Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 90 z 145    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 145  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
Vrakosa: Myslel jsem jako, jestli se pokazily, nebo co je vlastně důvodem k té výměně.


Offline
Uživatelský avatar

536
28 črc 2013 14:13
Já se též připojuji k dotazu, též mě to velice zajímá (po trase jsem jezdil velmi často).


Offline
43
20 kvě 2014 17:25
Když jsme už u té linky S3, počítá se na této lince s novými vlaky? Tuto linku totiž pravidelně využívám, tak by mě to docela zajímalo. ;-)

_________________________________
Začátek je vždy těžký...


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
No Ty si asi pleteš linku S3 a R5.
Na S3 opravdu jezdí plecháče+honeckery (242+Bdmtee), což jsou opravdu 80. léta 20. století.
Na R5 se to teď hodně změnilo. Se zařazením RJ do provozu. Když neberu Sysla, tak za lokomotivou je řazen vagón lepší kvality, napůl 1. třída a napůl 2. třída (ABpee). Původně, tuším, z dálkových rychlíků.
Akorát, když jedu v neděli z víkendu u tchýně, tak je to tak nechutně natřískaný, že si ani nesednu. Snad se to o prázdninách zlepší.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
No konečně, ty dobytčáky co tam jezdí jsou šílený ;-)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Protože se jedná o vozejky na linku R5, tak to dám sem a ne do vedlejšího tématu Zajímavé postřehy odjinud.
Škoda ukázala nové rychlíky pro České dráhy. Hledá se pro ně jméno.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

635
15 dub 2013 15:57
Myslím že v patriotech ze štatlu je malá dušička :sad: Nevíte někdo kdy by k nahrazení hlasu mělo dojít ?

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Ano, mělo by to tak být.


Offline
Uživatelský avatar

635
15 dub 2013 15:57
Taky se mi zdálo. Někde jsem navís slyšel že nám chtějí vyměnit Knopa za Andulu. Znalejší nechť doplní ...

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
Uživatelský avatar

3094
29 srp 2009 19:30
Njn, všechno trvá, až se strhá... Z jedné strany nezadržitelný pokrok, z druhé zas věčná škoda, a to říkám přesto, že jsem byl v Praze na Smíchově těmito tabulemi (ještě o něco starší) řádně vyškolen a ujel mi díky tomu vlak confused.
Charakteristické překlapávání (chcete-li převíjení) mi bude chybět a patrně nebudu jediný Brňák, který zamáčkne nostalgickou slzu. V budově je teď takový podivný "klid"...

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

635
15 dub 2013 15:57
Ano. V hlavní budov už ano. Na nstupištích a v podchodu pod nástupišti včera ještě byly.

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
A ty převíjecí už odešly?


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Ty LCD panely jsou nedostatečné, jsou malé a špatně umístěné. Ale chápu, že to bylo jen provizorní řešení.


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
LCD monitory mi přijdou pěkné, i když jsou malé a na dálku tak pro řadu lidí nečitelné. V Brně v hale hlavasu navíc umístěné příliš nízko, takže z většiny směrů jsou schované za všudypřítomnými lampami.


Offline
Uživatelský avatar

635
15 dub 2013 15:57
V budově i na nástupištích na hlavním nádraží se mění původní převíjecí panely za nové elektronické. Sranda byla, že včera nefungovaly ani jedny a veškeré info tak zbylo na malé LCD monitory. A na nástupištích se mění poloha panelů-jeden novej mezi dvěma starejma.

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
Uživatelský avatar

435
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
Tady je to i elektronicky (komentáře nefungují:)). Čekal jsem, že nechají provoz aspoň na jedné koleji, ale to by se nejspíš protáhlo a nestihli by dočerpat love. Doufejme, že tam nevymysleli nějakou blbost jako protihlukovou stěnu v Křižanovicích, která by to mohla celé poslat do kytek.

