Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 154 z 800    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157 ... 800  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Však jasně. Já jsem nenapsal, že by je hlásil špatně. Bez problému. Ale docela mě pobavilo, že je hlásil sám řidič namísto nahraného hlasu. To jsem zažil poprvé.

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
1291
19 lis 2010 14:53
Cocktown
IvanM: Dneska kolem 14:00 jsem s ním jel a zastávky hlásil bez problémů. Ale zase na druhou stranu je lepší, když to hlásí řidič, než když to nehlásí nikdo (minulosti jsem to zažil u 2330 na 50).


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Už jste někdy zažili,že řidič sám hlásil zastávky? Jestli ne,běžte se projet na 56/39 7410 a zažijete :D

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

3740
08 čer 2005 23:12
marecek.00: Tak zas taková oklika je zbytečná. Lze třeba i doprava na Gorkého a přes Obilní trh na Údolní směr z centra.

Edit: Ta značka může mít i toto schéma: http://de.wikipedia.org/wiki/Datei:Hinw ... _grrrg.svg


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
b1: Svůj vůz parkuji na začátku jednosměrné ulice před domem. K vyjetí z ulice musím objet celý blok. Myslíš že tebou poukazovaná značka by mne nějak rozhodila? Vůbec ne! Pokud je něco přikázáno, nemám to problém dodržet, narozdíl od jiných. Vadilo mi to, na co narážel stuřik "chudáci studenti budou muset..." Jsou snad študáci svatí, že kvůli nim musí každej padnout na p*del? Ku*va, potřebujou prachy hned, zajdou si kousek dál, nepotřebují je hned, vyberou je ve městě. Mají potřebu fňukat jak to dřív šlo a teď to nejde, lezou na BMHD. Přechod je nově udělán o pár desítek metrů dál, tím je problém vyřešen.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Tomu rozumím, ale vytvořit značku pro objezd Pekařská - Husova - Údolní, kde jsou v průběhu ještě 3 křižovatky?


Offline
Uživatelský avatar

3740
08 čer 2005 23:12
Tak značka je v příloze k pravidlům silničního provozu jen jako příklad. Stejně jako u všech ostatních návěstí.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
b1: Značka je fajn, ale doporučuju se kouknout na mapu.


Offline
Uživatelský avatar

3740
08 čer 2005 23:12
Aha, takže kvůli blbcům mezi řidiči omezíme chodce. Bravo! Ale když nadhodím, že by mohli být omezeni řidiči, tak sklidím kritické reakce...


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Taky si myslím, že je to ten poslední problém. Nebezpečných situací, kdy auto vybočilo uz levého pruhu do pravého bez toho, že by se řidič aspoň podíval do zrcátka, když už není schopen dát blinkr, bylo tolik, že současné řešení považuji za mnohem lepší toho předcházejícího. Nemluvě o řidičích, co pravým pruhem jeli rovně a pak se divili, že jim tam zleva vjíždějí jiní.


Offline
Uživatelský avatar

3094
29 srp 2009 19:30
Obávám se, že nějací studenti a nejbližší bankomat jsou naprosto irelevantní důvod. Neříkejte mi, že jsme my studenti natolik shnilí, že nedojdeme na vzdálenější přechod ;-).

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
To je zase argument :roll: Takže je to vlastně v pořádku, když potřebuju peníze teď, je to nejbližší bankomat, ale já tam přece nepůjdu, protože bych byl moc línej, můžu si zajet vybrat třeba do Líšně, když jich máme v Brně tolik :roll:

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

3740
08 čer 2005 23:12
Tak nefrflej, když budeš muset odbočit doleva objetím bloku.

Existuje i taková dopravní značka
Obrázek


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Ono je těch bankomatů po Brně málo? Já myslím že ne, takže si vyberou jinde ne? Já musím chodit k nejbližšímu bankomatu zastávku od domu. A nefrflu.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Robert: A co potřeba studenti z blízkých kolejí na Tvrdého nebo Míráku? Jdou do bankomatu ČS si vybrat a pak chtějí jít na t-25/26 směr Konečného nám., takže musí obejít přes 3 světelné přechody nebo zacházkou k novýmu přechodu na Údolní

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

3740
08 čer 2005 23:12
To levé odbočení je taky využívané poměrně málo. Řidiči též nemusí udělat ani krok.

