Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 193 z 324    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196 ... 324  Další
Autor Zpráva
Offline
800
12 zář 2014 23:38
no ale rozhodně je "šotouš" původně označení hanlivé (už podle sufixu -ouš ), proto chápu, že se někomu může nelíbit, stejně jako by se mi nelíbilo, kdyby někdo tvrdil, že já jsem kvůli své grafice "zapálený čmáral"


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
V prvotním významu tak sice byli označováni fotiči (shoot), nicméně v dnešní době se toto označení dá celkově vztáhnout i na zájemce o veřejnou dopravu, jejichž zájem je větší, než okrajový :D Což tím pádem platí i na Tebe, coby aktivního přispěvatele. Ovšem buď v klidu, označení šotouš má ještě "pod-druhy" typu "ultras". Protože je fakt, že není šotouš, jako šotouš sarcastic


Offline
1591
18 led 2009 10:06
No tak co je podle tebe definice těhdle dvou (podle mě stejnak urážlivých ve své podstatě svým zněním) výrazů?

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Richie píše:
... protože nejsu ani jedno :-P

To je logika... nevíš, co to je, ale určitě víš, že to nejseš... :-)


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Možná kdyby se to jmenovalo jinak — třeba transportista, nebo dopravníček... šotouš zní prostě ošklivě :D


Offline
Uživatelský avatar

6619
21 pro 2005 17:01
Richie píše:
protože nejsu ani jedno :-P)


Tady ty kecy nesnáším. Někteří lidé si myslí, že šotouš, je nadávka, ale ono to tak vůbec být nemusí.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Já myslel že šoutouši jsou přes MHD a vlaky a na vlaky jsou vlakofilové... Co myslíte? (myslím to vážně tu otázku, protože nejsu ani jedno :-P)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

6619
21 pro 2005 17:01
Šotouši a tři sta volných míst. K ostravskému letišti začaly jezdit vlaky


Offline
Uživatelský avatar

3720
28 úno 2006 19:00
http://www.novinky.cz/zahranicni/366782-s-polskym-prezidentem-komorowskym-vykolejila-tramvaj.html
Historická tramvaj jela dost vysokou rychlostí po zanedbané trati... Takže po normální polské trati...


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
ReZ píše:

Tohle je typický příklad neschopnosti a neobjektivity novinářů a jen to potvrzuje okřídlené tvrzení "nikdy nevěř statistice, kterou si sám nezfalšuješ".
Kdyby dali výchozí bod tak, aby se muselo přestupovat u obou variant, tak by to možná dopadlo o dost jinak.

Demon píše:
Přiznam se, že se v majetkový struktuře Rencaru úplně neorientuju, ale Letiště prostě nemůže očekávat, že dostane reklamu na vozech zdarma, nebo že si bude moct diktovat kolik za ní zaplatí...
Takhle to prostě nechodí a určitě to není chybou Rencaru.

Jasně, tomu rozumím. Ale myslím, že by tady měl být rozlišen případ, kdy jde o čistě komerční reklamu a kdy jde o něco, co je spíš v zájmu města (ve veřejném zájmu). Přirovnal bych to k vylepení informačních tabulí v centru města. Taky tím někomu děláš reklamu, ale je to v zájmu turistů a tudíž i města. Stejně jako odlišný polep letištních autobusů. Pokud by firma Rencar byla městská, tohle by bylo možné. Když je soukromá, nikdo žádnou slevu "jen tak" (nepočítám standardní hromadné slevy, to není nic výjimečného) neposkytne, protože mu veřejný zájem může být ukradený.


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
K tomu letišti: jen příklad: ve Zlíně stojí celolep jednoho kloubového vozidla na 1 rok (přes agenturu Zlín, což je firma spadající přímo pod dopravní podnik) 105 000 Kč. Tj. 16 vozidel cca 1,6 milionu korun. Ceny se sice různí, jasně, ale je to jen příklad... A v článku se píše, že chtěl za milion všechny vozy polepit a ještě instalovat wifi :D mohl se taky zmínit, kde k těm cenám přišel.


