Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 48 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
Vyjádření náměstka primátora Mgr. Martina Andera:

Citace:
Vážený pane Moučko,



dostal jsem z kanceláře primátora Váš emailový dotaz stran plnění našeho koaličního záměru efektivního snížení ceny předplatních jízdenek MHD. Předem se omlouvám za zpoždění, se kterým reaguji, které bylo způsobeno mým pracovním vytížením ve věcech územního plánování.



Co se týče našeho plánu na efektivní zlevnění jízdného, rozhodně nechceme jít pražskou cestou „zlevnění na zkoušku“. Jak pražská koalice deklarovala, odhlasované snížení ceny bude platit dva roky a pak se ukáže, co bude dál. My v Brně bychom chtěli jít cestou udržitelného řešení, za kterým si budeme stát i do delší budoucnosti. Proto před tím, než snížení ceny schválíme, nejdřív podrobně prověříme, např. to jak velká sleva musí být, aby skutečně motivovala nové lidi do systému vstoupit, tj. alespoň párkrát týdně přesednout z auta do MHD. Zároveň chceme nabídku zlevněných jízdenek provázat s nabídkou slev dalších služeb pro Brňany tak, aby motivovala lidi přihlašovat si trvalé bydliště v Brně. Jedině tak lze totiž získat dodatečné příjmy do rozpočtu města, které nám pomohou financovat veřejné služby, které město nabízí.


První kroky v této věci se již rozběhly, prověřování dokončíme v průběhu jara a léta letošního roku a nejpozději začátkem podzimu bychom definitivně chtěli rozhodnout. Tak aby snížená cena jízdného mohla platit již od 1.1.2016. To je zatím schválený plán. Věřím, že se jej podaří naplnit.

S pozdravem

Martin Ander


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
5520 je samotný Liberec. Obě dvě města dohromady jsou za 7000.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Ohledně zlevnění v Pha se rozepsal i Blesk.
Dovolím si vypíchnout srovnávací tabulku:
Příloha:
2241814.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
10,-/den by byla úměrná cena. Vzhledem k našim mzdám, vzhledem k vídeňské ceně €/den. A myslím, že navýšení příjmů může nastat i bez přílivu lidí do Brna. Ale důležité je, že až v horizontu několika let. Ono totiž až v delším období se projeví, jestli si někdo koupí další auto, nebo ne.


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
Se zlevněním prosím zatím nepočítejte, akce byla zamýšlena na podporu převodu trvalého bydliště do Brna u co největšího počtu lidí. Tato plánovaná akce měla být pro pokladnu Brna plusová (tj. navýšení z rozpočtového určení daní pro Brno mělo být vyšší než suma "vratek" za roční kupon pro Brňáky). Zatím tedy vratky na kupon nebudou, třeba se ale dočkáme mírného posílení provozu MHD, něco se vyjednává, něco už je dohodnuto, jen se čeká na termín spuštění.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
pokračuji z nevhodného tématu:
Mouka v tématu Zajímavé postřehy odjinud píše:
Tak tedy nejdřív příští rok.
Víc nevím.

Tak na to jsem zvědavý. Jestli se půjde taky na 10,- za den a za jakých podmínek a kdy to bude.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
439
16 led 2015 11:18
Kompenzovanou mají slevu na kupóny, které kdyby platily jen na trase v žákovském průkazu, tak by to znamenalo, že zajížďky kompenzované nejsou. A kdyby se ta kompenzace vztahovala i na zajížďky, tak není důvod, aby byly zakázané. Takže by se dalo v rámci zónové platnosti jet kamkoli. :wink:


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
Mají to kompenzovaný od státu.


Offline
439
16 led 2015 11:18
Nakonec kdyby to tak bylo skutečně zamýšleno, tak by si to Kordis sakra hlídal, aby mu neunikaly peníze. ;-)


Offline
439
16 led 2015 11:18
Mouka píše:

Samotná jízdenka bez žákovského průkazu je neplatná. Pokud je na průkazu jasně napsáno Brno - Modřice, tak s ním nemáš co dělat v Rajhradě.


A proto ten žákovský průkaz vyžadují jen při vydání průkazky IDS, jinak ho po mě nikdy nikdo nechtěl. Máme tu jednoho řidiče, co je jinak přes jízdenky strašnej pes, ale ani u něj jsem nikdy nezažil, že by po někom chtěl žákovský průkaz. biggrin Mně to připadá, že ten odstavec je tam v jiném významu, než bylo zamýšleno, jinak by na kupóny psali trasu, a ne zóny.


