Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 342 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 339, 340, 341, 342, 343, 344, 345 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

565
12 črc 2008 21:51
Brno, Černá pole
Podle článku v dnešní Rovnosti se v prosinci začně stavět nová myčka v Komíně za 2,5 mil Kč.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
On by nebyl problém ty stejnojmenné zastávky rozlišit s tím, že by vyhledávací systémy (př. IDOS) braly tyto zastávky jako stejnojmenné (bez dodatku).


Offline
2826
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
A později se hlásilo "Jugoslávská, Sýpka", resp. "Jugoslávská, Přadlácká".


Offline
811
25 led 2006 09:46
To v Brně na kazetách bylo kdysi rozlišeno:
Jugoslávská. Příští zastávka Jugoslávská, u Mototechny. Nebo Malinovského náměstí. Příští zastávka Malinovského náměstí, Tuzex. A mám dojem, že v první fázi zkušebního provozu na lince 7 bylo nahráno Malinovského náměstí, celnice.


Offline
Uživatelský avatar

3744
08 čer 2005 23:12
Já vím. Tam je toho víc, třeba "Vltavská, příští zastávka Vltavská".


Offline
3342
21 led 2011 14:19
b1: To ale už v Praze je:

"Nákladové nádraží Žižkov, příští zastávka Nákladové nádraží Žižkov" :)

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

3744
08 čer 2005 23:12
MartinV píše:
ReZ: informovat ano, ale občas se stane, že přesný název zapomeneš, můžou být po sobě 2 zastávky s podobným názvem, zkrátka hlášení předem má taky svůj přínos. :wink:
Jugoslávská, příští zastávka Jugoslávská :D

Z článku:
Citace:
„Tenhle způsob mi připadá nešťastný. Kdybych nebyl Brňan, asi by mě jako turistu nebo přespolního štvalo, kdybych se o příští zastávce dozvěděl až poté, kdy už z tramvaje nemůžu vystoupit," mínil Ondřej Mazal.
To jsou zase kecy, všude jsou plány sítě, na každé zastávce je jízdní řád se seznamem zastávek. Všechno se dá najít i předem na internetu.

A samozřejmě by se o tom, kdy se budou hlásit zastávky, mělo hlasovat v referendu, ne? sarcastic


Offline
Uživatelský avatar

1344
17 črc 2010 21:41
Krno
Vidím, že 3. možnost zatím v anketě vede. Jako ono je to sice teoreticky nejlepší, ale bojím se, že hlásit každou zastávku třikrát, z toho dvakrát krátce po sobě, bude fakt dost otravné. Hlavně si představte, když vozidlo s poptávkou zastaví v nějaké nevytížené zastávce, kde zrovna nikdo nenastupuje/nevystupuje a zahlásí se třeba "Zastávka Tererova. Příští zastávka Dobrovského. Příští zastávka Dobrovského." Protože než se to první hlášení stačí doříct, tak už se řidič rozjíždí. A nakonec i na nočních linkách, kde i s otevřením dveří a výstupem cestujících je průměrná doba stanicování 5 vteřin.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
Ja jsem hlasoval pro ponechani toho, co prave nyni funguje. Dle me je to naprosto dostacujici, nematouci a srozumitelne. Ono i kdyby nad kazdym cestujicim stl zrizenec s cedulou jaka je pristi zastavka a bude to do neho hucet celou cestu a on si to pan cestujici neposlechne a neprecte, tak je toto vsechno na nic. Dokud budou cestujici lini se na to tablo podivat nebo si to hlaseni poslechnout, nic se nezmeni. Je to uplne to same, jako kdyz cestujici stoji na zastavce saliny, pred nim bagr trha koleje ze zeme a mu nedocvakne ze ta tramvaj neprijede, nepodiva se na ten zlutej velkej papir kde to je napsane, nepochopi, ze kdyz vedle nej zastavim s autobusem a troubim na nej, ze jsem nahradni doprava, dokonce nepochopi ani to, kdyz vylezu a reknu te skupine lidi, ze tama tramvaje nepojede, protoze tam uz nejsou koleje, ze se trat opravuje, ze je to tady na tom papiru napsane a ze ja jedu s nahradni dopravou a oni si stejne neprestoupi, protoze cekaji na tramvaj, tam nepomuze nic.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
No shrnu to takto. Pamatuju, za svých dětských let, že při krátkodobých výlukách se vylepily letáčky do šaliny, dokud je nějaká nevychovaná frackova pracka nestrhla, tak visely i na označnících, při delších výlukách s kobercovou páskou přelepovaly a fixou přepisovaly nácestné zastávky na cedulích, zastávky se nehlásily, na zastávkách nebyly ELPy jak kráva, ve vozidlech LCD a perleťové šňůry a jezdilo se. A dojelo se. Občas se sice zabloudilo, to je fakt.
Kolikrát jsem na Vánoce zažil posilové noční busy bez jakékoliv linkové orientace, jen řidič před odjezdem ze zastávky křikl do vozidla, že je a-81 a jede přes Vinohrady a kolem Dělňáku na rozjezd na hlavas...
Obecně jsme jako lidi šíleně zdechlí a zdegenerovaní. Nejlepší (pro některé případy obzvlášť) by bylo, kdyby každý platící kaštan měl svého osobního informátora a vodiče za ručičku.
Asi je to trend 150% informovanost substrátu, ale já jej nechápu a nesdílím...
Edo, všechno je to o zvyku.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Hlášení následující zastávky dvakrát by mi přišlo dost otravné.


