych jeden dotaz ohledně nové povinnosti ohlašovat skupiny šesti a více osob při cestě vlakem jakožto podmínky pro získání skupinové slevy (info o skupinách na cd.cz a pěkná reportáž z dílny ČT). Vzhledem k tomu, že jsem vedoucí dětského kolektivu, tak se mě tento klacek hozenej pod nohy bude týkat v 95 % případů, kdy se vydáme kamkoliv na výpravu. Nějakou představu, jak povinnost splnit a zároveň si tím moc nelámat hlavu mám, nicméně dotaz nadnáším, protože víc hlav víc ví ;-).
V současnosti (bez povinnosti), když jsme cestovali nějakým vlakem delší dobu (nějaký rychlík, ECčko...) tak jsem ve spolupráci s ostatními vedoucími zjišťoval počet "jistých" účastníků, kterým jsem v podvečer cesty koupil jízdenku (s místenkami), a pokud náhodou někdo přišel navíc, tak se kupoval doplněk ke skupině (bez místenek). A to je vlastně jediná věc, která mě pořádně zajímá, jestli to jde (do 30.4. určitě) i od 1. května, od zavedení povinnosti, tj. jediná změna by byla ta třídenní lhůta a veškeré cesty vlakem :/.
O deklaraci vrácení peněz bez jakékoli srážky vím (v případě menší účasti), tříměsíční lhůta na straně ČD je ale směšná a dokud se nezkrátí na rozumnou dobu (14 dní až měsíc), tak ji nemám v plánu využívat, respektive co nejméně.
Pokud by jste měli nějaký jiný nápad, sem s ním...

PS: Díky za konstruktivní reakce, pokud by jste měli náááhodou názor, že každá skupina je plná nevychovaných spratků, že nemáme "brečet" apod., tak se prosím zdržte komentáře. Takových bylo už dost, znám je nazpaměť ;-).

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

6619
21 pro 2005 17:01
mh píše:
Akorát opožděně o rok, viz "Robert Oppelt Metro.cz 8. května 2014 8:00 "..


Omlouvám se za špatný článek, nicméně oslavy výročí se konají i letos 8. května.
Bude jezdit na lince C historická souprava Ečs: http://portalpid.timetable.cz/LineList.aspx?lc=993&d=2015-05-08


Offline
Uživatelský avatar

3742
08 čer 2005 23:12
Ad 30T: A když se chce, tak můžou být na obrazovce jak informace, tak reklamy... http://imhd.zoznam.sk/ba/galeria-media/ ... -2015.html


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
Mouka píše:


Akorát opožděně o rok, viz "Robert Oppelt Metro.cz 8. května 2014 8:00 "..


Offline
Uživatelský avatar

6619
21 pro 2005 17:01
Včera poprvé jezdila 30T v Bratislavě.
Řidič si šel přehodit výhybku, zabouchly se mu dveře. Tramvaj zůstala stát v křižovatce, kde překážela. Cestující museli přestoupit na náhradní dopravu.


Offline
Uživatelský avatar

6619
21 pro 2005 17:01
Pražské metro slaví výročí.


Offline
Uživatelský avatar

6619
21 pro 2005 17:01
Jihlava: Cestující se prali přímo v trolejbusu, zasahovat musela policie

Happy tramvaj jela z Litvínova do Mostu. Fanoušci Vervy bavili cestující

Plzeň: Dopravní podniky čelí trestnímu oznámení

Ústí nad Labem: Černí pasažéři dluží miliony

Bratislava: Obojsmerná električka Škoda 30T začne jazdiť s cestujúcimi (od ZAJTRA, 25.4.2015)


Naposledy upravil Fafner dne 24 dub 2015 19:46, celkově upraveno 2
Všech 5 příspěvků sloučeno do jednoho.


Offline
Uživatelský avatar

6619
21 pro 2005 17:01
V Teplicích byli řidiči zvyklí jezdit klasický MHD. Všechny linky (třeba i na Moldavu) byly vedeny jako MHD Teplice, byly tam dvě pásma (1. pásmo město Teplice, 2. pásmo ostatní obce). Jenže od 1.1.2015 Ústecký kraj udělal revoluci a teď jezdí řidiči s linkovými autobusy, prodávají jízdenky, vrací peníze, dobíjí čipové karty. K tomu se navíc během služby musí několikrát střídat, takže musí vybrat všechny peníze z kasy, na zastávce vylézt a pak zas vlézt do jinýho busu, tam si narvat peníze. K tomu všemu mají horší pracovní dobu a menší mzdy.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2499
28 lis 2007 23:00
Brno
Pokud rodiče v něčem brání dítěti, tak udělá přesný opak a chce to vyzkoušet.
Každý má možnost volby, já se rozhodl stát aktivním kuřákem až v 18 letech.
Takže základka ani učnák v tom roli nehrál.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7587
17 pro 2006 22:32
Brno
Mouka píše:
Teplická MHD marně shání řidiče. Přihlaste mámy, obrací se na děti

