Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 18 z 62    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 62  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Všechny automaty jsou (by měly být) vyznačeny i v oficiálním plánu linek:
http://idsjmk.cz/mapa/Plan-site-Brno.gif

Vyznačeno je to také v jízdních řádek na [url]jrbrno.cz[/url] - žlutý symbol u každé zastávky.


Offline
340
12 čer 2012 17:51
Jo tak tohle jsem nezkoušel :D Dík Staníku takhle rychle jsem odpověď ani nečekal :-)

_________________________________
Zavřenými dveřmi hra nekončí, zkus další zastávku...
Ten, kdo neprojede zelenou u zimáku, není u mě řidič...


Offline
Uživatelský avatar

1632
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
hezzon... Vím akorát o tom, že když chceš nahlásit poruchu automatu na webu DPMB, vybereš si daný automat ze seznamu všech...
http://www.dpmb.cz/?seo=porucha-jizdenkoveho-automatu


Offline
340
12 čer 2012 17:51
Netuší tu někdo zdeší, zda-li existuje nějaký seznam jízdenkových automatů? Pídím se po něm a zatím marně.. A druhá otázka pro znalejší; jaký bude sortiment jízdenek v nových bezhotovostních zdnehodnocovačích? Patrně nějaký základní? 15; 60; 90 min? Osud jízdnenkových automatů by nezůstal na pospas osudu?

_________________________________
Zavřenými dveřmi hra nekončí, zkus další zastávku...
Ten, kdo neprojede zelenou u zimáku, není u mě řidič...


Offline
Uživatelský avatar

3661
26 čer 2005 08:44
Brno-Líšeň (25, 26, 58, N97, N99)
Tato informace se objevuje poslední dny pravidelně i na HLN.

_________________________________
RH.


Offline
1086
09 lis 2006 18:16
Nechci kecat, protože vidím blbě na dálku. Ale jednou jsem na České zahlédl na ELPu u jednoho spoje informaci něco jako stojí v koloně. Bohužel než jsem se dostal blíže, tak informace zmizela. Je to asi 14 dní zpět. Tak třeba se ještě na zlepšení pracuje.


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
Dnes jsem pozoroval ELPy na Mendláku a odjezdy mizely pravidelně cca 2 minuty před příjezdem vozidla. Bylo to tak u linky 25, 26 i 84 - dokonce i u 37 která odjela zpožděná. :roll:
Pochopím, když spoj odjede, že ještě minutu blikají hvězdičky, protože trvá, než se přenesou data o odbavení. Ale že info mizí předčasně, to mi do hlavy neleze. biggrin
Stejně pořád věřím, že se systém podaří vyladit, aby fungoval spolehlivě.

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
76
17 lis 2012 23:31
Za ledové kalamity 1. prosince to (ELP na zastávce Svratecká) házelo vesele jeden odjezd šaliny za druhým, i když tamtudy (už několik hodin) žádná neprojela a ani neměla šanci se přiblížit. Příjezd náhradní dopravy to samozřejmě nijak nezaznamenalo. 2. prosince jsem pozoroval ELP v Pisárkách, měl jsem za to, že to tedy háže odjezdy čistě podle jízdního řádu, ale ony se ty odjezdy jaksi pořád měnily, přibývaly a zase mizely a až po 20 min přijela šalina (samozřejmě zcela mimo jízdní řád), zrovna to blikalo odjezd... že by náhodné štěstí v informačním chaosu? :-)


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Takže když je malá MU, tak je zbytečné to tam psát a když je velká MU, tak zas není čas to tam psát...

No to je prostě skvělý sarcastic

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
Uživatelský avatar

6962
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Třeba to tak dneska skutečně je, že je nutné to zadat manuálně. Ale platí, co jsem napsal - v takovéhle chvíli je ten systém ani ne polovičatý. Ten by měl reagovat okamžitě na aktuální dění.
Snad by to neměo být tolik složité, rozlišit šalinu a autobus a kromě znaku NP vozidla mít znak i pro NAD.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Tak pokud vím, tak to tam musí v současném stavu někdo zadat. Automatické to není.

Ale je možné, že se mýlím a nějak se to pohnulo. (Ale divil bych se.)


Offline
Uživatelský avatar

6962
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Edo: ale právě tohle by zbytečné být nemělo. Ve většině případů jde o výpadek 1-2 spojů. Já jsem doufal, že tyto informace budou do panelů nahrávány automaticky (jinými slovy pokud tramvajový vůz vysílá nějaký signál, autobus náhradní dopravy vysílá signál jiný tak, aby ELP sám od sebe zobrazil, že pojede NAD). To s sebou nese potřebu informací na zastávce, jak se k NAD dostat. Přece je nesmysl, aby tohle dispečeři zadávali ručně.

