Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 331 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 328, 329, 330, 331, 332, 333, 334 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7587
17 pro 2006 22:32
Brno
Karlos: žádná výjimka od Avionu není, musí se projet kolem Makra.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
P.Haluza: ano určitě je to hlavně pohodlnost a jednoduchost, jenže právě ta pohodlnost a jednoduchost ti přiláká cestující do MHD, ne opak v nepohodlnosti a složitém přestupování, pak se nemůžete divit, že cestujících ubývá. Spousta lidí říká díky bohu, že v Komárově je tak málo místa, protože jinak by někoho chytrého napadlo tam zkrátit a ukončit i linky 48 a 40 a zaručuju ti, že by pak na lince 48 stačily sanitky a na lince 40 v pohodě sóla, protože ti cestující utečou a víš kam? do aut, protože zase zvítězí ta pohodlnost, proto se ptám, proč nemůže být MHD tou pohodlnou dopravou? proč se cestování cestujícím stále znepříjemňuje?


Offline
2826
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ad 631: Největší paradox je v tom, že v jízdním řádu není žádný garantovaný nízkopodlažní spoj...


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Je pro mě trnem v oku výskyt 4 Crosswayů LE 12.8M na lince 631 Vyškov - Rousínov - Slavkov u Brna - Kobeřice, které zde byly od 12/2011 převeleny především z příměstských linek 601 a 602, kde se teď stejně jako na lince 509 vyskytují pouze vysoké vozy (nepočítám některé přejezdy LE právě z linky 631), které se kapacitně rovnají. Jistě, že určitou roli hraje staří vozového parku při účastí ve výběrových řízení na jednotlivé skupiny linek, ale jejich nasazení by mohlo být rovnoměrnější mezi víc linek v regionu. Nicméně od ledna budu mít příležitost nadzvednout pokličku tomuto hrnci, tak se pokusím s jeho obsahem trochu zamíchat nebo alespoň zjistit co vše se dá s jeho obsahem provést :wink:

Btw, kudy jezdí přejezdy AVION kurzů na 509 do Chrlic? Po dálnici D2 kolem Olympie s patřičnou výjimkou?

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
2826
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
V centru jsou dva velké uzly -- nádraží a Česká. Oba jsou bez přestupu dostupné z Komárova a to v luxusním intervalu. Neříkám, že všichni míří zrovna tam, ale drtivá většina cestujících ano.


Offline
2825
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Úzká je teda určitě výhodnější cíl než Komárov, ti lidi můžou jet taky jenom do centra = z Úzké pěšky třeba na Masarykovu, nebo Křenku, klidně i do práce, těch cílů se tam nabízí prostě dost na to, aby ti lidi chtěli jet bez přestupu v Komárově tou 40/48/49 na tu Úzkou.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
2826
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Nehledě na to, že u Makra zastavuje i 109, která jede přímo až na Zvonařku.

[RECESE] Teď mě napadla opravdu kacířská myšlenka. Co spoje linky 509 vedené jen do Chrlic nahradit přetrasováním 109 přes Chrlice a Holásky? :mrgreen:


Offline
7298
27 úno 2010 07:40
Proč jsem si při šichtách na lince 48 všimnul, že pár lidí na šalinu přeleze velmi logicky v Komecu, nejlépe přebíháním přes 5 jízdních pruhů s následným přelézáním zábradlí, pak dalších 5 na Svatopetrské (pokud někdo stál venku a zastavoval jsem, neb tlačítko na znamení je pro některé lidi zapovězená věc), na Zvonařce obvykle skoro nikdo, a 50 lidí vylezlo na Úzké a dalo se z velké části směr podchod nebo kam? Ano, na šalinu na zastávku Úzká...


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Proč to tak je netuším. Dokud jsem tam jezdil, tak jsem to nerozlišoval. Používal jsem to, co zrovna jelo.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
2826
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Bingo. A dochází jim, že na hlavas i na Českou se šalinou dostanou i z Komárova a to bez přestupu a relativně bez čekání v zácpě? Pravděpodobně ne. To je pak ale těžký.


