Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 30 z 40    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 40  Další
Autor Zpráva
Offline
29
17 led 2006 20:05
mceza: živí mě vývoj elektronických zařízení, tak jen pro představu: pro řízení LED panelu nebo dot-LED vzhledem k malému počtu pixelů a barev stačí docela primitivní elektronika, pro HD LCD s krásnou grafikou je potřeba něco, co je blízké počítači (a přitom zvládne vibrace, rozsah teplot, divočiny v napájení, nepotřebuje větrák atd...). Pozorovacích úhlů bych se u dnešních LCD nebál, stačí nepoužít nejlevnější šmejdy, spíš je otázka potřebného maximálního jasu, když je panel někde tam, kde na něj pere sluníčko.

Předpokládám, že primární důvod, proč takové panely nejsou všude není ani tak ve výrobní ceně, ale v ceně vývoje - práci programátora atd. S embedded minipočítači rozhodně neumí každý, kdo dělá elektroniku, rozdíl v programování např. pro embedded Linux a malými procesory, které se téměř jistě používají v LED tabulích, současných palubácích atd., je značný a hodně lidí včetně mé osoby si na prvních aplikacích nabilo nos. Na druhou stranu vím, že se vnitřní "široká HD LCD perlovka" dá za 500 tisíc až milion vyvinout a za při rozumné sérii vyrábět za něco kolem 80 tisíc +- (aspoň u nás ve firmě).

Jinak v klasických perlovkách nejsou LED, ale VFD displeje, to je ještě technologie tak trochu z jiné planety - vakuum, žhavení apod. Drahé, v "drsném" provozu MHD jak se zdá nespolehlivé, nicméně čitelnost a kontrast velice slušný. Řízení taktéž primitivní.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Mluvime obecne? Pokud ano, tak to rozhodne nemuzes tvrdit.

Současné LED displeje v perlové sňůře mají pozorovací úhly naprosto mizerné. A u LCD to záleží na displeji. To bys mohl vědět.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Tak LCDcka maji horsi pozorovaci uhly...


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Já stejně nepochopím, proč se stále používají LED panely. LCD se dá pořídit za daleko levnější peníze, nějaký řídicí počítač k němu je otázka pár dollarů. Jasně, homologace, schvalovací proces a tak, ale výrobce by získal technologickou převahu nad konkurencí a přitom by měl možná levnější řešení (LCD panel je otázkou pár korun).

Navíc sehnat LCD displej požadovaných rozměrů je mnohem snažší než malé LED panely do perlových šňůr.

(teď mluvím o vnitřních infromačních systémech, LED panely mají samozřejmě své nezastupetielné místo jinde).


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Tramvaje v Budapešti mají taková schémátka vevnitř.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Vypada to suprove. Nejlepsi by bylo, kdyby z vnitrni strany BUSE panelu byly LCD displeje, na lterych by tohle bylo promitano. Tusim, ze neco podobneho maji v Praze v 15T.


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
To je dokonce tak dokonalé, že bych si to uměl představit vytištěné na kartonu a umístěné někde ve voze.

Naprosto nejlepší by byl širokoúhlý displej s vysokým rozlišením, na kterém by místo kravin a reklam problikávaly aktuální informace (linka, čas, datum, zóna, mimořádnosti atd.) s tímto plánkem -- samozřejmě automaticky aktualizováno podle konkrétní linky, na které vůz zrovna jede. A bylo by po starostech.


Offline
8
18 pro 2014 19:30
Tohle je vážně dobré! Zvláště u těch 44/84 se to hodí. Když do Brna přijede někdo kdo to tu nezná, tak v těch okružkách bude mít asi největší zmatek. Tohle kdyby bylo na každé jejich zastávce, tak to může hodně pomoct...


Offline
800
12 zář 2014 23:38
jen tak pro doplnění — diskutoval jsem o tom v tématu "Postřehy odjinud"...
Tak už jich pár mám (jmenovitě 1, 2, 4, 8, 10, 12, 44/48 a 35 — z různých důvodů různé "druhy linek").
abyste věděli, co dělám, když se mám učit...

(kvalita nic moc, nechce to sem nahrávat)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
Drobná připomínka k názvům: Některé názvy (například Brno, hlavní nádraží; Hlavní nádraží,..) se ztrácejí v čárách ostatní grafiky. nevím, jak moc je to náročné, ale nestálo by zato aspoň s některými trošku posunout?


