Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 199 z 324    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202 ... 324  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Lokálky: jak jinak, ČD se budou zuby nehty držet, aby se kdekoliv udržely.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Falešný řidič vozil v Maďarsku autobusem cestující, na konečné ho zatkli

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Zlínský kraj chystá novou kartu, zaplatíte s ní v MHD, autobuse i vlaku.
Nástup soukromníků na pošumavské lokálky zbrzdí České dráhy odvoláním.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
Praha: Poslanec Laudát autem zablokoval provoz tramvají. Opilý nebyl


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
Tramvaje „Porsche“ se po opravě vrátí do pražských ulic i s vylepšeními


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Zni to jako pekny cerny humor :)


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
Pokud by tam bylo nějaké muzeum těchto událostí, budiž. Ale zrovna název zastávky MHD podle mě není zrovna určen k tomu, aby nám připomínal to, co se zde dělo. Tímto samozřejmě nechci tyto hrůzné kapitoly z historie nikterak zlehčovat. Podle mě je zcela naivní si myslet, že zrovna název zastávky zabrání tomu, aby se opakovaly tyto události. Ale uznávám, že je třeba si je připomínat, jen tohle podle mě není vhodná forma.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Nechci se s Tebou pouštět do křížku, ale to je nesrovnatelné.
Mít pojmenovanou zastávku po budově, která vlivem nezájmu majitele (správce) musela být stržena navíc přes nevoli občanů a stále připomíná, že tam není něco, co je spojeno s pozitivní historií města. Co někteří volení zástupci neustále slibují napravit. Na druhou stranu mít zastávku pojmenovanou po památce, co připomíná hrůzné období dějin města, státu a vlastně i celého lidstva a co je potřeba stále, i touto formou, připomínat, aby se podobné zvěrstva už nikdy neopakovaly.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
MartinV píše:
hodně lidí to odradí.

Kde se těch "hodně" odrazených lidí vezme, když už nyní jich je málo?
Jinak ale souhlasím, že to je cesta špatným směrem


Jinak, pokud by někomu vadilo, že zastávka Zimní stadion má neaktuální název, tak se může podívat do Mostu. V Komořanech byl za druhé světové války pracovní tábor s číslem 7. Dodnes je tam zastávka "Komořany, tábor 7", přitom zanedlouho si budeme připomínat 70 let od osvobození. Most asi ale osvobozen nebyl, nebo jim to tam nějak uniklo.
JŘ linky 12 v Mostě


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
To je bohužel cesta špatným směrem. Chápu, peníze jsou peníze. Ale pokud něco bude jezdit v tak dlouhém intervalu, hodně lidí to odradí. A pak se bude interval opět prodlužovat kvůli malému využití.


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
Opava: Trolejbusy budou po šesté večer jezdit co půl hodiny


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Vysokomýtské Iveco loni vyrobilo rekordních 3 288 autobusů.
Průlom: slovenské ministerstvo zaplatí Jančurovi pronájem dvou vlaků.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
Falešný revizor se převlékl za pilota, na letišti nabízel zboží i eura


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Konstatovat, ze v tom je politika, a tahat sem politicke emoce a diskutovat konkretni politicke postoje, jsou dve rozdilne veci :-)


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Eda píše:
...Ale bohužel je to politika.

Eda píše:
Netahej do toho prosím politiku, bavíme se tu o MHD...

Tak nevím, kdo ji sem přitáhl. :wink:
Dobrá cesta je, pokud mohou důchodci používat zlevněné jízdné. Řekl bych, že to víc odpovídá jejich příjmu. Ale jízdné za korunu, POKUD ostatní něco platí, je poněkud diskriminující.


Offline
2825
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Stojím si za tím, že to je rozhazování. Jestliže někdo (ať už důchodce, nebo žlutej, černej, batole, popelář, to je fuk) zaplatí 1 Kč a já za to samý 20 Kč, tak logicky já bych měl mít 20násobek příjmu toho dotyčného. Průměrný důchod je 10 tisíc korun, beru, že spousta z nich má s bídou 6 tisíc. Fajn, tak já chci "průměrný plat" 120 tisíc, aby to bylo fér. Chápete, kde je problém? Ne v tom, že mají mít nižší jízdné, ale v tom, o kolik. A to už vůbec do toho netahám to, že důchodci nejezdí do práce a nemají pravidelné každodenní výdaje za dopravu (pokud dobrovolně neobjíždí všechny kšefty ve městě, což je jejich problém).


