Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 201 z 324    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204 ... 324  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
ReZ: není nic jednoduššího, než mu to poslat. :D


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Jiricek píše:
GW Train vyhrál tendr na šumavskou lokálku:

http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-l ... dr-1169233

Tento článek, resp. její závěry bych přeposlal Haškovi, s kopií na Jančuru...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Fantomas: tak je otázka, jestli by to museli předělávat i kvůli jinému typu tramvaje v této kategorii, jako ULF atp. Pokud ano, je to zavádějící.


Offline
Uživatelský avatar

1344
17 črc 2010 21:41
Krno
Mně teda připadá minimálně zvláštní započítávat tam i náklady na přestavbu depa a opravu kolejového svršku.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
No, zrovna to srovnání dost kulhá, protože srovnávají tramvaje různé koncepce. 15T je oproti zbytku vozů podstatně složitější, takže i náklady na provoz budou někde jinde.

Vůbec v tom článku nějak opomněli Siemens ULF. Trochu mám pocit, že by se jim tam nehodil.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Ondra K.: v něčem ano, ale co se týče poměru cena/výkon/kvalita, při srovnání se zahraničními vozy jsme opravdu zcela někde jinde.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
On ten článek je celkem dost zavádějící, takže se té reakci nedivím, asi bych postupoval stejně.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Co jiného taky od Škody čekat, že. Nebo kohokoliv napadeného, v podobném případě. Bojím se, aby tady nad pravdou nezvítězil silnější právník.


Offline
Uživatelský avatar

536
28 črc 2013 14:13
GW Train vyhrál tendr na šumavskou lokálku:

http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-l ... dr-1169233


Offline
Uživatelský avatar

1344
17 črc 2010 21:41
Krno
A Škodovka už se brání:
Plzeňská Škoda žaluje exradního Vašíčka, že očernil tramvaje pro Prahu

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Na stejné téma vyšel článek i v MfDnes. Ale je jen pro předplatitele. O víkendu se pokusím naskenovat a dát sem.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Schade, das ist ja Schade. Těžko pochopím, že se z toho ještě nikdo nepoučil. A tím nemyslím Škodu transportation, ale DP.


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
Prahá má šunty:
http://tn.nova.cz/clanek/praha-ma-probl ... sunty.html


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
K té Jihlavě: No, ve Zlíně to funguje už léta a žádná změna v podstatě. Ze začátku ano, ale časem se vše vrátilo do starých kolejí. Řidič pro výstup stejně otevře všechny dveře, často se tedy někdo procpe i dovnitř. Kontrola nastupujících bez velkého zpoždění nefunguje, protože řidič vůbec netuší, co mu kdo ukazuje (vzhledem ke světelným podmínkám...) ... a nedávno se zavedením SMS jízdenek - tak to už jakákoliv kontrola nemá smysl... Osobně si myslím, že to je dlouhodobě neefektivní.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Večer se v Jihlavě kvůli černým pasažérům zavřou zadní dveře trolejbusů.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
Iveco dodá autobusy do Ázerbajdžánu:

http://www.novinky.cz/ekonomika/363270-ceske-iveco-doda-do-azerbajdzanu-151-autobusu-za-900-milionu.html


