Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 33 z 40    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 40  Další
Autor Zpráva
Offline
800
12 zář 2014 23:38
O Osové jsme už diskutovali, tam to prostě podruhé zastavit nemůže, stejně jako 303 u ZOO... nema platzu... :/ Zvlášť jestli Pod nemocnicí přehodím a přidám doprava ZŠ Vedlejší.... Jo a ta Pod nemocnicí je špatně značená v Brněnském plánku...

Dělo ne — ja dal umyslně jen Napoleona, je to takové internacionální a symbolické :)


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Žuráň je kopec s významným stromem a výhledem do širokého okolí. Já bych tam dal zmenšenou ikonku Napoleona.
K samotnému POI Austerlitz by mohlo přijít ještě dělo, kdyby se ti s tím chtělo drbat. :-)

Ad ZŠ Vedlejší -- ještě dodám, že tam vybrané spoje zastavují pouze ve směru do Brna.

Popisek TZ 215 v Kanicích je částečně překryt zelenou plochou.


Naposledy upravil P. Haluza dne 16 led 2015 10:52, celkově upraveno 1

Offline
800
12 zář 2014 23:38
Díky za připomínky — za chvíli vyrážím, tak to pak upravím ve vlaku...

Ad Pavel:
— Mezi Kurskou, Kyjevskou, Dunajskou a U hřiště by měla být poliklinika bílý dům... našel ji google, tak nevím.
— Tlustá čára je chybou při převodu do pdf, občas se zjeví i jinde, tady jsou pořád... snažím se s nimi něco dělat ale ony ne a ne zmizet :D v PNG (verze pro tisk) jsou v pořádku, takže kdyby se zjevily i někde jinde (třeba na Květné bývá občas trochu tlustší) nebo kdyby se zdálo, že je čára o kousek tlustší a posunutá, je to chyba PDF.
— Pod nemocnicí upravím :)

Ad. P.Haluza:
Každopádně se žuráněm počítám, jen nevím co tam dát... tu kostku co je navrchu?
Vodní plochy — koukal jsem na obyč mapu a nic extra tam není ne? jen bezejmenný rybník v Hostěrádkách.
Trojúhelník ořežu, jen je třeba konečnou 630 přidat i do Hostěrádek.
Písmo u rozjezdů je namačkané, ale ono se to tam jinak nevejde :( pár jich zkusím roztahnout.
Nevím, jestli přidávat Hrušky a Milešovice, uvidíme, jak se vleze...

Pak mám dotaz k navrhovanému POI Vysílač Hády — byl jsem tam, vím, jak to tam vypadá... je to pěkné, ale nestálo by za to tam dát spíš lom a vyhlídku, než vysílač, který je veřejnosti nepřístupný? aby se tam lidi nehnali, když to vidí z celého města a na mapě to bude jako POI...

Zast. na znamení chybí u většiny regionálních (u těch, co nejsou na brněnské mapě...) zatím jsem se do toho nepouštěl, musí se otevírat jeden JŘ za druhým a kontrolovat... Pokud to dáváš z hlavy, bude to super :)

Díky moc :)


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Zastávky na znamení (mimo těch, které jsem zmiňoval ráno):
- Modřice, uhelné sklady
- Rajhrad, GEIS
- Rajhrad, klášter
- Rebešovice, Horky
- Rajhradice, obalovna
- Měnín, ZD
- Měnín, rozcestí

Ke kolegovi přede mnou:
- na Osové ve směru z centra zastavují 403 a 404 dvakrát
- místo Pod nemocnicí některé spoje linek 403 a 404 zastavují na zastávce ZŠ Vedlejší


Offline
1086
09 lis 2006 18:16
- Mezi Kurskou a Kyjevskou ve Starém Lískovci je uvedena nějaká poliklinika/nemocnice a o žádné v té oblasti nevím.
- U zastávek Lesní a Květná je na malém kousku tlustší čára.
- Na zastávce Pod nemocnicí linky 403/404 nezastavují (jen projíždí), navíc pro ostatní linky není na znamení, ale "v pracovních dnech od 20 do
5 hodin, v sobotu a neděli celodenně na znamení"


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Koukám, že na regionálkách zastávky na znamení vyznačeny nejsou nikde. Mám se na to podívat?


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ještě drobnosti, kdyby byla chuť:
- na 620 by se ještě směrem na Slavkov vlezla zastávka Hrušky
- na 611 by se ještě směrem na Lovčičky vlezla zastávka Milešovice, sídliště, tím by padla nutnost uvádět Milešovice do ukončovacího popisku
- v Šaraticích zastávku 611 umístit nejlépe nad trojúhelníkem
- vodní plochy v rozšířeném úseku?


