Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 314 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
1477
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
Iris jsem viděl zmíněný v reklamním letáku na tu vzkazovou šalinu.

Nicméně si musíme uvědomit, že běžnému cestujícímu, a těch je opravdu 99,9%, je úplně jedno, kde se kterej vůz právě pohybuje.
jistý stupeň využití si dovedu představit u někoho, kdo bude chtít najít třeba nízkopodlažní spoj, který není garantovaný, ale přesto je šance, že tam NP vůz třeba jezdí - ale i tak si myslím že je pro takové lidi jednodušší a schůdnější zavolat na informace a tam mu to řeknou.

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Nevím proč, ale všiml jsem si, že zatímco na FB profil dopravního podniku jsou zapsány tisíce lidí, jen málokdo ve městě ví, že pohyb vozidel se dá vůbec sledovat v irisu... teď v pátek jsem ho použil trochu netradičním způsobem (abych rozsekl remízu na hospodském kvízu otázkou "kolik je právě teď ve městě trolejbusů") a v hospodě ze 70 mladých internetově aktivních lidí jen asi 3 věděli, že něco takového vůbec existuje a jen jeden věděl, kde to najít.
Možná je to malou propagací, možná je to zase tou jednoúčelovostí aplikace (sám nevím, nepoužívám ani svůj tablet).


Offline
Uživatelský avatar

3744
08 čer 2005 23:12
Rem píše:
Prostě jsem toho názoru, že by měl být člověk rád za každou informaci byť se může zdát zbytečná. Prvořadě má být využita pro varování že něco bude jinak, to pro ty co zevlí furt na netu, nebo pro takové jako já, když mám podezření že to nějak dlouho nejede, hned koukám na net co se děje, kdy a jak to pojede. ...
K tomu můžeš kouknout třeba i na šotoRIS


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Já zase nevidím nic zlého informovat o aktualitě na oficialním profilu, na hlavní straně. Pokud jde o důležitou informaci, kterou chci, aby vidělo co nejvíc lidí, dám to na hlavní zeď, každej to má hned na očích, nemůsí to hledat v žádnejch škatulách nebo nedejbože na jiným profilu. A tvrzení že to tam DP dává aby si zvedl lajky... jasně no, na dálku soupeří s Justinem Biebrem kdo jich bude mít víc!
A pardon že melu furt dokola svůj názor a pohled na věc, zapomněl jsem že nejsem na diskuzním fóru ale tam kde většina má pravdu a menšina se má jít bodnout! =;

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Díky tomu mne napadl zajímavej/bláznivej nápad. Říkejme tomu "zjištění orientace v MHD" to by se vzaly tři pokusné osoby: Šotouš, se všema tabulkama, tahakama, jizdníma řádmama a kdo ví čím co u sebe někteří dnes nosí...znal jsem jednoho, co u sebe měl plán sítě a vozáky linek, kterejma chtěl jet. Druhá osoba, jedinec mezi 25 až 45 let, s tabletem či chytrým mobilem, kterej ví že existuje něco jako internet a FB a že se tam dají najít zajímavé informace. Třetí, člověk co MHD využívá málo, vůbec se neorientuje v moderních věcech = zastupce starší generace. Cíl by byl nádsledující, každej dostane stejnou trasu, z bodu A do bodu B a z bodu B do bodu C. To jak by se tam dostal by už bylo v režiikadého z nic. Zádrhel by byl v tom zě by po cestě nastala určitá a nenadála mimořadnost: nehoda, výluka, odklon, zpožděná náhradní doprava atd. S tím by si každej musel sám. Cestu kudy kdo jel by si každý zapisoval. Možná bychom byli nakonec překvapeni jak se dá snadno/složitě cestovat.

Jenda: Poslední dobou Elpy reagují na mimořádnosti celkem pohotově, aspoň co jsem já viděl.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Tady si nekteri budou stale mlit svoje, ale pointa byla trochu jinde. Na oficialni profil DPMB patri trochu jiny obsah. Jsem pro jakekoli sireni informaci, ale zase proboha s rozumem. Samostatny profil pro tohle zpravodajstvi by byl asi nejlepsim resenim a podle meho k tomu i dojde. DPMB chtel nejspis vyuzit toho, ze si stranku 'lajklo' behem lonske ledovky extremni mnozstvi lidi.

A prosim uz dost o nebohych obyvatelich Lesne, kterym absence informace o zruseni jednoho odjezdu nepochybne zpusobi trvale nasledky. O to tady vubec nejde, jsem samozrejme pro, aby se tahle informace dostala k relevantnimu okruhu lidi, ale jsou i jine zpusoby, spousta z nich zde byla zminena.


