Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 27 z 82    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 82  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Ď


Offline
Uživatelský avatar

243
02 zář 2014 12:02
Brno
Oboje.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Nesvítilo, nebo nefungovalo?


Offline
Uživatelský avatar

243
02 zář 2014 12:02
Brno
Včera asi kolem 17:45 na malináku jela 1101+1551 a nesvítilo jí přední tablo.


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
MartinV píše:
Pomineme-li on-line odjezdy, tak aspoň informace o linkách, na které mohu přestoupit, snad finančně náročné nebude. Když to mají DPMO i PMDP (a možná i další).

Já jsem viděl v roce 2013 něco takového i v Curychu. Tam to navíc bylo vylepšeno tím, že na displejích byly údaje o odjezdech vlaků (čemuž se ale nedivím, prostě Švýcaři). Ale bohužel jsem si to tehdy nevyfotil, protože jsem měl jiné starosti (=debatu s kamarádem, kterého jsem tam navštívil).

Každopádně v Plzni jsem ještě MHD nepoužil (prakticky Plzeň neznám), ale v sobotu pojedu asi do Olmiku, tak pokud pojedu v tamější MHD, tak to vyfotím. Ale podle této fotky tam mají téměř stejný systém jako máme v Brně. Ale ta Plzeň se mi líbí.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
Tak to by samozřejmě neměl být problém, jen by to někdo musel chtít/požadovat..


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Pomineme-li on-line odjezdy, tak aspoň informace o linkách, na které mohu přestoupit, snad finančně náročné nebude. Když to mají DPMO i PMDP (a možná i další).


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
Je ovšem otázka, na kolik by potřebná úprava přišla a zda by vůbec byla reálná. Protože v současné konfiguraci není možnost, jak by se tam ta informace dostala..

EDIT: pokud tedy reálnýma odjezdama myslíš on-line data :)


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Chat: jedna, nebo dvě zastávky navíc by se tam vlezly, nicméně určitě je lepší mít zobrazené linky, na které mohu přestoupit. I na úkor počtu zastávek. Dále by u příští zastávky mohly problikávat reálné odjezdy přestupních linek dál (oběma směry). Ale Bůh ví, jestli se to u nás zlepší.


Offline
Uživatelský avatar

205
03 bře 2013 15:12
Ale zase tam mají napsány linky, na které se může v dané zastávce přestoupit, což si myslím, že by mělo být u nás v Brně standartem.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Miropiro: Podle mě je tam na tom velikým LCD zobrazeno stále málo zastávek.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
29
21 pro 2014 16:36
miropiro: To je přece na jihomoravský hlavy umatlaný příliš strohé sarcastic
Jenda, iron_liver: Jinými slovy ve firmwaru transparentu je bug.

_________________________________
Ano jsem nováček, po víc než čtyřech letech jsem se rozhoupal registrovat


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Tak tohle je hodně dobrý, to by chtělo v celým IDS JMK použít (možná až s novým odbavovaícm systémem ale...)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
MartinV píše:
(pokračování diskuze o Variích)
Chat-man: ono kdyby se chtělo (což je ta největší potíž), tak bychom i na LCD plackách mohli mít dobrou náhradu perlovek. Ale to by musel být vhodný design i font (nic přeplácaného, z dálky viditelného - v takovém případě bys tam dostal víc zastávek, než na perlovku, bo LCD má větší plochu).

A co udělat to ve stylu, jak to testují v Plzni? Dával jsem to sice už do vlákna o zajímavostech, ale nikdo na to nereagoval, tak to dám sem ještě jednou :-)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
83
04 říj 2011 22:53
ReZ: Transparent je dle reálného času (až na výjimku zmíněnou v příspěvku výše), perlovka reaguje se zpožděním. Pozoruju to už dlouho, čas jsem si několikrát srovnával s tím z mobilní sítě a přesný byl vždy transparent. A sice jen odhaduju, ale půlminutu to, myslím, té perlovce netrvá, tak do deseti sekund reaguje.