Offline
7298
27 úno 2010 07:40
Super, takže raději čekají 5 minut na zastávce, aby pak šli na šalinu dalších 10 minut, než aby jeli hned a přestoupili na dvanáctku v Komecu. Když je to baví, proč ne.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
P. Haluza píše:
Ondra K.: Jedou přímo kam? Na Úzkou? A co potom?

Na úzkou a od tam pěšky na vlak, nebo na hlavas na šalinu. Dělá to tak většina lidí z Makra, kteří dojíždí MHD.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

425
06 kvě 2006 00:52
Brno-Řečkovice a Mokrá Hora
Není hůř než v Bosonohách :)
IvanM ve Všeobecná autobusová diskuze píše:
Ideální je to například v PD v Bosonohách. Tam se striktně dodržuje takt linky 69 a linky 401 a 402 pouze tento takt doplňují (I když, je docela diskutabilní, jestli je pro ty obyvatele vesnic příjemné, když se jim do jejich spoje s mizernými intervaly nahrne dalších 150 hlučných učňů, kteří jim cestu akorát znepříjemňují.

15 minut v odpolední špičce, 10 minut v ranní (v té největší 6-8 minut), tak si přesně představuji mizerný interval. A nejedou ti strašní učni většinou v opačném směru než venkovské obecenstvo mířící do Brna do školy či za prací?

Chování učňů občas není úplně vytříbené, když je řidič vyhodí s měsíc propadlou šalinkartou, vyjadřují se asi takhle:
IvanM píše:
U této společnosti pracuje pár ko***ů, kteří urputně vyžadují ukázání šalinkarty i v úseku např. Skalní - St.L.-smyčka


Offline
2826
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ondra K.: Jedou přímo kam? Na Úzkou? A co potom?


Offline
315
01 dub 2007 14:10
Můj osobní tip na to jak tato "kauza" 59 versus 509 dopadne je takový, že spoje v úseku Komárov - Chrlice se přečíslují na 59 a jinak vše zůstane stejné. Možná se přidá nějaký NP vůz.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Ráječek je to stejné. Pokud není víkend, kdy jsou přece jen delší intervaly, a muselo by se déle čekat, tak většina lidí radši počká na 40, nebo 48 a jedou přímo, než aby jeli s přestupem v Komárově.

Jak je to vlastně teď s proklady 40 a 509? Dokud jsem tam musel jezdit, tak proklady 40 a 59 byly věc, která mě štvala úplně nejvíc. Minimálně směrem z města to vycházelo vždycky tak, že 59 jela 40 za zadkem, a pak dlouho nic.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
2826
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
M: To je jen pohodlnost. On ten autobus jezdí totiž i opačným směrem, takže mnohdy je paradoxně rychlejší i z Holásek pár zastávek do Chrlic a následně vlakem za 9 minut v centru. V okamžiku, kdy je i většina vlaků nízkopodlažních padá i další argument. Ad Popelova: tady je aspoň vidět pokřivené myšlení některých cestujících. Drtivá většina těch, co nastoupí do 40 nebo 48, vystoupí na Zvonařce, aby následně přestoupili do té samé tramvajové linky, která jede i z Komárova. No a nebo jedou až na Úzkou a pak podchodem k nádraží, to už vůbec nekomentuju. :mrgreen:

Robert: Jasně, nicméně zajímavé je, že to Kordis nežádal ani u jednoho ze čtyř vozů na této lince. Na jiných linkách obsluhujících částečně Brno je to už dnes naprosto běžné, ale tady to nikomu nevadilo.


Offline
7298
27 úno 2010 07:40
P. Haluza píše:
Renek: Jediným smysluplným argumentem je menší počet nízkopodlažních spojů. Ale nabízí se jednoduchá otázka: proč Kordis netlačí na VYDOS, aby tam nasadil nízkopodlažky?