Offline
Uživatelský avatar

536
28 črc 2013 14:13
Ja jsem taky hlasoval pro posledni variantu jako ReZ. Prijde mi logictejsi, kdyz to hlasi novou zastavku po odjezdu a pri prijezdu ohlasi zastavku, na kterou dojel ten vuz, kterym jedu. A kdyz k tomu pridam pri prijezdu, jaka je dalsi zastavka, tak je to naprosto idealni.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
ReZ: informovat ano, ale občas se stane, že přesný název zapomeneš, můžou být po sobě 2 zastávky s podobným názvem, zkrátka hlášení předem má taky svůj přínos. :wink:


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Já osobně na stránce DP hlasoval pro hlášení před i po. Osobně jsem zvyklý na hlášení další zastávky po odjezdu. V Praze mi to přijde zvláštní, ale jde asi jen o zvyk. Zaklínat se lepším informováním turistů neberu. Za prvé jich tu není tolik, stejně tomu nerozumí a když se mají někam přesouvat určitě, ve vlastním zájmu, se dopředu informují kudy a kterými zastávkami to projíždí.
Co udělat i na tomto fóru podobnou anketu? Národ šotoušů možná bude mít jiný názor než laická veřejnost na DPMB.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Fantomas: ale LCD bez reklam. Dnes jsou nová vozidla bez perlovky pouze s LCD, na kterých je ale většinu času všechno možné, jen ne zobrazení zastávek. Pak to plní svůj účel velmi omezeně. A jako cestující bych se radši dozvěděl něco o příštích zastávkách.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Doufám, že i Kordis udělá podobnou anketu, byl byh pro zavedení modelu jako je v Brně, mají to tak třeba v olomouckým IDSku. (tj hlášení současné zastávky při příjezdu a následující po odjezdu)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

1344
17 črc 2010 21:41
Krno
Já bych to osobně taky nechal, jak je. Daleko víc by byla prospěšná perlová šňůra/LCD panel ve všech vozidlech, pak je skoro jedno, kdy se zastávka zahlásí.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
Souhlasím s tím, co napsal Tin. Hlavní problém je ale v tom, že u mnoha vozidel nejde hlášení skoro slyšet, takže je úplně jedno kdo a kdy tam něco hlásí.

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
MartinV: Přesně tak, nejen pro turisty, ale i pro místní je pražský model vhodnější. Po Praze cestuju hodně a toto mi taky mnohokrát pomohlo v tom, že při enormním počtu autobusových linek tu má člověk možnost zjistit, kam dále autobus jede a kde všude zastavuje, a stihne tedy přestoupit dříve, než by nějakou zastávku přejel. Trochu matoucí to může být jen pro cizince, kteří nerozumí slovům "příští zastávka". Na druhou stranu, v Brně těch turistů není zdaleka tolik jako v Praze, takže v tomto ohledu bych na to až takový ohled nebral.

EIDT: Zastávky na znamení v Praze: Následující zastávka se ohlásí klasicky, bez dovětku, že je na znamení. Až po odjezdu ze zastávky zazní: "Příští zastávka je na znamení." A když se pak zastávka projíždí, zahlásí se klasicky jak její název, tak příští zastávka. A za pozornost stojí, že počet zastávek autobusů na znamení je tu řádově mnohem vyšší jako v Brně.


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Jak je to v Praze se zastávkami na znamení, když se příští zastávka hlásí společně s aktuální zastávkou?

Příklad:
Před příjezdem do zastávky proběhne: "blabla, příští zastávka blabla2, zastávka je na znamení", vůz zastaví, vymění se kaštanstvo, ale ti noví kaštani už nemůžou vědět, že příští zastávka je na znamení ne?

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Když to vezmu z pohledu turisty, pro které by to mělo být především (jako brňák většinou znám své trasy), z vlastní zkušenosti jsem ocenil to hlášení předem, bo jsem si nepamatoval přesně trasu, věděl jsem název jen přibližně a takové hlášení mi velmi pomohlo.


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
Já bych to nechal jako teď, ale s cca o deset vteřin větším zpožděním. Teď to hlášení vychází naprosto přesně do zvýšeného hluku při rozjezdu. Hlásit to před zastavením už je pozdě, nedává čas na rozmyšlenou. A vícenásobné hlášení už by mě osobně akorát otravovalo.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Kdy ohlásit příští zastávku? Dopravní podnik přemýšlí o změně. Že by?


Offline
1291
19 lis 2010 14:53
Cocktown
Nehoda 7817: http://www.centrumnews.cz/zpravodajstvi ... tem-114166


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Při nouzovém brzdění upadla šedesátiletá žena v tramvaji.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 339, 340, 341, 342, 343, 344, 345 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 13 říj 2024 12:20
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]