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Nicméně bude ještě chvíli trvat, než se tou mega rourou prožene první plechové přibližovadlo.
Jen se, v souvislosti s plánovanou/uvažovanou mega stavbou v rámci VRT ve Variantě nádraží pod Petrovem, obávám podobného scénáře.
Poddolovat Brno od severozápadu a udělat tubus pod Malou Amerikou až někam za řeku Svratku taky nějakou tu stovku miliard spolyká a přinese nečekané/neřešitelné svízele.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Hlavně pokud se stane systémová chyba, která znamená, že systém nemůže fungovat a znamená roční průtah a stovky milionů nákladů, není chyba jaksi jednostranná, zvlášť, když se jedná o tak horentní sumy. Co jak závislá tak nezávislá kontrola dokumentace, stavby, materiálů, porovnání s dokumentací podobných staveb v jiných zemích a na jiných místech... Pokud se to neděje, tak je to amatérismus ze strany vedení města a dají se čekat podobní kostlivci. Jinými slovy ušetří se sto tisíc za audity, aby se pak dalo sto milionů za opravy chyb, co by tyhle audity mohly odhalit.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
I kdyby za to opravdu mohl projektant, tak jí to pořád nedává právo o něm veřejně říkat, že je to debil. Navíc může být celkem na dlouhou diskuzi, kde vůbec daný problém vznikl, těch příčin totiž může být celá řada. Chyba v projektu, chybně dodaný výrobek, vada výrobku, špatné provedení stavby... Krnáčová, a i ta tebou zmíněná "půlka republiky" nedělá nic jiného, než že ukazuje na viníka, aniž by měla nějaké odborné znalosti, nebo alespoň věděla jak taková stavba funguje. Takové lidi považuju za omezené a hloupé.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Naopak si myslím, že v civilizované zemi by po takových nárůstech nákladů a nekonečných odkladech měla následovat obří pokuta pro všechny dodavatele, zhotovitele a proveditele a demise ředitelů všech dotčených firem. Není nic špatného na tom, když veřejný zastupitel nahlas řekne to, co si polovina republiky myslí už posledních několik let... (hlavně když si to ta republika zaplatila a teď jí teče do kabelů...)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Nechci sem tahat politiku, ale za takový výrok by v civilizovaným světě měla následovat demise primátorky, nebo její odvolání.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Tak ještě jedna z ranku IAD: Za projektem Blanky stojí asi debil, řekla Krnáčová. Firma se ohradila.
A navrch opravdu dopravní: Studie ukáže, jak moc trpí jihlavský dopravní podnik profesní slepotou.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Možná se přímo netýká hromadné dopravy, ale IAD určitě:
Protahovaná R55 je blíž. Ptáky ochrání zastřešení, nastínil premiér.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
Tepličtí řidiči dál hrozí výpovědí, v jízdních řádech jsou další změny

Citace:
Jenže teď si stěžují i ti, kteří zůstali. „Každá pokladní v supermarketu má svoji kasičku, kterou jen zasune do pokladny, ale my musíme nosit po kapsách třeba dva tisíce v mincích. Od začátku roku slibují, že dostaneme kasičky, jenže už je konec února a pořád nic,“ řekl jeden z nespokojených řidičů.

„Pokladničku máme zatím zkušebně v jednom voze, abychom získali poznatky, jak funguje,“ řekl k tomu ředitel Havlík. O stížnostech řidičů ale prý nic neví. „Oni naopak pokladničky odmítají, protože si na systém pytlíků zvykli,“ tvrdí.


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
Fafner píše:
MartinV: Já si myslím, že to bude muset být dražší spíš o pár set procent, aby se to provozovateli aspoň trošku vyplatilo...Počítej, že se dají stovky miliardy za trať a desítky miliard za vozidla, do toho provozní náklady a údržba, a tohle všechno se musí vrátit do max. 50 let, kdy ta trať bude zastaralá a bude potřeba si tím projít znovu. Řekněme, že cena za stavbu, provoz a všechno za 50 let bude v dnešních penězích půl bilionu (přijde mi to jako vcelku reálná hodnota, +- 20%). Počítej, že to chce příjmy 10 miliard ročně (v dnešních penězích), aby se to za těch 50 let zaplatilo. To dělá potřebný zisk vydělatelný za den nějakých 27 milionů. Měla-li by jízdenka stát 500 Kč, vychází to na nějakých 54 000 cestujících denně, aby ses dostal k takovým číslům. A to mi přijde naprosto mimo realitu...


Když se staví nová silnice, železnice, nebo třeba tramvajová dráha, tak to zas nelze brát tak, že si to na sebe musí vydělat po započtení všech nákladů. To bychom pak nestavěli téměř nic. Samozřejmě je blbost stavět něco, co nemá opodstatnění, ale to je zase opačný extrém. Musí se stanovit nějaká vhodná míra, co je ještě snesitelné. Pokud se vrátí 1 % nákladů je to málo, ale očekávat, že se vrátí 90 %, je zase naivní přestava.

b1 píše:
Nebo to taky může dopadnout tak, že se kompletně zruší vlaky v trase Brno - Pardubice - Praha a nahradí vlaky Brno - Pardubice (a dále třeba do HK), tím Brno získá přímé spojení s dalším krajským městem, a v relaci Č. Třebová - Pardubice - Praha budou stále jezdit vlaky od Olomouce.


Přímé vlaky Brno - HK už tu před pár lety byly, ale došlo k jejich zrušení (nejezdily ovšem přes Pardubice).


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8085 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204 ... 324  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 07 říj 2024 13:28
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]