Protože tam VYDOS vyhrál minulé výběrko, ve kterém to po něm KORDIS nežádal, takže by jim asi požadavek na NP vozy omlátili o hlavu.


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
P.Haluza: to je sice pravda, ale to pasuje jen těm, co bydlí v okolí železniční stanice, pro ty ostatní je to nezajímavé, pohodlnější je jednoduše bus. A interval S2 je taky nic moc a proč přesedat ( dostat se na vlak ) když můžou jet přímo, ikdyž je pravda, že nemůžou protože i tam jim to podělali, takže vlastně jejich stěžování docela chápu, když to tak půjde dál, budou tam za chvíli stačit sanitky a pak to zruší uplně, auta vyhrají. Ona ta 509 neslouží jen těm co bydlí v Chrlicích u nádraží,ale vše po trase včetně Holásek atd. Na Popelove je jasně vidět úkaz, kdy cestující nechají ujet 509 a počkají si na 40, popřípadě na 48.


Offline
Uživatelský avatar

1344
17 črc 2010 21:41
Krno
Mouka: Mně z toho vyplývá, že v linkách označených 100 a více v zónách 100 a 101 ve směru do města (tedy jediný případ, kdy se do regionálek může i zadními dveřmi) nemá cestující povinnost ukazovat jízdní doklad (pokud k tomu není speciálně vyzván řidičem). Předkládání dokladu se podle té citace týká jen mimobrněnských zón. Dokonce mi z toho naopak vyplývá, že v zónách 100 a 101 ve směru z města se sice musí nastupovat předem, ale nemusí se ukazovat jízdní doklad. Pokud toto není ošetřeno ještě někde jinde.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
2826
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Mouka: Oni ji ale mají. Jmenuje se S2. :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
Nové vedení MČ Chrlice by si chtělo na vlastní náklady nechat obnovit přímo linku do centra? To jsem zvědav, jestli na to dojde, příp. jak dlouho to bude fungovat. Městská část s rozpočtem přibližně 20 mil., která má ZŠ, MŠ a SDH si zas moc vyskakovat nemůže.

Zdeněk:

Citace:
m) Do autobusu mimo zóny 100 a 101 je nástup povolen jen předními dveřmi a cestující je povinen předložit řidiči ke kontrole platný jízdní doklad, případně si tento jízdní doklad u řidiče zakoupit, případně označit na místě k tomu určeném v označovači.

n) V zóně 100 a 101 se nástup cestujících pouze předními dveřmi vztahuje na autobusy s provozním označením 100 a výše ve směru z města Brna.


Není to tam přímo napsaný, ale podle mě z toho vyplývá to, co říkáš.


Offline
Uživatelský avatar

1647
10 čer 2006 20:45
Brno
IvanM, Mouka: pokud se to nezměnilo, tak nejen na výzvu, ale při nástupu v regionálkách předem musí vždy cestující předložit jízdní doklad, i když je nástup povolen i zadem

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
Cestující musí na výzvu pověřené osoby (což je i řidič) předložit jízdní doklad. Tak to zkrátka je a pokud s tím má někdo problém, tak holt může zvolit jiný způsob přepravy.


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
IvanM píše:
Například společnost BDS, která zařizuje linky 401 a 402 jedoucích přes Bosonohy. U této společnosti pracuje pár ko***ů, kteří urputně vyžadují ukázání šalinkarty i v úseku např. Skalní - St.L.-smyčka - 2 zastávky v zóně 101. Můžeme domyslet, co by se stalo, kdyby se přistoupilo ke sloučení s linkou 69.

No pardon, ale co potom linka 201 a 202? Tam přeci taky ukazuji šalinkartu, ačkoliv ji využiji jen po Brně...

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 328, 329, 330, 331, 332, 333, 334 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 13 říj 2024 20:25
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]