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
Domis píše:
Tak toto je blbost. V té citaci se mluví o zóně (zastávce) nejblíže k místě bydliště. Navíc když už mám platnou jízdenku na 510 (jelikož v ním mám bydliště), nikdo mi nemůže zabránit jet až do Rajhradu, když je to v rámci její zónové platnosti.


Samotná jízdenka bez žákovského průkazu je neplatná. Pokud je na průkazu jasně napsáno Brno - Modřice, tak s ním nemáš co dělat v Rajhradě.


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Mouka píše:
To se obávám, že bys neukecal.

Např. Pokud mám žákovský průkaz Brno - Modřice, tak bych těžko ukecával, že jedu do školy přes Rajhrad (ačkoliv je to stejná zona jako Modřice).

Tak toto je blbost. V té citaci se mluví o zóně (zastávce) nejblíže k místě bydliště. Navíc když už mám platnou jízdenku na 510 (jelikož v ním mám bydliště), nikdo mi nemůže zabránit jet až do Rajhradu, když je to v rámci její zónové platnosti.


Offline
439
16 led 2015 11:18
Bullshit. Takže nesmím dělat zajížďky, i když nevyjedu ze zóny, pro kterou mě platí studentská předplatní, ale nemusím dojet až do místa sídla školy a můžu tak jet třeba jen na nákup za předpokladu, že je to po trase podle žákovského průkazu. Potom by bylo lepší, kdyby na tu předplatní místo zón rovnou napsali tu trasu, aby to vůbec řidiči v regionálkách mohli kontrolovat a s průkazem Brno-Modřice mě nepustili třeba do 512ky. I ve světle toho, že studentskou předplatní můžu používat i o víkendech a o prázdninách, kdy prokazatelně škola není, je to prostě nesmyslné. ;-)


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
JJA píše:
No a co kdybych měl průkaz třeba Brno - Rajhrad a skončil jízdu v Modřicích? biggrin


V pořádku.


Offline
439
16 led 2015 11:18
Mouka píše:

To se obávám, že bys neukecal.

Např. Pokud mám žákovský průkaz Brno - Modřice, tak bych těžko ukecával, že jedu do školy přes Rajhrad (ačkoliv je to stejná zona jako Modřice).


No a co kdybych měl průkaz třeba Brno - Rajhrad a skončil jízdu v Modřicích? biggrin


Offline
439
16 led 2015 11:18
Mouka píše:
JJA: Zony 100+101 se považují za MHD a v MHD není žákovský průkaz potřeba. Stačí doložit, že jsi studentem denní studia (lhostejno kde studuješ a bydlíš).


Však jo, to je v pořádku. Ale ta formulace pro ty ostatní zóny, které nejsou MHD, vyznívá tak, že tu předplatní můžu použít taky čistě jen na cestu do školy a kdybych jel třeba jen na nákup, byť jen v zónách, kde mi platí ta předplatní (ale mimo MHD), tak je to neplatné.


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
JJA píše:
ale v rámci těch zón už pak můžu jezdit doufám jak chci.


To se obávám, že bys neukecal.

Např. Pokud mám žákovský průkaz Brno - Modřice, tak bych těžko ukecával, že jedu do školy přes Rajhrad (ačkoliv je to stejná zona jako Modřice).


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
JJA: Zony 100+101 se považují za MHD a v MHD není žákovský průkaz potřeba. Stačí doložit, že jsi studentem denní studia (lhostejno kde studuješ a bydlíš).


Offline
439
16 led 2015 11:18
Teda jeden rozdíl tam je, že u toho omezení trasy je oproti univerzální (kde je to naopak) uvedena nejdřív zóna a v závorce zastávka: předplatní žákovské jízdné platí pro jízdu ze zóny (zastávky) místně nebo časově nejbližší místu trvalého pobytu v ČR do zóny (zastávky) místně nebo časově nejbližší místu sídla školy nebo její součásti či místa konání praktického vyučování a zpět, a to směrem nejkratším nebo časově nejvýhodnějším; .

Takže to by vlastně mělo ošetřit to, aby mi ta předplatní platila na zóny, přes které vede nejkratší cesta do školy, a ne třeba na celý IDS, ale v rámci těch zón už pak můžu jezdit doufám jak chci. I když rozpor by mohl nastat, kdybych nejel až do zóny, kde sídlí škola. sarcastic


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Já si hlavně myslím, že vyžadovat tohle je v rozporu se zákony/metodickými pokyny.