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
b1 píše:
Lidé na konečné na Lesné za prvé viděli porouchanou tramvaj, takže tu informaci měli dá se říct z první ruky...
Na to jsem právě narážel v mém dotazu. Zda na ELPu bylo u daného spoje alespoň napsané, že nejede, nebo tam normálně byl uvedený čas dle JŘ. Pak se děje to, co psal REM. To že smyčku Lesná náhradní doprava neobslouží je v tomto případě jedno, ale cestující přece zajímá, proč spoj nejede.

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Prostě jsem toho názoru, že by měl být člověk rád za každou informaci byť se může zdát zbytečná. Prvořadě má být využita pro varování že něco bude jinak, to pro ty co zevlí furt na netu, nebo pro takové jako já, když mám podezření že to nějak dlouho nejede, hned koukám na net co se děje, kdy a jak to pojede. Druhořadě může sloužit pro doinformování proč to nejelo atd. tím myšleno člověka co dojde nas*anej dom o hodinu pozděj, chystá se psat stížnosti na DP, Kordis a kdo ví kam, před tím mrkne na FB a vidí: Aha, devítka nejela protože byla vadná a ten troubící autobus nebyl debil ale náhraní spoj. Čtyřka měla 4 minuty zpoždění kvůli překážce na trati a proto jsem nestíhal o 2 minuty přípoj. A dotyčnej má jasno. A pokud je řeč o aroganci, jakej je pak člověk, kterému jsou dávany informace, ve snaze mu pomoci a on nad nima ofrňuje nos a kroutí hlavou? Nevděčnej ...

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
...a opět, díky informaci na Elpu nebo FB zjistím proč to nejelo, proč ze silnice trobil nějakej bus kteryho jsem ignoroval, v případě že se na FB dívám s předstihem, mohu jít rovnou na zastávku náhradní dopravy. Ano v době odjezdu spoje v místě kam se ND nedostane už tu náhradní dopravu asi nestihnu ale jak jsem uváděl příklad mělo by být člověku jasné že měl jet ten spoj s co bliká a zvoní a né ten druhý ve kterém řidič čerpá pauzu, a né že jen kašle na řád. Tohle řeším. Někdo tu znevažoval informaci o zpoždění v řádu pár minut, i tato informace může být k dobru, neb přípoje často čekají právě pár minut cca 1 až 3 vyjímečně 5 minut, takže když si přečtu že má čtyřka zpoždení do 4 minut kvůli autu v profilu, 210 do Babic nebo kam vyčkáva dvě minuty. Mám jasno že to nestíhám.
Ohledně mojí arogance, byl jsem s ní u doktora a je prý v normálu, jen mi řekl ať cucám bonbony. Pokud se tak někomu zdejšîmu nepozdává, protože i doktor se může mýlit, můžete se složit tak 25 tisíc a zaplatit mi rehabilitační pobyt třeba v Řecku na 14 dní. Řecké prostředí, moře a jídlo na mne mají blahodárné učinky!

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
Takovyých zastávek které se nedají obsloužit autobusovou náhradní dopravou je mnohem více než jen Lesná.


Offline
Uživatelský avatar

3744
08 čer 2005 23:12
Jo, jenže smyčka Lesná se nedá obsloužit náhradní dopravou, a v okamžiku, kdy v čase odjezdu nic nejede, je už pozdě běžet někam na náhradní autobus.


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Bežnej člověk nemá myšlení šotouše, kterej když uvidí 21/9 s tabli SLUŽEBNÍ JÍZDA a šofcem pobíhajícím okolo a vedle 23/9 s tablem ČESKÁ, je mu jasné že ta co má teď jet nepojede. Bežnej člověk vidí dvě šaliny, jedna je služební druhá má na tablech ČESKOU, x9 má jet za minutu tak logicky pojede ta, co má na tablech ČESKOU. A neřeší že teprv dojela nebo čerpá pauzu. To díky zmínce na Elpu nebo FB, si dřív nebo později zjistí aha nejede to takže měla jet ta služební.
Ohledně Halasáku, pokud někdo na tramvajové zastávce uslyší to hlášení busu dole na komunikaci. Vypraví se ke křižovatce, vyčka zelenou naleze do busu a ten vyrazí -4 minuty. No budiž. Že by na Fügnerce byl přechod přes komunikaci, o tom nevim, takže buď riskovat život přebíháním silnice, nebo jít dole pod mostem. Bieblova to samé buď riskovat nebo jít podchodem a bus nabírá sekeru. O Lesniké ani nemluvím tam má šalina zastávku před křižovatkou a bus za ní.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
jo to určitě - v poseidonu by to být rozhodně mělo - ale na FB a twitteru taky


