Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 24 z 40    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 40  Další
Autor Zpráva
Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Jo, pokud by z toho vzešly dvě varianty, kde by se (ne)zapínala vrstva s IDS linkami, tak ano. Ale pokud by měly tyhle linky nenávratně vypadnout ze všech materiálů, byla by to škoda.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
já jsem to v tom popisu hooodně zjednodušil. Spíš jde o "informační hodnotu" pro cestování po Brně (což je důležité v turistické mapě). taková 301, 109 nebo 405 jsou ve schématu v podstatě šumem, protože i když s nimi člověk po Brně někam dojede, nedá se na ně spolehnout, protože mívají dost široké rozestupy mezi spoji atp. atd. aj.
Naopak ve všeobecném "neturistickém" schématu by chybět neměly, to určitě.
A jak říkám - stále čekám, co bude, takže tohle jsou vlastně jen mé dojmy z toho prvního setkání.


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
To určitě. Moc ale nechápu, proč se brání regionálním linkám, které se do toho schématu ještě pohodlně vejdou. Osekávat to nutně jen na linky brněnské, natož pak jen na linky provozované DPmB, je podle mě cesta zpět. Tak doufám, že se někdo rozumný chytne za nos a rozhodne správně!


Offline
Uživatelský avatar

6964
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Eframmcbeth: každopádně bude lepší, pokud se rozhodnou pro lepší a přehlednější variantu. Bohužel nemáme s čím porovnat, případně až po vylepení druhého návrhu.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Nooo to je dost kuriózní situace.
Ukázalo se, že DPMB má v plánu tаhle dlouhá tramvajová schémata taky vylepit, přesně tam co říkáš, ale svoje. A ve stejnou dobu dorazily ty moje... A ted se prý rozhoduje, které je lepší. Nevím, možná už se rozhodlo, ty jejich jsem neviděl, stojím tak trochu mimo a čekám na verdikt... Uvidíme.
Každopádně pokud by "vyhrálo" to jejich, budu svoji další grafiku upravovat tak, aby alespoň do určité míry odpovídala, protože tohle všechno jsem začal vymýšlet s cílem sjednotit vzhled vší dopravní infografiky ve městě...


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Tož good luck.
Ten podlouhlý plán šalin by se totiž krásně vyjímal na vnitřní straně bočního BUSE. Nebo v naddveřním prostoru, tam, kde je u některých vozejků IDS plán vlaků.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
A DPMB si naopak nevymýšlí... Kordis si vymýšlel :P


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Kordis se k tomu vůbec nevyjádřil, ti mě tak jako vyignorovali a řekli, že se soustředím na špatné věci, že bych si měl raději malovat plán celého IDS, nebo třeba plány ostatních měst v kraji... což já ale dělat nechci, dokud nebudu mít jistotu, že si to nečmárám jen tak do šuplíku... teď nedávno se ozvali, že budou potřebovat schémata několika nádraží a vlaků kvůli letním výlukám. To jako jednorázovku rád vezmu, ale abych rok vytvářel mapu celého kraje a oni mi pak řekli, že to mám předělat, jako to bylo s tím Brnem, tak na to si netroufám. Do toho bych šel, až kdyby to byla ofiko objednávka :)
Mezitím se ozval DPMB a uvidíme, co vzejde z toho, no :)


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
DP si moc vymýšlí. :mrgreen:
Kordisu by se ale ta úplná verze plánku líbit mohla, ne? Vždyť je to nejdokonalejší plánek, jaký kdy byl vytvořen.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
je symbolický :D


Offline
439
16 led 2015 11:18
To logo náhodou je dost dobrý, až na ten předpotopní pantograf. sarcastic


Offline
800
12 zář 2014 23:38
to logo DPMB byla jen taková ujeťárna, to jsem jen neměl co dělat :)


Offline
609
24 čer 2005 20:56
Nad Bobravou není třeba spekulovat.
Autobus přijede z Modřic na Bobravu, obslouží příslušné zastávky Motel a Střed, otočí se na křižovatce před nájezdem na I/52 (nebo případně v Popovicích) a najede na zastávku Motel. V čase odjezdu pak odjede z Motelu, obslouží Střed a šupem do Modřic.
Důvody tohoto řešení jsou neexistence odstavné plochy u zastávky Střed a existence zastávky Motel jen ve směru na Bobravu. Vedlejším důvodem je odstávání na Bobravě místo v Modřicích.