Offline
Uživatelský avatar

361
28 dub 2006 11:37
stověžatá
Eda píše:
Kdyby to byla městská firma, tak neřeknu půl slova. Ale ona právě je z většiny soukromá a město nad ní nemá kontrolu.

Přiznam se, že se v majetkový struktuře Rencaru úplně neorientuju, ale Letiště prostě nemůže očekávat, že dostane reklamu na vozech zdarma, nebo že si bude moct diktovat kolik za ní zaplatí...
Takhle to prostě nechodí a určitě to není chybou Rencaru.


Offline
Uživatelský avatar

6619
21 pro 2005 17:01
Zahájení provozu na tramvajové trati linky č. 5 a 11 Liberec-Vratislavice n.N.


Offline
Uživatelský avatar

6619
21 pro 2005 17:01
České Budějovice: Drobné nechte doma. Jízdenku na MHD koupíte v Budějovicích i bezkontaktně


Offline
Uživatelský avatar

3095
29 srp 2009 19:30
Patnácti metry již několikrát v Brně byly a nevšiml jsem si, že by s tím měli řidiči významnější problémy. Jasný musí se dávat pozor, ale to jen o cviku... S B961 a SU18 se taky jezdí jinak.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Akurát, že by se leckde nevytočily, udělaly by ťuk a pak zašedit a šup do maštale, takže provozní 7874 a občas 7878... sarcastic

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
4 kusy patnáctimetru by se v Brně neztratily sarcastic

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
chat-maniac píše:
Yessssss! :mrgreen: :applause: :shock:

Dal by sis, s eviďákem 7874, říct, že? sarcastic

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Mouka: a teď kdo od koho opisoval: Roznesu vás! hrozil muž policistům v MHD a chtěl po nich hodit jídlo.
A z letištního soudku: VIDEO: Test cesty na letiště. S novým metrem trvala o pět minut déle.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7587
17 pro 2006 22:32
Brno
Alanis píše:

Yessssss! :mrgreen: :applause: :shock:

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

6619
21 pro 2005 17:01
Praha: Cestující útočili na řidiče i na strážníky


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Crossway LE 15M? Ano! :twisted:

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Kdyby to byla městská firma, tak neřeknu půl slova. Ale ona právě je z většiny soukromá a město nad ní nemá kontrolu.


Offline
Uživatelský avatar

361
28 dub 2006 11:37
stověžatá
Eda píše:
Co je na celé situaci špatně, je to, že existuje nějaká firma RENCAR, která má výhradní (určitě nevypověditelnou...) smlouvu s DP Praha na poskytování reklamních ploch. A tím pádem není možné ani pokud je to v zájmu podniku nebo města (= přesně tento případ) cenu za reklamu trochu srazit dolů. Tyto příživnické firmy jen parazitují na DP a ve výsledku ho ochuzují o dost peněz.

Rencar je městská organizace (pokud se něco nezměnilo), takže udělá to, co je v zájmu města a podniku.
Spíš mě zaráží naivita Letiště, že mrskne do médií nějakou sumu, za kterou by si tu reklamu zhotovili sami a předpokládají, že na ní Rencar kývne.
Proč by to asi tak dělal ? Důležitá je totiž právě ta cena za reklamu, nikoliv jen za její fyzické umístění.
Jelikož jde o hromadnou zakázku, určitě byla nabídnuta množstevní sleva, ale pro modrý voči letiště to fakt nikdo dělat nebude.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
A to je ono. Busy na a-75 jsou odpoledne docela využívané, lidi z Terasy nemusí směrem Stará Osada a dál jezdit a-77 přes centrum, a přijede vozejk, kde půlku ložné plochy zaujímá jakási plechová almara. A mačkáš se ve zbytku.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8085 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196 ... 324  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 07 říj 2024 19:26
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]