Arriva Teplice se přihlásila s příliš nízkou cenou do výběrového řízení Ústeckého kraje. Aby se to dalo vyjezdit za tu cenu, tak snížili mzdy řidičům. Hodně jich odešlo a teď dělají zoufalé náborové akce, protože to nikdo nechce dělat.


A už je to tady. Nenažranost to dotáhla k dokonalosti. Řidiči jsou, ale musíte si je zaplatit milostpáni, aby pracovali pro vás sarcastic

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Když moje pradědeček zjistil, že můj děda tuším ve třinácti letech kouří, tak ho donutil naráz vykouřit krabičku cigaret a bylo mu tak blbě, že ho to kouřením rychle přešlo :) Tvrdá výchova, ale účinná a na někoho možná jediná možná :)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
xcav8 píše:
Až bude chtít moje dítě cigaretu, koupím mu první krabičku.

Hmmm. Sorry, ale tvé děti upřímně lituji. Každý rodič se snaží svoje dědice ochránit od všeho zlého.
Jedině, že bys počkal, až se z té první krabičky pořádně blee a pak se zeptal, jestli opravdu chtějí kouřit a každý den z okna vyhodit 100 Kč. Měsíčně 3000,- a za rok řádově 35 tis. Co by za to mohlo být hezkých věcí. ](*,)
Mě se to, člověku postiženého touto závislostí, dobře hovoří, já vím.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

6619
21 pro 2005 17:01
Mouka píše:


Omlouvám se za mystifikaci. Byla to rozlučková jízda.


Teplická MHD marně shání řidiče. Přihlaste mámy, obrací se na děti

Arriva Teplice se přihlásila s příliš nízkou cenou do výběrového řízení Ústeckého kraje. Aby se to dalo vyjezdit za tu cenu, tak snížili mzdy řidičům. Hodně jich odešlo a teď dělají zoufalé náborové akce, protože to nikdo nechce dělat.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Pěkné. :)


Offline
99
07 srp 2013 14:49
Moc pekné. Ten náter budí dojem, že tie vozy majú wanizované :D


Offline
Uživatelský avatar

873
07 čer 2006 12:14
Brno
Tak jsem si dneska o ,,dovolené" udělal výlet do Žiliny a dovolím si ukázat nejstarší zástupce zdejšího podniku. :wink:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2499
28 lis 2007 23:00
Brno
ReZ píše:
Myslím omluvu v tom stylu, že ano kouřím, a vím, že to není správné a když jsem veřejné osoba, tak bych neměl pro mladé být špatným příkladem.
Když jako rodič nechceš, aby Tvé děti něco špatného dělali, tak to ani Ty nedělej.


Až bude chtít moje dítě cigaretu, koupím mu první krabičku.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

6619
21 pro 2005 17:01
M píše:
Člověk na střeše Bratislavské Sorky:
http://www.novinky.cz/zahranicni/367807 ... vedel.html



Jak jsem zde již uváděl:
Výjazdy dispečingu DPB
Citace:
O 07:29 nahlásil na dopravný dispečing vodič linky číslo 21, že v Devínskej Novej Vsi pred Kruhovým objazdom pri OD TESCO občan pobehuje s rebríkom a snaží sa vyliezť na strechu autobusu. Na miesto udalosti bola okamžite poslaná hliadka dispečingu, avšak pred ich príchodom vandal z miesta udalosti utiekol.


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
Metro v Pchjongjangu:
https://www.youtube.com/watch?v=AWfPTfNElhg


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
chat-maniac: to bysme dali taky ne?


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7587
17 pro 2006 22:32
Brno
Jízda zručnosti s dvoukloubákem :-k
https://www.youtube.com/watch?v=8RuRTjSrBTM

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
Člověk na střeše Bratislavské Sorky:
http://www.novinky.cz/zahranicni/367807 ... vedel.html


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8085 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193 ... 324  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 07 říj 2024 21:25
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]