_________________________________
I cesta může být cíl.


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Ano, je to tak, první zastávka je tady, druhá pak zde. Odstavit se není kde.


Offline
Uživatelský avatar

3094
29 srp 2009 19:30
Nové materiály: Pěkné! Některé verze nového loga jsou doopravdy povedené a dokážu si představit, že by se DP pod takovou značkou prezentoval (asi ne přímo konkrétní (barevná) kombinace, ale fakt dobrý).

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
a abych to doplnil...
drop je tady — nevím, proč nefungoval — jsou tam ty původní věci...
https://www.dropbox.com/sh/ymht94ge5l4r ... jlfKa?dl=0

a tady je pár nových výtvorů, včetně těch osekaných věcí a schématu noční dopravy určených pro skládací turist. mapu, a taky pár upravených blbinek :)
https://www.dropbox.com/sh/ozxzjmgdvn8e ... m2Qpa?dl=0


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Jestli to všechno zanesu do mapy, to se ukáže až v nejbližších týdnech. Byl jsem nedávno na pohovoru na DP a teď se jedná o to, jak a co bude dál — vypadá to totiž, že za účelem turistických/orientačních map a schémat bude celý ten můj výtvor osekaný v podstatě jen na město Brno (nebo lépe řečeno jen na místa obsluhovaná DPMB) a z regionálních linek zůstanou jen ty "důležitější" (303, 302, 202, 402, 510 +509/63) a nic víc - přeci jen je to o dopravě po městě, tak nějak z toho mizí prvek IDS... ale to je všechno v jednání a já sám sedím čekám a nevím :)


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Spíš bych to viděl tak, že kvůli úzké silnici není vůz kde odstavit, tak vždy po příjezdu přejede do areálu CTP a pak se zase vrátí.


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Ale i ty MANy, Aresy a ostatní vozy jezdí na CTP. :-)

Ten sled zastávek taky nechápu. Jsou dvě možnosti. Buď je to chyba, nebo se počítá, že každé kolo jede jiný vůz, co tam přijede od Modřic.


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
No, kromě dlouhých MANů a Aresů ze 107 a několika busů na meziměstské linky už ani ne.
Mimochodem, čím je způsobeno to prazvláštní ukončení na Bobravě, kdy se poslední dvě zastávky projíždějí vždy ve stejném pořadí?


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
P. Haluza píše:
Jo, pravda, už to čtu v poznámce ke spojům. Čím to bude obsluhováno? CTP busy?

Tourbus má ještě jiné než CTP busy? :-)


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Jo, pravda, už to čtu v poznámce ke spojům. Čím to bude obsluhováno? CTP busy?


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Nové Tourbusí spoje jedou až od 20.4.


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Trochu to tu oživím. :mrgreen:

Od 13. 4. se zavádí na lince 511 spoje v úseku Modřice, žel. st. -- Modřice, Brněnská (<) -- Modřice, smyčka -- Modřice, Tyršova (>) -- Modřice, Bobrava, motel (>) -- Modřice, Bobrava, střed -- Modřice, Bobrava, motel (<).

Příležitostně prosím o zanesení do mapky. Dík.
Mimochodem, odkazy na dropbox již nejsou dostupné. To je záměr, nebo chyba?


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Centrum je trochu oříšek - pro začátek jsem zkusil trochu "řidší" část města, abych si určil základní parametry... Policejní služebny jsou skvělej nápad, na ty jsem zapomněl :) zbytek taky zapracuju.
Teď bude ta kreativní produkce trochu pomalejší, píšu diplomku, tak nemám tolik času :)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 976 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 40  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 25 zář 2024 09:30
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]