Naopak chodcům, kteří chtějí přejít křižovatku z jednoho "rohu" do druhého, se zrušením jedné ze dvou možností v průměru navýší doba čekání na semafor.


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Mareček: Aspoň někdo pochopil, co jsem měl na mysli.

Chodec by neobcházel skoro nic, ten přechod byl využívaný poměrně málo, velkýá část lidí přešla poté ještě jednou přes Úvoz. Takže se jim nyní jen změnil způsob přecházení, navíc nemusejí udělat ani krok.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Problém je, že zatímco na Úvod se dá dostat po "velkých" ulicích (smyčka Nerudova -> Kounicova -> Kotlářská), tady by se nahnal provoz do "malých" ulic a já si nejsem jist tím, že by bylo zrovna tohle chtěno.


Offline
Uživatelský avatar

3740
08 čer 2005 23:12
Ještě bych doplnil, že to řešení se zákazem odbočení vlevo již spolehlivě funguje na mnoha místech i v Brně. Například pokud jedete po Veveří od centra a chcete na Úvoz, tak nesmíte odbočit vlevo v křižovatce s Kotlářskou ani v křižovatce s Nerudovou, takže se tam musíte dostat jinými povolenými způsoby (otočením na křižovatce s Rybkovou, objetím bloku přes Nerudovu, přes ulici Jana Uhra apod.)


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Chápu, že pro automobilisty je to nepříjemné, ale mít na křižovatce 4 přechody bych označil za nepsaný standard. Zrušit jeden přechod je v přirovnání k silniční dopravě jako úplně zakázat vjezd do jednoho směru. A to je nepřijatelné řešení. Musí tu existovat nějaká rovnováha mezi jednotlivými druhy dopravy. A v tomto případě byla pěší doprava dost razantně upozaděna, s čímž nemůžu souhlasit (minimálně ne do té doby, než bude vybudován přechod o kus dál).


Offline
Uživatelský avatar

3740
08 čer 2005 23:12
Robert píše:
A každý bude jistě nadšeně objíždět půl Brně, aby se dostal na spodní část Údolní, popř. do přilehlých ulic.

Tak snad od toho to auto mají, ne?

A každý chodec bude jistě nadšeně obcházet půl Brna, aby se dostal na druhou stranu ulice Údolní, popř. do přilehlých ulic.


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Vynikající nápad, zasekat odbočovací pruh na Tvrdého ještě dalšími auty. Už teď se tam stojí ve špičce i několik cyklů, než se odbočení povede. A každý bude jistě nadšeně objíždět půl Brně, aby se dostal na spodní část Údolní, popř. do přilehlých ulic. A možnost jízdy přes Grohovu raději nekomentuji, kdo tudy aspoň jednou jel, ví, co mám na mysli. Jen aby trolejbus nemusel stát na křižovatce o 10 vteřin déle, než je ideální stav, který nastal jednou za uherský rok, zadrbeme zbývající ulice.


Offline
Uživatelský avatar

3740
08 čer 2005 23:12
A co třeba v tom inkriminovaném místě zakázat odbočení vlevo a nechat levý pruh pro jízdu rovně a pravý pruh pro jízdu vpravo?
Do ulice Údolní se pak dá dostat odbočením vlevo na křižovatkách s ulicí Tvrdého nebo s Grohovou, kde je v obou případech dostatek místa na odbočovací pruh vlevo (v prvním případě tam ten pruh již je).


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Tak to jsem asi tím jedním trolejbusem denně jezdil pořád. OK, každé řešení má své mouchy. Ale myslím si, že častěji docházelo k využití zelené šipky pro odbočení na Údolní vpravo, než aby vlevo odbočující auta blokovala směr rovně.
A zelenou šipku využívaly nejenom trolejbusy. Teď ji de facto nemůže využít nikdo, bo taková auta stojí za auty jedoucími rovně.


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Martin V.: Vzhledem k otmu, že v těchto místech pracuji, si troufám tvrdit, že na šipku projel jeden trolejbus denně. Zbytek zůstal za auty mířícími rovně, ale blokujícími přijezd k pravému pruhu. Že ten přechod zmizel, je jedině dobře.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20000 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157 ... 800  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 01 říj 2024 11:22
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]