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Rozšíření Holubice:
- 611 v Šaraticích zastavuje také
- popisek u 611 Otnice / Lovčičky bych upravil na Milešovice / Lovčičky, protože ty Otnice už jsou pak díky Lovčičkám zjevné, zatímco Milešovice nikoli
- trojúhelník u Šaratic nemá mít levou část, z Hostěrádek na Újezd nic nejede, 630 končící v Hostěrádkách přijíždí od Křenovic
- Křenovice, Sokolova => Křenovice, Sokolská
- Kovalovice Stará pošta => Kovalovice, Stará pošta a je na znamení
- popisek u 630 Hodějice bych upravil na Slavkov u Brna / Hodějice, protože Slavkov je dost významný bod
- Holubice, Curdík je na znamení
- Holubice, kruh je na znamení
- Holubice, nadjezd je na znamení
- popisky na okruhu v Křenovicích -- vpravo k 620 patří ještě 621, ale to jen, kdyby se vešlo, ono je to i teď docela srozumitelné
- chybí vrch Žuráň pod zastávkou Šlapanice, Bedřichovice

A ještě jsem si všiml asi nově vzniklých chyb:
- Mokrá-Horákov v popisu lokality rozděleno => klidně odstranit spojovník, je to popis dvou samostatných lokalit
- Adamov, žel. st. a Adamov, žel. zast. (bus zastávky) nemají tečku za "st" a "zast"

Popisky u rozjezdů:
- Bílovice n.Sv. => Bílovice n. Sv.
- trochu zvětšit řádkování, je to hrozně nalepený na sobě

Jinak nádhera. :applause:


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Tak je tu aktuální verze:
https://www.dropbox.com/s/c3qip2cqsqh9b ... 5.pdf?dl=0

NOVÉ
— !!! Rozšíření od Újezdu po Holubice — prosím o kontrolu, v těchto končinách jsem v životě nebyl, dosavadní plánky jsou dosti vágní...
— Přidány směry u řazení rozjezdů
— Přidáno Bojiště bitvy u Slavkova — prosím zkontrolovat pozici, přidán mamut,
— Přidán Zamilovaný háj a Baba
— Rozhledny přidány do vysvětlivek

OPRAVENO
— Značení zast. na znamení ve vysvětlivkách
— nádraží KrPole zvětšeno
— Reissigova opět přesunuta :D
— 32 už zastavuje na Slovaňáku 2x

Stále platí:
potřeboval bych seznam pěších vazeb / přestupních uzlů kde na sebe spoje čekají atp.
je třeba překontrolovat po mě zast. na znamení, nějak jsem se v tom ztratil
potřeboval bych seznam sportovišť hodných zařazení

všem díky za spolupráci


Offline
800
12 zář 2014 23:38
tak rychlý komentář než půjdu na zkoušku:
— ona ta hnědá plocha pod POI je jen u výstaviště a u okruhu, víceméně aby bylo jasné, že je to veliké, jinak je pořád třeba hnědou považovat za spíše "památkovou" barvu — vím, že je to takové vágní vysvětlení, ale přijde mi v tom hrozný rozdíl, označit tím na mapě čtyři natolik nesouvisející věci (zoo, výstaviště, NPP a automotodrom) :D nevím, asi to každý bereme z jiného sémantického hlediska (ano, zkouška bude z jazykovědy)
— Řečkovice vs. KrPole upravím :)
— popisky Svitavy i Svratky jsou dočasné, budou se ohýbat...
— box pod hlavákem upravím
— linka 76 je výrazná úmyslně, stejně jako 84. Jako jediné nejsou tlumenými barvami. 84 jako snad nejdůležitější bus ve městě, tvořící okruh a významnou tangenciální spojnici. 76 je pro většinu turistů asi nejdůležitější, prostě proto, že spojuje centrum s letištěm.
— Mamuta přidám, Babu přidám
— Krematorium/Ukrajinská budou spojené pěšími vazbami (první je vidět u Jugoslávské/Trávníčkovy, pro ukázku)
— žluté jsou večerní na znamení, ve vysvětlivkách jsem to přebarvit zapomněl.
— 32 na slovaňáku taky zastaví, nějak to tam nacpu
— ano, tahle verze se načítá rychleji, ne nevím proč :D občas to vygeneruje PDFko hodně rychle, občas pomalu, nemám ponětí, co je tomu příčinou :D


