Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 31 z 40    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 40  Další
Autor Zpráva
Offline
800
12 zář 2014 23:38
Tak jsem konečně u netu :)
1) netuším, proč se to načítá tak pomalu - jsem překvapen když to jede rychle i když to jede pomalu... :(
2) polikliniku v lískovci umažu, pokud to není opravdu poliklinika pro běžné poliklinikování
3) U velké ceny, protože je tam ten hnědý ovál velký, navrhuju obrys trasy a motorku v něm
4) Modřice, Rajhrad i Popovice upravím :)
5) Adamcovu posunu, Českou UP taky
a abych opožděně odpověděl na dotaz:
6) vím, že to bude znít možná trochu hnusně, ale otočit to "na sever" nejde — minimálně teď už to nejde, protože by se to celé podělalo :D Ale abych tohle rozvržení trochu obhájil: Celé rozvržení vychází v podstatě ze základního kruhu v centru — česká nahoře, nádraží/nové sady na spodní příčné lince, ostatní rozhodit. Vím, že to neodpovídá realitě, ale vytváří to jasné osy města. Jednou osou je trasa 12, druhou osou je spojnice S.Osada—Centrum—Mendlák—Anthropos. další dvě nejdůležitější linky (8, 1) si tu osu pak vytváří samy, protože při pohledu z dálky jsou vidět poměrně výrazně, jako dlouhé rovné nepřerušené čáry z centra (platí zejména u 1 do Řečkovic, 8 do Líšně). Dělal jsem schémata orientovaná i s Řečkovicemi na sever, ale pak to tak nějak nesedí — připadalo mi to nepřehledné, protože se tam nevytvořila ta "souměrnost". Je to alibismus, ale třeba dnešní plánek MHD taky realitě neodpovídá, protože by měl být asi dvakrát vyšší (v ose S-J je to silně zmáčknuté). Tenhle plánek je natočený oproti reálnému severu o cca 20° na západ, což snad není takové provinění. Navíc pokud by opravdu Řečkovice byly na severu, moc si tím nepomůžeme, protože spousta dalších míst se tím na své "reálné" místo nedostane... Je to schéma, nikoliv plán. Realitě odpovídá jen v míře nutné k orientaci v kompromisu s přehledností... toť asi vše.


Offline
1086
09 lis 2006 18:16
eframmcbeth píše:
Ad Pavel:
— Mezi Kurskou, Kyjevskou, Dunajskou a U hřiště by měla být poliklinika bílý dům... našel ji google, tak nevím.

Poliklinika Bílý dům je samozřejmě na Žerotínově náměstí, toto je evidentně nějaká její pobočka. Dnes jsem to byl ověřit a je tam akorát dětské rehabilitační centrum a dětské centrum pro děti se specifickými nároky. Zvaž si, jestli to tam nechat nebo ne.

A ještě jedna věc ke zvážení, jestli zastávku Adamcova více nepřiblížit k zastávce Ondrouškova, lépe by to odpovídalo skutečnosti (je vzdálena asi jen 250 metrů, na autobusovou ještě blíže).


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
A ještě Rajhrad, žel.st. chybí mezera za "žel.".
A ten klášter se oficiálně jmenuje Benediktinské opatství.


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Pak ještě u 511 je špatně naznačený směr u Popovic. Všechny spoje z Popovic jedou směrem na Rajhrad, nikoli na Modřice. Od Modřic přijíždí jediný spoj, který zajíždí do Popovic a pokračuje dál na Rajhrad. Čili řešení: od Popovic udělat spojku i směrem na Rajhrad a kdyby se chtělo, tak na spojce od Modřic vyznačit jednosměrnost.


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Zadíval jsem se podrobněji na Modřice a je tam špatně pořadí zastávek.

Pořadí pro linky N94, 510, 511, 512 a 513 je následující:
(centrum Modřic) => Modřice, žel. st. => Modřice, Brněnská (<) => Modřice, smyčka => Modřice, Tyršova (>) => (ven z Modřic)

Linky 104, 105, 108 a 505 zastavují při cestě z Brna pouze na Tyršově, při cestě do Brna na Brněnské. Tyto dvě zastávky navíc NEJSOU pro tyto linky na znamení.

Tramvaj zastavuje na Tyršově obousměrně, to je OK.


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
To je to, co píšu. Teď se mi to povedlo načíst, ale trvá to strašně dlouho a musel jsem u toho dvakrát odmítnout nabídku prohlížeče k ukončení skriptu a nechat ho "vyčkávat".


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Bez ohledu na to, jestli to otevřu v internetovém prohlížeči nebo to stáhnu a otevřu v Adobe Readeru, tak tam úplně chybí zastávky (puntíky i popisky), čísla linek, legenda, tarif, hlavička... vlastně tam vidím jen zóny, "krajinu", POI a čáry linek.

Edit: Aha, tak jak jsem to měl otevřené, tak už se tam všechno načetlo, ale to muselo trvat snad 2 minuty, což je teda rozdíl proti těm asi 5 sekundám, co to trvalo u předchozí verze.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Tvar okruhu by byl pěkný, nicméně symbol motorky bych někde vedle nebo uprostřed toho symbolu pro okruh ponechal.


