Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 205 z 324    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208 ... 324  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Dobrá, když už tedy někdo vymyslel kategorii "vnitroměstský autobus", tak proč je tedy nasazuje na linky do Bílovic, do Soběšic, do Vranova, atd?


Offline
Uživatelský avatar

635
15 dub 2013 15:57
Zajímalo by mě, jak bylo psaný to výběrko v Práglu, na ten samej Sor.

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
Uživatelský avatar

2636
13 črc 2009 13:42
Karosa B732: Právě, no... :D


Offline
Uživatelský avatar

635
15 dub 2013 15:57
xxx: no, pes moc ne, kdy jezevčíci jsou na Solarisech sarcastic

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Manil: Asi tak. :D

xxx píše:
Hlavně bychom tu mohli mít 136 stejných, velmi kvalitních, autobusů, případně ještě dalších 30 shodných trolejbusů, a tak bychom mohli v budoucnu ušetřit na náhradních dílech. Místo toho to tu máme - jak se říká - každej pes, jiná ves.


Taky už se to tady někde řešilo. Toto by platilo v případě kdybys na všechno dohromady vypsal jediné výběrové řízení. Pokud vypíšeš výběrových řízení víc, nikdy nemůžeš ovlivnit, kdo dané řízení vyhraje. Tudíž stav "každý pes, jiná ves" je jen logický důsledek současného systému výběrových řízení.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

2636
13 črc 2009 13:42
Hlavně bychom tu mohli mít 136 stejných, velmi kvalitních, autobusů, případně ještě dalších 30 shodných trolejbusů, a tak bychom mohli v budoucnu ušetřit na náhradních dílech. Místo toho to tu máme - jak se říká - každej pes, jiná ves.

(Opět to nešlo upravit.)


Naposledy upravil xxx dne 17 úno 2015 23:31, celkově upraveno 1

Offline
Uživatelský avatar

2636
13 črc 2009 13:42
Last píše:
Já si myslím, že ty čtvrtý dveře by se hodily hlavně u trolejbusů, na velké části linek kde jezdí sóla je výměna cestujících docela intenzivní, hlavně linky co jezdí přes střed města, tam se cestující mění docela často

Na velké části trolejbusových linek, hlavně těch, co jezdí přes střed města (či jeho blízké okolí) už dávno nemají sóla co dělat.

Ondra K. píše:
V určitých situacích jsou ty 4. dveře prokazatelnou výhodou. O tom tu už byla řeč. Pokud má DP prostor pro adekvátní využití takových autobusů, a bude je tak využívat. Nemám s tím problém. Podle mého názoru využití pro takové autobusy je, a jak to bude s jejich vypravováním ukáže až čas.

Čtvery dveře nejsou na vnitro-městských linkách v žádném případě na škodu, ale nejsou tam ani nezbytně nutné. Chytře uspořádaný interiér (jako např. u Solarisů) je často lepší než dveře navíc. Nevím o jediném německém, rakouském, švýcarském nebo francouzském městě, kde by provozovali čtyřdveřové autobusy. A nemají s tím jediný problém. Dokonce v Paříži mají dvoudveřové autobusy, což už mi ale vhodné nepřijde, to už je extrém. Z toho důvodu považuji požadavek na čtvery dveře diskriminační. Nějaká obálka tam zřejmě proběhla (pouze moje domněnka, podložené to nemám).

manil píše:
A jak?

Jinak nastaveným poměrem rozhodujících parametrů? Nepožadováním čtverých dveří? Co já vím, jak to, že v Ostravě to vyhrál...

manil píše:
Ondra:
4 dveře 100x jinak. :D

Čím víc dveří, tím víc SOR. :D


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
xxx píše:
Myslím, že kdyby to naše výběrko bylo trochu šikovněji nastavené, tak by u nás Solaris vyhrál taky. Škoda. Alespoň, že to nejsou citelisy a že se Iveco trochu polepšilo. Ale i tak. Solaris je zkrátka bezvadný. Solaris je nadevše.

A jak?

Ondra:
4 dveře 100x jinak. :D


Offline
340
12 čer 2012 17:51
Ad Last: Vždyť to už tu je dávno, co třeba 22Tr?! :-k Jen je škoda, že se ty dveře do budoucna nechytili, no.. Vyjvychytanější trolejbus ze všech směrů... Dílny (údržba) x Cestující (interiér) x Vedení (ekonomika) x Řidič (kabina) x Náhodný kolemjdoucí (design) x ZTP (nízkopodlažnost)

_________________________________
Zavřenými dveřmi hra nekončí, zkus další zastávku...
Ten, kdo neprojede zelenou u zimáku, není u mě řidič...