Našel jsem toto:
http://aplikace.msmt.cz/HTM/IMpokyn.htm

konkrétně pak část

Citace:
Na základě předložení platného žákovského průkazu dopravce v železniční veřejné vnitrostátní pravidelné osobní dopravě a ve veřejné vnitrostátní silniční linkové osobní autobusové dopravě, vydá jízdenku za žákovské jízdné pro jednotlivou jízdu nebo časovou jízdenku (pro denní dojíždění) pro cestovní úsek vyznačený v žákovském průkazu.


což celkem jasně zmiňuje úseky. Přijde mi jako nesmysl, aby to platilo nutně na celou cestu jedním dopravcem, stačí, aby to bylo po trase - např. měl jsem žákovský průkaz Brno - Most a trasu Praha - Brno jsem často jezdil vlakem, trasu Praha - Most pak často autobusem, protože to bylo levnější, než jet vlakem přes Ústí nad Labem, obdobně později v době promo jízdenek jsem často jezdil na rozdělené jízdenky Brno - Praha a Praha - Most, protože to bylo levnější. Za šest let tohoto cestování nikdy nikdo nezpochybnil, že by to nemělo platit.

Co bylo horší, když jsem měl studentské bydlení v zóně 210, tak jsem potřeboval druhý studentský průkaz do místa jiného než trvalého bydliště. Oba roky, když jsem to potřeboval, jsem to ukecal, ale bylo to vcelku složité: institut přechodného bydliště pro necizince neexistuje, tak mi správce domu podepsal papír, že tam bydlím (což by, na druhou stranu, mohl udělat taky kdokoliv a kdekoliv...)

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
439
16 led 2015 11:18
No v tarifu se o potvrzení nic nepíše, takže to prostě musí projít. 8-)

Co mě ale zaujalo je, že u předplatního studentského jízdného není v zónách 100 a 101 žádné omezení ohledně trasy, ale pro držitele žákovského průkazu, což znamená mimo zóny 100 a 101, už je tam zas to omezení o trase z trvalého bydliště do sídla školy. Takže když jsem v Brně, můžu si jezdit jak chci, ale jak opustím Brno, musím nabrat přímý kurz domů? sarcastic Teda revizora jsem na regionálce potkal jen jednou a ani řidič po mě nikdy nechtěl důkaz o tom, že jedu do školy, a ne třeba jen na nákup.


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
JJA píše:
Já myslím, že si může obhájit jízdu kamkoliv, jelikož se píše, že platí mj. ...či místa konání praktického vyučování.. Takže teoreticky může říct, že jede na školní akci do Znojma. :wink:


Pokud vím, tak na to musí být potvrzení ze školy.


Offline
439
16 led 2015 11:18
Já myslím, že si může obhájit jízdu kamkoliv, jelikož se píše, že platí mj. ...či místa konání praktického vyučování.. Takže teoreticky může říct, že jede na školní akci do Znojma. :wink:


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
Domis: Na univerzálku teoreticky můžeš až do Letovic. Je to nejkratší směr na Prahu ;-) Výlet např. do Znojma by se obhajoval blbě...


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Mám tu jeden tarifní oříšek pro znalce, nad kterým přemýšlím už delší dobu:

Jakožto student ČVUT v Praze jezdím do Brna na univerzální žákovskou jízdenku, dále vlakem. Mám žákovský průkaz na trasu Viničné Šumice - Praha. Kam ale všude mohu jet právě na univerzálku? Jen do Brna? A co třeba jen na okraj Brna (nebo k dálnici) s tím, že dále mě někdo vezme autem?

Tarif IDS JMK hovoří: "- jednorázové žákovské jízdné platí pro jízdu ze zastávky (zóny) místně nebo časově
nejbližší místu trvalého pobytu v ČR do zastávky (zóny) místně nebo časově nejbližší místu sídla školy nebo její součásti či místa konání praktického vyučování a zpět, a to
směrem nejkratším nebo časově nejvýhodnějším;

... což ale vůbec neřeší, že se škola či bydliště nachází mimo IDS JMK. Takže doslovně vzato by musel IDS JMK sahat až do Prahy, abych měl nárok na žákovské jízdné? :lol:

Lépe je to uvedené v tarifu žákovského jízdného ČD, kde se mimo jiné píše: ..."vždy směrem nejkratším nebo časově nejvýhodnějším (popř. pro část tohoto úseku při použití více dopravců) a zpět"

Takže vlakem lze skutečně jet pouze část cesty do místa školy, proč tato věta ale chybí v tarifu IDS JMK? Asi bude vždy záležet na konkrétní situaci, osobně jsem ještě žádný problém neměl, ale rád bych věděl, co si s žákovskou univerzálkou můžu dovolit a co už ne. Předem díky za názory. ;-)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 06 říj 2024 05:22
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]