Jenda: Aktualizace času až po změně informace na transparentu jsem si všiml, nicméně žiju v domnění, že je tomu tak odjakživa.


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
Já si všiml, že na vnitřním BUSE se čas aktualizuje jen, když BUSE "přeblikne" do jiného režimu - například vůz vyjede ze zastávky 12:52:59, tedy se objeví: Linka, Zóna, čas 12:52. Ale správný přesný čas 12:53 se objeví, až jakmile přeblikne jiný režim - tedy další zastávka atd, (což může dělat sice jen několik sekund, ale přesto se podle vnitřního BUSE nedají řídit hodinky jako dřív.). Se mi zdá, že dokud se nezavedlo zobrazování zóny a linky za jízdy, tak se čas aktualizoval průběžně (=přesně i za průběhu "Zastávka je na znamení"). Všiml si toho i někdo další?

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
No nejsem si jistý, ale mám pocit, že na perlovce byl dopředu a na transparentu pozadu. Jak něco podobného potkám, zkusím cviknout lupeň (kousek papíru, utrácet za toto poznání fakt nehodlám). Budu šotoušstvo informovat... :lol:

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
Všechny povely jdou po IBIS sběrnici z palubáku. Některé komponenty by dokázaly zobrazit čas i bez připojení, díky paměťovému obvodu s baterií - např. označovače, či hodiny Mikroeletronika. U transparentů si teď nejsem jist.. Každopádně perlovka je taková pomalejší.. :D


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Myslel jsem si, že čas ve vozidle je pevně daný, synchrinozuje se s RISem a tímto časem se řídí i revizoři. Aby nemohly vzniknout pocybnosti o správném čase.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
29
21 pro 2014 16:36
Zatím vždy když jsem potkal revizora, měl vlastní hodinky. Nepřesnost BUSE by pak bylo možno uplatnit jen při jízdě bez přestupu.
Panel jsem zatím nikdy rozdělaný neměl, nicméně nepřekvapilo by, kdyby měl každý svůj RTC obvod a nějakou manuální/automatickou synchronizaci navíc.

_________________________________
Ano jsem nováček, po víc než čtyřech letech jsem se rozhoupal registrovat


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Už několikrát jsem si všiml rozdílu času na perlovce a na vnitřním buse. Vždy tak do půl minuty. Nejde o bůhví jak horentní rozdíl, ale když by mě kontroloval revizor, už by to roli hrát mohlo. A odkud se vlastně bere aktuální čas? Když může být rozdílný.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
(pokračování diskuze o Variích)
Chat-man: ono kdyby se chtělo (což je ta největší potíž), tak bychom i na LCD plackách mohli mít dobrou náhradu perlovek. Ale to by musel být vhodný design i font (nic přeplácaného, z dálky viditelného - v takovém případě bys tam dostal víc zastávek, než na perlovku, bo LCD má větší plochu).


Offline
Uživatelský avatar

536
28 črc 2013 14:13
Zlaťák píše:
Zdálo se mi to (13T) nebo vnitřní panely regulují svítivost podle okolního světla? Celou cestu jsem na to koukal a přišlo mi, že když tramvaj zajela do stínu, svítilo to méně než, když byla tramvaj na sluníčku.


Já si též nemůžu pomoct, ale i venkovní panely večer pořád problikávají. Všiml jsem si toho jak na šalinách, tak na trolejbusech.


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
Zlaťák píše:
Zdálo se mi to (13T) nebo vnitřní panely regulují svítivost podle okolního světla? Celou cestu jsem na to koukal a přišlo mi, že když tramvaj zajela do stínu, svítilo to méně než, když byla tramvaj na sluníčku.
Takhle by měly fungovat všechny vnitřní BUSE, viděl jsem regulaci svitu jak v autobusech tak i v trolejbusech.

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Zdálo se mi to (13T) nebo vnitřní panely regulují svítivost podle okolního světla? Celou cestu jsem na to koukal a přišlo mi, že když tramvaj zajela do stínu, svítilo to méně než, když byla tramvaj na sluníčku.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 82  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 zář 2024 23:33
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]