Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 8 z 68    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 68  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Ale pomohlo by to něčemu? Buď si najdou něco jiného nebo si to budou shánět ilegálně, nakonec by asi nebyl problém něco takového vyrobit podomácku a pokud se to skutečně používá i třeba pro nějaké umělecké leptání skla, tak je to nesmysl. To stejné barvy ve spreji, ty se primárně určitě nevyrábí pro vandaly (byť možná existují specializovaní výrobci na graffiti barvy a i ty se dají použít legálně), přesto se vždycky najde chytrák, který začne křičet, aby se jejich prodej zakázal.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
Jako výrobek určený k vandalismu a ničení cizí věci by prodej tohoto druhu zboží mělo být trestné a zakázané.


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Není to video v podstatě navádění k trestnému činu? To je asi jako "kupte si naši pistoli, je nevystopovatelná a kulka se v těle oběti rozpustí, takže vás nechytnou".

Každopádně, dobře, fixy této firmy jsou evidentně určeny pouze k vandalismu. Ale to opravdu neexistují jiné fixy určené primárně pro jiný účel? Přijde mi totiž zvláštní, že by se vůbec takový výrobek objevil na trhu jen kvůli vandalům, spíš bych tipoval, že vandalové objevili a začali zneužívat nějaký výrobek a teprve pak se na to nějaká firma specializovala jako na výrobek pro vandaly. Ale možná se pletu a pak je to dost smutné.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Leptací fixy se prodávají pouze na jeden účel, bohužel.

Např. http://www.stealth-ink.com/


Offline
Uživatelský avatar

635
15 dub 2013 15:57
Leptaní se používá někdy místo broušení skla.

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
Zeptám se možná hloupě - ale na co se leptací fixy vůbec používají (kromě vandalismu)? Napadají mě leda výtvarníci, když chtějí leptat na sklo. A další dotaz: folie asi nezabrání škrabání do skla (klíči nebo čím to dělají)?

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Ano, to je přesně ta filosofie. :)


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
No minimálně poleptáš tu fólii, která se zkroutí, ale sklo pod tím by mohlo (možná mělo) být leptu víceméně ušetřeno. Poškozená fólie se vymění a jede se dál... Snad...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Fafner píše:
Navíc si dovolím pochybovat, že jsou, jak ty říkáš, úplně vandaluvzdorné. S obyčejným fixem a sprejem si to zřejmě poradí, ale docela by mě zajímalo, jaký to má efekt na leptací fixy. Nějaký určitě je, ale dovolím si pochybovat o tom, že je úplný...

Záleží, z čeho se ta fólie skládá. Obecně lze ale říct, že poleptatelné jsou.


Offline
86
17 zář 2011 08:58
Mouka píše:
Roční vězení hrozí osmnáctiletému mladíkovi, který prý zevnitř popsal fixem autobus linky 54. Řidič si ho včera večer všiml ve zpětném zrcátku na zastávce Zoologická zahrada a sám ho dopadl. Dispečink dopravního podniku vyrozuměl operační středisko městské policie a nejbližší hlídka zamířila oznámení prověřit. Ve vozidle byl skutečně zavřený podezřelý muž a plocha mezi dvěma okny o rozměru zhruba půl metru čtverečního byla poničená modro-červenými nápisy. Mladík údajně řidiči nejprve svou vinu zapíral, v přítomnosti strážníků se ale přiznal a ukázal jim i fixy, které použil. Přivolali proto státní policisty, kteří si mladíka převzali pro podezření ze spáchání trestného činu.


Zrovna jsem šel kolem, když ho tam drželi v autobuse. Nechci hned odsuzovat lidi podle vzhledu, ale tenhle byl fakt klasická smažka.

_________________________________
Občas je na co se dívat


Offline
800
12 zář 2014 23:38
v kyjevě jsem viděl nejspíš následky leptání - ta fólie se tak jako nafoukla... nějakej Женя se chtěl očividně podepsat a ono to tak jako nabobtnalo...


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Navíc si dovolím pochybovat, že jsou, jak ty říkáš, úplně vandaluvzdorné. S obyčejným fixem a sprejem si to zřejmě poradí, ale docela by mě zajímalo, jaký to má efekt na leptací fixy. Nějaký určitě je, ale dovolím si pochybovat o tom, že je úplný...

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
á, super! dík za info :)


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Lepí. Od tohoto roku by je měly mít všechny tramvaje, které projdou vyšším stupněm údržby.

Viz čerstvá aktualita s výhledem na příští rok :-)
http://www.bmhd.cz/aktuality/aktualita.php?1236


Offline
800
12 zář 2014 23:38
hůůů ani jsem si nevšiml, že je tady tohle téma... snad mi někdo odpoví
Proč se okna nepolepují průhlednou fólií, která stojí pár korun a je absolutně vandaluvzdorná? Viděl jsem je v Moskvě, Kyjevě, Budapešti...


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Městská policie Brno - Přehled událostí ze dne 19. února 2015 píše:
Strážníci vyjížděli k vandalovi v autobusu, předali ho státní policii

Roční vězení hrozí osmnáctiletému mladíkovi, který prý zevnitř popsal fixem autobus linky 54. Řidič si ho včera večer všiml ve zpětném zrcátku na zastávce Zoologická zahrada a sám ho dopadl. Dispečink dopravního podniku vyrozuměl operační středisko městské policie a nejbližší hlídka zamířila oznámení prověřit. Ve vozidle byl skutečně zavřený podezřelý muž a plocha mezi dvěma okny o rozměru zhruba půl metru čtverečního byla poničená modro-červenými nápisy. Mladík údajně řidiči nejprve svou vinu zapíral, v přítomnosti strážníků se ale přiznal a ukázal jim i fixy, které použil. Přivolali proto státní policisty, kteří si mladíka převzali pro podezření ze spáchání trestného činu. (jag)


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Vypadá to tak. I podle vypravenosti a kurzu by to sedělo.


Offline
78
20 led 2014 11:05
spíš bych to viděl tak,že ta fotka z galerie je docela stará a od té doby asi měnili ten plech před dveřma a nikdo už se neobtěžoval tam tu pozičku dát


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Hmm, tak buď velká náhoda, nebo si někdo hrál s RZ.

1B8 3842: http://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/ ... 9729#photo
1B8 3841: http://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/ ... 9728#photo

Všimněte si spodní pozičky před druhými dveřmi, 3841 ji má, 3842 nikoli. A ten vůz ze SO ji taky nemá.


Offline
78
20 led 2014 11:05
P. Haluza píše:
Víte to jistě?


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Víte to jistě?


Offline
78
20 led 2014 11:05
Ondřej P. píše:
Který vůz to konkrétně je?

1B8 3841


Offline
117
26 čer 2014 22:31
Alanis píše:
Z FB DPMB.


Bylo opravdu smutné číst si některé komentáře na Fb Dopravního podniku k této fotce... Názory typu, že v Brně jezdí rezavý krámy a tohle je vlastně hezký, nebo, že je to vlastně i "náš" majetek mě opravdu dostávaly #-o Pokud se to někomu líbí, proč si teda takhle neozdobí svůj majetek? Některý grafitti jsou povedený i když mnohdy i nelegální, ale co nechápu a nejvíc mě vytáčí jsou ty nesmyslné čmáranice, co nemají hlavu ani patu... A že jich na tom Fb profilu graffiti v Brně je... :sick:


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
1B8 3842, záloha 15012.


Offline
48
09 kvě 2014 19:33
Který vůz to konkrétně je?


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1684 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 68  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 27 zář 2024 15:21
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]