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Vůbec jsi mne nepochopil, Kubo.

Neříkám, že to nejde. Neříkám, že je to nelegitimní. Jen říkám, že to není dobrá cesta.

A ty začneš argumentovat proti tomu, že je to nelegitimní. To ale já neříkám :-)


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
Eda píše:
a ne, aby v jednom městě byla MHD pro důchodce zadarmo a v druhém ne.


Podmínky diktuje ten, kdo platí. Pokud MHD platí město, pak má právo si diktovat podmínky. Ano, můžeme zrušit městská zastupitelstva a všechno direktivně řidit z Prahy, ale zrušení místní samosprávy by podle mě byla cesta do pekel.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Přesně tak. Je rozdíl pomoc a pomoc na úkor jiných. Neupírám důchodcům právo na důstojné stáří, neupírám jim poloviční jízdné, státní sféra se má starat o ty, kteří se o sebe nepostarají sami, to je u mě bez diskuse. Ale nesmí to dělat tak, aby to bylo na úkor jiných, to vede ke zbytečným generačním konfliktům.

Pro ten nejhorší možný příklad a pro to, jak se to vyvíjí, nemusíme chodit daleko: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/2 ... ezdi-plne/ Proč má být 60-70 % populace platících cestujících být omezeno tím, že vlaky jsou plnější, jsou fronty u pokladen a ruší se autobusové linky, když ve výsledku značná část oněch lidi tohle cestování nepotřebuje, ale "může, tak cestuje"?

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Netahej do toho prosím politiku, bavíme se tu o MHD. Ano, důchodci mají málo peněz. Ok, zvyšme důchody, snižme jim daně, cokoliv. Ale to je přece věc, která se musí řešit celostátně a ne, aby v jednom městě byla MHD pro důchodce zadarmo a v druhém ne. To je jen jednoznačné "kupování si" hlasů voličů.


Offline
121
01 úno 2009 22:40
Nevidím na tom vůbec nic divného. Uvědomte si, že almužny, které stát vydává za důchody sloužící k údajně důstojnému konci života, jsou naprosto směšné. Bohužel, někteří senioři si nemohou dovolit zaplatit lístek na MHD, natožpak jezdit někam autem nebo vlastnit auto. Nájem, poplatky, lékaři, léky, základní potraviny, MHD. Bylo by důstojné, aby na toto důchodci měli. Bohužel, realita je mnohdy velmi odlišná. Tak co vidíte špatného na cestování zdarma pro seniory? Silně mě uráží Edův a P.Haluzův příspěvek. Rozhazování? Já tomu říkám určitá solidarita a pomoc ekonomicky nejslabší skupině obyvatel.

_________________________________
Tramvajové vozy RT6 na Facebooku: https://www.facebook.com/tramvajovevozyrt6


Offline
2825
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ano, ale není sleva jako sleva. Jízdné za 1 korunu není sleva, to je prostě rozhazování peněz daňových poplatníků.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
MartinV: To stále dává možnost dát seniorům onu zvýhodněnou cenu na doby mimo špičku, a za běžnou, nebo alespoň méně absurdně nízkou cenu, na dobu ve špičce. Být tahle sleva na dobu 8:00 - 13:00 a 18:00 - 5:00, je to výhra pro všechny.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Taky si myslím, že to není moc dobrá zpráva. Ale bohužel je to politika.


Offline
Uživatelský avatar

3221
14 čer 2004 18:56
blekfild
P. Haluza píše:
Pokud jezdí pravidelně do práce a současně jsou v důchodu, tak by na tuto slevu neměli mít nárok.

Jak by se to asi dokládalo / kontrolovalo? Budu se opakovat, ale pořád mi přijde jednodušší a sympatičtější varianta, že seniorpasy jsou platné pouze off-peak, tedy např. v pracovní dny od 8.30 a o víkendech neomezeně, jinak platí běžné jízdné.

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8085 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202 ... 324  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 07 říj 2024 15:41
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]