Offline
42
02 čer 2012 19:24
Navrhuji posunout zastávku "Česká, UP závody" více k České (resp. k trojúhelníku linek), takhle to vypadá, že to je na kraji Kuřimi; přitom v reálu vzdálenost mezi touto zastávkou a následující (Kuřim, sokolovna) je dost velká.

Místo motorky u Velké ceny bych navrhoval namalovat tvar okruhu, přece jen ten tvar je obecně známý a je i po Brně v různých směrovkách (byť starších), propagačních materiálech atd.

Ještě bych rád znal názor na moji poznámku k označení severu, resp. možnosti "pootočení" tak, aby to alespoň trošku sedělo se světovými stranami.


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Není tam nějaká chyba? Zaprvé je to o dost větší, zadruhé to při načítání hlásí chyby a seká se to při zoomování.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
tady je nová verze:
https://www.dropbox.com/s/q3qufrm3zjw2x ... 5.pdf?dl=0


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ad Zetor -- to samé s linkou 58, zastávka Zetor, silnice je až za odbočkou.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Opraveno a upraveno dle JŘ, odstraněny — a nahrazeny – (nebojte, ne -). I když tady je to prd vidět.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Jj už na to koukám, už to vidím... dám to tam :)


Offline
8
18 pro 2014 19:30
Nějak sem mi nezdá ta a-55 u zastávky Zetor - silnice. Nejede od Novolíšeňské přímo do smyčky u Zetoru? Na starém plánku to tak je...


Offline
800
12 zář 2014 23:38
to jsou ty posunuté POI, to už je opravené :)


Offline
102
23 bře 2014 19:59
"Orloj" na Svoboďáku lehce schovaný za devítkou + splývá s ním jízdenkový automat


Offline
800
12 zář 2014 23:38
OPRAVENO
— opraven obvod lesa u Knínic
— Lovčičky opraveny na Milešovice
— závleky na Bednářovu opraveny — kruh změněn
— odbočky u Klarisek opraveny, zastávky popřesouvány
— Stránského, Bráfova, Jundrovská popřesouvány, zóny napraveny, smyčka kolem Jundrovské přesunuta a zmenšena
— Slovanské nám. opět opraveno


Offline
Uživatelský avatar

107
29 říj 2006 21:13
Brno-Řečkovice
Zastávka Stránského utekla do zóny 101 (asi kvůli těm přesunům kvůli Jurkovičově vile).
Jundrovskou bych, pokud to půjde, posunul mezi Vozovnu Komín a Stránského, takhle to trochu mate.
Noční linky u Jundrova vytvářejí jakoby dva nové mosty přes řeku, což možná může taky mást (tzn. jestli nezmenšit tu smyčku).
Možná zvaž jestli nenaznačit jednotlivé mosty a lávky (jen přerušením řeky, bez názvů), viděl jsem to myslím v nějakých pražských schématech.
Slovanské nám. - když už se doplnilo dvojí zastavování, tak u linky 67 bych prohodil kolečko a šipku, šipka navíc určitě naopak, u linky 32 bych prohodil kolečko a šipku.


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Modřice, drůběžářské závody :mrgreen:

Úpravou času rozjezdů opět vznikla chyba s mezerou -- 05.20 nemá mezeru před pomlčkou a naopak 05.40 má před sebou mezery dvě.


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
No, pokud si to někdo vytiskne černobílé, tak z toho bude mít opravdový estetický zážitek. :mrgreen:

Ještě další chyba: proč nemá N93 v Soběšicích naznačen výjezd z kružnice směr Útěchov stejně jako 57?


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
P. Haluza píše:
Červené časy rozjezdů jsou naprosto jednoznačné, nech to tak...

A pak si mapu vytisknu na čb tiskárně, a budu vidět kulový :lol:

Navrhuji změnit popisek "jen v noci před nepracovním dnem" na "jede jen v noci před nepracovním dnem", anebo na logičtější "nejede v noci před pracovním dnem".


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Jo a ještě jsem si všiml jedné chybky: u závleku 49 na Bednářovu by měla být spojka z obou stran, tedy i od Záhumenic do kružnice a na Havránkovu z kružnice.


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Červené časy rozjezdů jsou naprosto jednoznačné, nech to tak, je to super stejně jako ostatní úpravy v JV oblasti, až na jednu: U 611 jako konečnou dej Milešovice. Do Lovčiček se jezdí pouze o víkendu a to z důvodu zajištění obslužnosti této malé obce bez nutnosti závleku linky 610, hlavní důvod existence linky 611 v Sokolnicích je zajištění spojení do Milešovic. Do Otnic jezdí 610, do Lovčiček s přestupem 630. Spojení Milešovice--Otnice je kvůli zdravotnímu středisku v Otnicích a pro cestujícího v Sokolnicích nemá význam. Navíc v současné podobě to vypadá, že do Lovčiček se dá dostat 611 i 630, což ve všedních dnech není tak úplně pravda. Proto do mapy patří jako konečná 611 Milešovice. (Tedy pokud tam nepřibude zastávka Milešovice, sídliště.)


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Opraveno


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 976 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 40  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 25 zář 2024 15:29
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]