Offline
Uživatelský avatar

738
27 bře 2010 10:37
Brno Bohunice - 6, 8, 10, 50, E50, 60, 61, 69, 82, N90, N91 a N96
Mě se zase líbí, jak se tu někteří ohánějí možností snadné opravy Urbina, ono snad už některé v ČR dostalo GO aby se tohle mohlo tvrdit? :roll:

_________________________________
Suzuki Swift Sedan 1.6i 16V (1994)

RT6N26 --> colt274


Offline
117
26 čer 2014 22:31
Já si myslím, že ty čtvrtý dveře by se hodily hlavně u trolejbusů, na velké části linek kde jezdí sóla je výměna cestujících docela intenzivní, hlavně linky co jezdí přes střed města, tam se cestující mění docela často :wink: samozřejmě tím nechcu říct, že u busů by ta výměna intenzivní nebyla, jenom u těch trolejáků by mi požadavek na čtvrtý dveře připadal logičtější :wink:


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Jo, ve městě mají samozřejmě výhodu. Mch. v tom případě by měly tyto vozy být především na a-67. Uvidíme za pár let, které vozy nám tu zůstanou.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
V určitých situacích jsou ty 4. dveře prokazatelnou výhodou. O tom tu už byla řeč. Pokud má DP prostor pro adekvátní využití takových autobusů, a bude je tak využívat. Nemám s tím problém. Podle mého názoru využití pro takové autobusy je, a jak to bude s jejich vypravováním ukáže až čas.

ZGHK: :-D

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
327
21 dub 2009 20:30
Ondra K. píše:
Jedna technická. Máte k dispozici nějaká čísla, kterými byste mohli svá tvrzení o spolehlivosti a opravitelnosti podložit? Jestli ne, tak je to zas diskuze o ničem.


A už jste četl moji knihu "Zbytečné otázky při diskuzi s ultrašotoušstvem"? biggrin


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Ondra K.: ještě řekni, že 4 dveře ti nepřipadají zvláštní. Jinak výsledek VŘ respektuji, přesto je mi líto, že tu Solarisy nejsou ve větším počtu. Škoda, že se do VŘ nedá promítnout nějak právě ta případná budoucí oprava prodlužující životnost vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Jedna technická. Máte k dispozici nějaká čísla, kterými byste mohli svá tvrzení o spolehlivosti a opravitelnosti podložit? Jestli ne, tak je to zas diskuze o ničem.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

2636
13 črc 2009 13:42
stuřík píše:
Já si nemůžu pomoct, ale když vidím dvě zakázky podobného rozsahu a dva dodavatele, přičemž každý vyhrál jedno, tak mi to zrovna nevoní. Ale je to jenom můj pocit...

Není. Já to vidím podobně. Už jenom ten požadavek na čtyřdveřovost. To je, jak kdyby tam napsali "Chceme autobus s odfláknutým designem, zubem na bočnici, čtverými dveřmi a třemi písmeny v logu."

stuřík píše:
Rozdíl v proveditelnosti generálky na Ciťáku (a modifikacích) vs. Urbinách je znatelný.

Tak ona asi i ta kvalita zpracování je u Urbina úplně někde jinde (životnost, spolehlivost...).


Offline
Uživatelský avatar

3095
29 srp 2009 19:30
Já si nemůžu pomoct, ale když vidím dvě zakázky podobného rozsahu a dva dodavatele, přičemž každý vyhrál jedno, tak mi to zrovna nevoní. Ale je to jenom můj pocit... Jen se pravděpodobně ženeme špatným směrem. Rozdíl v proveditelnosti generálky na Ciťáku (a modifikacích) vs. Urbinách je znatelný.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

2636
13 črc 2009 13:42
Myslím, že kdyby to naše výběrko bylo trochu šikovněji nastavené, tak by u nás Solaris vyhrál taky. Škoda. Alespoň, že to nejsou citelisy a že se Iveco trochu polepšilo. Ale i tak. Solaris je zkrátka bezvadný. Solaris je nadevše.


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
Když jsem se poprvé dozvěděl o cestování zdarma, tak jsem tomu taktéž nemohl uvěřit. Pak se ukázalo, že to je pravda. Takže nějaký zrušení místenek kvůli sociální spravedlnosti mě už tolik nepřekvapilo.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
:-$ :-$ :-$ sarcastic


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Doufám, že to neberete vážně, chlapi :mrgreen:

Tohle vzniklo, když tehdejší prezident Gašparovič citoval nějakou informaci z "denníka RSS". Protože to byla tak krásná blbost, netrvalo dlouho než ten deník vážně vznikl. Asi netřeba dodávat, že je poněkud recesistický. ;-)


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Poplatek na přednostní vyšetření u lékaře mi přijde opravdu jako blbost (kdo chce přednostní péči, nechť navštíví soukromou kliniku). Ale místenky ve vlacích mi přijdou zcela normální. A úplně nejlepší mi přijde varianta ČD, kdy při objednání přes internet je místenka zdarma (pro ČD výhodné a pro zákazníka ještě více).


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
Miestenky vo vlakoch končia

Citace:
Možnosť zakupovania miesteniek bola dlhodobo zneužívaná majetnejšími občanmi, ktorí tak zabránili pohodlnému sedeniu iným cestujúcim


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Hmmm. Zatlačuji slzu a přesvědčuji se, že urbaní čumák a zadek a seslí klouzačky se mi časem taky budou líbit... :cry:

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8085 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208 ... 324  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 07 říj 2024 11:27
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]