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Přidáno:
— znovupředělané Modřice
— přidán kostel Pany Marie Křtiny
— upravena ikona Masarykova okruhu
— přidán sportovní areál Hněvkovského
— přidány zříceniny Obřany, Horákov
— opraveno "Šlapanice, Hraničky"
— opraveny zastávky na znamení, konečně jsem se zbavil i tlustých čar
— Zvýrazněny okraje vysvětlivek a dalších bočních panelů

— Ochozská jeskyně, kohoutovický vodojem a vysílač hády nejsou přístupné — nezařazeno

https://www.dropbox.com/s/g3m8mevydzmna ... c.pdf?dl=0


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Perfektní. :applause:

Uhelné sklady a Agropodnik jsou ve skutečnosti ještě více vpravo až za kolejemi, tak jestli se ti chce to ještě posouvat, místo by tam asi bylo.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Tak - tady je výsledek. Je to založené na tom tvém, jen Agropodnik a uhelné sklady jsou tam, kde mají ve skutečnosti být... (předtím jsem je měl nalevo...)

Školní linky kordis na schéma nechtěl - jezdí jen párkrát za den a lidi v nich nemají moc co dělat, lepší když o nich budou vědět jen děti :)

Za zastávky na znamení děkuju, zapracuju je :)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
U denních autobusových linek MHD jsem našel jen drobnosti:
- Letiště Tuřany, služební vstup: "z"
- Pod Tuřankou: "o"
- Slatina, nádraží: "z"

Připomenu se s dotazem, na který jsem zatím nezaznamenal odpověď: počítá se i se školními linkami š85, š86, š87 a š88?

Zbývá zkontrolovat regionální linky, to udělám zítra.


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ad Modřice: ještě jsem zapomněl vyznačit 510, takže znovu (změny jsou žlutě).


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Dík za snahu. :mrgreen:
Za odměnu posílám chyby, které jsem našel při kontrole tramvajových, trolejbusových a nočních autobusových linek:

MHD Brno:
- Branka: "w"
- Cacovická: "o"
- Černovičky: "o"
- Hluboká: "o" pro bus
- Jundrovská: "z"
- Krejčího: "z" pouze pro N96, jinak stálá
- Křídlovická: "o" pro bus
- Květná: "z"
- Pavlíkova: "z"
- Podveská: "o"
- Soukenická: "o" pro bus
- Šlapanice, Čechova: "o"
- Šlapanice, Hraničky: ve schématu je pouze "Hraničky" => doplnit?
- Úvoz: "o" pro linky 38, 39, 81, N95

Tlusté čáry:
- mezi Palackého nám. a Řečkovicemi
- okolo Květné
- okolo Lesní

Další:
- zast. Revoluční pro N95 je v opačném směru


Offline
800
12 zář 2014 23:38
To vypadá dobře... sice to odpovídá realitě ještě míň, ale aspoň je jasné, co kam jede - zkusím :)


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ad Modřice: je to děsně složitý, ale co to udělat takto?


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
takže jsem upravil ty modřice a přidal další úpravy:
pdfko je protentokrát opravdu rychlé — vážně netuším, čím to je :D

https://www.dropbox.com/s/hfqw8ze1yplk7 ... i.pdf?dl=0

— Adamcova posunuta blíž k Ondrouškově
— Česká UP závody přesunuta
— Popovice upraveny
— Rajhrad žel. st. opraveno, název opatství opraven

— Přidány pěší vazby
zastávky:
Trávníčkova — Jugoslávská
Slatina,rozc. — Slatina,sídl.
Ukrajinská — Krematorium
Černého — Štouračova
Kubíčkova — Adamcova
Juliánov — Polik.Židenice
Celní — Vsetínská
Branka — Lísky
OCFuturum — Ořechovská
Škroupova — Krásného


nádraží:
Hlavák — Úzká — Nové sady
Horní Heršpice — Košuličova — Heršpická
Černovice — Tržní — Jiránkova
Lesná — Poliklinika Les.
Řečkovice — Kronova
(+ vždy nádraží se svou zastávkou, kromě Slatiny a Židenic)
(+ u zastávek lodní dopravy)


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Mrknu na to večer. Pustil jsem se do procházení jednotlivých linek a postupného sběru chyb.


Offline
439
16 led 2015 11:18
To PDF je pořád pomalé, ale prohnal jsem ho Bullzip PDF printerem a najednou je o 100 % rychlejší.

