Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 341 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 338, 339, 340, 341, 342, 343, 344 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
MartinV píše:
Seznam zastávek mnohdy ve vozidle není, dle plánku se to vyčíst v rozumném čase nedá. A lidí s internetem taky není drtivá většina, a právě těmto by to 100% pomohlo. Je to v situacích, kdy musím jet někam operativně a nemám čas dlouze studovat plánky a hledat výhodné spojení, bo na to nemám zařízení.

Pro Android a iOS existují i offline jízdní řády, ale pravda, musí se za ně platit.

A mimochodem, v Brně je už nějakou dobu zvykem hlásit na některých přestupních uzlech další směr i u pravidelných spojů. Proto se třeba u d-4 na hlavním nádraží hlásí, že jede směr Náměstí Svobody. Osobně to považuji za zbytečné, ale jak je videt z některých zdejších příspěvků, blbců je všude dost a pro ně je nejspíš takovéto hlášení potřeba :roll:

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

1896
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Jiricek:
Svým příspěvkem jsem chtěl upozornit na to, zda ti, co to hlášení nevnímají nepatří náhodou do skupiny virtuálního světa. Samozřejmě tím netvrdím, že hlášení je zbytečné, spíš naopak.


Offline
Uživatelský avatar

536
28 črc 2013 14:13
Jenže kdyby se nehlásilo, co by potom dělali nevidomí? Hlášení(pokud vím ze zdrojů, které mám v rodině, protože mám prakticky nevidomého člena rodiny, který mi o tom řekl)si vydupalo TyfloCentrum a kdyby se zrušilo, hned by asi podávali stížnost a požadovali by okamžitý návrat hlášení do vozů MHD! [-X


Offline
Uživatelský avatar

1896
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Pokud má cestující sluchátka v uších a čumí do mobilu/tabletu - je myšlenkami někde jinde, tak můžete hlásit a zobrazovat jak chcete a je to platné jak neboštíkovi kabát. Ledaže by ve voze byla rušička, která po dobu hlášení ztlumí muziku v úších, což je zatím říše scifi.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Mouka: tak stačily by LCD, kdyby se na nich zobrazovaly pouze následující zastávky + v rozumném designu bez zbytečných reklam a informací.


Offline
Uživatelský avatar

1344
17 črc 2010 21:41
Krno
Co takhle hlásit po každém zastavení seznam všech následujících zastávek až po konečnou? sarcastic

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
Ideální by bylo mít v každým vozidle perlovou šňůru. Ale zas můžete oponovat, že třeba starší cestující to nepřečtou.


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
Je to pořád dokola,co když, nebo když atd atd... když někdo nemá mozek, nepomůže ani seznam ani milion hlášení.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
...nenašel by seznam zastávek ve voze a neměl by v kapse internet, mohl by mu jiný způsob hlášení pomoct...

Seznam zastávek mnohdy ve vozidle není, dle plánku se to vyčíst v rozumném čase nedá. A lidí s internetem taky není drtivá většina, a právě těmto by to 100% pomohlo. Je to v situacích, kdy musím jet někam operativně a nemám čas dlouze studovat plánky a hledat výhodné spojení, bo na to nemám zařízení.


Offline
101
13 zář 2007 19:58
Tak si mozek odpočinul a vymyslel příklad turisty Brna natolik znalého, aby věděl, že po Čáře následuje buď Moravák nebo Šilingrák (a aby věděl, kam chce pokračovat), ale zároveň Brna natolik neznalého, aby nevěděl, kam která šalina jede. Pokud by se zároveň nestihl podívat před nástupem na JŘ, nenašel by seznam zastávek ve voze a neměl by v kapse internet, mohl by mu jiný způsob hlášení pomoct.


Offline
Uživatelský avatar

3744
08 čer 2005 23:12
stuřík píše:
Třeba taková situace, kdy by přespolní nevěnoval hlášení pozor
To je s prominutím jeho vlastní blbost.

(A tomu pak nepomůže ani kdyby se to hlásilo desetkrát. Když existují lidi schopní přejet zastávku ve vlaku EC, kde se hlásí zastávky dost jasně...)