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
uzivatel b1 dává za příklad teoretiké situace. V praxi to ale většinou chodí jinak:
Lidé v na konečné Čertova rokle sice vidí porouchanou šalinu ve smyčce a řidiče snažícího se zjistit co se děje. Ale pokud vidí že u odjezdu vadného spoje nic není psáno, jsou schopni čekat dál, zbytečně. Vyjímečně se někdo dojde zeptat ale ve většině přîpadů prostě čekají dál a pak seřvou řidiče následujícího spoje, že nejel, protože sami netuší která mašina měla jet a která ne, když je ve smyčce víc vozů.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

3744
08 čer 2005 23:12
eframmcbeth: To je možné. Nicméně i tak by ta aplikace měla umět zobrazit takové informace.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
se vším, co píše b1 souhlasím, až na to, že aplikace jsou poslední dobou tak trochu na ústupu - lidi dávají přednost komplexnejším zdrojům jako je FB nebo twitter před jednoúčelovými aplikacemi typu Poseidon, které musí člověk zapínat zvlášť...


Offline
Uživatelský avatar

3744
08 čer 2005 23:12
Rem píše:
Takže příště nepsat na FB ani jinam nic, a lidi na konečné Čertova rokle, kam se bus ND nedostane a v úseku Halasovo nám - Lesniká, kde má bus ND zastávky jinde než šalina, ti ať si vyse*ou oko že? Bravo!

Lidé na konečné na Lesné za prvé viděli porouchanou tramvaj, takže tu informaci měli dá se říct z první ruky, za druhé než by došli na nejbližší zastávku autobusu, tak by ten bus byl fuč a už by tou dobou jel následující tramvajový spoj, za třetí tu informaci, že spoj nejede, mohl řidič porouchané tramvaje cestujícím oznámit osobně, případně přes vnější reproduktor.

Lidé v úseku Halasovo náměstí - Lesnická mají zastávku náhradní dopravy v dohledu a doslechu, takže tam by stačilo, aby řidič záložního autobusu provedl v každé zastávce hlášení do vnějších reproduktorů a vyčkal, než cestující přejdou silnici.

Ale když už teda by měli cestující mít tuto informaci ve svých smartphonech, neměla by přesně takové informace poskytovat aplikace Poseidon?

Nakonec bych chtěl upozornit, že příspěvky uživatele Rem jsou čím dál víc arogantní a mohl by se začít trochu krotit.


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
Když mají čas to dát na FB, tak by to mohli dát i tam.


Offline
Uživatelský avatar

635
15 dub 2013 15:57
Mouka: myslím, že to všichni víme. Otázka je, jestli to na ten ELP napsali. Nebo tam prostě byl zobrazenej až další spoj.

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
Konečná Čertová rokle a Stránská skála se NAD neobsluhují. Na ELP je možné napsat informaci o vynechaném spoji.


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
No mě by spíše zajímalo, jak na tuto mimořádnost (myšleno NAD za tram) reagoval ELP v Čertově rokli. sarcastic

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Takže příště nepsat na FB ani jinam nic, a lidi na konečné Čertova rokle, kam se bus ND nedostane a v úseku Halasovo nám - Lesniká, kde má bus ND zastávky jinde než šalina, ti ať si vyse*ou oko že? Bravo!

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Nechci být hnusný, ale tyhle zprávy nejsou nejspíš určeny vám (ani mně, poněvadž já mám starou šunku). Všechny tyhle FB statusy jsou určené hustým týpkům s permanentně připojeným smartphonem, kteří na něm čekují od rána do večera všechno a těmhle lidem to vážně pomůže. Už se mi dvakrát stalo, že někdo na nástupišti koukl na telefon a řekl svému doprovodu, že teď místo šaliny přijede bus (jednou na Nádru, když přijel bus 4, jednou na České, taky 4). Takže svůj význam a svou cílovou skupinu to rozhodně má.


Offline
Uživatelský avatar

1344
17 črc 2010 21:41
Krno
Asi by fakt bylo lepší, jak už tu jednou zaznělo, vyčlenit pro tyhle drobné mimořádnosti speciální kanál a na profilu DPMB zveřejňovat maximálně jen větší průsery a k tomu standardní PR. On si tu stránku taky třeba někdo liknul, aby se dozvídal zajímavosti o dopravě a teď má jen celou zeď zasypanou mimořádnostmi od DPMB, které se ho z 95 % netýkají.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Ondra K.: Ano, presne tenhle argument jsem uz v tehle diskuzi sam pouzil. Ale zase je treba znat miru, kor s tim potencialne i negativnim PR dopadem (ted se mi to nechce pocitat, ale o poruse vozu bude tak 35-50% tech zprav). Zdravy rozum dokaze odhadnout, ktere z tech situaci mohou vyustit v rozsahlejsi problem, a ktere ne. Poruchu vozu na Certove rokli v sobotu vecer bych treba prilis nedramatizoval.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: bvak a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 14 říj 2024 08:14
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]