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
podle mě má ZOO blíže k vile Tugendhat než k Lužáneckému parku. A Stránská skála není jen o vzácném rostlinstvu nahoře na kopci, ale i o přístupných štolách v podzemí a výhledu do areálu Zetoru a po Brně. Prostě je vnímám jako důležité POI (ale to je jen můj názor a slibuju, že víckrát to už připomínat nebudu e_smile ).

ještě pár hodně hnidopiškých poznámek (a pak pár méně hnidopišských):
* zdá se mi, že řečkovická zastávka má větší ikonu jak královopolské nádraží a mate mě to
* popisky Svitava by chtěly ohnout podle řeky
* průhledný box pod Brno, hlavní nádraží bych udělal ve tvaru L tak, aby nebyl nad slovem nádraží
* linka 76 je přehnaně výrazná. A v Černovičkách u ní máš trošku tlustší čáru. Místo toho bych červeně udělal okružní linku 44/84.

* POI Anthropos (mamut)
* přidal bych přírodní park Baba (druhý konec lesa co jsou Netopýrky)
* možný přestup Krematorium - Ukrajinská
* 32 na Slovanském nám. zastavuje dvakrát (ve směru do centra)
* co znamenají žlutě vybarvené zastávky? Asi večer na znamení, ale v legendě to je zeleně

A ještě dotaz -- ta poslední verze má nějak optimalizované vykreslování? Zobrazuje se mi mnohem rychleji než ty předešlé.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
I když jak ted na to koukám, ono je to ve všech těch obcích takové řídké, co se zastávek týká... možná by se vešly — zkusím načrtnout a uvidíme (každopádně pardon, Hostěrádky-Rešov = jedna vesnice :) )


Offline
800
12 zář 2014 23:38
— Nemocnice samozřejmě zmizely omylem, skryl jsem vrstvu.
— Reissigovu určitě posunu
— Se slavkovským bojištěm se počítá :)

— Proč Stránskou skálu a Zoo hnědě? Jedno je lesopark, NPP... druhé má i v názvu slovo zahrada :D Přijde mi logické je řadit mezi lesy a parky ne?

Co se dotazů týče:
— Noční linky skrýt lze, a lze je zobrazit samostatně, i když v tom velký smysl nevidím, protože když se zobrazí samostatně, vznikne spousta divných kliček, odboček a pitominek, které jsou způsobené tím, jak se proplétají s denními linkami, takže to celé nakonec nevypadá nijak valně :D
— Tloušťka čar je opravdu dána jen opozicí kolejová × nekolejová vozidla. Ono totiž rozhodnout která linka je k čemu důležitá je poměrně diskutabilní a pak to celé ztrácí přehlednost. Dřív jsem zkoušel třeba "páteřní linky" (tj z mé osobní amatérské zkušenosti nejpřecpanější 1,3,8,12,25,44, 37, 50) dělat tlustší, zatímco "vedlejší" (tj prázdné 10, 11, 5, 64, 65) tenkou čarou... a ono to jaksi intuitivně svádí k tomu myslet si, že jde o různé dopravní prostředky, pokud jim člověk nezvolí úplně jiné typy čar atd, a to už zase ztrácí na přehlednosti. Každopádně tloušťka čar je jedna z mála věcí, jejichž změna by znamenala absolutní překopání celého souboru, protože každá čára se skládá z jednotlivých kružnic (není čarou sama o sobě) a jakmile se jedna ztlustí, musí se ostatní hezky kružnici po kružnici odsunout, aby byla zachována mezera :( .
— Rozšíření do Křenovic je nereálné z důvodu nedostatku prostoru — bylo by třeba tam vměstnat Šaratice, Hostěrádky, Rešov, Hrušky, Křenovice a nejspíš i Holubice. Navíc je to od Brna už opravdu "daleko" na to, aby se tam turisté vydávali a aby to pro ně mělo nějakou přidanou hodnotu...


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ještě k tomu slavkovskému bojišti: ikonka by měla být někde mezi Blažovicemi a Tvarožnou v místech, kde je popis zóny, a měla by být výraznější, protože celá ta velká oblast okolo je bojištěm. Extra bych potom označil vrch Žuráň, a to v místech těsně pod nápisem "Šlapanice, Bedřichovice".

A ještě chyba: čas rozjezdu 05.40 má před sebou dvě mezery, popis čtvrté koleje je jakýsi useknutý.

Fakt se Kordisu nechce do toho, aby byly S6 a S2 vyznačeny až do Křenovic, kde se kříží? A s nimi samozřejmě i bus linky?


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Jména zdravotnických zařízení jsou skryta omylem, nebo záměrně?