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Od srpna do listopadu bude 4měsíční nepřetržitá výluka mezi Blažovicemi a Nesovicemi (linky S6, R6).


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
No ono nejde jen o brňáky, co by dojížděli do Boskovic, ale i o blanenšťáky. Ti pojedou stejným spojem. A jde nejen o pracující, ale i o studenty. Je tam pajdák, gympl.
I já jako brňák jsem 3/4 roku dojížděl do prvního zaměstnání, do ALPSu. A motoráček byl docela natřískaný. I odpoledne.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
To dává nějakou logiku.
Něco k tématu je i na stránkách města Boskovice.


Offline
Uživatelský avatar

3739
08 čer 2005 23:12
Mouka: Ten, co dojíždí za prací z Boskovic(ka) do Brna, vykoná každý den dvě jízdy (jinak by se nám v Brně hromadili Boskovičáci, že :lol:), zatímco při sčítání lidu odevzdá jen jeden dotazník. Tedy samozřejmě záleží, jestli ty statistiky SŽDC jsou počítány v obou směrech, což nevíme, protože formulace "mezi A a B denně jezdí X osob" je v tomto směru dost vágní.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Kubo, nepochopil jsi. Je mi jasné, že nikdo nedojíždí z Brna do Boskovic. Šlo mi o to, že jednoho a toho samého cestujícího může ČsÚ počítat jen jednou, zatímco SŽDC dvakrát, protože udělá cestu tam + cestu zpět. Tato hypotéza přesně odpovídá i formulaci, jakou tam máš, porovnej sám:
Citace:
"Boskovic do Brna dojíždí 359 osob"
vs.
"jezdí mezi Brnem a Boskovicemi denně 1450 osob"


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
b1 píše:
Mě by spíš zajímalo, jak k tomu číslu došel ČSÚ. Snad ne ze sčítání lidu, kde každý může napsat naprosto libovolné informace?

A jinak mezi Boskovicemi a Brnem nemusí jezdit jen obyvatelé Boskovic.


Nemusí, ale tvoří značnou část těch cestujících.
ČSÚ to bere ze sčítání lidu. Každý tam může napsat, co chce, ale že by byly tak velké rozdíly?

Eda: Denní dojíždění z Brna do Boskovic bude velmi malé číslo ve srovnání s tím opačným směrem. Poměrně málo lidí z Brna dojíždí někam mimo město. Když už, tak se povětšinou jedná o nějaké průmyslové/obchodní zony, které už katastrálně patří mimo Brno (Šlapanice, Modřice), ale Boskovice jsou už daleko.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Navíc "mezi Brnem a Boskovicemi" může znamenat "obousměrně" a "z Brna do Boskovic" jen "jednosměrně".


Offline
Uživatelský avatar

3739
08 čer 2005 23:12
Mě by spíš zajímalo, jak k tomu číslu došel ČSÚ. Snad ne ze sčítání lidu, kde každý může napsat naprosto libovolné informace?

A jinak mezi Boskovicemi a Brnem nemusí jezdit jen obyvatelé Boskovic.


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Je to on. Vystudoval DFJP UPCE, pak pracoval na Kordisu, dnes na SŽDC. Jednou nám ve škole přednášel o IDSJMK. Jinak v roce 2012 kandidoval do zastupitelstva Jihomoravského kraje. Tolik k jeho osobě.

Jinak je zajímavé, že podle SŽDC jezdí mezi Brnem a Boskovicemi denně 1450 osob a za 10 let by jejich mělo být 3500. Podle ČSÚ z Boskovic do Brna dojíždí 359 osob (a to nejezdí všichni vlakem). Zajímalo by mě, jak došli k tomu čtyřnásobku. O tom čísle 3500 raději pomlčím, jelikož to by znamenalo, že by každý třetí Boskovičák dojížděl do Brna. O pravdivosti těchto čísel si zkuste udělat obrázek sami.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3617 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 145  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 zář 2024 00:25
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]