Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 28 z 40    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 40  Další
Autor Zpráva
Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Já netvrdím, že Exhibiton Grounds je dokonalý termín, ale je stejný s tím, co případný návštěvník uvidí na čele tramvaje, čili by asi nebylo od věci se toho držet.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Tak hluboké mé znalosti anglické terminologie zase nejsou... použil jsem termíny z wiki...


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
No k těm veletrhům: když jezdí posily, mívají na table "Exhibition Grounds", nebylo by lepší tento termín použít i do mapky?


Offline
800
12 zář 2014 23:38
аhaaa —sorry, už to vidím :)


Offline
143
10 lis 2012 09:29
Ano, engineering je správně – a proto mi tam vadí to engeneering ;)


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Philip píše:
Jen tři malé detaily k plánku hlavního nádraží:
- Česká pošta s malým p
- Nevím, zda psát dopravce (ČD), teoreticky by se mohli přibýt další

A nestačilo by jen stručné a výstižné "Pošta" a "Hlavní nádraží"?

POI na hlavní mapě:
- U Zetoru by mohl být traktůrek, případně s popiskem "Zetor gallery".
- U stadionu Srbská bych doplnil slovo "fotbalový".
- V horním rohu ústředního hřbitova by mohla být ikonka krematoria. Je to významná funkcionalistická památka.
- Vysílač Hády se tady sice už řešil, ale jako významný orientační bod bych ho do mapy dal...


Offline
800
12 zář 2014 23:38
hůů, člověk chvíli vypadne a tady se to zaplní.
takže popořádku:

Všechny připomínky zapracuju, hned to bude.

Engineering je určitě správně, mám to dokonce z jejich "ofišl sajt", protože jsem netušil, jak se MSV jmenuje anglicky (asi i proto, že i když tu žiju už 5 let, u té výluky se na cizince vždycky kašlalo). Jinak angličtinu samozřejmě asi někdo prověřovat bude, tohle jsou jen "grafické návrhy" které pošlu ke zhodnocení. Určité šroubovanosti jsem si vědom. Ač filolog, jsem přeci jen ruštinář :)

Jen nechápu to s tím "rozlisovat na barevnych trasach intervaly a 'provozni doby' linek" — to tam nikde rozlišené není. Není napsáno, jak jezdí často ani odkdy dokdy... jediná výjimka jsou 4 linky, které nejezdí o víkendu, nic víc...


Offline
Uživatelský avatar

6964
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Engineering je dobře. :wink:


Offline
143
10 lis 2012 09:29
Philip píše:
Jen tři malé detaily k plánku hlavního nádraží.
Doplním, že kolega měl na mysli schéma Řazení nočních autobusů (trvalo mi chvíli, než jsem pochopil, a té spojky 2. a 4. koleje jsem se na plánku Hlavního nádraží něc nahledal :D).

Aby měl příspěvek i nějakou přidanou hodnotu: Všiml jsem si některých angličtinářských nedostatků (namátkou na infu k posilovým spojům na BVV: Engeneering, terminates, některé šroubované formulace, …). Má smysl toto nějak řešit, nebo se předpokládá, že by to před uveřejněním vždy zredigovala nějaká pověřená osoba?


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
N99 v Mariánským má v poslední části jinou barvu (světlejší) a je tam dokonce na chvíli přerušená čára těsně před odbočkou.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Napadla me jedna vec; z casovych duvodu jsem necetl uplne celou diskuzi zde, tak doufam, ze se to tu uz neresilo; je nutne v (hlavnim) planku rozlisovat na barevnych trasach intervaly a 'provozni doby' linek? Vychazim z toho, ze jako cestujici (nejspis ne-brnak) se budu do toho planku divat az behem cesty (jedu nejakou linkou, potrebuju se mrknout, kde po ceste prestoupit, kolik to mam zastavek apod.), cili tahle informace pro me neni podstatna, resp. muze byt i trochu matouci. Protoze predpokladam, ze samotne planovani cesty clovek provede pomoci jineho systemu (IDOS, Pubtran atd.) Planek je super, ale na samotne planovani jsou tady mnohem efektivnejsi systemy a rada na nej prijde az behem cesty.

(Druha vec je, ze to je mozna pozadavek Kordisu...?)


Offline
Uživatelský avatar

107
29 říj 2006 21:13
Brno-Řečkovice
Jen tři malé detaily k plánku hlavního nádraží:
- Česká pošta s malým p
- Nevím, zda psát dopravce (ČD), teoreticky by se mohli přibýt další
- Chybí kolejová spojka Masarykova - Nové sady a spojka 2. a 4. koleje od Nových sadů je navíc

A ještě k velkému plánu:
- U linky 53 by chtělo posunout Technickou až nad křižovatku závleku na Palackého vrch tak, aby sedělo pořadí zastávek, případně nějak naznačit závlek jen v jednom směru
- U Optátovy je malý přebývající výčnělek linky 98

Plány jednotlivých linek by se mi nejvíc líbily upravené do LCD obrazovek místo současné grafiky, to by bylo dokonalý :-)


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Inkscape — a teď zrovna s ním bojuji, před 4 dny vyšla nová verze, ale můj noťásek je pořád starý... :D


Offline
6
04 úno 2015 17:22
Moc hezká schémata! Můžu se zeptat jaký na to používáte software?