Offline
Uživatelský avatar

627
14 úno 2005 15:12
Bystrc
eframmcbeth: :applause: Mne se schema moc libi!

Co jsem jeste nasel: zastavka Reissigova -- ma byt v obou smerech umistena za krizovatkou pobliz NC Kr. Pole, takze i spoje, ktere k NC nezajizdi, ji obsluhuji.

A pak mam takove dotazy do diskuze:
- Je mozne ukazat schema zvlast jen pro denni linky (bez vrstvy nocnich linek) a zvlast jen s nocnimi linkami?
- tlouska car: Predpokladam, ze to, ze tluste budou vyznaceny trasy linek tramvaji a vlaku, si urcil KORDIS(?) Z pohledu navstevnika Brna, ktery dopravu zde vubec nezna, bych asi uvital tlustou carou vyznaceny "dulezite" linky (ktere jezdi po cely den a relativne casto, z vyznamneho prestupniho bodu..., treba bych z teto kategorie vyradil linku 10, naopak pridal 33 a 37, mozna i 25+26 a 44+84?). Neco jako: kdyz jsem absolutni lama poprve ve "meste", nevyznam se v JR a potrebuji do Kohoutovic, abych z planku poznal, ze linka 37 z Mendlaku je pro mne dobrou volbou (i za cenu ne nejkratsi cesty, ale bez obavy z prestupu nekde na okraji sidliste anebo temneho lesa, kde budu na zastavce sam).


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
:applause: :applause: :applause:

* vytratily se ikony nemocnic
* poi Horákovský hrad (v Mariánském údolí, mezi rybníky)
* poi Ochozská jeskyně
* poi Obřanský hrad
* poi Hádecký vysílač
* poi Stránská skála (určitě si zaslouží hnědou ikonu)
* poi ZOO (hnědě)
* rozhledy buď do vysvětlivek, nebo každé její vlastní ikonu
* les Zamilovaný háj (ten nyní nepojmenovaný u řečkovického nádraží)

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
tak nová verze:
https://www.dropbox.com/s/9tg92zuqow4o2 ... 5.pdf?dl=0

NOVÉ
— Asi nejviditelnější — zkusil jsem odkrýt skryté lesy a ořezat je tak, aby bylo vidět na zóny (méně odpovídají realitě, ale zato tam aspoň jsou, navíc ted sever nevypadá oproti jihu tak pustě)
— Přidány ikony divadel a kin
— Přidány rozhledny Babí lom, Ostrá horka, Alexandrova, Kamenný vrch
— Přidány dělnické kolonie: Kamenná kolonie, Písečník, Divišova kolonie


OPRAVENO:
— Celé značení zastávek na znamení bylo sjednoceno — prosím o doplnění špatně značených režimů.

POI, které ještě plánuju přidat
Kláštery Vranov a Rajhrad
Oko nad brnem
Bitva tří císařů Tvarožná
Kostel Jména Panny Marie Křtiny
Kohoutovický vodojem
Bitva tří císařů Tvarožná
sportovní areály

Všem díky za spolupráci


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
To byl pouze příklad, kde to tak je.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
No to jo, ale já skončil u Rajhradu, do Znojma mi na schématu zbývá ještě pěkný kus cesty :D


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Že tam je železniční a autobusové nádraží vedle sebe.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Ty přestupní uzly jsem zvažoval už dřív a zkouším různé metody - snad něco vyjde :) ale v tom případě bych potřeboval zase seznam...

Ad Mouka: Co myslíš tou Břeclaví, Hodonínem, Znojmem, Boskovicemi ?


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ano, to mě taky napadlo. Jak by to vypadalo, kdyby se oblast zahrnující železniční i autobusové nádraží podbarvila nějakou decentní barvou, aby bylo jasné, že to patří k sobě? A nebo kolem toho udělat nějaký decentní vytečkovaný nebo vyčárkovaný rámeček (či jiný tvar).


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Martan: Případně i tam, kde je autobusové nádraží a železniční stanice v bezprostřední blízkosti (Břeclav, Hodonín, Znojmo, možná i ty Boskovice by se daly).


Offline
609
24 čer 2005 20:56
Možná bych zvýraznil vazby, pokud autobus zastavuje u železniční stanice a je zde garantovaná přestupní návaznost (což jsou téměř všechny v Brně i všechny xxx, žel.st. mimo Brno). Nebo minimálně větší přiblížení zastávek xxx, žel.st. k vlakovému nádraží (např. Ponětovice, žel.st.)

_________________________________
I cesta může být cíl.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 976 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 40  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 25 zář 2024 15:31
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]