Taková informace by zkrátka měla být na ELP panelech automaticky.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Podpora pro zobrazování mimořádných informací tady je. Jen se musí využít. A jsou dvě možnosti:
1) Buď to kvůli jednomu spoji bylo zbytečné.
2) Nebo to tam nikdo nezadal, i když to vhodné bylo.
O kterou z variant šlo v tomto případě, nevím.


Offline
Uživatelský avatar

6962
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Zlaťák: a přitom právě zobrazování ND byl jeden z důvodů, proč se tyto ELP instalovaly. Kvůli vzdálenosti obslužné komunikace. Tak snad se toho brzo dočkáme, zatím to cestujícím pomáhá jenom tím, že nemusí udělat 5 kroků k jízdnímu řádu.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Včera jsem si zase říkal, k čemu ty ELPy máme. Stojím na zastávce Vozovna Komín, čekám na tramvaj. Na panelech naskakovaly normálně časy odjezdů, ale tramvaje nejezdily. Najednou se kolem hnal autobus náhradní dopravy, který troubil a blikal (děkuji). My rychlejší jsme stihli vyběhnout nahoru na most před vozovnu, paní s kočárkem dál čekala u kolejí marně.
Proč se ty panely s velkou slávou montovaly, když nic jiného kromě pravidelných odjezdů, které si mohu přečíst na označníku, zobrazovat "neumí"? ](*,)

Je to jen takový povzdech.


Offline
Uživatelský avatar

1442
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
Zlaťák píše:
Všimli jste si, že na hlavním nádraží na 3. koleji (směr Kr. Pole a Lískovec) je "nový" označník?
Linky a směry už nejsou namačkané na malém prostoru pod čtvercem s piktogramem busu, ale na stejně velké desce namontované hned vedle (místo reproduktoru). Symbol bezbariérové zastávky už není na tom malém terčíku na sloupku, ale je tam namontovaný další "trojokno" na jízdní řády a obrovský symbol zabírá celou jednu pozici.

Snad jsem to napsal dost srozumitelně.


no foto by možná mnoho usnadnilo.. e_smile e_smile


Offline
Uživatelský avatar

3093
29 srp 2009 19:30
Změna proběhla ještě, když jsem jezdil na Křenku do školy, tedy víc jak půl roku zpět .

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Všimli jste si, že na hlavním nádraží na 3. koleji (směr Kr. Pole a Lískovec) je "nový" označník?
Linky a směry už nejsou namačkané na malém prostoru pod čtvercem s piktogramem busu, ale na stejně velké desce namontované hned vedle (místo reproduktoru). Symbol bezbariérové zastávky už není na tom malém terčíku na sloupku, ale je tam namontovaný další "trojokno" na jízdní řády a obrovský symbol zabírá celou jednu pozici.

Snad jsem to napsal dost srozumitelně.


Offline
Uživatelský avatar

6962
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Co jsem se díval na stále rekonstruované Vaňkovo náměstí: vypadá to (podle instalovaných obrubníků), že zastávky budou vždy při výjezdu z náměstí, a to i pro linku 38 směr Preslova.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Přesně tak. Kdo kdy něco odlaďoval, ví o tom svý. Zvášť takovýho rozsahu. Snad to brzy povalí jak svýcarský cibule... ;-)

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
609
24 čer 2005 20:56
Na všechno se bohužel nedá přijít při pověšení ELPu nad pracovní stůl v kanclu :-)
Btw. dodavatel dodával systém do Plzně.

Docela by mě zajímalo, jak by olomoucký systém fungoval v rozsahu IDS JMK.

_________________________________
I cesta může být cíl.


Offline
Uživatelský avatar

164
11 pro 2012 15:43
Daleko od linek, na kterých jezdí sanitky
Jenda: dnes ráno ses dočkal. (Kolem sedmé po trase osmičky a na hlavase nefunkční všechny ELPy.)

_________________________________
Kolik šotomíst znáš, tolikrát jsi šotoušem. :D


Offline
Uživatelský avatar

3737
08 čer 2005 23:12
Jako že ty špatné údaje jsou způsobeny pověšením na sloup?


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Některé věci se musí vyzkoušet v terénu.


Offline
Uživatelský avatar

3737
08 čer 2005 23:12
Já především nechápu, proč se ten zkušební provoz neudělal před tím, než se ty displeje namontovaly do terénu.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1542 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 62  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 20 zář 2024 21:15
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]