Zkuste: http://leteckaposta.cz/704974581


Offline
800
12 zář 2014 23:38
taaak - potřebuju zhodnocení tohohle řešení... přijde mi to dost kostrbaté, ale tam je to prostě hrůza.

Pro jistotu:
linky 104, 105, 108 a 505
— cestou z Brna: jen Tyršova ( )
— cestou do Brna: jen Brněnská ( )

linky 510, 512, 513
— cestou z Modřic: Žel.st. > Smyčka > Tyršova (o) >...
— cestou do Modřic: ... > Smyčka > Brněnská (z) > Žel.st.

linka 511
— cestu do Agropodniku: Smyčka >Tyršova (o) > ...
— cestou z Agropodniku: ... > Smyčka
— cestou do Popovic: Žel.st. > Smyčka > Tyršova (o) > ...

Linka N94
— cestou z Brna: ...> Žel.st > Smyčka
— cestou do Brna: Smyčka > Brněnská (z) > Žel.st. > ...

Příloha:
modřice.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Při exportu do velkého rastru v PNG vznikají daleko horší chyby, k tomu radši používám externí konvertory, když je to opravdu potřeba. Tohle jedno PDFko se nějak nepovedlo, to uznávám :D nicméně další už budou zase v pořádku, doufám. Žádný filtr ani epes vrstvu jsem nezapínal, tam záleží bůhvínačemvčem, takže klid, pokoj a mír :)
Nápisy se převádí do křivek už od samého začátku, protože jinak to dělá šarapatu — a zatím to nevadilo, nenafukovalo to soubor...
Tady posílám aktuální verzi — jen Modřice zatím nejsou opravené - snažím se vymyslet, jak to tam nějak rozmotat, aby se to nezamotalo — budu nad tím pracovat odpoledne...
Načítá se cca za 15 vteřin, problémy dělá jedna z vrstev zastávek, zdá se... uvidím co s tím

https://www.dropbox.com/s/nawwk3gun79uv ... a.pdf?dl=0


PS: za chválu děkuju a připojuju se k díkům za spolupráci — opravdu to tu jde rychle a hladce :)


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Tak to pro tyto účely exportujte do velkého rastru a načte se to hned. Můj FF to PDFko bohužel taky nezvládá otevřít, Chrome jo, ale seká se to; nativní Acrobat samozřejmě v pohodě.

Jinak: Já jsem se zatím do této diskuse nezapojil, ale bedlivě to sleduju. Jako autor dvou konkurenčních plánků ale musím říct: dobrá práce, věřím, že to spoustě lidem opravdu může usnadnit orientaci :-) Na druhou stranu bych pečlivě zvažoval, co na plánek za řadit a co už ne. Už teď je tam toho hrozně moc a někdo se v tom může ztratit. Na mne to navíc je až moc zdeformované oproti realitě (ano, i "oficiální" schéma máme severojižně scuknuté a navíc je to "rybí oko"), ale to je jen o osobních preferencích; je fajn, že existují různé formy vizualizací linkového vedení. Ať si každý vybere, co mu vyhovuje. Informačních materiálů pro cestující není nikdy dost :-)

A mám fakt radost z toho, jak tato diskuse funguje. Komunita pomohla během krátkého času poskytnout luxusní zpětnou vazbu, kterou by člověk hledal jinde jen těžko :applause:


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Já myslím, že to nemá smysl řešit, jestli je to o 20° otočené, vždyť už od pohledu to neodpovídá realitě, to bychom tu museli mít spoustu kruhových sídlišť. :D A ten kompas asi taky nemá cenu, předpokládám, že ani vzájemná poloha jednotlivých částí neodpovídá přesně skutečnosti, takže by byl stejně zavádějící.
Jinak mně se to bohužel načítá tak pomalu, že se to ani nedá prohlížet. Ty starší schámata sice byly pomalejší než novější, ale zdaleka ne o tolik. Jestli to děláš v Inkscape, nemůže tam být zapnutý nějaký efekt, vrstva nebo cokoliv, co to tak zpomaluje? Ale možná je to prostě Inkscape, holt daň za open-source. :) Ještě nápad, jak to dopadne, když nenecháš převést text na křivky? Vím, že tohle umí dost zvětšit velikost souboru a textu je tam hodně. Nebo to převádíš hned a ne až při exportu?

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 976 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 40  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 25 zář 2024 13:24
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]