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Přidal jsem další "graficky jednotící" prvky do všech obrázků. Ještě na nich zapracuju (ten bílý pruh vpravo je na vysvětlivky, loga IDS, DPMB, kraje, a podobné povinnosti...)
Taky je tam nové schéma nočních busů na nádraží, Mendlák byl opraven.
S tou Starkou musím něco udělat, to vím, samotnému se mi to nelíbí...

https://www.dropbox.com/sh/l3tjy84q14o0 ... eutoa?dl=0


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Ad schéma přestupních uzlů - nepomohlo by přehlednosti, kdyby každá čára linky byla v příslušném místě přerušena a byla tam ještě vyznačena zastávka v podobě šipky, po vzoru velkého schématu? Ale možná by to bylo ještě míň přehledné, těžko říct, to by se muselo zkusit. A samozřejmě platí, to, co psal PavelS, linky které u označníku zastavují, by pokud možno měly mít "přednost" a být blíž než linky, které u něj nestaví (a obousměrné uprostřed).

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Třeba tramvaje v Budapešti mají vyvěšeno schéma linek, které vypravuje patřičná vozovna.


Offline
143
10 lis 2012 09:29
  1. Česká super, byť musím říct, že mě víc bavily barevné nápisy konečných než ty černobílé.
  2. Mendlák krásný, jen u 52 zůstala ta francouzská uvozovka :P
  3. Problém mám ale se Starou Osadou – v ní se prostě nedokážu vyznat… Mám takové podvědomé nutkání přiřazovat si barvičky a spojovat si konkrétní linku s konkrétní čárou. To je ovšem v té změti skoro nemožné, a když už si myslím, že mám vyhráno, tak mě dorazí fakt, že daná barvička vůbec nevede kolem příslušného nástupiště. Tady by podle mě pomohlo sjednotit některé linky jakoby do jedné a přiřadit jim jedinou barvičku a čáru (tak jako už vlastně je 201+202) – mohlo by být 25+26+27, 74+75, 55+58+78, 44+48, 64 samostatně a 201+202 (asi má smysl nemíchat MHD a regionálky – i když 202 je regionálka jen podle čísla). Tím by se z 11 čar stalo 6 a s tím by se už asi dalo lépe pracovat. Následně bych linky, které projíždí (44+84, 64, 74+75, 201+202) a pro které tedy platí nástupiště v obou směrech, posunul doprostřed, aby krajní pozice zůstaly pro linky, které staví jen u jednoho z nástupišť (25+26+27, 55+58+78), ke kterému bych je vrazil i za cenu toho, že přibude jedno nebo dvě křížení čar navíc. (Teď totiž nastává např. paradoxní situace, že 25, 26 a 27 jsou nakresleny naopak u nástupišť, u kterých nestaví, což podle mě neznalého člověka může zmást.)


Offline
609
24 čer 2005 20:56
K Mendláku: linky 405+406 jedou jedním směrem a to od Poříčí obkrouží náměstí jako linka 84, cestující vyhodí na zastávce 35 (výstup) a 84 a jedou se odstavit. Nástupní zastávku pak mají tam co ji máš ty a jedou směr Hlinky = odjezdová část je OK.

_________________________________
I cesta může být cíl.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Ad vozy: Zkus si projít evidenci a vypravenost libovolných vozů. To, že se ti zdá, že potkáváš stejné reklamy na stejných linkách, je možné, ale je to jenom náhoda. Navíc o víkendu je zase vše jinak, protože rozdělení typů vozů na linky se diametrálně liší. To, co říkáš, je v současnosti velmi těžko reálné. Navíc tak čtvrtina vozů bude mít nějaký přejezd, tzn. ve čtvrtině spojů by to tak jako tak být nemohlo. Jediná cesta je prostě LCD. Řidiče už dnes nedonutíš (co by na to řekli prašiví obdoráři...) nosit a měnit cedule.

Jinak: Graficky to vypadá fakt megasuprově :applause:


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Jinak jsem dnes udělal Nádraží, Mendlák a Starou osadu — spolu s upravenou Českou jsou pod názvem UZ-... uloženy ve složce:

https://www.dropbox.com/sh/l3tjy84q14o0 ... eutoa?dl=0

Jsou všechny v jednotném stylu, stejná velikost všeho a všude, stejná pozice nadpisů atp. Takhle nějak by to mělo s odpuštěním vypadat, ne jako v případě těch ehm "schémat", která má DPMB na webu teď...