Offline
Uživatelský avatar

3096
29 srp 2009 19:30
Třeba taková situace, kdy by přespolní nevěnoval hlášení pozor a zbystřil by až na název následující zastávky. Stačí posunutý hlášení a blbnou i Brňáci.
A vše je o zvyku. A za předpokladu, že je zvyk (současné hlášení) vybudován u 1.000.000 denně přepravených cestujících, tak je otázka, proč se ten šaškec kvůli menšině děje.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
101
13 zář 2007 19:58
b1 píše:
Z článku: "„Tenhle způsob mi připadá nešťastný. Kdybych nebyl Brňan, asi by mě jako turistu nebo přespolního štvalo, kdybych se o příští zastávce dozvěděl až poté, kdy už z tramvaje nemůžu vystoupit," mínil Ondřej Mazal."
To jsou zase kecy, všude jsou plány sítě, na každé zastávce je jízdní řád se seznamem zastávek. Všechno se dá najít i předem na internetu.


No v prvé řadě je snad pro toho přespolního turistu podstatná informace o názvu aktuální zastávky. Možná jsem unavený, ale nějak mě nenapadá vhodná situace, ve které by ho z šaliny vyhnala na Čáře teprve informace, že příští zastávka se jmenuje Moravské náměstí.


Offline
Uživatelský avatar

1647
10 čer 2006 20:45
Brno
..v Praze je to tak navíc hlavně z důvodu zjednodušení práce řidiče, neb se zastávky ohlašují stiskem tlačitka...

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
Říkám to celou dobu, současný systém je vyhovující a pokud to někdo nechápe, nepochopí ani nový systém, navíc zrovna to pražské provedení je vážně nic moc, žádný klad v tom nevidím. A turistu, který neumí česky, to opravdu jen poplete.


Offline
Uživatelský avatar

1647
10 čer 2006 20:45
Brno
Navíc jak se zde vyzdvihoval pražský systém... kolikrát v Praze vidím pomatený turisty v Praze, když to ohlásí vlastně dvě zastávky a teď kterou si vybrat, když neznám jazyk?

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
peno píše:
... Myslím, že by se do zajetých kolejí brněnského hlášení nemělo rýpat. Když něco léta funguje, tak proč to měnit?

Přesně tak.
Úplně by stačilo jen o pár sekund oddálit ohlášení příští zastávky, kvůli hluku při rozjezdu vozu. Nic víc.


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Jo, přepracovanost dělá svý, člověk vidí smyčky tam kde hrozej myčky. sarcastic Musím doplnit vitamíny pripitek

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

3096
29 srp 2009 19:30
Jenže ono nejde o smyčku (konečnou), ale jak napsal Vojta o myčku (mytí vozů). Stávající je nedostatečná, trpí na staré technologie, viz okna trolejbusů...
Edit: Ano, byl jsem předběhnut ;-).

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Na smytí špíny z vozidel ;-)


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
k.vojta píše:
Podle článku v dnešní Rovnosti se v prosinci začně stavět nová myčka v Komíně za 2,5 mil Kč.


Něco bližšího by k tomu nebylo? Smyčka čeho, kde zhruba, z jakého důvodu...?

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
7298
27 úno 2010 07:40
Fafner píše:
b1: To ale už v Praze je:

"Nákladové nádraží Žižkov, příští zastávka Nákladové nádraží Žižkov" :)

Nemluvě o lince 273, co má za sebou 3x zastávku Černý Most.


Offline
Uživatelský avatar

852
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
A to proč? Vždyť na to hlášení má autorská práva DPMB, ne?


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
Až OSA pošle všem dopravcům faktury za veřejnou hromadnou produkci při hlášení názvů zastávek, tak bude problém definitivně vyřešen a ve vozech bude konečně klid :wink:


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Ještě k tomu hlášení. Co takhle kompromis, odhlásit např. „Česká“ před zastavením; „Česká, příští zastávka Šilingrovo náměstí“ po zastavení a po odjezdu znovu „Příští zastávka Šilingrovo náměstí“? Tak by byl snad spokojený každý, ne? A k tomu ještě přidat místo bzučáku před zavřením dveří, který už dneska stejně každý ignoruje, hlášení „Ukončete výstup a nástup a opusťte prosím dveřní prostor“. sarcastic
Ale teď vážně. Já osobně jsem rozhodně obhájcem současného hlášení, přijde mi tak nějak nejlogičtější a hlavně, nevyžaduje zásah řidiče (mimo zastávek na znamení). Už vidím, jak se při zavedení pražského hlášení, najednou všichni řidiči naučí správně mačkat tlačítko s hlášením :roll: Jistě, dá se to udělat i automaticky na GPS, ale to také nemusí být stoprocentní a hlavně to vyžaduje výdaje navíc. I proto si myslím, že by se do zajetých kolejí brněnského hlášení nemělo rýpat. Když něco léta funguje, tak proč to měnit?

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 338, 339, 340, 341, 342, 343, 344 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 13 říj 2024 14:17
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]