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Ad vozy:
No jak jsem to psal už dřív — všiml jsem si, že tady kolem mě jezdí pořád ty samé vozy. Osmičky jsou samozřejmost, to je zvláštní případ... Z dalších linek co využívám nebo potkávám a všiml jsem si stále stejných vozů každý den: 1, 4, 9, 10, 12, 60/61, 25/26, 38/39, 50... — Ale to je jen můj dojem z polepů vozů, interiéru, ev.čísla jsem moc nezkoumal. Přeci to není absolutně chaotické ne? A jak jsem říkal už předtím, pokud je nějaký vůz, který za jeden den vystřídá 5 linek, tak tam by byly na místě vyměňovací cedule, nebo by v něm prostě cedule ani nálepka nebyla žádná, s tím se nedá nic dělat.

Ad aktualizace:
Ale pořád je to jedna/dvě malé úpravy za rok a ty se dají vyřešit čtverečkem bílé izolepy 1x1cm. Takováhle kampaň a celkově informační politika v dopravě by měla být prostě trochu progresivní a ne jen říct "eh, to budem muset za 9 měsíců zase měnit, kašlem na to..."
Jak jsem to psal někdy v úterý, v tý Budapešti i blbá dvoudenní výluka má samolepky ve vozech, vlastní plastové panely, nálepky na zdech na eskalátorech, na chodníku... má vlastní hlášení a bůhvíco ještě. Pokud chceme, aby lidi používali MHD, musí se jim vyjít vstříc a narvat jim do xichtu co nejvíc informací a co nejvíc jim tu cestu zjednodušit, zefektivnit. Nemůžeme jen tak vylepit oznámení na chodbě ve sklepě Úřadu pro plánování kalamit a pak se divit, že jsou lidi s MHD nespokojení a jezdí autem...


Offline
Uživatelský avatar

3739
08 čer 2005 23:12
eframmcbeth píše:
nemluvě o linkách jako d-1, která ve své trase funguje už roky

Ta sice má už léta stejnou trasu, ale ty přestupy znázorněné ve schématu se ovšem mění podstatně častěji, takže i ty cedule pro linku 1 by se musely často aktualizovat.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
eframmcbeth: Jen to nalepit je nereálné, jediné řešení je LCDčko. Většina vozů je každý den na jiné lince, zafixovat je na jednu/pár linek v brněnských podmínkách by bylo dost složité.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Těch francouzských uvozovek jsem se zbavil, žádné obavy :)

Jsem rád, že se to líbí - jen nechápu ten odpor k cedulím/samolepkám...
Takovouhle věc (která nezahrnuje krátkodobé výluky) je přeci třeba aktualizovat tak jednou ročně (nemluvě o linkách jako d-1, která ve své trase funguje už roky). Dobře, sem tam, dvakrát do roka, se kolečko s přestupem přelepí bílou izolepou, jako to bylo třeba v Praze v metru, po dobu uzavření Národní třídy — to pro případ, že se některá z linek přesune/zruší/prodlouží...
Ale jinak je informační hodnota takové cedule x-krát vyšší než u perlové šňůry a její cena je x-krát nižší než u LCD, na kterém stejně tenhle obrázek nepoběží, protože žijeme v kapitalismu a budou tam reklamy. Proč dávat tenhle obrázek do LCD za několik tisíc s nejistým rozlišením, když vysoce kvalitní tisk samolepky stojí 10 korun (při tom nákladu — vím co říkám, dělal jsem v tiskárně.)
Posledních pár dní jezdím městem a sleduju ve všech možných vozech prázdný plac nad dveřmi, na elektrických skříních atp. Tam všude by se to dalo bez problémů přilepit a pokud se použije správné lepidlo, za rok se to sloupne jako nic a vymění za jiné. Výluky na jednotlivých linkách se dají vytisknout na běžný papír a obyčejnou izolepou přilepit dovnitř do vozu na okno (viz Praha, Budapešť, i pitomý Jindřichův Hradec), a hned si toho člověk všimne daleko spíš, než když je to jen na zastávce ve stojanu. Nejednou se mi stalo, že jsem o výluce nevěděl (kupříkladu o té, kterou jsem právě zpracoval), protože odjezdy z Geislerovy znám nazpaměť a na stojan se nepodívám jak je rok dlouhej. Jde jen o takovéhle drobnosti a hned by informační "kampaň" veškeré dopravy ve městě mohla být trochu na úrovni.
(PS: Pardon, trochu jsem se rozjel... hrozně mě tyhle blbosti iritují, protože vím, jak snadno se dají napravit...)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 976 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 40  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 25 zář 2024 13:23
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]